Oppo 103D czy Pioneer BDP LX58

Snikers89

New member
Bez reklam
Wiesz przynajmniej z mojej perspektywy jesli mialbym kupic Bd marantza do kompletu a jakis Daihatsu czy cos tam bedzie 100 razy lepsze to kij tam z ta sama marka.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wiec właśnie, każdy robi jak uważa i ma to wszystko inne podejście.
No wiadomo. Kazdy przecierz robi zestaw pod siebie. Jeden chce miec wszystkie elementy z tej samej marki a drugi woli mix roznych marek o ile ma to jakis sens. Przecierz nie kupujemy sprzetu zeby chwalic sie nim przed sasiadami hehe
 

ziomal216

New member
A jesli mozna spytac kapusta to co to za roznica ?
Ampli mam marantza a BD Sony i Pionka i nie dlugo Oppo. Roznica w wygladzie czy znaczku na puszce? Czy moze jest jakas super komunikacja miedzy puszkami tej samej marki bo nigdy na to jakos nie patrzylem.

Podobno wlasnie pionek ma super komunikacje miedzy puszkami nazywa sie PQLS . Jak masz puszke pionka i BD pionka redukuje jitter za pomoca synchronizacji zegara. W sumie kupilem Denona ale moze w przyszlosci wyladuje u mnie pionek. Podoba mi sie dynamika i solidne uderzenie jakie wala te ampy. Kumpel ma SC LX 901 i masakra jak to gra. Tak apropo tez mieszkam w UK. Pionek jest w promocji za 449£ . Ja zamawiam od pyter tyson.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Podobno wlasnie pionek ma super komunikacje miedzy puszkami nazywa sie PQLS . Jak masz puszke pionka i BD pionka redukuje jitter za pomoca synchronizacji zegara. W sumie kupilem Denona ale moze w przyszlosci wyladuje u mnie pionek. Podoba mi sie dynamika i solidne uderzenie jakie wala te ampy. Kumpel ma SC LX 901 i masakra jak to gra. Tak apropo tez mieszkam w UK. Pionek jest w promocji za 449£ . Ja zamawiam od pyter tyson.
Ja akurat do ampli Pionkow nie palam przyjaznia. Lecz BD to co innego.
Choc tak jak mowie. Zawsze chcialem miec Oppo bo nieraz testowalem i zawsze bylem zadowolony takze czekam na nowy model 4k.
Ale przykladowo za bdp lx88 cos kosztowal kolo 1000f ojjj to nie dziekuje.
449f za lx58 kurde czyzby znowu cena poszla w gore ? Bodajze kilka dni temu lub max tydzien temu dostalem emaila z PriceSpy o promocji na tego BD za 330f.
 

collider

New member
Bez reklam
Podobno wlasnie pionek ma super komunikacje miedzy puszkami nazywa sie PQLS . Jak masz puszke pionka i BD pionka redukuje jitter za pomoca synchronizacji zegara. W sumie kupilem Denona ale moze w przyszlosci wyladuje u mnie pionek. Podoba mi sie dynamika i solidne uderzenie jakie wala te ampy. Kumpel ma SC LX 901 i masakra jak to gra. Tak apropo tez mieszkam w UK. Pionek jest w promocji za 449£ . Ja zamawiam od pyter tyson.

Wcale sie nie dziwie. 901 to flagowiec Pionka i to musi to grac.
 

ziomal216

New member
Ja akurat do ampli Pionkow nie palam przyjaznia. Lecz BD to co innego.
Choc tak jak mowie. Zawsze chcialem miec Oppo bo nieraz testowalem i zawsze bylem zadowolony takze czekam na nowy model 4k.
Ale przykladowo za bdp lx88 cos kosztowal kolo 1000f ojjj to nie dziekuje.
449f za lx58 kurde czyzby znowu cena poszla w gore ? Bodajze kilka dni temu lub max tydzien temu dostalem emaila z PriceSpy o promocji na tego BD za 330f.

Tzn i tak poszla na dol niby bo 499£ kosztowal. Znalazlem na richer sound po 449 i napisalem im maila zeby dali za tyle samo . Na ebayu chodza po 350£ uzywane . Za 330 nie widzialem nigdzie chyba ze jakis byl open box albo ex demo. Faktycznie za lx88 1100£ to chora cena nieco . Teraz wszedl nowy oppo 203 jednak ja czekam az LGOled zejdzie troche z ceny i wtedy przesiade sie na 4k za jakies 2 lata .
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Tzn i tak poszla na dol niby bo 499£ kosztowal. Znalazlem na richer sound po 449 i napisalem im maila zeby dali za tyle samo . Na ebayu chodza po 350£ uzywane . Za 330 nie widzialem nigdzie chyba ze jakis byl open box albo ex demo. Faktycznie za lx88 1100£ to chora cena nieco . Teraz wszedl nowy oppo 203 jednak ja czekam az LGOled zejdzie troche z ceny i wtedy przesiade sie na 4k za jakies 2 lata .
Ten oppo udp 203 to raczej taka chudsza wersja 205 co ma miec premiere niedlugo.
Co do tego Lg oled to poczytaj czy warto bo slyszalem ze maja jakies tam problemy choc nie jestem w temacie. Wole poczekac az rynek oledow rozkwitnie.
 

ziomal216

New member
Ten oppo udp 203 to raczej taka chudsza wersja 205 co ma miec premiere niedlugo.
Co do tego Lg oled to poczytaj czy warto bo slyszalem ze maja jakies tam problemy choc nie jestem w temacie. Wole poczekac az rynek oledow rozkwitnie.

Oppo 203 juz jest w ofercie za 650£ , dziwi mnie wlasnie ze w stanach te playery sa za grosze a nas EU jak zwykle rzezbia na maxa. Cos mi sie wydaje ze to cale oppo to tak jak BMW wsrod samochodow. Jedni kochaja inni nienawidza . Ja osobiscie mam audi i nigdy nie kupilbym BMW to tak tylko na marginesie.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Cena w USA i UK zawsze jest podobna. Tyle ze kurs dolara zawsze jest dupny... i czesto niezle promocje mozna znalesc. Ale jak by to sprowadzic i dodac clo to kiepski interes.
Ale zgadza sie Oppo to taka wisienka i to nie tania ale mozesz sie spodziewac tam konkretnych podzespolow. Zreszta sam zobacz ze model 105D do dzis trzyma swoja cene nawet uzywane.
 

werf

Active member
Bez reklam
Nic lepszego na rynku niema,jest 105 i długo długo nic .Ale jak chcesz drożej bardziej hi endowo to Primare albo Electrocompaniet
A jeśli wystarczy ci blu dla ludu bierz CXU a nie Pioneera
 

ziomal216

New member
Cena w USA i UK zawsze jest podobna. Tyle ze kurs dolara zawsze jest dupny... i czesto niezle promocje mozna znalesc. Ale jak by to sprowadzic i dodac clo to kiepski interes.
Ale zgadza sie Oppo to taka wisienka i to nie tania ale mozesz sie spodziewac tam konkretnych podzespolow. Zreszta sam zobacz ze model 105D do dzis trzyma swoja cene nawet uzywane.

Wlasnie tutaj Ci powiem ze czytalem recenzje na angielskiej stronie What Hi Fi i tam pisza ze Cambridge Audio CXU wypada lepiej od oppo 105D. W tym momencie zrobili spora przecene na Cambridge Audio CXU w richer sounds mozna wyrwac za 499f , z czego rok temu kosztowal 900f . Jeszcze niedawno jak kupowalem tam ampi to widzialem go jak stal po 699f. Ciekawa propozycja tak samo jak oppo uzywa Dabree i ma dedykowany tor audio . Wlasnie ani oppo ani tego wyzszego lxa 88 nie chca przecenic bo to cos takiego jak Iphone , ludzie zaplaca wiecej bo ma jabuszko lol .
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Wlasnie tutaj Ci powiem ze czytalem recenzje na angielskiej stronie What Hi Fi i tam pisza ze Cambridge Audio CXU wypada lepiej od oppo 105D. W tym momencie zrobili spora przecene na Cambridge Audio CXU w richer sounds mozna wyrwac za 499f , z czego rok temu kosztowal 900f . Jeszcze niedawno jak kupowalem tam ampi to widzialem go jak stal po 699f. Ciekawa propozycja tak samo jak oppo uzywa Dabree i ma dedykowany tor audio . Wlasnie ani oppo ani tego wyzszego lxa 88 nie chca przecenic bo to cos takiego jak Iphone , ludzie zaplaca wiecej bo ma jabuszko lol .
Szczeze to niechce polenizowac ktory bluray jest lepszy czy oppo czy CA. Wiem ze oppo jest niezly bo go testowalem u siebie w domu.
Co CA nie moge zlego slowa powiedziec bo w wielu salonach np richer sounds bez problemu mozna sie pobawic tym sprzetem bo jest to w uk dosc popularna marka. Lecz osobiscie go nie testowalem.
Co do What hifi to sam jestem czytelnikiem tej gazety lecz szczeze to nie zawsze sa powiedzmy obiektywni. Czasem mozna zauwazyc ze odbijaja w pewne marki heh.
Najlepiej przetestowac samemu.
Nie wiem do ktorego salonu richer sounds z sala odsluchowa ci najblizej ale jest masz nie daleko do Manchesteru to tam mozesz sie umowic i potestowac rozne bluraye. Oppo 105d i CA na bank maja. Pioneera lx 58 takze powinien byc.
 
Ostatnia edycja:

ziomal216

New member
Nic lepszego na rynku niema,jest 105 i długo długo nic .Ale jak chcesz drożej bardziej hi endowo to Primare albo Electrocompaniet
A jeśli wystarczy ci blu dla ludu bierz CXU a nie Pioneera

Problem w tym ze w salonie gdzie kupowalem Marantza UD 7007 dali mi go na raty . Potem odeslalem Marantza i napisalem im ze chce zamienic na pionka doplacajac roznice w cenie. W innym salonie (Richer Sound) jest CXU i jako jedyni sprzedaja cambridge audio w UK i tam nie mozna wziac na raty jedynie za gotowe. Tutaj sprawa sie komplikuje nieco bo musialbym cancelowac raty i zbierac kase na CXU a z tym moze byc kiepsko (dziecko ma sie urodzic za 2 tyg) i poprostu takie klocki . :mrgreen:
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nierozumiem. Przecierz richer sounds to siec. Zadzwon do glownej siedziby i sie dogadaj.
Niby dlaczego nie mieli by ci pojsc na reke.
 

werf

Active member
Bez reklam
Technika taka sama,ca trochę z tuningowane po swojemu
 

Attachments

  • cxu.jpg
    cxu.jpg
    73,2 KB · Wyś: 95
  • 103d.jpg
    103d.jpg
    81,4 KB · Wyś: 152
  • 103 d1.jpg
    103 d1.jpg
    19 KB · Wyś: 55
  • cxu 1.jpg
    cxu 1.jpg
    18,6 KB · Wyś: 52

ziomal216

New member
Szczeze to niechce polenizowac ktory bluray jest lepszy czy oppo czy CA. Wiem ze oppo jest niezly bo go testowalem u siebie w domu.
Co CA nie moge zlego slowa powiedziec bo w wielu salonach np richer sounds bez problemu mozna sie pobawic tym sprzetem bo jest to w uk dosc popularna marka. Lecz osobiscie go nie testowalem.
Co do What hifi to sam jestem czytelnikiem tej gazety lecz szczeze to nie zawsze sa powiedzmy obiektywni. Czasem mozna zauwazyc ze odbijaja w pewne marki heh.
Najlepiej przetestowac samemu.
Nie wiem do ktorego salonu richer sounds z sala odsluchowa ci najblizej ale jest masz nie daleko do Manchesteru to tam mozesz sie umowic i potestowac rozne bluraye. Oppo 105d i CA na bank maja. Pioneera lx 58 takze powinien byc.

Ja mieszkam w Belfascie akurat jest to irlandia polnocna . Tutaj jest tylko jeden salon na cala wioske lol a pomieszczenie odsluchowe maja wielkosci mojej toalety :mrgreen: takze nie zostaje mi nic jak testowac u siebie w domu niestety i czytac what hi fi oraz inne fora itd.
 
Do góry