Opienie o telewizorach 3lcd

Qcz

New member
toma001 napisał:
Topvision podnisl ceny :( za wysylke licza sobie teraz 500euro!!! a sam tv jest za 1487 - czyli krotko mowiac porazka.
Ja zamowilem 42'' w PL za 6k we wtorek ma byc.
gdzie zamowiles?
50" najtaniej w sieci znalazlem tutaj: http://audioplaza.pl/product_info.php?products_id=531
Rozmawialem na GG z "kims" i powiedzial ze z niemiec sprowadzaja. Gwarancja na 2 lata w autoryzowanych. Hmmm to zle czy dobrze ze z niemiec? Pewnie jakbym sam zamowil w internetowym byloby taniej tak jak rogo4 pisze :/
 

ak711

New member
Milo napisał:
Witam mam pytanie apropo tych TV,juz jakis czas temu sie im przygladam i potwierdzaja sie moje przypuszczenia że jak za te pieniedze to nic lepszego :).Wracając do zapytania mianowicie,jak wygląda sprawa z konsolą jaki jest obraz grał ktos może na PS2 albo na Xboxie360 na tym TV jak sie sprawuje??I jeszcze który warto kupić 50" czy 42" w sumie cenowo nie jest to jakas duza róznica,a roznia sie paroma opcjami np w opisie na oficjalnej stroine www.sony.pl 42" ma Obraz 100 Hz Advanced 100 Hz Digital Motion a 50" nie ma o co chodzi??Z góry dziekuej za odpowiedzi.

oficjalna strona sony tez pisze ze jest pip i pap???
nie ufaj co pisza tylko sam sprawdz...
 

q

New member
Skoro wątek dotyczy opinii tv projekcyjnych i podepnę swoje pytanie, a mianowicie co sądzicie o Samsunga SP-50L6HX ? Czy ktoś widzial go w akcji ?
 

Chris22

New member
Kdf 50"

Czy ktos mugl by opisac jak wyglondaja gry z PC na tym KDF 50" Jakom rozdielczosc mozna ustawic najwiekszom i jakie jest najlepsze podlonczenie PC z kdf 50"
Prosze .
 
Ostatnia edycja:

Percio

New member
Ogladalem w Dublinie w Currysie podobny telewizorek tylko nazywal sie KDF-E50A12U lub samo 12 na koncu. Czytajac opinie tez jestem za, mam jeden problem, mianowicie mam go ogladac z 3m glownie z cyfry+. Wiec chyba sie nie zdecyduje kosztuje 1850e ze stolikiem, jest tez 42 za 1700e bez stolika - to jakas paranoja, sprzedawcy twardo sie upieraja ze zadnej obnizki nie zrobia i tyle. Wiec poszedlem do sony a tam te same telwizory po 50e droższe,to fakt mieli canal+ w HD i wygladalo cool, ale zebym nie chcial od niego odejsc to nie moge powiedziec, chyba ze to byla "przymiarka" do HD. Po dluzszych negocjacjach o jakas znizke panowie bezczelnie stwierdzili zebym poszedl kupic tam gdzie bylo taniej, po co u nich. I tak sie traktuje klienta w Irlandii. Pies ich drapal. Zapytalem innego sprzedawce o prezentacje, ale oczy wielkie zrobil - az mi sie glupio zrobilo. Hm kazal mi kupic a jak mi sie nie bedzie podobal przyniesc go spowrotem i powiedziec ze mi sie nie podoba. No i chyba bym tak zrobil gdyby nie to ze w tym pierwszym sklepie stal samsung cenowo podobny, ale nie w tym rzecz. Nazywa sie nie 3LCD tylko DLP - co to za roznica?? .
Tu ponowie pyt mr Q: ...............................
Samsung [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]SP46L6HX[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] ma obrazik tez fajny ma nawet PiP, zlacza te same, slyszalem ze pilot jest jakis z tandetnego plastiku. Czy ktos zetknal sie z takim modelem. Aha 5 lat gwarancji i ze stolikiem 1500e. Chyba ze te 46" tez bedzie za duze na te moje 3m dystansu to w koncu chyba sie skusze na 42"w KDFie.[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]
 

Chris22

New member
Czy jest jakas roznica miedzy / A11E a A12U / pomalu sie glubie.
Czasami pisza ze jest / PIP / czasami ze go niema
ze odbiera tylko 720p 1080i a czasami ze wszystko
ze jest polskie menu a czasamii ze go niema.
I tak dalej .
50" w londynie mozna kupic za 1100 f 5 lat gwarancj i stolik za darmo
A to jest dopiero glupie w argosie taki sklep dla niewtajemniczonych
50 jest za 1400 stolik za darmo a 42 1300 plus stolik 200
 
Ostatnia edycja:

Percio

New member
Chodzi ci o argos-a zakupy z katalogu. O tym mowa ?? Jutro sie przejde po pracy. Chyba sie porwe na 42". Jedyny chyba sklep w ktorym zwracac mozna towar do woli. Ostatnio ktos ze znajomych kupil lcd 23" i po jednym dniu chcial zwrocic, wysmieli go sprzedawcy , to było DiD tak na marginesie.
 

Chris22

New member
Tak w argosie nieraz cos odalem ale niewiem jak bedzie z tym tv . Tylko Delivery a jak z odaniem sam go bedziesz musial dostarczyc jak ci sie niespodoba .
A tak na marginesie jak go kupisz to napisz .
 

Chris22

New member
Chcialbym prosic ludzi ktozy maja ten telewizor zeby opisali go jakie ma funkcje .
Czy sa zadowoleni z niego czy moze zaluja ze go kupili co im sie podoba w nim najbardiej a co uwarzaja ze jest do D..y I jaki inny telewizor by kupili gdyby tego nie bylo albo gdyby ten drugi kosztowal tyle samo a jest niestety drozszy [ oczywiscie mam na mysli nie duza roznice cenowa np 1000pln ]
 

q

New member
W sumie to ten Samsung [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]SP46L6HX pasowałby mi idealnie. Biorąc pod uwage odległość 42" to trochę za małoo, 50" za dużo a 46" w sam raz. Tyle tylko czy ktoś go ma ? Jakie są wrażenia z użytkowania ?
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
 

Percio

New member
Spoko jak kupię to dam znać i opisze, niestety jak coś to tylko 42" (nie wiem czy nie poczekac jeszcze troche bo cena w stosunku do 50ki jest prawie taka sama, roznica to zafajdany stolik)

Ja widziałem dwie 50" kolo siebie Samsunga i Bravie w Currysie, ustawiłem je tak samo i porównywałem, na pierwszy rzut Samsung wydawal sie ladniejszy ale byl ciutke ciemniejszy. Przyczym technologia DLP jest troche gorsza od 3LCD. Sam mam ochote na ta 46" Samsunga, ale chyba pozostane przy Bravii mimo iz cena jest wieksza ok 1700e a Samsung 1500e ze stolikiem (DUBLIN) No i Sam.. ma PiP a soniak nie, chyba ze to te symbole na koncu A11E lub A12U
Kurcze 50" z 3m to chyba przegięcie?? Mam nadziej ze z cyfra + bedzie ok. Ktore programy sa najlepszej jakosci, wiem ze TVN napewno sa jeszcze jakies ktore daja przyjemnosc z ogladania np jak to wyglada z Canal +, HBO i inne
 

subzer0

New member
Mam Prestiż Cyfry i moge powiedzieć, że na żadnym kanale, które do tej pory oglądałem nie zaobserwowałem złego obrazu. Naturalnie HBO, Discovery, Canal, generalnie tam gdzie lecą filmy obraz jest wg mnie najlepszy ale również do TVP, którą zresztą bardzo często oglądam nie mam żadnych zastrzeżeń.
Pozdrawiam
 

piastek

New member
Co moze KFE

Witam,

Kupilem ze 2 tygodnie temu w MM (50" za 6400). Poniewaz samszukalem info i nie bardzo znalazlem tego co mnie interesowalo ponizej moje dotychczasowe doswiadczenia:

1. HD po HDMI z kompa super
2. DVD z standardowego playera po Component OK - zalezy od plyty Lord of the Ring EE bardzo ladne (trzeba jednak dalej sie odsunac), Terminator z gazety ogladalny ale juz nie to (plytka jednowarstwowa). Zapewne z DVD z upscalerem byloby super.
3. DivX co najmniej dwu plytowy, zapewne lepiej trzy jest ok.Jednoplytowe ciezkie do ogladania - mysle ze 4.5 do 5 m da sie jakos strawic. Powazne problemy z dopasowaniem proporcji. Brakuje mi z mojego starego Panasonica mozliwosc skalowania w pionie. Ratunkiem jest tryb Zoom i przesowanie obrazu do gory tak zeby napisy byly na czarnym (np Return of the King EE). Problem z jasnaswiecacymi napisami - mecza wzrok (nawet zolte). Na szczescie w Bellwodzie daje sie wybrac inne kolorki, zielony jest w sam raz. Musze jeszcze potestowac czy ladniej jest z kompa po DVI czy z Bela po komponent lub RGB
4. Nadal walcze z najlepszymi ustawieniami. Mysle ze w weekend posiedze z plytkami do kalibracji. Na dzisiaj mam problem z ustawieniem dajacym komfort ogladania - z jednej strony musze zbijac jasnosc (meczy sie wzrok) z drugiej mam wrazenie ze trace detale w cieniach. Np Gladiator 1080p na LCD 24" (1920 panorama) wydgladal super z detalami nawet w cieniach, na TV juz nie tak ekstra (wiem ze 1080p to nie natywne dla tego TV ale myslalem ze nie bedzie az takiej roznicy). Mimo pisania o tym ze HDTV powinno sie ogladac z bliska to w tym przypadku widac "ziarnistosc". Moze to problem tego ze idzie z kompa (ale w na LCD tez).
5. Wiatrak przy cichym sluchaniu troche przeszkadza, przy normalnym nie - mozliwe ze to kwestja akustyki mojego pokoju. Tak naprade to nie rozumiem dlaczego nie dali duzo wiekszego o nizszych obrotach.
6. Desktop z mojego Maka po DVI jest ok - najlepiej chyba wyglada w 720p (mysle ze dlatego ze natywna). W sterowniku od karty jest opcja Overscan. Wydaje mi sie ze lepsza jakosc jak jest wlaczona- oczywiscie desktop z kazdej strony troche obciety, ale da sie dzialac. Dziwne jest to ze overscan jest mocno niesymetryczny, z kazdej inny i to sporo.
7. O TV nie wypowiadam sie bo mam z anteny i do tego cos sie zwalilo, tylko TVP1 jest w miare. Z ok 4 m spoko mozna ogladac.
Ogolnie uwarzam ze za ta kase sprzet jest ok, ale zaznaczam ze nie mam duzego porownania - kilka wizyt w marketach.
Wkurza mnie strasznie brak wszystkich funkcji dostepnych w wersji USA (jesli oczywiscie 50A10 to odpowiednik a nie wyzszy model). Nie rozumiem polityki innego firmware w zakresie funkcji uzytkowych na Europe.Jako pierwszy scagnalem manual od wersji USA i bylem caly szczesliwy poznie dorwalem od A11 i juz mniej. Obcieto zapamoetywanie ustawien dla kazdego wejscia, brak funkcji advanced Iris, brak pozycjonowania i skalowania obrazu, brak DRC, nizsza (przynajmniej wg specyfikacji - nie testowalem jeszcze) maksymalna rozdzielczosc na wejsciu PC. Wg obrazka freeze jest taki ze z jednej strony jest zamrozona klatka a z drugirj idzie dalej normalnie. Jest jeszcze pare rzeczy ale teraz nie pamietam. W weekend wejde w menu serwisowe (jesli mam dobre kody) i zobacze czy tam cos jest, aczkolwiek watpie zeby dalo sie cos z tych opcji wlaczyc.
Bardzo mnie interesuje jak bedzie wygladal obraz z Snazio, Kissa czy Buffalo ale na razie musze poczekac, takze ciekawe jak wyglada Xbox360.
W tej kwestji chetnie poznalbym opinie posiadaczy - szczegolnie porownanie jakosc sygnalu HD z kompa i stacjonarnego odtwarzacza.

Przepraszam ze tak dlugo i bez ogonkow (stare przyzwyczajenie) ale mam nadzieje ze komus sie przyda.

Piotr
 

boger7

New member
Witam,
przeglądając ofertę telewizorów tylnoprojekcyjnych znalazłem Samsunga SP-50L6HX w b. dobrej cenie 5679 ze stolikiem i darmową dostawą do domu! Samsung w odróżnieniu od Sonego pracuje w technologii DLP. W projektorach dedykowanych do kina domowego ta technologia daje lepszy kontrast (do niedawna bo ostatnie modele LCD nadrobiły ten dystans) i głębszą czerń. Będąc w MM widziałem ten model umieszczony gdzieś w kącie ze słabym obrazem prawdopodobnie po compozycie, lepiej był wyeksponowany Sony KDF-E50A11E z bardzo dobrym obrazem. Prosiłem obsługę o przestawienie SP-50L6HX do głównej sali, by móc bezpośrednio porównać z sonym na takim samym materiale okazało się to niemożliwe. Czy ktoś posiada ten model, lub dokonał takich porównań. Proszę o podzielenie się wrażeniami. Planuję zakup tylnoprojektowca do oglądania głównie C+ i filmów z DVD (70/30).
pzdr. Boger
 
Ostatnia edycja:

q

New member
Taki mały paradoks: Samsunga SP-50L6HX jest tańszy niż Samsunga SP-46L6HX.
Przeglądałem avforums.com i Sam zbiera dużo pozytywnych opinii. Czekam na Wasze opinie
 

krzysztofm

New member
Mam pytanie do szczęsliwych użytkowników:
- czy telewizorek (kdf-E42A11E) posiada funkcję PAP (PIP, PAT). w opisnie na stronie sony jest info o 2 tunerach, ale nic o wspomnianych funkcjach.
 

nowy66

New member
Mimo w większości pozytywnych opinii o tylnoprojekcyjnych, jednak (na razie) mnie nie przekonują. Oto dlaczego.

Obraz. Również byłem w MM Poznań (obok siebie W40 i KDF) fakt - na materiale HD prawie zero różnicy. Jeśli zadasz materiał HD nawet na średnim sprzęcie to też jest super (obok stały LG, Thomsony itp). Wystarczyło lekko sie przesunąć w górę lub w bok i cały obraz się rozjeżdża : ciemnieje (zwłaszcza w rogach) i staje sie "brudny". Tak naprawdę obraz jest dobry tylko w pozycji na wprost. Ilu z was ogląda samodzielnie TV? No chyba , że macie kanapę dokładnie naprzeciw TV. To tyle jeśli chodzi o obraz.

Cena. Do ceny oferowanej należy dodać cenę lampy za 2-3 lata (ok. 1000pln). Zdaje się, że bez żadnej gwarancji. Nowe LCD o rozmiarach 37-40-42" tanieją i to znacznie. Na razie w D - ale do nas z pewnością dojdzie ta fala obniżek. Można już kupić bardzo dobry 37" np. Toshiby za tę sama cenę co 42"-50" KDF Sony (ok. 1500€) 42" będą kosztować poniżej 2000€. To samo z plazmami (patrz nowe G9 Panasonica 42PV60 też ok. 1700€). Pytacie ile będzie kosztować LCD o natywnej rozdzielczości? Proszę bardzo - 47" Toshiba <15000 PLN. Tyle samo co gdzieś wspominany odpowiednik tylnoprojekcyjny. (42" jeszcze mniej) i mówię o cenach w PL. I proszę nie powoływać się na różnicę pomiędzy 1080p i 1080i. Bo i tak nikt (poza maniakami HD) różnicy nie widzi. Ilu z was widziało na własne oczy odbiornik akceptujący na wejściu 1080p? Różnica w cenie znika. Argument za - też.

Reasumując : jedyny argument, który widzę to : Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? I to tylko dla tych, dla których HD jest mrzonką dalekiej przyszłości. Wydaje mi się, że raczej tylnoprojekcyjne to na razie "młodsi bracia" LCD i Plazm. Może nowe modele Sony, JVC (HD-ILA), cos w tej kwestii zmienią. Argumentem na plus (IMHO) jest płaska polityka cenowa - róznice pomiędzy 42-50 są nieznaczące. No i mam duży TV.:)

Ceny będą się do siebie zbliżać - i cały dyskurs przemieni się z czasem w esencjonalny (trudne słowo) problem "wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy."

pozdrowienia dla tylnoprojekcyjnychmaniaków - macie do tego prawo.:rolleyes:
Bez obrazy.
 
Do góry