Panasonic 37pv60

ArtS007

New member
Bez reklam
znn napisał:
Podstawka dodawana w kompletach to ta szeroka, może i mniej ładna niż ta środkowa ale jest bardzo stabilna. Problemem jest jej szerokość bo na standardowe stoliki o TV 29 nie mieści się. Nie zrobie fot bo mam na razie byle jaki stolik od mebli ale TV wyglada naprawdę fajnie.

Jak szeroka jest ta podstawa?

ArtS :)
 

Markcox

New member
Jak najbardziej podpisuje się pod tym co napisał Kamil:cool:
ja też przez długi czas byłem zagożałym zwolennikiem LCD-jak one "pięknie święcą" w tych wszystkich molochach typu "nie dla idiotów..":grin: potrafią narobić zamieszania w głowach szarych użytkowników, a "znający się" na wszystkim doradcy dokładają do tego swoje 3 grosze. Ale niestety po dostarczeniu do domu podłączeniu pod sygnał SD przychodzi mocne rozczarowanie.Po zapoznaniu się z tematem dotyczącym PV 60 (DNC-szacuneczek:eek:k: ) przejrzałem na oczy. tak swoją drogą polecam każdemu kto ma jakie kolwiek wątpliwości czy skusić się na plazme Panasa.

pzdr
 

Marion

New member
widizałem wczoraj tą palzme w akcji na sygnale z Kablówki, obraz nie powala na kolana (obok stał LX600- prezentował sie lepiej, ostrzejsze kolory), plazma obraz jak na kineskopowym. szkoda ze ma słabe głośniczki w przeciwieństwie do LX600 gdzie system jest lepszy, a poza tym OK, cena mogłaby jeszcze delikatnie spaść.

pzdr
 

Markcox

New member
Marion napisał:
widizałem wczoraj tą palzme w akcji na sygnale z Kablówki, obraz nie powala na kolana (obok stał LX600- prezentował sie lepiej, ostrzejsze kolory), plazma obraz jak na kineskopowym. szkoda ze ma słabe głośniczki w przeciwieństwie do LX600 gdzie system jest lepszy, a poza tym OK, cena mogłaby jeszcze delikatnie spaść.

pzdr

a czy zwróciłeś może uwagę jak podłączone były źródła do tych TV (component, HDMI) i co najważniejsze w jakim sklepie?? Bo wiadoma sprawa że w sklepach typu MM jeden sygnał jest dzielony na kilka (kilkanaści albo kilkadziesiąt :p ) odbiorników, a ma to bna pewno duży wpływ na jakość wyświetlanego obrazu.
Dla przykładu-byłem ostatnio w MM i stały obok siebie Panas 42PV60E i Samsung LE46F71B. Na Panasie leciała TVP1 po SD, natomiast na Samsungu Discovery HD z N-ki (szczerze nie zwróciłem uwagi na jakim kablu) i ku mojemu przerażeniu oba obrazy były co najmniej przeciętne... Więc mimo wszystko domowa prezentacja RULEZZ:eek:k:

Co do "głośniczków"... zapinając sobie taki wyświetlacz przydałoby się do tego dołożyć jakieś kino domowe do pełnego efektu więc wydaje mi się że jakość dzwięku jest tu drugo albo i trzeciorzędną sprawą-ale to jest moje zdanie..

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Marion

New member
Domyslam się ze jestes sprzedawcą( nawet wiem skąd;)) ale to pomijając, byłem w sklepie firmowym Pansonica i Tv kablową mieli podpiętą wiec kablem telewizyjnym z gniazda gdzie mają podprowadzoną kablówke, a co do porównywania w MM , można nawet na tym samym sygnale i po wyregulowaniu odbiorników zobaczyc różnice.
co do prezentacji w domu ( przez Kikiego) nie wiem nie miałęm ale może sie skusze więc będe mógł powiedziec więcej.
pzdr
 

Markcox

New member
Marion napisał:
Domyslam się ze jestes sprzedawcą( nawet wiem skąd;)) ale to pomijając, byłem w sklepie firmowym Pansonica i Tv kablową mieli podpiętą wiec kablem telewizyjnym z gniazda gdzie mają podprowadzoną kablówke, a co do porównywania w MM , można nawet na tym samym sygnale i po wyregulowaniu odbiorników zobaczyc różnice.
co do prezentacji w domu ( przez Kikiego) nie wiem nie miałęm ale może sie skusze więc będe mógł powiedziec więcej.
pzdr

hehe... zonk :lol:

niestety nie trafiłeś, nie jestem sprzedawcą, ale wiem z tego (i nie tylko) forum, że jest to najlepsza forma zakupu ;) w końcu jest to sprzęt za ciężkie pieniądze i ma służyć latami, więc chyba jednak lepiej dołożyć kilka setek niż pluć sobie w brodę że umoczyło się kilka kafli,a kilku już takich było-niestety
A propo tematu-to w ogóle zmienia postać rzeczy, skoro mówisz że był to sklep firmowy a nie jeden z molochów i plus dla Ciebie za taką formę porównywania:eek:k:

przedewszystkim trzeba wziąść pilota w swoje ręce i "zatańczyć" trochę z tym sprzętem, żeby móc co kolwiek powiedzieć. Bo tak na marginesie w Panasie (przynajmniej jeżeli chodzi o plazmy PV60-nie wiem jak jest z LCDkami) ustawienia fabryczne są tak fatalne, że bez wcześniejszej regulacji obrazu, chyba każdy TV bije go na głowe. Ale po zmianie ustawień to już jest inna bajka:grin:
 
Ostatnia edycja:

Markcox

New member
Marion napisał:
a jakie ustawienia proponujesz do tej plazmy 37pv60? na jakich ustawieniach optymalnie gra?

Jak wiadomo każdy ma swoje indywidualne upodobania i jest to kwestią gustu... :cool:

ale dużo osób zwróciło uwagę na to, że obraz fabrycznie ustawiony jest na Dynamic-wystarczy zmienić tą opcję na normal i jest radykalna różnica. Później pozostaje tylko wyregulowanie kilku "suwaków" i finito:eek:k:

Dla mnie przynajmniej po kilkuminutowym obcowaniu z pilotem,obraz-rewelacja.
Jeżeli nosisz się z zamiarem zakupu tego Panasa, proponuje przestudiowanie wątku dotyczącego 42PV60, którego ojcem chrzestnym jest DNC. Włożył on kawał pracy i serca w ten wątek, niemal że rozłożył swoją plazmę na części:grin: i opisał (z resztą nie tylko on) wszystkie za i przeciw tego wyświetlacza. Myślę że będzie to baaaardzo pomocna lektura przy podjęciu decyzji.


pzdr
 

Marion

New member
1.a powiedz mi jak filmy wieczorami z TV zwykłej robią wrażenie, czy ucina boki lub góre, oraz czy widoczny jest pasek na dole z informacjami na TVN24(gdzies czytałem ze ucina:()?
2. Jak sport szczególnie piłka nożna z Canal + albo koszykówka
3. DVD filmy ?
4.może konsole masz jeśli tak to czy ta plazma sie nadaje do tego? tzn czy bedzie równie dobrze chodziła jak na lcd?
dzięki pzdr
 

kamil

New member
Marion,

Nie wiem jak ty postrzegasz obraz, ale jestem w szoku, ze do takich wniosków doszedłeś.

Jesteś chyba jedyną osobą , która powiedziała, że obraz z LX600 jest lepszy niz z PV60 i to jeszcze w kwestii kolorów... Ostrosc zawsze jest lepsza w LCD niz plazmach, ale u mnie jest ustawiona na połówce i obraz żyleta ! Tak więc dziwi mnie twoje spostrzeżenie...

WIęc jeżeli lubisz sztucznie rysowany obraz i jeszcze pare innych mankamentów to ok..kupuj LCD.

Każdy TV w panoramie będzie ci obcinał obraz jezeli sygnał nie jest przystosowany do formatu tv. Tv automatycznie dostosuje obraz.

Podam przykład: U mnie na Discovery przy autoformacie obcina kawałek loga discovery - po ustawieniu decodera na 16:9 i zmianie w TV na 16:9 jest gitara. nic nie ucina. obraz całkowicie wypełnia szkło.

Mam polsat cyfrowy podpięty scartem więc sygnał nie jest idealny, ale jakośc jest o wiele lepsza od LCD dla porównania z samsungiem 32R71, który jest zbliżony do Lx600 pod względem jakości.
 

Markcox

New member
Marion napisał:
1.a powiedz mi jak filmy wieczorami z TV zwykłej robią wrażenie, czy ucina boki lub góre, oraz czy widoczny jest pasek na dole z informacjami na TVN24(gdzies czytałem ze ucina:()?
2. Jak sport szczególnie piłka nożna z Canal + albo koszykówka
3. DVD filmy ?
4.może konsole masz jeśli tak to czy ta plazma sie nadaje do tego? tzn czy bedzie równie dobrze chodziła jak na lcd?
dzięki pzdr

zarzucasz mnie pytaniami jak bym miał tą plazmę :p ale rozczaruje Cię-dopiero niosę się z zamiarem zakupu, tylko że 42" gdyż wydaje mi się że 37" po jakimś czasie (tygodniu:p :p :p ) moze okazać się stanowczo za mały :grin:
I powiem Ci że odpowiedzi na wszystkie te pytania otrzymasz na wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5355
uwierz mi że jest to niezła kopalnia wiedzy jeżeli chodzi o ten TV.
Po krótce tylko CI powiem że Twoje obawy są bez podstawne (twierdze to po wypowiedziach wielu posiadaczy-użytkowników tego zacnego "panelu";) )

1.Standardem jest że przy wyświetlaniu zwykłej TV na panoramicznym obrazie zawsze gdzieś pojawią się jakieś pasy,ale ten Panas ma tylko formatów, zoom'ów itp. że wszystko da się tak dostosować, aby obraz był wyświetlany na całości.

2.nie ma mowy o żadnym smużeniu itp. przy przekazach sportowych, ale jakość sygnału (to już druga sprawa) zależna jest od nadawcy,a nie odbiornika, jak również od dekodera, kabli itd itd
Podejrzewam że skoro posiadasz canal+ to nawet na zwykłym TV CRT widać różnicę w jakości obrazu między Premiership a Serie A;)

3. j.w.

4. czyt. 1

pzdr
 

kamil

New member
Marcox,

Dokładnie tak! Ja także na początku chciałem 37" ale jak pomyslałęm sobie, że 42" ma kilkanaście tys więcej pixeli to zdecydowałem dodać 500 pln. Pozatym przez 3 dni wydawało mi się, że jest wielki. Teraz wiem, że 42" jest optymalna. Jeżeli jest dobry sygnał to z 1,5 metra można z powodzeniem oglądać.

Ja oglądam z 3 pozycji 1.5 , 2.3 , 3.3 metra jest idealnie z 3 metrów
 

Markcox

New member
I tu się z Tobą bez dwóch zdań zgodzę, zwłaszcza że różnica w cenie jest znikoma-w niektórych miejscach cena 37" jest wyższa niż 42".
Przytoczę tu wypowiedź DNC, do którego padło pytanie: "czy gdyby miał drugi raz wybierać po zapoznaniu się z tym wyświetlaczem, to czy kupił by ponownie Panasa 42PV60??"

odpowiedź była krótka ale jak że treściwa: "nie, nie kupiłbym 42pv60, ale 50" albo jeszcze większy..."

to chyba mówi samo za siebie :lol:
 

kamil

New member
Gosć, który mi sprzedawał tv powiedział, że: Sprzedałem juz ponad 2000 tys paneli LCD i PLAZM i z plazm nie widział lepszej od tego panasonica więc nawet mi nie proponuje hitachi czy pionka bo nie ma sensu. Porównywalne modele sa od kwoty 8-10 tys. A LCD to wiadomo, jak masz HD i tylko to ogladasz to ok, ale jak kozystasz z TV do DVD, Kabla i parę tych kanałków HD na 'N" , a tv chcesz miec na jakieś 5 -8 lat to tylko plazma !
 

Markcox

New member
Niestety, ale taka jest nasza rzeczywistość... Zanim HD rowinie się u nas na dobre, to minie jeszcze trochę czasu:roll:
Więc jak wspomniał Kamil-jeżeli chcesz oglądać tylko discovery HD bądź kilka razy w roku ligę mistrzów na N-ce to kup sobię LCD, ale niestety cała reszta kanałów będzie dużo poniżej zadowalającej jakości.. natomiast z Twoich preferencji wynika, że bez mrugnięcia okiem polecam CI tego Panasa. I zastanów się jeszcze kilka razy co do wielkości :cool:
Podobno rozmiar nie ma znaczenia :p:p:p ale nie w tym przypadku:eek:k:
 

agas

New member
KUPIŁA plazme 37PV60 Panasonica i.....:(

witam wszytskich, to mój 1 post.
dzis kupiliśmy z mężem tak przez wsyztskich wychwalany Panasonic 37Pv60 , po ustawieniu jak podano na forum i podłączeniu do kablówki nadawanej cyfrowo obraz....porażka:( , ucima boki, na każdym kanale inny jakośc , nawet na najlepszych czyli TVNy obraz jak za mgłą , nie widac jakości telewizora...jestesmy zmartwioeni co będzie jak podłaczymy zaraz nasze dvd:(...
czy możemy wymienić w sklepie sprzet na LCD np. jak tutaj sie maja prawa konsumenta? czy można oddac towear czy go wymienić , czy nie mamy żadnych praw:(?
przy okazji dziękuje tak wychwalajacym ze nas lekko wpuścili w kanał!

czekam na odp
 

kamcyk26

New member
Nie martw sie tylko podlacz DVD i ocen. Jesli chodzi o jakosc obrazu kablowki to moze taka jest jakosc sygnalu. Wtedy zaden Tv nie pomoze.

Sam mam ten tv i jakosc nawet a analogowej kablowki byla dobra, z N na TVNach wrecz super. Wina raczej nie jest po stronie tego TV.

PS co rozumiesz przez "ucina boki" ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
witaj
ja się do Twego zakupu na pewno nie przyczyniłem- mam LCD Sharpa 37 GE1E więc daleko mi do zwolleników plazmy
ale wracając do tematu - prawdę mówiąc zależy to od sklepu.Zajdż zapytaj się i prawdopodobnie Ci wymienią,ale....
najpierw wejdż może w ustawienia plazmy i tam coś pokombinuj,Ty albo mąż.Zapewne fabryczne ustawienia PV60 nie są najlepsze a więc wymagają zmian.
Nie załamuj rąk ,na pewno da się coś z tym zrobić.
Ustawienia fabryczne Sharpa są prawie ok ale znowu LG to tragedia i trzeba prawie wszystko zmieniać.Może tak samo jest i w PV60.

pozd
 

Markcox

New member
agas napisał:
przy okazji dziękuje tak wychwalajacym ze nas lekko wpuścili w kanał!

czekam na odp

i właśnie dlatego trzeba było dołożyć kilka PLNów i zamówić prezentację w domu, gdyż wiadomą rzeczą jest fakt że odbiór jest w dużej części zależny od nadawanego sygnału-wtedy mielibyście 100% pewność. nie możesz mieć pretensji, że ktoś polecił Ci wyświetlacz z którego 99 na 100 użytkowników jest zadowolonych:eek:k:
 
Do góry