Panasonic 60ZT60 (test otwarty)-w poszukiwaniu doskonałości.

bastek888

New member
v3_studio_master_panel2.jpg


Jakiego telewizora dotyczy pokazywana różnica ? Chodzi mi o ten panel co nie jest ZT60 :) co ma większą szparę .... taki efekt to ja widziałem w plazmie samsunga z 2009 roku. W tym modelu między szybą a panelem było z 3mm odległości. Oglądając VT20, VT30 a ostatnio jako jedna tafla ekran VT60 i ZT60 przykładając do ekranu przedmiot i robiąc foto dla późniejszej oceny odległości od świecącego ekranu do powierzchni przedmiotu nie widzę znaczących różnic w odległości, zarówno gołym okiem czy na zrobionych foto. Taki efekt to widać tak jak napisałem wyżej raczej na starszych modelach TV.

Dlatego prośba do Kiki czy możesz zestawić VT60 i ZT60 ??? Czy może w necie jest kompletny zakaz takiego zestawiania tych modeli TV przez Panasa :) Chodzi o zestawienie i zrobienie kilku przykładowych fotek na takim samym profilu ustawień np. kinowym czy prof1 itp. Czy własnie na wykazaniu różnic tego typu co wyżej itp.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
No bo ten ZT60 to najzwyklejsze naciąganie na kasę i to jaką !!!! porównują go zawsze z rozwalonym KURO a nigdy z VT60 , TEN FILTR WCALE NIE JEST DUŻO SKUTECZNIEJSZY ZA DNIA OD TEGO W VT60, przez niego tylko jest sporo ciemniejszy.Wystarczy popatrzeć jak jasny jest Pioneer ! Do tego te porównanie o którym masz wątpliwości :D bo nawet kto ogląda pod takim kątem ? :lol: Napisałem wystarczająco w poście #69.Jeżeli miał by go zestawiać to tylko z 65 calami , bo tylko ten ma czerń na poziomie ZT, 50/55 cali odpada z góry a z tego co wiem to kiki nie ma go w sklepie i chyba jeszcze nie miał.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Ja to wiem i mam podobnie chociaz obralem juz kierunek na vt60 i nie chce sie z niego wycofywac bo wole 5" wiecej ;)

Wyjdzie jeszcze ze roznica jest nie byle jaka i wtedy bede mial dylemat .

Ale jak juz to prosba - rozrozniaj , odzielaj roznice namacalne od tych na papierze - malo kto z nas jest perfekcjonista ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice testowe zawsze są większe ale ja je sprawdzam jaki maja wpływ na końcowy obraz i czy w ogóle mają.
Amerykanie porównali i twierdzą że różnice są ważne.
Czy na tyle ile różnica kasy ?
Nie wiem, to raczej już ocena własna.
Ale sprawdzę i to bardzo dokładnie.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

bastek888

New member
v3_studio_master_panel2.jpg


Jakiego telewizora dotyczy pokazywana różnica ? Chodzi mi o ten panel co nie jest ZT60 :) co ma większą szparę .... taki efekt to ja widziałem w plazmie samsunga z 2009 roku. W tym modelu między szybą a panelem było z 3mm odległości. Oglądając VT20, VT30 a ostatnio jako jedna tafla ekran VT60 i ZT60 przykładając do ekranu przedmiot i robiąc foto dla późniejszej oceny odległości od świecącego ekranu do powierzchni przedmiotu nie widzę znaczących różnic w odległości, zarówno gołym okiem czy na zrobionych foto. Taki efekt to widać tak jak napisałem wyżej raczej na starszych modelach TV.

Dlatego prośba do Kiki czy możesz zestawić VT60 i ZT60 ??? Czy może w necie jest kompletny zakaz takiego zestawiania tych modeli TV przez Panasa :) Chodzi o zestawienie i zrobienie kilku przykładowych fotek na takim samym profilu ustawień np. kinowym czy prof1 itp. Czy własnie na wykazaniu różnic tego typu co wyżej itp.


Zrobiłem porównanie u znajomego foto ale i widać to gołym okiem .... stary model VT20 ekran z ramką ma tak blisko szybę od świecącej części ekranu jak ZT60 którego obserwowałem w eurortv czyli praktycznie szyba jest z ekranem sklejona a VT60 szybę dzieli drobna może 2-3mm odleglość od ekranu. moze to efekt wykonania ekranu jako jedna tafla..... a dla zt60 wykonanie jednej tafli bez szparki zwiększyło koszt wykonana tv :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
......a VT60 szybę dzieli drobna może 2-3mm odleglość od ekranu.......możliwe ale z boku wcale tego nie widać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu chodzi o jakość czerni, a ta w nowym wykonaniu jest super - jak różnica na powyższym zdjęciu.
 

serwuskm

New member
Ciekawe skąd taka różnica z tym poborem prądu ;)
Swoją drogą kiedyś rozglądałem się za plazmą, ale w domu telewizory są włączone ok 12h/dobe, także 60 sharp z 4 pikselami wygrał miażdżąc swoimi 100 wattami :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Hmm...no ale czy zmizdzyl jakoscia obrazu?

Jak ktoś patrzy na jakości obrazu przez pryzmat poboru prądu , to już wiemy z kim mamy do czynienia . :) Sharp 60 calowy czyli EDGE LED ma do Panasonica serii czy to ST czy to VT 5 lat świetlnych w jakości obrazu . A różnica 200 W w przekątnej 65 cali i modelu VT60 razy 12 godzin dziennie to kwota miesięcznie 46 zł . Licząc 12 godzin dziennie razy 365 dni w roku i dzieląc na miesiąc . Jeśli dla kogoś 46 zł miesięcznie jest problemem , to kolego SerwusKm kup sobie telewizor 32 cale :) i wogóle się na forum HD nie wypowiadaj , bo przynajmniej ja uważam , że to forum jest dla HD maniaków , a jak ktoś jest HD maniakiem to po pierwsze to Hobbi nie za tanie i dla tych dla których 46 zł na miech za wiele niech się przerzucą na hobbi zbieranie muszelek nad Bałtykiem :) . To tak jak by ktoś co ma zacięcie rajdowe kupił sobie Ferrari i narzekał że spala 30 litrów na setke i zrezygnował tylko dlatego z niego i przesiadł się na polo 1,2 żeby mało paliło . Mniej więcej takie to porównanie .
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Hmm...no ale czy zmizdzyl jakoscia obrazu?

Jak ktoś patrzy na jakości obrazu przez pryzmat poboru prądu , to już wiemy z kim mamy do czynienia . :) Sharp 60 calowy czyli EDGE LED ma do Panasonica serii czy to ST czy to VT 5 lat świetlnych w jakości obrazu . A różnica 200 W w przekątnej 65 cali i modelu VT60 razy 12 godzin dziennie to kwota miesięcznie 46 zł . Licząc 12 godzin dziennie razy 365 dni w roku i dzieląc na miesiąc . Jeśli dla kogoś 46 zł miesięcznie jest problemem , to kolego SerwusKm kup sobie telewizor 32 cale :) i wogóle się na forum HD nie wypowiadaj , bo przynajmniej ja uważam , że to forum jest dla HD maniaków , a jak ktoś jest HD maniakiem to po pierwsze to Hobbi nie za tanie i dla tych dla których 46 zł na miech za wiele niech się przerzucą na hobbi zbieranie muszelek nad Bałtykiem :) . To tak jak by ktoś co ma zacięcie rajdowe kupił sobie Ferrari i narzekał że spala 30 litrów na setke i zrezygnował tylko dlatego z niego i przesiadł się na polo 1,2 żeby mało paliło . Mniej więcej takie to porównanie .
:xŚwięta k....a smutna prawda, tak podchodzi do tego 90 % rodaków, obraz z tych Sharpów nadaję się co najwyżej do oglądania teleexpresu albo telenoweli.:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co to są lata świetlne, ale u mnie w domu Sharp ma się bardzo dobrze ku radości mojej i domowników.
Owe 46 zł w skali miesiąca swoje robi nie tylko w liczbach docelowych. Bo w Polsce wymienia się telewizor co 8 lat - czyli taki koszt dopłaty do telewizora = 4416 zł . Nie jest to mało.
Ale w dobie ochrony środowiska czyli pomnożyć przez ilość ludzi i różnicę
poboru to są gigantyczne kwoty , trudne do wyobrażenia.
A po nas choćby zgliszcza ....wcale nie musi być aktualne. Tym bardziej że znam wielu ludzi którzy zachwycają się tym na co Peterka1000 nawet by nie spojrzał i mało tego potrafią docenić to co mają i dzielić się swoją radością z innymi.
 
Do góry