Opienie o telewizorach 3lcd

EMEM

New member
Dzięki z pomoc.

Dziekuję za podpowiedzi. Ogladałem kdf z różnych pozycji, w tym z dużej odległości oraz z pozycji "kucanej". Tak sobie myslę, że ten telewizor duzo lepiej sie prezentuje w ciemnym pokoju niż w jasno oswietlonym sklepie. W sklepie najlepiej sie prezentują telewizory lcd, ale czytałem na forum posty że przy gorszym oswieltleniu plazmy wygladają lepiej. Zapewne podobnie jest z kdf. Jestem wciąć niezdecydowany. Zwłaszcza, że w temacie "nasze zestawy" zobaczyłem zdjęcia salonu z ekranem i przednią projekcją i bardzo mi sie to wizualnie podoba :)
 

Sober

New member
Jak tam panowie-właściciele? Wciąż zadowoleni z tego TV? Czy udało się rozwiązać problemy z geometrią obrazu (ktoś pisał że ma obraz przekręcony o pare stopni a ktoś że przesunięty do góry) i "duszkami"? Przyznam że oglądałem ostatnio obraz z tego TV mimo iż w nieprzystępnych warunkach i mi się podobało! Sygnał niestety tylko SD po analogu ale i tak było nieźle. Obok stała plazma pioneera za 30000 i na tym sygnale nie dało się patrzeć na obraz...masakra. Problem kątów istnieje, ale faktycznie jedynie stojąc przed TV. Akurat mam taki układ pomieszczenia że raczej nie byłoby to problemem. Myślę że dobrze by zrobiło ustawienie TV troszkę wyżej tak żeby i siedząc i stojąc nie było problemu...

Jeśli chodzi o kolory i ich nasycenie to mnie się podoba. Jeśli bym kupował plazmę to i tak starałbym się zjechać z kontrastem i nasyceniem do mniej więcej takiego poziomu bo wydaje mi się on naturalny. Ktoś stwierdził że obraz jest blady - ja bym raczej powiedział że domyślne ustawienia plazm i lcd są baardzo przejaskrawione i stąd różnica w bezpośrednim porównaniu.

Potwierdzam też to, co ktoś wcześniej napisał DLP Samsunga za 12000 jest lepsze - wyraźnie mniejszy problem z kątami i deczko ostrzejszy obraz na moje oko. No ale 2-3 razy więcej to na pewno nie warte.

Czy testowaliście podłączenia komponent vs HDMI? Ciekawe czy jest różnica. Szkoda że jest tylko 1 wejście HDMI. No chyba że np dvd po komponencie wygląda tak samo - w końcu to nie jest sygnał HD więc HDMI to raczej sztuka dla sztuki w tym przypadku...

Ktoś wie kiedy wchodzą następcy tego TV? Ktoś wspominał w tym wątku...


--EDIT--
Jeszcze jedno pytanie - jak z jakością czerni w tym TV? W zupełnie zaciemnionym pokoju czerń jest absolutnie czarna czy też tak jak w LCD nie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
szykuje sie trochę rewolucji.
Na przyznawaniu nagród Eisa na 2007 - najlepiej wypadł - zgodnie z oczekiwaniem / tak jak w Japonii i USA/ JVC HD ILA 70"
Ale żeby nie było tak łatwo postawilismy do testów obok niego najwiekszy , najdroższy i najlepszy LCD na swiecie / bedący w sprzedaży /. Oczywiscie Sharp wygrał bezkonkurencyjnie rywalizację co do ilości szczegółów , głebi obrazu , palety barw etc. Ale JVC uwzgledniajac że kosztuje prawie 4 razy mniej -jakość rewelacyjna.
Nawet przedstawiciele Sharpa - uczestniczacy w pokazach - wyrażali wyłącznie słowa zachwytu dla JVC. Twierdzili że nigdy nie brali pod uwagę konkurencji - tylnej projekcji . I składali słowa uznania dla HD Ila.
Faktycznie - obraz prezentowany z dysków HD Panasonica, IO Data czy Xboxa - rewelacja. Ponieważ na ekran podczas prezentacji padało światło słoneczne i brak było jakichkolwiek oznak złej jakosci - to jeszcze podnosi prestiż ekranu. Słów zachwytu nie szczedzą osoby odwiedzające tą prezentację dla obydwu modeli .
W JVC wszyscy dopatrują się również znacznej głębi obrazu i przestrzeni.
No i wielkość ekranu - ma wymiar niebagatelny. Zadziwiające jest to również że większość osób podczas prezentacji stoi w odległosci 2-3 metry od ekranu i nikt nie twierdzi że to za duży ekran.
No gdyby nie ta kasa ............
pozdrawiam
 

ziola

New member
Uzywam owego Sony od jakich 3 tygodni...

Na poczatku faktycznie sprawial wrazenie duzego - ale teraz musze powiedziec, ze jest super.
Co do obrazu - to w zasadzie nie mam powodow by byc niezadowolonym. Ogladam tv z DVB-S, DVB-T (mieszkam w Niemczech) i poza tym DVD z ok 3 metrow.
Szczerze mowiac, to troche jestem rozczarowany DVB-T, bo wyglada niestety "tak sobie" - reszta - w zaleznosci od materialu - wyglada bdb. Czasem widac pewne braki w ostrosci na starszych filmach w tv, nie mniej, ogolnie - jest bdb.
Co czasami denerwuje, to to, ze jednak wiekszosc materialu w tv jest w formacie 4:3. Uzywam trybu SMART i w sumie skalowanie jest calkiem ok, ale jednak czasem splaszczeni ludzie wygladaja dosc smiesznie ;)
Jesli chodzi o sprawy techniczne - to problemu z katami nie mam. Z kolorow jestem bardzo zadowolony, zwlaszcza programy przyrodnicze powalaja...
Co do uzywania HDMI - to podlaczylem ostatnio komputer po kabelku DVI-HDMI i po wlaczeniu FarCry czy Oblivion - odpadlem... Obraz piekny, ostry, kolory pelne... i do tego 1280x720 ;) Jedyne co troche denerwuje - to to, ze desktop jest nieco obciety (vide Overscan) - ale z tego co wiem, mozna to obejsc poprzez wybranie niestandardowych rozdzielczosci. W grach nie ma jakiegos wielkiego problemu.
Ogolnie - moge naprawde polecic i uwazam, ze to byl bardzo dobry zakup. Problemem "lamp" jakos tez przestalem sie przejmowac, po tym jak okazalo sie, ze kosztuja ok 250 Euro. Spodziewalem sie ceny jak w przypadku projektorow... a tu jednak mila niespodzianka ;)

Pozdrawiam
 

ziola

New member
To zalezy od ustawienia zrenicy

Jesli jest ustawiona na MAX, to czern jest naprawde dobra. Nie mniej, przy takim ustawieniu denerwuje mnie nieco dynamiczna zmiana jasnosci w zaleznosci od sceny.
Ogolnie uzywam ustawienia sredniego lub niskiego i tu czern mam nieco lepsza niz na LCD, ale wydaje mi sie, ze gorsza niz w dobrych plazmach.

Oczywiscie jest to dosc subiektywne i najlepiej zobaczyc to samemu.

Pozdrowienia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
wysłannicy na targi Ifa w Berlinie i odwiedzajacy targi są zachwycni jakością TV HD Ila 110" JVC Full HD. Podobno stanowi olbrzymie zagrożenie w tej kategorii wielkości.
Idzie nowe - choć ceny jeszcze nie znane.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Będzie jeszcze Samsung chyba 52" i pod koniec roku HD-ILA w różnych rozmiarach wszystko FullHD
 

-bienek-

New member
Witam.
Wczoraj widzialem tego KDF 50 w Mediamarkt. Wlaczyli na tym vive. Obraz byl raczej nie zbyt dobry, a nawet powiedzialbym, że beznadziejny. Z czego oni tam maja ten sygnal? Z sat analog i podzielony na 200 roznych telewizorów?? Czy u Was obraz z tv jest lepszy?Tam normalnie pikseloza. Bede musial sie wybrac jeszcze raz i poprosic o puszczenie tych demówek z dvd.
 

-bienek-

New member
Witam.
Wczoraj widzialem tego KDF 50 w Mediamarkt. Wlaczyli na tym vive. Obraz byl raczej nie zbyt dobry, a nawet powiedzialbym, że beznadziejny. Z czego oni tam maja ten sygnal? Z sat analog i podzielony na 200 roznych telewizorów?? Czy u Was obraz z tv jest lepszy?Tam normalnie pikseloza. Bede musial sie wybrac jeszcze raz i poprosic o puszczenie tych demówek z dvd.
 

depesz

New member
Hmm...

W Mediamarkt (przynajmniej ten w Galerii Dominikanskiej we Wrocławiu) mają chyba jakiś specjalny patent na ustawianie tego telewizora tak aby wyglądał jak najgorzej - widziałem go tam i muszę przyznać, że dość skutecznie mi go obrzydzili...
 

bartek_bohdan

New member
Kdf 50a11e

I ja jako uzytkownik sie wypowiem. Mam podlaczonego DVD LG DVX9900H po HDMI. Obraz zyleta po przeskalowaniu do 1080i (co ciekawe lepiej, niz przy natywnej dla TV 720p). Cyfra+ po kablu prolink exclusive RGB (allegro 59 zl) bardzo dobra, programy ze studia i niektore kanaly niewiele ustepuja przeskalowanemu do HD filmowi DVD.

Komputera nie podlaczalem, nie mam takiej potrzeby. Mialem watpliwosci co do wspolpracy z n-box po HDMI (ze wzgledu na nieszczesny HDCP), ale znalazlem w necie info od kogos, kto juz to cwiczyl i smiga bez zarzutu, wiec jestem spokojny.

3LCD kosztowal mnie 4510 zl bez kosztow wysylki. Kupowalem przez allegro w mediamax24.

A wiatraczka po pierwszym dniu nie slysze. Pewnie sie przyzwyczailem.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ruslan, to są informacje od handlowców otrzymane na IFA w Berlinie, niestety na razie krajowi dystrybutorzy milczą.
 

Ru$lan

New member
ar2 napisał:
Ruslan, to są informacje od handlowców otrzymane na IFA w Berlinie, niestety na razie krajowi dystrybutorzy milczą.
OK dzięki za odpowiedź.
Zastanawia mnie tylko jedno - na polskiej stronie Samsunga nagle zniknęła zakładka prowadząca do tv projeklcyjnych (można je oglądać tylko w zakładzeze starymi modelami.
Czyżby Samsung wycofał się ze sprzedażą tv projekcyjnych w naszym kraju?
Będę wdzięczny za jakieś info.
 

leotdi

New member
Ru$lan napisał:
OK dzięki za odpowiedź.
Zastanawia mnie tylko jedno - na polskiej stronie Samsunga nagle zniknęła zakładka prowadząca do tv projeklcyjnych (można je oglądać tylko w zakładzeze starymi modelami.
Czyżby Samsung wycofał się ze sprzedażą tv projekcyjnych w naszym kraju?
Będę wdzięczny za jakieś info.

witam,

to bardzo możliwe biorąc pod uwagę silną pozycję Sony w Polsce. A to przecież dzięki Samsungowi Sony wszedł na rynek ze swoim projektorami 3LCD (jeśli ktoś nie wie) tworząc z nim Joint Venture, gdzie Samsung przekazał swoją technologię 3LCD (właśnie posiadam takiego prekursora Waszych KDF-ów. Już o nim pisałem: Samsung SP46L5H1X (46") na DVI. I to mnie też właśnie zastanawia....Samsung coś kombinuje. To bardzo inowacyjna firma, i widocznie miał jakieś powody przekazując technologię 3LCD Sony. A może "krakowskim targiem" coś za coś. Coś zyskał od Sony i zmierza teraz w innym kierunku ? Kto to wie ?
 
Do góry