Panasonic 60ZT60 (test otwarty)-w poszukiwaniu doskonałości.

toona

New member
Jako szczęśliwy posiadacz mogę potwierdzić, że telewizor jest super. Co mnie drażni to tryby fabryczne. Mianowicie:
- Dynamiczny wg mnie nie nadaje się do oglądania
- Normalny podobnie
- Kino to porażka chyba, że ktoś lubi brazylijskie seriale- wszystko tak wygląda;
- THX - w sumie fajny tylko balans bieli zbyt niski i trochę za ciepłe kolory np: śnieg wygląda jak o zachodzie słońca
- THX dzień podobnie choć trochę fajniej
- EBU zbyt ciemny giną detale.
Po delikatnej kalibracji wszystko wygląda bardziej naturalnie.
Podnoszona w poście czerń rzeczywiście robi wrażenie, ale 80% zwykłych zastosowań ma wg. mnie drugorzędne znaczenie. Chyba że ktoś ma dużo czasu i cały dzień katuje filmy. Wszelkie wspomagacze typy Inteligent frame, etc potrafią nieźle zepsuć wrażenia- efekt brazylijskiej telenoweli proponuję poziom minimum - chyba że ktoś lubi.
Design jak dla mnie bomba, 3d nie korzystam, z appów tylko youtube, w grach niesamowite wrażenia, bluray klasa.
Czy warto kupić zt60 zamiast vt60 - myślę że to dość indywidualna decyzja. Ja się zdecydowałem. Trzeba mieć świadomość, że 80% ludzi nie będzie widziało różnicy w obrazie w standardowych zastosowaniach, a jak ktoś się przesiada z telewizora który ma 5 lat (toshiba 40zf tak jest w moim przypadku) to jeden jak i drugi wyrywa z butów.
Trochę haotycznie, ale na szybko:-o
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jako szczęśliwy posiadacz mogę potwierdzić, że telewizor jest super. Co mnie drażni to tryby fabryczne. Mianowicie:
- Dynamiczny wg mnie nie nadaje się do oglądania
- Normalny podobnie
- Kino to porażka chyba, że ktoś lubi brazylijskie seriale- wszystko tak wygląda;
- THX - w sumie fajny tylko balans bieli zbyt niski i trochę za ciepłe kolory np: śnieg wygląda jak o zachodzie słońca
- THX dzień podobnie choć trochę fajniej
- EBU zbyt ciemny giną detale.
Po delikatnej kalibracji wszystko wygląda bardziej naturalnie.
Podnoszona w poście czerń rzeczywiście robi wrażenie, ale 80% zwykłych zastosowań ma wg. mnie drugorzędne znaczenie. Chyba że ktoś ma dużo czasu i cały dzień katuje filmy. Wszelkie wspomagacze typy Inteligent frame, etc potrafią nieźle zepsuć wrażenia- efekt brazylijskiej telenoweli proponuję poziom minimum - chyba że ktoś lubi.
Design jak dla mnie bomba, 3d nie korzystam, z appów tylko youtube, w grach niesamowite wrażenia, bluray klasa.
Czy warto kupić zt60 zamiast vt60 - myślę że to dość indywidualna decyzja. Ja się zdecydowałem. Trzeba mieć świadomość, że 80% ludzi nie będzie widziało różnicy w obrazie w standardowych zastosowaniach, a jak ktoś się przesiada z telewizora który ma 5 lat (toshiba 40zf tak jest w moim przypadku) to jeden jak i drugi wyrywa z butów.
Trochę haotycznie, ale na szybko:-o
;) No to żeś przepłacił za niego niemiłosiernie:lol: w USA sprzedają go teraz nawet za 3100 $ czyli ok 10 tyś !!! tyle że ich nie ma tunera sat.Ja walnąłem sobie 65VT60 za 12 tyś i to jest najlepsza inwestycja w tego rodzaju sprzęt.Twój tylko lepiej trochę podtrzymuję czerń w jasnym pokoju a w zaciemnieniu oba są identyczne, tylko te moje 5 cali więcej, daje duuuużo więcej dla ogólnego komfortu oglądania.Narzekasz na gotowe tryby ? ja miałem to samo , ustaw sobie tryb profesjonalny 2 według tych ustawień,tylko najpierw odblokuj tryb issf pro .Ja na razie jadę na nich i jestem zadowolony z obrazu.Panasonic TX-P60ZT65 Reviewer's Recommended Best Settings | AVForums.com - UK Online
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
WoooW - Pogratulować tylko zakupu pasuje i precyzyjnej zwięzłej rzetelnej oceny co do jakości i wyboru między zt a vt ;)

You are the NO1 :d

Ta kalibracja to taka profesjonalna była czy to takie tylko własne wysterowanie ?
Całkiem niedawno trafiłem na info ,że Zt jest już fabrycznie skalibrowany..
 
Ostatnia edycja:

toona

New member
Kalibracja była profesjonalna- raport mogę wrzucić na priva. Obraz bez kalibracji też może się podobać. Ja używałem trybu EBU i THX i jak napisałem powyżej każdy z nich ma swoje wady stąd pomysł na kalibrację.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kalibracja była profesjonalna- raport mogę wrzucić na priva. Obraz bez kalibracji też może się podobać. Ja używałem trybu EBU i THX i jak napisałem powyżej każdy z nich ma swoje wady stąd pomysł na kalibrację.
Ale masz zrobioną kalibracje w trybach issf pro jako isf day i isf night ?
 

pantomima

Banned
Podejrzewam , ze jakies 70 % nie slyszala o kalibracji a jezeli obilo im sie o uszy to wspominajac o kalibracji maja na mysli tą z poziomu menu tv, reszta czyli te 30% ktore zna pojecie kalibracji , konczy z nia na poziomie kojarzenia terminu - jednostki tylko sie bawia w pelno wymiarowa kalibracje .
Moze przesadzilem z liczbami ale ocene wystawiam z wlasnego doswiadczenia , obcowania z ludzmi tak na codzien (przeciez nie raz sie do kogos wpada na meczyk lub tym podobne ) i wtedy czesto poruszane sa tematy sprzetu rtv jaki stoi przed nami - na tej podst mniej wiecej juz statystycznie mozna to jakos oszacowac .

Ze mna jest akurat tak ,ze w przypadku wyzej wymienionym z miejsca jak tylko widze jakis np. new tv u kogos to zaczynam wnikac, leciec po menu i badac co mozna by jeszcze podkrecic itp ;)

I wtedy robi sie naprawde zabawnie bo wychodza rozne sciemy - glownie mega zawirowania , zawyzenia co do jakosci tv , a przedewszystkim jego ceny hahaha , znajac mniej wiecej rynek latwo mozna oszacowac wartosc danego tv, ktora przewaznie jest niezle zawyzana przez wlasciciela hahaha , to juz norma takie dodawanie sobie ale czasami ludziska napr przesadzaja :)
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
używając telewizora 3-4h/tydzień ... czasem nie włączając go i po 2 tygodnie wcale...

kompletnie nie interesuje mnie to ile prądu on zużywa ....
 

toona

New member
Pytanie z innej beczki: jaki moduł CAM będzie współpracował z tym tv i cyfrowym polsatem? Moduł CAM który daje CP nie ma na liście obsługiwanych tv panasonica i facet z działy technicznego nie wiedział czy jest kompatybilny. Moduł chcę kupić oddzielnie i pozbyć się tunera wykorzystując kartę.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Pytanie z innej beczki: jaki moduł CAM będzie współpracował z tym tv i cyfrowym polsatem? Moduł CAM który daje CP nie ma na liście obsługiwanych tv panasonica i facet z działy technicznego nie wiedział czy jest kompatybilny. Moduł chcę kupić oddzielnie i pozbyć się tunera wykorzystując kartę.
Na pewno działa ASTON do nc+, nawet lepiej niż na humax icord hd ale na moim 65VT60 nie obsługuje wcale napisów w formacie DVB SUB, to i pewnie ZT też nie.:x
 

sorenson

New member
Z cyfrowym polsatem działa tylko moduł od cyfrowego polsatu bo oni paruja karty z dekoderami i modulami. Mozna wyciagac klucze i korzystac na tunerach z linuxem omijajac parowanie ale to droga i nie zbyt legalna zabawa
 

zbychu1977

New member
Witam,
tak jak obiecałem piszę ponieważ od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem nowego telewizora Panasonic 60 ZT60E :)
co do pierwszych wrażeń to podczas wyjmowania TV z kartonu do foli która był przykryty ekran były przylepione okulary "3d" zawinięte w zwykłe folie (Panasonic co raz mniejszą wagę przykłada do szczegółów, tak dla porównania w moich poprzednich TV Panasonic czyli VT30 - miał specjalne pudełeczka na okulary zresztą bardzo estetyczne, następny model VT50 okulary miał już zapakowane w kartonowe pudełeczko a wyżej wspomniany ZT60 po prostu owinięte folią) ..... ale nie będę się czepiał przecież najważniejszy jest OBRAZ !!!!
inne spostrzeżenia to wreszcie ładniejszy pilot (szczegół ale korzysta się z niego cały czas) ......
no i najważniejsze i najbardziej tajemnicze znalezisko ...... CZARNA KSIĄŻECZKA w której znajduje się "album" wraz ze złotą kartą opisujący nowy panel zastosowany w ZT60 (i tu kolejne małe rozczarowanie opisy są w wielu językach ale niestety nie w polskim)
to na razie tyle jak się nim trochę nacieszę i znajdę czas na zabawę z menu oraz inne ustawienia odezwę się ponownie
pozdrawiam
Zbyszek
 

Attachments

  • IMG_0580.jpg
    IMG_0580.jpg
    50,3 KB · Wyś: 371

zbychu1977

New member
hmmmmm......
właśnie oglądam "Hobbita" i powiem krótko obraz zapiera dech, takiej jakości jeszcze w domu nie miałem (scena gdzie walczą Giganci po prostu wyrywa z butów, można by ją w kółko oglądać) .....
i jeszcze jedna WAŻNA dla mnie rzecz jak na razie (czyli po kilku godzinach oglądania) nie słyszę drażniącego przydźwięku który jak do tej pory był w każdym poprzednim Panasonicu zwłaszcza przy jasnym tle obrazu i to mnie bardzo cieszy :)
cdn..........
pozdrawiam Zbyszek
 

jgx

New member
Bez reklam
i jeszcze jedna WAŻNA dla mnie rzecz jak na razie (czyli po kilku godzinach oglądania) nie słyszę drażniącego przydźwięku który jak do tej pory był w każdym poprzednim Panasonicu zwłaszcza przy jasnym tle obrazu i to mnie bardzo cieszy :)
i jak dla mnie jest to najważniejsze spostrzeżenie (pozytywne) - bo jak dla mnie oglądanie nawet najlepszego obrazu może popsuć plazmowe bzzzyyyyyyyy :D Ciekawe tylko czy po pewnym czasie się to nie zmieni (oby nie) - zbychu zapewne nie tylko ja ale wielu forumowiczów będzie ci wdzięcznych jeśli będziesz monitorował tą sprawę (oczywiście OBIEKTYWNIE ;) )

Zbychu czy mógłbyś zmierzyć szerokość ramki - tzn wiem że to tafla i brak typowej ramki ale chodzi mi o szerokość obszaru gdzie nie wyświetlany jest obraz - a może masz porównanie do VT50 którego miałeś poprzednio
 
Ostatnia edycja:

zbychu1977

New member
Witam,
Odpowiadając na Twoje pytanie Kiki to TV z polskiej dystrybucji, nawet dokładniej jest to jedna z 10 szt które w ostatni wtorek wyjechały do Panasonic Polska
Pozdrawiam
Zbyszek

Ps. Jak wrócę do domu postaram się zmierzyć ramię i porównać z vt50 (różnica będzie napewno bo jeden ma 60 cali a drugi miał 65), i przepraszam za ewentualne literowki ale pisze z mobilnego urządzenia zwanego iPhonem :)
 
Do góry