Panasonic 60ZT60 (test otwarty)-w poszukiwaniu doskonałości.

Shadowbad.

New member
Dobry wieczór. Sam jestem posiadaczem od sześciu dni tego Panasonica. Ma dwa wentylatory i fenomenalny obraz, przy tym jest po prostu piękny. Wiem, że to tylko moja subiektywna opinia (jego design) ale konia z rzędem temu, kto znajdzie wyświetlacz równie urzekający swoim wyglądem podczas gdy ten nie pracuje. Mam pytanie dotyczące samego panelu. Czy kilkuset godzinne "wygrzewanie" matrycy pracującej przez ten czas w "Normalnym trybie obrazu" jest uzasadnione??? I czy wie ktoś może jak wyświetlić licznik czasu pracy tego wyświetlacza. Kombinacja Vol - na odbiorniku i cztery zera z pilota nie działają. Jeszcze jedna kwestia a mianowicie wersja 65% cali ZT60 ma nieco inny rozkład gniazd AV i gniazd antenowych. Przyznaje, że to dość osobliwe zważywszy, że to ten sam model różniący się jedynie przekątną matrycy.
 

pantomima

Banned
Przytrzymujesz vol- 3xi na pilocie , 2x2 ok ,pozniej zjezdzasz w doł na ptct w prawo na puste pole i przytrzymujesz mute na pilocie do chwili pojawienia sie komunikatu ktory Cie interesuje ;-)
Tak to wyglada w vt60 a to praktycznie ten sam tv ,środek itp .wiec kombinacja powinna być prawidłowa.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,co prawda o gustach się nie dyskutuje ale dla mnie to jest najładniejsza plazma Panasonica.Co do grania to już nie jest tak różowo!!!
Moim zdaniem tylko i wyłącznie do nocnych(kinowych)seansów dla mnie w dzień jest stanowczo za ciemna max 120cd/m2 to zdecydowanie za mało.+ problemy z bielą we wszystkich plazmach.Czerń w ZT jest taka jak powinna być w każdym TV.
 

Veto

New member
Tak się zastanawiam , pewne wnioski w tym teście sa na "tak mi się wydaje" nie ma podanego żadnego urządzenia certyfikowanego którym to jest przeprowadzone. Trochę amatorka Panowie więcej profesjonalizmu .Bardzo istotne w obrazie jest sam ruch ,trójwymiarowość obrazu w 2D ,plastyka obrazu, głębia barw, płynność ,obraz nie ma być jak wycinanka z gazety -ostrość ma być idealna-to jest coś co daje tę przewagę kuro (jak dla mnie) do tej pory nad resztą gó....nych telewizorków.Można technicznie ustawić jakiś Tv ,ale efekt końcowy poruszający się obraz będzie taki sobie.Takim przykładem jest monitor Dell U2713H gdzie zdjęcia na nim są płaskie ,bez plastyki ... technicznie po 2h walki można go ustawić pod siebie-ale to nie będzie to!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci więcej. Nie jest kontynuatorką serii Z, bo jest w wyższej klasie i ma sporą przewagę . Wiem bo serię Z też testowałem.
 

Salah Ad-Din

New member
no bardzo fajny TV sam powoli będę wymieniał mojego 5 letniego Samsunga le 46 656a a na coś większego i nie przypuszczałem ,że będzie to plazma :)
choć złego słowa o mym starym samsungu nie powiem !!
Kolega kupił 2 lata temu LG z jakimis bajerami i sam mówi że ja mam kolory znacznie fajniejsze mimo iż on juz walczył ze swoim LG w ustawieniach.
 

gs500f

New member
Kiki wiec tak tv ma wisiec w pokoju mam mega ciemno okno mam na wschod 3 m siedzie od swojego tv:)
tv bedzie tylko i wylacznie sluzyl mi do grania na konsoli , ogladania filmow w 3d ,seriali ,sportu i programow przyrodniczych:)

Kendzi, napisz prosze czy wybrales i zakupiles juz TV.
Mam identyczne zapotrzebowanie jakie Ty wypisales powyzej.
Najbardziej intereresuje mnie jakie sa Twoje wrazenia gry na konsoli + i - :)
 

BIRDki

New member
Witam wszystkich
Po przeczytaniu wielu informacji o ZT60 postanowiłem zamienić swój leciwy TV Pioneer PDP-LX5090 na ten właśnie model. Chciałbym zaznaczyć, że obraz jest dla mnie najważniejszym elementem w kwestii oceny TV ;-) , dlatego tak bardzo chciałem zmienić mojego KURO na jeszcze doskonalszą czerń Panasonica. Im bliżej byłem momentu odpalenia ZT60 podczas jego montażu i instalacji tym bardziej zastanawiałem się co mnie spotka. Po włączeniu Panasonica szczena mi opadła, zmieniałem kabel HDMI z platformy nc+ z KURO na ZT60 i z powrotem i nie mogłem własnym oczom uwierzyć. Obraz w TZ60 to jakaś porażka, tak jak pisał kolega kilka postów powyżej, fabryczne profile to jakieś nieporozumienie. Praktycznie żaden nie nadaje się do użytkowania. Próbowałem pozmieniać ustawienia ale niestety moja wiedza w tej kwestii oraz mnogości opcji w ustawieniach TV jest chyba niewystarczająca. Dlatego proszę o pomoc. Co mam zrobić, aby nacieszyć własne oko :( Na chwilę obecną moje leciwe KURO bije "na pysk" ZT60. Czy to jest kwestia kalibracji a może po prostu zmiany kliku ustawień ?
 

klaus71

New member
Bez reklam
ja kupiłem sobie 55ST60 też w pewnej mierze jako następcę Kuro 5090.
ST to oczywiście potencjalnie sporo gorszy model od ZT60 ale odczucia mam dokładnie takie same - Kuro zdecydowanie wygrywa.
ogólnie obraz na Panasonicu bardzo dobry (zwłaszcza w trybie 60hz jest ok bo bez falsecontouringu) ale jak idę oglądać coś na Kuro - to za każdym razem sobie myślę - ja pierniczę ale ten dziadek wymiata

co do ustawień to nie wiem co najbardziej cię zawodzi w Panasonicu (mnie biel - bo między innymi z tego powodu wybierałem ST a nie VT) - ja ustawiłem podświetlenie na MID i kontrast na 80-95 by podciągnąć biele i kontrast a i tak Kuro świeci przy nim jak OLED
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Co mam zrobić, aby nacieszyć własne oko :( Na chwilę obecną moje leciwe KURO bije "na pysk" ZT60. Czy to jest kwestia kalibracji a może po prostu zmiany kliku ustawień ?

Witam,
niestety to jest przypadłość wielu firm nie tylko Panasonic, mój leciwy Philips serii 9 bił na głowę
nastawami fabrycznymi tegoroczny model 8008 bez kalibracji.
Musisz ponieść dodatkowy wydatek -niestety.
Tutaj miła niespodziankę zafundowała stronka:
Test Panasonic ST60 :
dla posiadaczy serii ST60.
Po tych nastawach kolegi nieskalibrowany VT60 nie daje rady przy porównaniu obrazu i plansz testowych.
Niestety one nie pasują do VT

Pozdr.
 

digitalus

Banned
Witam
Jest nawet porownanie na filmie nizszego modelu vt50 z ubieglego roku i plazmy pioneer kuro. Nawet lekka przewaga vt50

Mozna skorzystac z ustawien zaawansowanych dla zt60

Panasonic TC-P60ZT60 picture settings - CNET HDTV picture settings Forums


Official ZT60 Owners Thread

lub z niemieckiego forum
http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-12156-16.html

Z st60 jest bardzo dobra jakosc obrazu to zt60 moze byc jeszcze lepsza.
http://www.avsforum.com/t/1475972/official-panasonic-st-gt-vt-zt60-pictures-thread/150
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Witam wszystkich
Po przeczytaniu wielu informacji o ZT60 postanowiłem zamienić swój leciwy TV Pioneer PDP-LX5090 na ten właśnie model. Chciałbym zaznaczyć, że obraz jest dla mnie najważniejszym elementem w kwestii oceny TV ;-) , dlatego tak bardzo chciałem zmienić mojego KURO na jeszcze doskonalszą czerń Panasonica. Im bliżej byłem momentu odpalenia ZT60 podczas jego montażu i instalacji tym bardziej zastanawiałem się co mnie spotka. Po włączeniu Panasonica szczena mi opadła, zmieniałem kabel HDMI z platformy nc+ z KURO na ZT60 i z powrotem i nie mogłem własnym oczom uwierzyć. Obraz w TZ60 to jakaś porażka, tak jak pisał kolega kilka postów powyżej, fabryczne profile to jakieś nieporozumienie. Praktycznie żaden nie nadaje się do użytkowania. Próbowałem pozmieniać ustawienia ale niestety moja wiedza w tej kwestii oraz mnogości opcji w ustawieniach TV jest chyba niewystarczająca. Dlatego proszę o pomoc. Co mam zrobić, aby nacieszyć własne oko :( Na chwilę obecną moje leciwe KURO bije "na pysk" ZT60. Czy to jest kwestia kalibracji a może po prostu zmiany kliku ustawień ?
KALIBRACJA się kłania a i tak nie będzie tak świecił jak kuro, ABL limiter robi swoje czego kiedyś nie stosowali.Dlatego sam wybrałem 65VT60 wielkość robi tu różnicę.ZT ma taki filtr że aż strach:mrgreen:
 
Do góry