Oppo 103D czy Pioneer BDP LX58

ziomal216

New member
Ja testowalem Wiele Velodynow. Niezle puszki ��

No to ten SVS jest wlasnie porownywalny i w wiekszosci przypadkow ludzie pisza ze lepszy od Velodyne DD15 ktory kosztuje 4 tys F . Malo tego wiele osbo pisze ze jeszcze lepszy od SVS jest XTZ 3x12 . Czyli wieza z 3 subow 12 inch

CINEMA_3X12_Front910.jpg

z wygladu moze nie zaciekawe ale podobno zamiata :p
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Ziomal ale zadaj sobie teraz pytanie czy ci sie oplaca tyle kasy bulic.
RAF za swoje 2x BK dal 1000f. Ja za swoje 2x Tannoy Revolution R-Sub 15 dalem 300f. Kazdy jest happy a i tak nie ma szans na wykorzystanie ich na maksa bo tynki zleca. A ty chcesz jeszcze mocniejszy i ciezszy a i tak nie wykorzystasz tego. Czy jest sens hmm polenizowalbym. Jesli chcesz to spoko ale ja bym zaczol od podstawowych glosnikow. Za 1000f to juz bym ladne fronty kupil na przyszlosc.
 

ziomal216

New member
Ziomal ale zadaj sobie teraz pytanie czy ci sie oplaca tyle kasy bulic.
RAF za swoje 2x BK dal 1000f. Ja za swoje 2x Tannoy Revolution R-Sub 15 dalem 300f. Kazdy jest happy a i tak nie ma szans na wykorzystanie ich na maksa bo tynki zleca. A ty chcesz jeszcze mocniejszy i ciezszy a i tak nie wykorzystasz tego. Czy jest sens hmm polenizowalbym. Jesli chcesz to spoko ale ja bym zaczol od podstawowych glosnikow. Za 1000f to juz bym ladne fronty kupil na przyszlosc.


1000F na fronty to troche mało , te Q acousticki 3050 graja tak jak niektore za 1000F, ja dalem 550F. Porownywalem z Dali i innymi przedzial do 1000F to najlepiej zagraly . Dobry stosunek cena jakosc . Jak juz bym wymienial to jakas uzywka ale cos wyzszego .

Hmm wiem doskonale ze istnieją inne suby o wiele tansze , ale jakosc dzwięku adekwatna do ceny ;) . Musze to jeszcze dobrze przemyslec , jednak wydaje mi sie ze sie wstrzymam jeszcze . Na AV forum czesto pojawiaja sie oferty sprzedarzy w atrakcyjnych cenach , mam ta aplikacje bede na cos polowal , i będe czytal rozne fora . Zobaczymy moze cos sie trafi . Narazie pionek wyciska z tego Rela calkiem przyzwoity bas i do tego fronty go wspomagaja , odciolem je na 40hz i dalem Main + LFE , takze jakos przezyje .
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ohh to tak jak moje Tannoye Precision oryginalnie z tym lakierem kosztowaly 3200f a kupilem je za 1100f z 6 letnia gwarancja. Pomalu znajdziesz to co bedzie chcial.
 

ziomal216

New member
Ohh to tak jak moje Tannoye Precision oryginalnie z tym lakierem kosztowaly 3200f a kupilem je za 1100f z 6 letnia gwarancja. Pomalu znajdziesz to co bedzie chcial.

Dokladnie , tym bardziej ze w UK jest tego pelno .
Dobrym przykladem jest ze udalo mi sie znalesc pionka za 650F z 2 letnia gwarancja od pioneera , koles w storze sprzedaje go jako nowy LOL . Bede mial rachunek i wszystko .
Jak sprawdzalem to na tym AV forum ludzie sprzedaja czasem za naprawde grosze , takie SVS schodzą nieraz po 750F . Duzo storow oferuje takze glosniki pre owned ktos wyslal na trade in . Takze trzeba polowac :razz:
 

RAF1977

Banned
Jak tam uważasz z tym subem.
Nie ma ich w sklepie, bo jak by były to by sklep wolał 750albo więcej a nie 550 jak producent.
Pewnie możesz sobie do nich do firmy pojechać.
Suby są podobne do tych co ma rel, tylko cena niższa.
Ja cię nie namawiam na dwa, kup sobie jeden, zobacz jak gra i zdecydujesz czy chcesz drugi.
Skąd wiesz co koło czego stało itd.
Na jakiej podstawie zrobiłeś to porównanie?
Poczytaj testy, opinie.
Według mnie grają fajnie i ciśnienie w pokoju potrafią zrobić.
U mnie mają potencjometry na godz 8ma i -8db w amplitunerze.
Mówisz że trudno znaleźć używane to chyba dobrze, znaczy że ludzie zadowoleni a firma działa, to chyba sprzedaje.
Nowy sobie kup nie używany.
 
Ostatnia edycja:

ziomal216

New member
Jak tam uważasz z tym subem.
Nie ma ich w sklepie, bo jak by były to by sklep wolał 750albo więcej a nie 550 jak producent.
Pewnie możesz sobie do nich do firmy pojechać.
Suby są podobne do tych co ma rel, tylko cena niższa.
Ja cię nie namawiam na dwa, kup sobie jeden, zobacz jak gra i zdecydujesz czy chcesz drugi.
Skąd wiesz co koło czego stało itd.
Na jakiej podstawie zrobiłeś to porównanie?
Poczytaj testy, opinie.
Według mnie grają fajnie i ciśnie w pokoju potrafią zrobić.
U mnie mają potencjometry na godz 8ma i -8db w amplitunerze.

Znaczy sie masz racje Rafal , ludzie pisza ze za tą kase to są dobre suby . Ale poczytaj takze co pisza o SVS szczegolnie o wersji PB ULTRA . To jak ferrari wsrod subwooferow . Myslalem takze nad monolith + , ale jednak wole to uslyszec . SVSa moglbym brac w ciemno jednak mam obawy co do BK chociaz moze nieslusznie .
Subwoofer sie kupuje na lata bo wiele sie w nich nie zmienia , chce kupic raz a porzadnie . Poczytam cos wiecej o tym monolith plus , moze znajde gdzies jakis uzywany na forum . Dla mnie liczy sie nie ile wydam na suba ale za ile go potem ew odsprzedam i ile na nim ew strace uzytkujac go jakis czas , moze za jakis czas mi sie odwidzi a taki SVS zawsze trzyma cene bo ludzie je chwalą .
 

RAF1977

Banned
Ja kupiłem na lata i nie widzę powodu żeby je wymieniać.
Fajną mają funkcję której widzę nie ma w svs.
Osobne wejście hi-level. Z kabelkiem spikon, do tego.
Podłączasz go pod wyjście kolumn frontowych i masz bas w stereo i filmach, nawet jak nie ma ścieżki LFE. Do tego jest osobny potencjometr dla hi-level.
I subwoofer może naraz przyjmować sygnał z hi-level i lo-level.
Chyba tylko rel ma jeszcze takie rozwiązanie.
 

ziomal216

New member
Ja kupiłem na lata i nie widzę powodu żeby je wymieniać.
Fajną mają funkcję której widzę nie ma w svs.
Osobne wejście hi-level. Z kabelkiem spikon, do tego.
Podłączasz go pod wyjście kolumn frontowych i masz bas w stereo i filmach, nawet jak nie ma ścieżki LFE. Do tego jest osobny potencjometr dla hi-level.
I subwoofer może naraz przyjmować sygnał z hi-level i lo-level.
Chyba tylko rel ma jeszcze takie rozwiązanie.

Moj Rel T5i to ma . To dobre rozwiazanie jak sie slucha muzy w stereo i podlaczas suba zeby uzupelnic monitory . Pod AV to raczej niepotrzebne .
 
Do góry