Panasonic 37pv60

Marion

New member
agas napisał:
witam wszytskich, to mój 1 post.
dzis kupiliśmy z mężem tak przez wsyztskich wychwalany Panasonic 37Pv60 , po ustawieniu jak podano na forum i podłączeniu do kablówki nadawanej cyfrowo obraz....porażka:( , ucima boki, na każdym kanale inny jakośc , nawet na najlepszych czyli TVNy obraz jak za mgłą , nie widac jakości telewizora...jestesmy zmartwioeni co będzie jak podłaczymy zaraz nasze dvd:(...
czy możemy wymienić w sklepie sprzet na LCD np. jak tutaj sie maja prawa konsumenta? czy można oddac towear czy go wymienić , czy nie mamy żadnych praw:(?
przy okazji dziękuje tak wychwalajacym ze nas lekko wpuścili w kanał!

czekam na odp

No to ja teraz jestem w kropce też mam kablówke i teraz to już mnie uświadomiłaś ze chyba ta Plazma może nie byc całkiem udanym modelem dla kablówek:(:(:( a juz byłem przekonany ze to ten model, a do tych ucinanych boków to ja to widziałem w salonie panasonica jak mi pokazywali kanały.Ale obraz to mi sie w sumie podobał...

i co tu robić??
 

kamcyk26

New member
Ludzie, jakie ucinane boki?

PS jesli na tym TV wasza kablowka bedzie wygladala zle to na pewno na zadnym LCD nie bedzie wygladala lepiej.
 

stereoman

New member
a propos obcinania boków
taki efekt jest przy ustawieniu formatu 4:3-boki są szare
przecież to nie wina tv!!!
ja mam ustawione na AUTOFORMAT-w tym wypadku obraz wypełnia cały ekran, bo boki sa''dociagnięte''do brzegu ekranu
tylko co to znaczy...obraz za mgłą???
napisz AGAS ,jakie masz ustawienia-wciśnij menu>format obrazu i napisz tutaj,coś może wymyślimy na tym forum:p
takiej usterki to tu jeszcze nie było
pzdr
 

grudzi

New member
Jeśli ktoś pisze, że ten TV to porażka to albo nie ma wogóle sygnału w gniazdku, albo trafił mu się jakiś felerny model, albo z kablami jest coś nie tak. Mam ten TV od dwóch miesiecy i jestem zadowolony, chociaż ma on pewne wady o których już wiele pisano.

Pozdrawiam
 

Markcox

New member
grudzi napisał:
Jeśli ktoś pisze, że ten TV to porażka to albo nie ma wogóle sygnału w gniazdku, albo trafił mu się jakiś felerny model, albo z kablami jest coś nie tak. Mam ten TV od dwóch miesiecy i jestem zadowolony, chociaż ma on pewne wady o których już wiele pisano.

Pozdrawiam

nic dodać, nic ująć...

Agas, może należaloby zacząć od tego co to za kablówka, jaki jest jej sygnał-analog czy cyfrowy?? Może najpierw podepnijcie z mężem DVD i oceńcie jakość. Poza tym skoro aż tak bardzo sugerowaliscie wypowiedziami na forum na temat tego panasa to powinniście wiedzieć, że jakość obrazu jest uzależniona od wielu czynników-przede wszystkim wspomniana już jakość sygnału, przewody itp.
Podajcie również-jak wspomniał stereoman ustawienia obrazu, na pewno da się coś z tym zrobić i mocno wierzę, że jeszcze będziecie piać z zachwytu nad tym TV :razz: czego z całego serca Wam życzę

pzdr
 

agas

New member
wiec troszke kombinowaliśmy i włączyliśmy autoformat i jest obraz na całym ekranie,ale ten obraz nie jest czysty:( tak jak pisałąm za mgłą jest tzn nie jest czysty nie taki "cyfrowy", może jakies ustawienia trzeba jasnosci kontrastu ustawic? generalnie głos tez nie jest specjalny gorszy niż na naszym starym tv. moze sie cos zmieni , kablówke mamy dobrą i dobrze nadaja przed dekoder cyfrowy, wiec to nie wina kablowej telewizji:(. DVD LG podłączyliśmy i filmy z niższej półki tzn takie co do gazet dostaje słabiutko chodzą ale to moze wina naszego dvd, bo nie jest dobrym sprzetem (300zł). POwiedzcie mi jak go teraz użytkować żeby nie miec tych duszków lub żeby nam sie nie wypaliły te pixele?

odpowiedzcie
 

Markcox

New member
agas napisał:
wiec troszke kombinowaliśmy i włączyliśmy autoformat i jest obraz na całym ekranie,ale ten obraz nie jest czysty:( tak jak pisałąm za mgłą jest tzn nie jest czysty nie taki "cyfrowy", może jakies ustawienia trzeba jasnosci kontrastu ustawic? generalnie głos tez nie jest specjalny gorszy niż na naszym starym tv. moze sie cos zmieni , kablówke mamy dobrą i dobrze nadaja przed dekoder cyfrowy, wiec to nie wina kablowej telewizji:(. DVD LG podłączyliśmy i filmy z niższej półki tzn takie co do gazet dostaje słabiutko chodzą ale to moze wina naszego dvd, bo nie jest dobrym sprzetem (300zł). POwiedzcie mi jak go teraz użytkować żeby nie miec tych duszków lub żeby nam sie nie wypaliły te pixele?

odpowiedzcie

Nie łam się i uszy do góry-na pewno będzie wszystko git :eek:k:
Co do DVD to nie spodziewaj się po filmach z gazet że będziesz miała obraz-żyleta.Zamiast w droższy DVD przede wszystkim zainwestowałbym w droższy kabel (podejrzewam że podłączony jest przez SCART?!)

Ale może zacznij od tego, gdyż jak już zostało poruszone, niestety ustawienia fabryczne w tych Panasach pozostawiają wiele do życzenia.. Na samym wstępie: funkcję obrazu.. Jest tam taka opcja która fabrycznie ustawiona jest na DYNAMIC-od razu zmień ją na normal.. Ostrość, jasność i kolor nie przekraczaj 50 % (tak należy użytkować plazmę przez pierwsze bodaj że 300 h) i daj od razu znać jak na takich ustawieniach wygląda obraz. Najlepszą jakość chyba we wszystkich platformach (nie licząc kanałów w HD) ma TVN więc przyjmij go jako kanał testowy do jakości obrazu

Potaraj się również zorganizować lepszy kabel do DVD i jakiś oryginalny film.Jeżeli w dalszym ciągu obraz będzie wyświetlał "za mgłą";) niestety pozostanie polecić serwis

pzdr
 

agas

New member
połączenie euro, wiec nie wiem czy to scart ale chyba euro=scart=rgb?
kupimy lepszy kabel ale jaki, moze polecisz cos?
a możesz powiedziec na czym polegają te "zwisy" na tym telewizorze, bo czytam o tym włąsnie ale nie wiem jak sie to objawia?

serdeczne dzieki, pomału sie przyzwyczajamy do naszego cuda:(:).
 

Markcox

New member
agas napisał:
połączenie euro, wiec nie wiem czy to scart ale chyba euro=scart=rgb?
kupimy lepszy kabel ale jaki, moze polecisz cos?
a możesz powiedziec na czym polegają te "zwisy" na tym telewizorze, bo czytam o tym włąsnie ale nie wiem jak sie to objawia?

serdeczne dzieki, pomału sie przyzwyczajamy do naszego cuda:(:).

Tak.. euro=scart=RGB :eek:k:
nie musi być to zaraz jakiś kabel za kilkaset złotych.Z tego co pamiętam dużo osób zaopatrywało się w kable THOMPSON'a za 30-40 PLNów (jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi)
co do zwisów-chodzi o to, że po wyłączeinu TV w stan STAND BY nie można go poźniej włączyć z powrotem:| należy wyłączyć i włączyć TV guzikiem na obudowie, wtedy działa bez zarzutu. Ale to jest chyba przypadłość modeli 42PV60

a jak tam sprawa z ustawieniami opcji obrazu?? I powiedz mi taką rzecz-do kablówki masz dodatkowo dekoder w domu do odbioru cyfrowego,dobrze zrozumiałem??

pzdr
 

stereoman

New member
agas
nie wiem o co chodzi z tym obrazem za mgłą
jak możesz,to zrób fotkę i wrzuć naImageShackŽ - Hosting
to obejrzymy

bo C+ nadaje ostatnio koszmarnej jakości obraz/podobno to jest chwilowe/
zaraz będzie/o 20.45/ na ZDF -kanał 144 mecz piłkarski
-prawdopodobnie 16/9 świetnej niemieckiej jakości obrazu/mimo,że stare odbiorniki C+ ,jak mój,też psują jakość/
spójrzcie na ten mecz i powiedz co z jakością obrazu
pzdr
 
Ostatnia edycja:

agas

New member
my nie mamy cyfry tylko dekoder canal + do tv kablowej w któym dodatkwoo puszczaja nam inne kanały konkretnie pakoiet 40 kanałów w jakości cyfrowej podobno , tzn na zwykłym tv widze różnice kolosalną i nawet na plazmie jak odłączymy dekoder i włączymy samą kablówke nie porzez dekoder obraz gorszy niż przez dekoder.
czekamy na odp w spraiwe kabli i innych spraw wcześniej.
 

stereoman

New member
mam takie pytanie
czy masz odbiornik C+?
jeśli tak,to czy masz ustawiony w parametrach tv sygnał wizyjny jako RGB?
bo jeśli na PAL,to obraz jest przymglony
pzdr
 

Smartek

New member
Ja polecam ustawienia (po dotarciu plazmy) :

Normalny,
Kontrast na okolo 70% paska,
Jaskrawosc na troche wiecej niz 50% paska,

reszta na polowe, zas wszystkie te "polepszacze obrazu" wylaczone.
Koniecznie zwrocic uwage na wylaczony MPEG (to jest chyba kompresja - sprawdzalem na obrazie HD i NIESAMOWICIE psuje ladniutki obraz!).

Obraz wtedy musi byc bardzo ladny z dobrymi i plynnymi przejsciami, tym bardziej, ze duzo ogladalem TV na kablowce UPC (bardzo slaba jakosc), a obraz i tak byl bardzo zadowalajacy. Chyba nie musze pisac jak jest na n? ;-D

Pzdr.
 

Markcox

New member
agas napisał:
obraz nie ma poprawy znaczacej zmieniliśmy ustawienie z dynamicznego, lekko poprawiło sie teraz, mamy dekoder z kablówki do canal + on podobno ma nadawac cyfrowo, nazwa jego to techni sat media tech 4. kable oglądamy teraz na allegro i widzimy tutaj takie oto: http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPath/1_95/products_id/272

będzie dobry?
czyli mówisz ze w naszym nie powinno być tych zwisów mówisz tak?
dziękuje

Co do kabla to myślę że będzie wystarczający, natomiast martwi mnie trochę ten wyimaginowany dekoder do odbioru C+ który może (choć nie musi) być przyczyną takiego odbioru. Ale skoro mówisz że podłączaliście bez pośrednictwa dekodera i było jeszcze gorzej, to nie za miętowo to się przedstawia.Być może faktycznie jest to tylko pseudo "obraz cyfrowy"..
Przede wszystkim musiecie jak najszybciej zorganizowac jakiś konkretny (czyt.oryginalny;) ) film na DVD najlepiej podpięty już dobrym kablem-wtedy będzie wszystko jasne.
Zastosuj się również do ostatnich uwag stereoman'a i smartka-musicie pokombinować żeby mieć pewność.

Ateraz pytanie: gdzie zakupiliście tą plazmę?? Koniecznie musicie sprawdzić ile godzin ma przepracowane w menu serwisowym
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=31813&postcount=47
 

kamil

New member
Witajcie,

Czytam i nie wierze...Najprawdopodobniej jest to wina ustawień dekodera z TV. Tryb pracy plazmy na normal i obniżenie parametrów do 50%, ostrosć także. MPEG wyłaczony.
Niestety ale wielu dostawców sygnału ma kiepską jakość. Ja mam polsatcyfrowy i jest gitara chociaż sygnał nie jest najlepszym, ale TVN i AXN to poezja. Super jakość , a podpięty RGB thompsona za 70 pln.
DVD także mam podpięty takim kablem, ale jak kupowałem to sprawdzałem TV na DVD po HDMI i było rewelacyjnie.
Oglądam już tydzień ten tv i nie ma żadnych zwisów ani żadne duszki mi się nie wypalaja. Jak wyłączam TV to nie pma żadnych poświat.

Obcinac obraz na róznych kanałach będzie i plazma i LCD. kwestia sygnału i preferencji użytkownika.

Moim zdaniem to nie jest wina plazmy ale sygnału i ustawień. Jeżeli teraz ci się nie podoba to LCD wywalisz z balkonu po 30 min oglądania :)

Ja jestem pedantem jeżeli chodzi o jakośc obrazu i uważam, że posród TV ten ma jeden z lepszych jakie widziałem chociaż nie idealny. LCD odpada w przedbiegach (oczywiście na DVD i na sygnale SD a nie HD).

Jeżeli nawet uda ci się ustawić wszystko jak trzeba i zakupić np. "N" i nadal nie będzie ci się podobało to sugeruję zakup klasycznego CRT bo w takim razie nic innego nie sprosta twoim oczekiwaniom.
 

wokun

New member
Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum, czytam je od miesiąca. Przede wszystkim dziękuję WSZYSTKIM wypowiadającym się . Bardzo mi pomogliście w wyborze TV. Przejrzałem wszystkie wypowiedzi dotyczące PV60.
Od trzech dni jestem posiadaczem 37PV60, podłączony do kablówki UPC na zwykłym kablu antenowym. Piewsze co zrobiłem to sprawdziłem (zgodnie ze wskazówkami z forum)ilośc godzin - było 0000. Ustawiony mam na normal, jaskrawość , kontrast na ok. 50-60% . Odbiór jest ekstra, a co dopiero bedzie jak zakupię n-kę:D .
Dodam tylko ,że miałem wcześniej na próbę LG 42, to była porażka- przynajmniej u mnie z tej odległości (2,5-3m). Ale myślę ,że to nie tylko wina odległości.
Natomiast 37PV60 jest na prawdę super. Siadałem bliżej nawet 1,5-2m i też jest dobrze. Myślę że przy odległości 2,5-3m spokojnie mógłby być 42PV60 , tak że jeśli ktoś się zastanawia nad zakupem , to nie obawiajcie się że będzie za duży.( u mnie, wg mojej żony, nie pasował by do wystroju pokoju)
W tej chwili jestem na etapie wykonywania wieszaka - mam na szczęście taką możliwość- wieszak będzie dokładnie na wymiar, pomalowany w kolorze tak jak mi pasuje.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za ułatwienie mi podjęcia decyzji zakupu.
 
Do góry