Oppo 103D czy Pioneer BDP LX58

Snikers89

New member
Bez reklam
Sa plusy i minusy . Plus jest taki ze jak zajebie lampowke pod oppo to zaden AV nawet Arcam za 5k nieda Ci takiego dzwieku jak porzadny wzmacniacz lampowy . Z koleji niewiem bo oppo ma chyba ze 2 wejscia hdmi ale czy mozesz przez to przepuscic tv sat to niewiem.
Oppo nie ma wejsc HDMI tylko WYJSCIA.
 

ziomal216

New member
Nie ma zadnej. No bo jak ? Recznie poziom glosnosci ustswisz i tyle z poziomu BD.

Tzn jest kalibracja ale bez mikrofonu . Wszystkie parametry ustawiasz recznie , tzn dystsns oddalenia , poziomy odciecia , pasmo itd. Dla mnie tez to niema sensu bo i tak Atmosa nie bede mial przez analog , jednak dla kogos moze miec i oppo oraz CA daje taka opcje dla ludzi co chca kombinowac . Dla mnie lepiej jest zrobic kalibracje z Audyssey XT32 do tego mam opcje i EQ . Ale jak ktos nie potrzebuje AV to juz jego sprawa.
 
Każdy ma swoje preferencje i używa sprzętu tak jak chce. Umnie jeśli chodzi o KD to max.5.1, nie mam miejsca na więcej. Do amplitunerów raczej nigdy nie wrócę, poprostu nie tą liga. Główny nacisk kładę na stereo a KD jest jako dodatek i będzie modyfikowane na końcu. Myślę że jakaś 3 kanałowa końcówka mocy w zupełności mi wystarczy.
 

ziomal216

New member
Tutaj mozna przeczytac coś więcej co mieli na celu producenci oppo oraz cxa wprowadzając taką opcje :

,,Coraz mniej odtwarzaczy Blu-ray ma analogowe wyjścia 7.1 - nie są one szczególnie potrzebne w sytuacji, gdy możemy sygnał wysłać do amplitunera / procesora w formie cyfrowej (przede wszystkim przez HDMI) zakładając, że i tak musi on zostac poddany, przed konwersją na sygnał analogowy, różnym zaawansowanym operacjom, które często lepiej przeprowadzą, włącznie z samą konwersją, właśnie rozbudowane układy amplitunera / procesora.

Tym większą rzadkością są odtwarzacze, które potrafi ą nie tylko wysyłać sygnał analogowy w formie wielokanałowej, ale także pozwalają na regulację poziomu sygnału na tych wyjściach. CXU ma niezależną regulację dla wszystkich dziesięciu kanałów, co więcej... producent deklaruje, że regulacja działa też na wyjściach cyfrowych.

Otwiera to nowe perspektywy, bowiem regulacja poziomu jest tą funkcją, która gdzieś w systemie być musi - ale wystarczy, że jest tylko raz... W tradycyjnym systemie zajmuje się tym amplituner / procesor, i nawet gdybyśmy uznali, że dekodowanie i przetwarzanie odbywa się w wystarczającym zakresie w samym odtwarzaczu, i do tego zrzekli się podłączana do systemu jakichkolwiek innych urządzeń, to nie możemy pozbyć się amplitunera / procesora na rzecz końcówki mocy, właśnie z powodu tak prozaicznej, ale niezbędnej funkcji, jak regulacja głośności. Natomiast odtwarzacz CXU możemy podłączyć bezpośrednio do wielokanałowej końcówki mocy, eliminując z systemu amplituner / procesor.

Wybór wzmacniaczy mocy w cenach, jakie znamy z rynku amplitunerów, nie jest może zbyt wysoki, ale nie chodzi tutaj o rozwiązanie niskobudżetowe, lecz o wejście na wysoki poziom jakości przy kosztach niższych, niż dyktowane łączną cenę procesora i końcówki mocy - po prostu nie kupujemy procesora. Mając dobrą końcówkę mocy, będziemy też spokojni o dźwięk stereo. '' zrodlo : Odtwarzacze Blu-ray - testy sprzętu
 

ziomal216

New member
oczywiscie w mojim przypadku bajer zupelnie niepotrzebny , ale jest . Bardziej mnie np cieszy ze jest wejscie HDMI z przodu , moge sobie podlączyc laptopa i zapuscic Tidala lub cokolwiek z sieci i w tym przypadku zamienic sobie w mega playera z obsluga jakich aplikacji tylko zechce :) . Niema bata jutro jade na odsluch , za tą kase mysle ze jest sens .
 
Wszystko się zgadza, głównie to że to droga zabawa. Mnóstwo elementów które zawsze można poprawić albo popsuć. Same kable to już koszmar a nie wspomnę o reszcie.
 

ziomal216

New member
Wszystko się zgadza, głównie to że to droga zabawa. Mnóstwo elementów które zawsze można poprawić albo popsuć. Same kable to już koszmar a nie wspomnę o reszcie.

Oczywiscie ja to rozumie . Wielu ludzi budując konkretne zestawy kina uzywa Ampi jedynie jako procesor a na pre outy dodają zewnętrzne wzmaki zeby ciągneły cały sprzęt na zupelnie inny level .

Np tutaj jest filmik jak koles odjebał konkretne kino : https://www.youtube.com/watch?v=-_1ZXD2QYvs

proponuje kazdemu obejrzeć do konca bo to co koles zrobił to poezja :mrgreen:
Kiedys moze na to zarobie :p
 

ziomal216

New member
Oczywiscie ja to rozumie . Wielu ludzi budując konkretne zestawy kina uzywa Ampi jedynie jako procesor a na pre outy dodają zewnętrzne wzmaki zeby ciągneły cały sprzęt na zupelnie inny level .

Np tutaj jest filmik jak koles odjebał konkretne kino : https://www.youtube.com/watch?v=-_1ZXD2QYvs

proponuje kazdemu obejrzeć do konca bo to co koles zrobił to poezja :mrgreen:
Kiedys moze na to zarobie :p

Dziwie sie jedynie ze jeszcze mu chata stoji cała :D te suby muszą kosić na maxa .
 

ziomal216

New member
Tak więc dzisiaj byłem w Richer Sounds w Belfascie i pytałem sie o cambridge audio cxu . Niemają go na stocku zeby sprawdzic , koles mi mowił ze mają bardzo Low stock na ten model , bodajze 2 zostały na magazynie na caly Richer sound . Mowi ze wątpi czy dostaną jakis egzemplarz akurat do Belfastu . Czyli pozostaje mi czekac na oppo 205 w tym wypadku z tym ze cena pewnie bedzie w granicach 1,2 lub 1,3k .
 

ziomal216

New member
A wiec taka sytuacja :
Dzisiaj do mnie dzwonili z Richer sound , zalatwili mi jeden egzemplarz Cambridge Audio , jest na magazynie . Takze zamowilem go i powinien byc w pn lub wt .
Cos mi sie wydaje ze bedzie dobry. Oczywiacie nie zabraknie porownania z pionkiem lx88.
Czytalem na niemieckim forum ze wlasnie porownuja cambridge z pionkiem , piasza ze bardzo ciezki wybor poniewaz obydwa stoja na bardzo wysokim poziomie . No coz zobaczymy... ;)
 
Do góry