Oppo 103D czy Pioneer BDP LX58

ziomal216

New member
Narazie wyglada to w ten sposob :
Pioneer bdp lx88 =13,2 kg - 1099Funtow
Cambridge audio CXU = 5kg - 499Funtow

Czyli wyglada na to ze cena adekwantna do wagi odtwarzacza . Ciekawe jak bedzie to jakosciowo wygladac w bezposrednim starciu .
 

ziomal216

New member
Na niemieckim forum znalazlem takie oto porównanie :

Zum Hörtest über HDMI: Der Cambridge spielt klarer strukturiert und klingt auch heller. Die Loslösung vom Lautsprecher ist auch besser als beim Pioneer LX88, da habe ich mich beim ersten Hörtest von der Bassdynamik blenden lassen. Da ich im Bericht vorher geschrieben habe, Räumlichkeit ist gleich. Stimmt also nicht ganz.
Z.B. bei Oblivion wenn sich Tom C. in die Hölle hinablässt, hört man das Tropfen des Wassers deutlicher und der Klang steht mehr im Raum. Man ist irgendwie gefesselter dabei. Bei den Stimmen ist es ähnlich da hört man etwas mehr Feinheiten raus.
Meine Boxen spielen allerdings selber schon sehr klar und auflösend. Bei extrem hohen Lautstärken wirds dann zu bissig im Hochton, da klingt der Pioneer dann wärmer und nicht so hell, aber dafür nicht so auflösend. Der größte Vorteil des LX 88 ist die Dynamik im Bassbereich. Hier ist er besser als der Cambridge.

Das wird echt keine leichte Entscheidung. Es kommt da auch auf den Rest des Equipment der Anlage an. Ob es dann gut harmoniert. Ich werde wahrscheinlich bald meine Lautsprecher wechseln. Mal sehen was ich mache. Schaue jetzt die Tage dann erstmal einen kompletten Film mit den Playern und lass das nochmal auf mich wirken.

Vom Bild her sind beide spitzenmäßig. Beide wirken in den Standarteinstellungen sehr neutral und natürlich und haben eine wirklich sehr schöne Bildtiefe und das Bild ist sehr klar und sauber. Vom Bild her würde ich am liebsten beide behalten.

Przetlumaczone w google translator na polski :
Dla testu słuchu przez HDMI: The Cambridge odgrywa bardziej uporządkowany i brzmi jeszcze jaśniejsze. Oddział z głośnika jest również lepszy od Pioneer LX88, bo nabrać mi pierwszy test słuchu dynamiki basu. Jak pisałem w raporcie z góry, przestrzeń jest taka sama. Więc nie do końca prawda.
Na przykład, Oblivion kiedy Tom C. dół może iść do piekła, słychać kroplę wody jasne, a dźwięk jest bardziej w pokoju. To trochę kajdanki tutaj. Gdy głosy, że jest podobna, ponieważ można usłyszeć na trochę więcej subtelności.
Ale moje gry bokserskie zawsze bardzo jasne i rozdzielczości. Przy bardzo wysokich poziomach głośności, to dostać się do sztuczki górą od Pioneer brzmią wtedy cieplej i nie tak jasne, ale nie jako rozmiar. Największą zaletą LX 88 jest dynamika w zakresie niskich tonów. Tu jest lepiej niż w Cambridge.

Nie jest to łatwa decyzja. Jest to na pozostałej części urządzenia w zakładzie. Niezależnie od tego, to wtedy dobrze łączy. I prawdopodobnie będzie wkrótce zmienić moje głośniki. Zobaczmy, co robię. Spójrz teraz dzień pierwszy wtedy kompletny film o graczy i niech to jeszcze raz na mnie.

Z jej zdjęciu oba są na najwyższym poziomie. Obie wyglądają bardzo neutralne i oczywiście w ustawieniach domyślnych i mają naprawdę ładny głębię obrazu, a obraz jest bardzo jasne i czyste. Z jej obraz, wolałbym zachować obie.
 

ziomal216

New member
Aczkolwiek dla mnie bardziej zrozumiale sie czyta przetłumaczone na angielski LOL , bo po polsku to klai jesc kali pic .
Wersja angielska :

To the listening test via HDMI: The Cambridge plays more clearly structured and sounds brighter. The detachment from the loudspeaker is also better than with the Pioneer LX88, since I have the first hearing test of the bass dynamics blind. Since I have written in the report before, space is equal. So it's not quite right.
E.g. With Oblivion when Tom C. goes to hell, the drop of the water is heard more clearly and the sound is more in the room. You're somehow tighter. With the voices it is similar there you can hear something more subtleties.
My boxes are already very clear and dissolving. At extremely high volumes then become too sharp in the high tone, as the Pioneer then warmer and not so bright, but not so dissolving. The biggest advantage of the LX 88 is the dynamics in the bass range. Here he is better than the Cambridge.

This is not an easy decision. There is also the rest of the equipment. Whether it harmonizes well. I will probably change my speakers soon. Let's see what I'm doing. Now look at the days then a complete movie with the players and let the act again on me.

From the picture both are pointed. Both look very neutral in the standard settings and have a really very beautiful image depth and the picture is very clear and clean. I'd like to keep both of them.
 

RAF1977

Banned
A tak wracając do tematu to nie sądzę, żeby Ca 5kg za 500 miał się równać pionkowi 13kg za 1100. Nie ma takiej możliwości.
 

ziomal216

New member
A tak wracając do tematu to nie sądzę, żeby Ca 5kg za 500 miał się równać pionkowi 13kg za 1100. Nie ma takiej możliwości.

Pionek wystartował z pułapu 1300F , CA z 900F .
Pewnie nie będzie sie równał jezeli chodzi o analog audio , ale zobaczymy jak wypadnie takie porownanie własnie w przekazie cyfrowym . Trzeba oczywiscie dodac ze sama obudowa w pionku jest cięzka oraz przegrody pomiedzy sekcjami tez ważą swoje . Sama elektronika moze nie jest az tak cięzka . Oczywiscie jakosc wykonania pionka stoji na bardzo wysokim poziomie .

Trzeba oczywiscie zaznaczyc ze w polsce Cambridge Audio CXU kosztuje 4790zł a pioneer lx88 7 tys .
w UK w cenie 499F jest dostępny tylko i wyłącznie w Richer Sound i tylko w UK oraz ROI .

Pewnie Cambridge Audio szykuje sie do wypuszczenia nowego modelu pod 4k UHD i chcą sprzedac wszystko co zostało w magazynach .
 
Ostatnia edycja:

ziomal216

New member
Witam wszystkich forumowiczow ponownie .
A wiec testowalem pare dni Cambridge Audio CXU , tutaj z dzwiekiem bylo juz lepiej . Po analogu mi sie podobalo jak gral , w filmach juz srednio . Nie bylo tej dynamiki , brzmial jasno , kontrola basu znacznie mniejsza niz u pioneera , detalicznosc nawet niezla ale jak porownac do pioneera to wypada slabo . Na pionku jest solidny przekaz w calym pasmie , kliniczne detale oraz brzmiebie bardziej dynamiczne i zbalansowane . W Cambridgu byli slychac z ktorych glosnikow dochodzi dzwiek u pioneera bardziej laczylo sie wszystko w doskonala calosc .

Jezeli chodzi o obraz to ten filtr Darbee to tandeta kompletna . Jak dla mnie zupelnie bezuzyteczny . Jednak pomijajac sam procesor obraz ok ale nie powalal na kolana . Troche przesycona kolorystyka , jezeli chodzi o czern i kontrast to srednio . Tutaj nawet nizszy model pioneera (bdp lx58 ) wypadal lepiej .
W porownaniu do lx88 to przepasc , lx88 najlepiej laczy gleboka czern , wysoki kontrast i zywe kolory . Doslownie jak puszczam film na blu ray to nie poznaje swojego telewizora , roznica taka jak OLED vs zwykly telewizor sredniej klasy , czern powala na kolana i kontrast poprostu zniewalajacy . Ogladanie filmow przy zgaszonym swietle to prawdziwa przyjemnosc czego nie moglem powiedziec przy CXU , doslownie nie dalo sie ogladac filmow przy zgaszonym swietle lol .

I znowu sie okazalo ze pioneer bdp lx88 wygrywa bezapelacyjnie .
Oddalem Cambridge Audio . Stwierdzilem ze niema sensu trzymac czegos co mi nie sprawia takiej przyjemnosci jak odtwarzacz pioneera .

Zaczolem szukac uzywanych egzemplazy lx88 , i udalo sie znalesc !!! Za 650Ł uzywany ale z pelna 2 letnia gwarancja pioneera . Obdzwonilem chyba polowe sklepow Hi Fi w UK i okazalo sie ze bylo warto . Do tego przesylka darmowa (pionek wazy 13,4kg ) .

Teraz mam w planach wymienic suba (REL T5i ) troche za maly i na filmach nie schodzi nisko.
Spodobal mi sie SVS SB13 Ultra , powoli bede zbieral fundusze na niego :) .
 

ziomal216

New member
Ale przecierz lx88 to wyzsza polka niz te pozostale wiec tu chyba zaskoczen8a nie powinno byc.

Mimo tego chcialem sprawdzic jak wypada kilka innych odtwarzaczy. CA CXU tez odtwarzacz wyzszej klasy zekomo , niewiem za co dostal produkt roku na What HI FI . Chyba tylko za to ze jest brytyjski hehe .
Mysle ze jak podlacze porzadnego suba celuje w SVS SB13 Ultra to jakosc mojego zestawu podniesie sie do znacznie wyzszego poziomu , a kontrola basu i dynamika ktora posiada lx88 zrobi swoje :) .
 

ziomal216

New member
Apropo kumpel wylicytowal takiego suba uzywanego na ebayu za 940Ł razem z przesylka ale mowi ze turbina w samochodzie mu wczoraj padla i musi wymienic i teraz nie ma jak za niego zaplacic . Zastanawiam sie czy nie wziasc go . Nowy w storach chodzi za okolo 1800Ł .
 

ziomal216

New member
Mam takie pytanie odnosnie tego suba (SVS SB13 Ultra) bo nie mialem czasu o nim poczytac , ktos mial stycznosc z tym subem ? Ze specyfikacji wynika ze to prawdziwa bestia , mam malo czasu na podjecie decyzji . Napisalem mu narazie zeby przytrzymal goscia troche .
 

ziomal216

New member
Waga zawsze jest wazna.

Jezeli chodzi o wage suba to jest to ok 50 kilo hhehe a model SVS PB 13 Ultra 75 kilo .

Troche w robocie ogladalem na You tube to koles pisal ze mial rozne suby ale jak podlaczyl SVS PB 13 Ultra to ogladajac mission impossible bym taki moment ze jak ten sub przyjebal to sie wystraszyl , zatrzymal film i zaczol sie smiac bo nigdy czegos takiego nie doswiadczyl lol.
 
Ostatnia edycja:
Do góry