Panasonic 37pv60

kamil

New member
PV 45 to budżetowa konstrukcja. Uboższa o parę funkcji, zmniejszony kontrast, cały srebrny, i jeszcze innych bajerów. Suma sumarum lżejszy o jakieś 5 KG od PV 60.
 

Dru

Moderator
witam
a jak wygląda sprawa formatowania obrazu w tym telewizorze. Chodzi mi o dostosowywanie obrazu 4:3 na ekran, który jest 16:9. Pytam się o to bo mój CRT LOEWE robi to rewelacyjnie i dzięki temu żaden kształt nie jest pogrubiony lub zniekształcony. Natomiast mój brat ma CRT Panasonica i robi to tragicznie, wszystkie postacie na ekranie mają grubsze twarze jak w rzeczywistości. I tym właśnie się martwię czy i w tej plazmie jest tak samo. :confused:
 

Grigorij

New member
Dru napisał:
witam
a jak wygląda sprawa formatowania obrazu w tym telewizorze. Chodzi mi o dostosowywanie obrazu 4:3 na ekran, który jest 16:9. Pytam się o to bo mój CRT LOEWE robi to rewelacyjnie i dzięki temu żaden kształt nie jest pogrubiony lub zniekształcony. Natomiast mój brat ma CRT Panasonica i robi to tragicznie, wszystkie postacie na ekranie mają grubsze twarze jak w rzeczywistości. I tym właśnie się martwię czy i w tej plazmie jest tak samo. :confused:
Bez obaw, formatuje OK. Na "Auto format" (solo też) masz taką funkcję która rozciąga obraz najmniej w środku a najwięcej po bokach tak że obraz znajdujący się w centrum kadru jest bardzo mało zniekształcony. Poza tym masz jeszcze funkcje poszerzenia "równomiernego"- pogrubia tak samo na całym ekranie- najgorsza, oraz funkcję która obcina górę i dół obrazu- czyli szerokość ma oryginalne proporcje. Do wyboru, do koloru!;)
 

Dru

Moderator
Grigorij napisał:
Bez obaw, formatuje OK. Na "Auto format" (solo też) masz taką funkcję która rozciąga obraz najmniej w środku a najwięcej po bokach tak że obraz znajdujący się w centrum kadru jest bardzo mało zniekształcony. Poza tym masz jeszcze funkcje poszerzenia "równomiernego"- pogrubia tak samo na całym ekranie- najgorsza, oraz funkcję która obcina górę i dół obrazu- czyli szerokość ma oryginalne proporcje. Do wyboru, do koloru!;)

dzięki Grigorij, rozwiałeś moje wątpliwości. Cieszę się, że Panasonic poprawił w swoich TV funkcję formatowania obrazu :)
 

Hardi

New member
kamil napisał:
Mam polsat cyfrowy podpięty scartem więc sygnał nie jest idealny, ale jakośc jest o wiele lepsza od LCD dla porównania z samsungiem 32R71, który jest zbliżony do Lx600 pod względem jakości.
Możesz coś więcej napisać na ten temat? Też mam Polsat Cyfrowy i zastanawiam się nad plazmą Panasonic.
 

pete2

New member
Witam, wczoraj poniosło mnie do euro agd, zapytałem "kompetentnego" pana o plazmę panasonica th 37pv60, na co on stanowczo stwierdził, że tak małych plazm nie ma!!! Raz już mi tak ktoś powiedział w innym euro. A przy okazji, mozna dostać jeszcze tę plazmę bo chce ją nabyć, kiki , jest u Ciebie? pzdr
 

Hardi

New member
pete2 napisał:
Witam, wczoraj poniosło mnie do euro agd, zapytałem "kompetentnego" pana o plazmę panasonica th 37pv60, na co on stanowczo stwierdził, że tak małych plazm nie ma!!! Raz już mi tak ktoś powiedział w innym euro.
Odnoszę wrażenie, że w tych marketach AGD/RTV pracują sami debile, w Bielsku w Media Markt facet próbował przekonać mnie na siłę, że plazma to tandeta i tylko LCD ma dobry obraz. Najbardziej rozwalił mnie hasłem, że żywotność plazmy to 4-5 lat i że plazma nie nadaje się do HD. Ale za to wczoraj w Rybniku w Media Markt po raz pierwszy spotkałem kumatego sprzedawcę, widać było, że facet zna się na rzeczy, na moje pytanie "jaki poleca pan tv 42 do 7 tyś zł" odpowiedział: "plazma Panasonic 42PV60 i proszę nie dać się nabrać na LCD, które są demonstrowane na kanale Discovery HD, bo mogę przełączyć na inny kanał bez HD i czar pryska, a plazma cały czas pozostaje jak żyleta"
 

Mabri

New member
Ja spotkałem takich fachowców w MixElecronix. Panie tylko lcd - nowych plazm się już nie produkuje. A poza tym się wypalają bo się ulatnia z nich gaz - z czasem. To są ich słowa.
 

dnc

Moderator
VIP
Mabri napisał:
Ja spotkałem takich fachowców w MixElecronix. Panie tylko lcd - nowych plazm się już nie produkuje. A poza tym się wypalają bo się ulatnia z nich gaz - z czasem. To są ich słowa.

Że Co?????
Że gaz się ulatnia i się z tego powodu się wypala. A który to sklep? W jakim mieście? Trzeba zajść i ich wyśmiać... Ale tak głośno, żeby klieci słyszeli...
Tak, tak. Znawcy, jak nie wiem co!!!
 

thinkrun

New member
Nowa plazma 37pv60 - zachwycony

Witam,
dziękuję wszystkim tak zwolennikom jak i przeciwnikom plazm, dzięki Wam dolaczyłem dziś do szczęśliwych posiadaczy tego telewizora, i co tu dużo mówić jestem zachwycony :smile:,
kupiłem komplet 37PV60 i DMR-EH65, mam wrażenie, że jakość kablówki przez DVD jest dużo gorsza, czy ktoś z Was się z tym spotkał,
sympatyczny instalujący z fajnego sklepu (oczywiście internetowego) mówił że sygnał przetworzony na telewizorze też ma wady, ale tych nie widzę, a te z DVD widzę (z bliska i są, ale są inne, ja nie widzę z 2,5 metra),
powinienem reklamować u dostawcy kablowki czy da się to jakoś ustawić :?:
pozdrawiam,
thinkrun
 

eugens

New member
Witam,ja też od dzisiaj jestem posiadaczem tego tv,obaz super nie ma się do czego przyczepić, kupiłem ją za 4350 zł,czy to dobra cena?:cool:
 

thinkrun

New member
Czy serwis coś zrobi z głosnym buczeniem

Witam, obraz super, a nad ceną warto się zastanawiać, ale tylko zanim się kupi. Później znaczy, że była dobra.
Tytułem "problemów" - jak jest jasny obraz, co jest ewidentne na menu DVD zaczyna buczeć, czy ktoś kojarzy taki problem i czy serwis coś pomoże?
Pozdrawiam,
thinkrun
 
Do góry