Oppo 103D czy Pioneer BDP LX58

ziomal216

New member
Witam serdecznie .
Niedawno złozyłem swój zestaw kina domowego składający się z Denon AVR X3300W oraz głosników Q acoustics 3050 front , 3010 rear , 3090 center oraz 7000 LRi zawieszonych na suficie pod ATMOS i DTS X ,subwoofer to REL T5i . Teraz szukam odtwarzacza blu ray. Przez pewien czas miałem pozyczony od kolegi Pioneer BDP LX88 . Znakomity odtwarzacz blu ray byłem bardzo zadowolony z dzwięku (chodzi mi głównie o dzwięk w filmach było duzo basu , bardzo dobra dynamika oraz precyzyjny dzwięk z mocnym uderzeniem) . Niestety wydalem juz sporo na kino i zostalo mi juz mniej na odtwarzacz blu ray dlatego postanowiłem zakupic odtwarzacz Marantz UD7007 jednak gdy porównałem Marantza i LXa 88 to Marantz nawet nie ma startu do pionka. Dzwięk z Marantza był płaski bez basu , nie było dynamiki oraz uderzenia . I nie chodzi mi tutaj o dzwięk PCM ale o transmisje cyfrową kablem HDMI. I moje pytanie jest tutaj w którym odtwarzaczu uzyskam zblizony dzwięk do Pioneera BDP LX 88
A) Pioneer BDP LX58 (cena 450 funtow)
B) Cambridge Audio CXU (cena 499 funtow w promocji)
C) Moze ktoryś z odtwarzaczy OPPD np OPPO 103D (cena 599 funtów)
D) PIONEER BDP LX 88 (Cena z kosmosu 1099 funtów LOL )

Zaznaczam tutaj ze chodzi mi o transmisje cyfrową BITSTREAM za pomocą kabla HDMI , Dekodowaniem sygnału zajmuje sie DENON .
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady od państwa.
 

ziomal216

New member
ww.hdfever.fr/2015/02/09/test-pioneer-bdp-lx58/ w tej recenzji wynika ze pioneer jest lepszy w dzwieku cyfrowym ale chcialbym poznac tez wasze opinie .
 

ziomal216

New member
Jak narazie wszystko przemawia za LX58 , jestem tylko Ciekaw jaka bedzie roznica pomiedzy LX88 i LX58 w przekazie cyfrowym po kablu HDMI do ampa. Moze ktos z was porownywal te dwa modele bezposrednio. Na papierze wyglada to tak ze LX88 uzywa bardziej zaawansowego DACa Ess Sabre 9018 a LX 58 uzywa ESS Sabre 9011. Ale czy to bedzie mialo wplyw na dzwiek cyfrowy tzn transport ?
 

ziomal216

New member
Ludzie twierdza ze w transporcie po kablu HDMI niema roznicy w dzwieku pomiedzy jakims tanszym blu rayem a drozszym ale ja sie przekonalem ze jest i to ogromna porownujac Marantz UD 7007 i Pioneer LX88 .
 

ziomal216

New member
Przednie kolumny obudzily sie donzycia zaczely walic czystym basem , efekt sceny bardzo sie rozszerzyl , dialogi zaczely byc mega czyste a dzwiek precyzyjny i bardzo dynamiczny. Na Marantzie to gralo bo gralo. Porownania robilem na filmach : Tarzan Dolby Atmos , Jason Bourne DTS X , oraz nowy Star Trek Dolby Atmos.
 

werf

Active member
Bez reklam
Z tych co podałeś najlepszy stosunek ceny do jakości ma CXU
Masz oppo 103 z procesorem Darbee + dodatkowy dedykowany tor audio
 

ziomal216

New member
Z tych co podałeś najlepszy stosunek ceny do jakości ma CXU
Masz oppo 103 z procesorem Darbee + dodatkowy dedykowany tor audio

No własnie tez sie nad nim mocno zastanawiam . Na stronie WHAT HI FI jest recenzja Cambridge Audio CXU review | What Hi-Fi? zdobył award 2015 gdzie zekomo twierdzą ze jest nawet lepszy niz OPPO 105D . Jeszcze niedawno był po 699 funtów jednak teraz go przecenili i jest po 499 funtów .
 

RAF1977

Banned
Trochę mnie dziwi, że tak źle oceniasz ub7007, ja go posiadam i jestem bardzo zadowolony. Może coś sobie tam źle poustawiałeś...
Ja go używam w trybie av pure, gdzie obraz idzie na tv a dźwięk na avr osobnymi wyjściami. Podłączony do avr marantza z końcówką mocy marantza i ja tam jestem zadowolony i na brak basu nie narzekam.
 

ziomal216

New member
Trochę mnie dziwi, że tak źle oceniasz ub7007, ja go posiadam i jestem bardzo zadowolony. Może coś sobie tam źle poustawiałeś...
Ja go używam w trybie av pure, gdzie obraz idzie na tv a dźwięk na avr osobnymi wyjściami. Podłączony do avr marantza z końcówką mocy marantza i ja tam jestem zadowolony i na brak basu nie narzekam.

Tzn na mojim systemie poprostu lepiej zagrał Pioneer LX88 , Marazntz grał bardzo spokojnie bez uderzenia dynamiki nie mówie ze grał źle jednak do filmów Pioneer ma ten efekt i to uderzenie. Jak widzisz mam suba Rel t5i (nie jest przeznaczony pod kino) i troche tego basu jakby nie mowic mi brakowalo . Probowalem ustawiac moze z tydzien i nie bylo efektow.
 

ziomal216

New member
Tzn na mojim systemie poprostu lepiej zagrał Pioneer LX88 , Marazntz grał bardzo spokojnie bez uderzenia dynamiki nie mówie ze grał źle jednak do filmów Pioneer ma ten efekt i to uderzenie. Jak widzisz mam suba Rel t5i (nie jest przeznaczony pod kino) i troche tego basu jakby nie mowic mi brakowalo . Probowalem ustawiac moze z tydzien i nie bylo efektow.

Jezeli Marantza by połączyc z jakims ampem od pioneera jak pisali w recenzji WHAT HI FI efekt moze byc duzo lepszy . Jednak u mnie gralo to za spokojnie i bez wiekszych wrazen niestety .
 

ziomal216

New member
To czemu kombinujesz?
Kup Pioneera i tyle.

Ja juz poprostu tak mam , zbieram opinie , porównuje , chce wybrac jak najlepiej. Jak narazie porownywalem 2 modele na mojim sprzecie własnie Pioneera BDP LX88 i Marantza UDP 7007 . Jednak ciekawi mnie OPPO oraz ten Cambridge Audio CXU co ludzie sądzą i czy wlasciwie jest roznica w dzwieku cyfrowym zalezna od modelu DACA czy moze cos innego na to wpływa. Bez sensu co chwile odsylac sprzet i placic za wysylke ale niechce rowniez żałowac . Jak mialbym kase to bym bral LXa 88 bez zastanowienia. Jednak max moge wydac 500 , 600 funtow to juz max .
 

ziomal216

New member
Tzn na mojim systemie poprostu lepiej zagrał Pioneer LX88 , Marazntz grał bardzo spokojnie bez uderzenia dynamiki nie mówie ze grał źle jednak do filmów Pioneer ma ten efekt i to uderzenie. Jak widzisz mam suba Rel t5i (nie jest przeznaczony pod kino) i troche tego basu jakby nie mowic mi brakowalo . Probowalem ustawiac moze z tydzien i nie bylo efektow.

Jednak jesli chodzi o odtwarzanie super audio CD to Marantz grał lepiej , w muzyce tez bardziej naturalniej wydawalo mi sie jak gra marantz wzgledem LX 88 . Wydaje mi sie ze ten model jest skalibrowany typowo pod filmy oraz jakosc obrazu (ktora znacznie przewyzszała tą od Marantza pod względem zarówno kolorow jak i poziomu czerni) . Taka jest moja opinia bynajmniej :)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Cena sie tez róznią.
Marantz a Pioneer totalnie dwie różne szkoły grania - akurat je wychwiciles.

BTW Pioneer jest naprawde dobry co chodzi o odtwarzacze.
 

ziomal216

New member
Cena sie tez róznią.
Marantz a Pioneer totalnie dwie różne szkoły grania - akurat je wychwiciles.

BTW Pioneer jest naprawde dobry co chodzi o odtwarzacze.

Coz zamowilem pionka LX58 zobaczymy o ile jest gorszy od wyzszego modelu , jednak mam cicha nadzieje ze niebedzie az tak kolosalnej roznicy w transporcie cyfrowym . Najwyzej odesle i sprawdze jeszcze tego cambridge audio CXU . Inaczej sie nie przekonam jak nie podlacze pod sprzet . Odsluchy w salonach niemaja zupelnie sensu w takim przypadku.
 

ziomal216

New member
Za te 450Ł mysle ze to jest dobra cena . Dodam tylko ze za Marantza placilem 430Ł , roznica w cenie minimalna . Za okolo 2 dni powinienem juz odebrac pioneera. Napewno podziele sie wrazeniami jak ogolnie wypadl w porownaniu z wyzszym modelem oraz jakoscia obrazu na mojim sony W905 55cali .
 

rabit

Active member
Bez reklam
Te kości które wymieniłeś, nie mają nic wspólnego z wyjściem HDMI, ponieważ są to przetworniki cyfrowo-analogowe dla wyjść analogowych. Według mnie, dźwięk powinien być taki sam przez HDMI, ponieważ korzystasz z DAC-a w amplitunerze. Ale ile razy już tego doświadczyliśmy, że powinno być a nie jest. Dlatego fajnie że testujesz i możesz wybrać idealnie dla siebie.
 

ziomal216

New member
Te kości które wymieniłeś, nie mają nic wspólnego z wyjściem HDMI, ponieważ są to przetworniki cyfrowo-analogowe dla wyjść analogowych. Według mnie, dźwięk powinien być taki sam przez HDMI, ponieważ korzystasz z DAC-a w amplitunerze. Ale ile razy już tego doświadczyliśmy, że powinno być a nie jest. Dlatego fajnie że testujesz i możesz wybrać idealnie dla siebie.

No wlasnie skoro kosci nie maja wplywu na dzwiek cyfrowy po kablu hdmi to co wlasciwie ma. Chcialbym wiedziec na przyszlosc na co zwracac uwage szulajac dobrego transportu .
 

ziomal216

New member
Te kości które wymieniłeś, nie mają nic wspólnego z wyjściem HDMI, ponieważ są to przetworniki cyfrowo-analogowe dla wyjść analogowych. Według mnie, dźwięk powinien być taki sam przez HDMI, ponieważ korzystasz z DAC-a w amplitunerze. Ale ile razy już tego doświadczyliśmy, że powinno być a nie jest. Dlatego fajnie że testujesz i możesz wybrać idealnie dla siebie.

Teraz właśnie sprawdzam oficjalną strone pioneera BDP-LX58 | 3D Blu-ray-Player mit Netzwerkfunktionen bo widziałem ze ktos wrzucił na ebaya pionka i napisał ze ma ESS Sabre 9018 Reference , co wydało mi sie smieszne bo z tego co wiem to ma ESS 9011 . Ale na stronie też podają informacje ze model lx58 posiada ESS 9018 :fool: , wszędzie w recenzjach oraz specyfikacjach było zawsze podawane ze Dac dla tego modelu to ESS 9011 . Czyżby dostał aktualizacje oprogramowania odblokowującą wyzszy model kosci LOL czy moze piszą nieprawde na stronie producenta ? Troche dziwne . Dam sobie renke uciac ze wchodzilem na strone producenta jeszcze pare dni temu i bylo napisane ESS Sabre 9011 , co najciekawsze tego modelu niema nawet na oficjalnej stronie ESS .


I Teraz porownując obydwa modele na papierze sprawa wyglada następująco :
Model LX88 :

  • ESS SABRE32 Reference DAC (ES9018)
  • High Quality Audio by Large-Capacity Power Supply Transformer
  • Precision Audio
  • PQLS Bit-stream/Multi-Surround/2ch
  • Dual HDMI Output (see right chart)
  • Auto Sound Retriever/Sound Retriever Link
  • DAC Filter
  • Independent Quartz for 44.1 kHz/48 kHz
  • Hi-Bit/Hi Sampling
  • Direct Function for Pure Analogue Audio Output
Dzięki wysokiej jakości konwerterowi cyfrowo-analogowemu SABRE32, odtwarzacz Blu-ray daje krystalicznie czysty dźwięk. Podczas odtwarzania w trybie stereo wykorzystuje nie mniej niż cztery układy DAC dla każdego kanału audio.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Model LX58 :




  • ESS SABRE32 Reference DAC (ES9018)
  • PQLS Bit-stream/Multi-Surround/2ch
  • Dual HDMI Output (see right chart)
  • Sound Retriever Link
  • Direct Function for Pure Analogue Audio Output
W tym przypadku w odtwarzaniu stereo nie jest podane ze wykorzystuje 4 uklady dac na kanał .
 
Do góry