Panasonic 60ZT60 (test otwarty)-w poszukiwaniu doskonałości.

ROMAN38

New member
Bez reklam
jurass - trafiles z tym pytaniem :D , aż sam jestem ciekaw jak to wychodzi ... ,tyle że zawsze można zmiejszyć odległość od tv ...
I co z tego że bliżej usiądziesz ? wtedy bardziej widać dithering i niedoskonałości obrazu plazmowego !!! dla mnie ZT60 absolutnie nie jest wart takiej kasy, w USA mają go za 3500 $ czyli jakieś 11 tyś, tylko bez sat tunera i tam nigdy nie dali by za niego o te 50 % więcej, teraz tam nawet mają edycję specjalną za 65 cali ZT60 za 4550 $ i to cały czarny, selekcjonowany 100 % pewny, wygrzany 300 godzin, od razu skalibrowany do ciemnego pokoju, 5 lat gwarancji, specjalne ciche wentylatory, także dedykacja od kalibratora dla właściciela na tylnym panelu:D.To wszystko za 15 tyś, a u nas w Europie je..ą nas nieźle za tylko zwykłe 60 cali. 65VT60 jest identyczny parametrycznie i ile tańszy i 5 cali większy, tylko ciut gorzej trzyma czerń za dnia a wieczorem oba są identyczne i po 300 godz nadal nie ma żadnego bzyyyyczenia. Zejście z 65 na 60 cali to potężny cios dla komfortu oglądania.Tym bardziej wywalić tyle kasy na umierającą technologie skoro już za rogiem czekają OLED-y ze spadkami cen. Dla ciekawskich TC-P65ZT60
 
Ostatnia edycja:

zbychu1977

New member
Pytałem bo mówiłeś że nie Polskiej instrukcji

witaj,
pisałem nie o instrukcji bo ta jest w Naszym ojczystym języku ale o takim dodatku w postaci ładnie wydanego mini albumu w kolorze smolisto czarnym do którego jest dołączona złota karta z nr seryjnym modelu i właśnie ten album jest we wszystkich innych językach bez Polskiego a skoro TV jest sprzedawany w Naszym kraju to chyba rzeczą oczywista powinien być polski język
pozdrawiam Zbyszek
 

brabo

Member
i jak dla mnie jest to najważniejsze spostrzeżenie (pozytywne) - bo jak dla mnie oglądanie nawet najlepszego obrazu może popsuć plazmowe bzzzyyyyyyyy :D Ciekawe tylko czy po pewnym czasie się to nie zmieni (oby nie) - zbychu zapewne nie tylko ja ale wielu forumowiczów będzie ci wdzięcznych jeśli będziesz monitorował tą sprawę (oczywiście OBIEKTYWNIE ;) )

Zbychu czy mógłbyś zmierzyć szerokość ramki - tzn wiem że to tafla i brak typowej ramki ale chodzi mi o szerokość obszaru gdzie nie wyświetlany jest obraz - a może masz porównanie do VT50 którego miałeś poprzednio

VT50 boki i gora 23mm ,dol 30mm
 

zbychu1977

New member
@zbychu1977,
w skali 1-10 porownanie obrazu na VT50 i ZT60 ? oczywiscie bluray :)

witaj,
myślę że nie da się tak jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, po za tym mam go jeszcze dosyć krótko niemniej jednak w moim subiektywnym odczuciu dał bym VT50 - 8 punktów a ZT60 - 10 punktów, każdy z Nas ma własne preferencje co do obrazu, wyposażenia itd, dla mnie na pierwszym miejscu jest obraz i tu "czapki z głów" dla ZT60 (wieczorem różnica obrazu między VT i ZT trochę mniejsza za to w dzień już wyraźnie widać różnicę na korzyść ZT), cisza brak bzyczenia i cichsze wentylatory na korzyść ZT, pilot (taki szczegół) na pewno za korzyść ZT itd ....... jednak najważniejszą rzeczą w telewizorze jest OBRAZ i powtarzając to co już napisałem wcześniej różnica jest widoczna "gołym okiem" na korzyść ZT
pozdrawiam Zbyszek
 

zbychu1977

New member
Tu nie ma żadnej wątpliwości co do 60ZT60. To najlepszy telewizor Panasonica w Historii !

zapewne masz większe doświadczenie w testowaniu telewizorów i chyba trudno było by się nie zgodzić że ZT60 to telewizor który ma niesamowity obraz i jak dla mnie (a kilka ostatnich modeli tej firmy miałem) na chwilę obecną nie ma na rynku lepszego telewizora
pozdrawiam Zbyszek
 

brabo

Member
witaj,
myślę że nie da się tak jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, po za tym mam go jeszcze dosyć krótko niemniej jednak w moim subiektywnym odczuciu dał bym VT50 - 8 punktów a ZT60 - 10 punktów, każdy z Nas ma własne preferencje co do obrazu, wyposażenia itd, dla mnie na pierwszym miejscu jest obraz i tu "czapki z głów" dla ZT60 (wieczorem różnica obrazu między VT i ZT trochę mniejsza za to w dzień już wyraźnie widać różnicę na korzyść ZT), cisza brak bzyczenia i cichsze wentylatory na korzyść ZT, pilot (taki szczegół) na pewno za korzyść ZT itd ....... jednak najważniejszą rzeczą w telewizorze jest OBRAZ i powtarzając to co już napisałem wcześniej różnica jest widoczna "gołym okiem" na korzyść ZT
pozdrawiam Zbyszek

dzieki zbychu
i niech Ci sluzy jak najdluzej
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
zapewne masz większe doświadczenie w testowaniu telewizorów i chyba trudno było by się nie zgodzić że ZT60 to telewizor który ma niesamowity obraz i jak dla mnie (a kilka ostatnich modeli tej firmy miałem) na chwilę obecną nie ma na rynku lepszego telewizora
pozdrawiam Zbyszek
Sprawdź ostrość obrazu w trybie profesjonal i w normal.W VT60 jest to dziwne bo normal ma o wiele lepszą ostrość obrazu przy takim samym jej ustawieniu.
 

kendzi1

New member
Witaj Zbychu widzialem ze jestes posiadaczem zt60 panasonica i wiem ze to najlepszy tv na rynku pod wzgledem obrazu i jakosci:)!!!
Ale mam takie pytanko do ciebie ja chce zakupic panasonic vt60 65 cali wersje pod filmy i granie na konsoli sprawdzi tez sie bardzo dobrze??? Filmy wieczorem ogolnie bede ogldal z dziewczyna a rano mi tez nie przeszkadza poniewaz mam w pokoju jak w piwnicy:)
A drugie pytanko czy jest bardzo duza roznica miedzy vt60 a zt60???
Prawda taka jest ze zalezy mi tez na mega obrazie ale na zt60 nie stac mnie a vt60 jest tanszy i jest o 5 cali wiekszy a slyszlaem czym wiecej cali tym tez lepsze doznania podczas ogladania filmow w 3d blu ray czy moze sie cos o tym wypowiedziec z gory ci bardzo dizkeuje pzodrawiam:)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witaj Zbychu widzialem ze jestes posiadaczem zt60 panasonica i wiem ze to najlepszy tv na rynku pod wzgledem obrazu i jakosci:)!!!
Ale mam takie pytanko do ciebie ja chce zakupic panasonic vt60 65 cali wersje pod filmy i granie na konsoli sprawdzi tez sie bardzo dobrze??? Filmy wieczorem ogolnie bede ogldal z dziewczyna a rano mi tez nie przeszkadza poniewaz mam w pokoju jak w piwnicy:)
A drugie pytanko czy jest bardzo duza roznica miedzy vt60 a zt60???
Prawda taka jest ze zalezy mi tez na mega obrazie ale na zt60 nie stac mnie a vt60 jest tanszy i jest o 5 cali wiekszy a slyszlaem czym wiecej cali tym tez lepsze doznania podczas ogladania filmow w 3d blu ray czy moze sie cos o tym wypowiedziec z gory ci bardzo dizkeuje pzodrawiam:)
:lol: To co już nie czekasz na VT70 ?:D:D Chłopie kupuj 65VT60 i to to samo co zt60 tylko kasę zaoszczędzi .
 

zbychu1977

New member
witaj
myślę że sam musisz sobie odpowiedzieć na swoje pytanie, skoro obraz jest najważniejszy a jak napisałeś na ZT60 Cie teraz nie stać to bierz VT60 i ciesz się tym co oferuje (moim zdaniem to również bardzo dobry TV)
pozdrawiam Zbyszek
 

tysma

New member
Czy zt60 ma wentylatory z tyłu?
W teście Vt60 jest wyraźnie pokazane, że one są. A w st60 i zt60 nie, czy to oznacza, że z tego rocznych modeli wentylatory ma tylko vt? A co z gt?
 
Do góry