Opienie o telewizorach 3lcd

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
lampa to chyba XL-2400 od KDF-E50A10 (tak podają w w instrukcji E50A11) - jej cena to 160-200$ więc nie dużo jak za "nowy" sprzęt po 3 latach użytkowania (na ebay jest tego sporo)
 

musti

Banned
Wydaje mi się, że już o tym pisałem. Nowe modele będą w technologii SXRD - full HD 55 i 70" - po wakacjach i zdecydowanie droższe od KDF-ów.
 

Ru$lan

New member
musti napisał:
Wydaje mi się, że już o tym pisałem. Nowe modele będą w technologii SXRD - full HD 55 i 70" - po wakacjach i zdecydowanie droższe od KDF-ów.
"Najmniejszy" telewizor z seriiSXRD pracujący z rozdzielczością fill HD będzie miał 50".
 

musti

Banned
Sxrd 55"

To nie błąd - na rynku europejskim bedzie model w wersji 55" KDS-55A2000 (model 50" jest w USA). Oprócz tego pojawi się większy eksluzywny KDS-70R2000. Oba w technologii SXRD Full HD.

KDF-50A10 będzie miał następcę KDF-50E2000. Model 42" nie będzie kontynuowany.

Pozdrawiam,
 

Ru$lan

New member
musti napisał:
To nie błąd - na rynku europejskim bedzie model w wersji 55" KDS-55A2000 (model 50" jest w USA). Oprócz tego pojawi się większy eksluzywny KDS-70R2000. Oba w technologii SXRD Full HD.

KDF-50A10 będzie miał następcę KDF-50E2000. Model 42" nie będzie kontynuowany.

Pozdrawiam,
Skąd masz informacje że modle 50 calowy nie będzie u nas dostępny?
 

Tanhauser

New member
Ru$lan napisał:
Dzięki a odpowiedź. Możesz jeszcze napisać kiedy dokładnie te tv trafią na rynek i jakie będą ich ceny ?

Podobno będą dostępne w Europie we wrześniu. Cena w USA to 2999 $ za 50", znając "oficjalny" przelicznik Sony, można przypuszczać, że ten TV będzie w cenie 2999 ojro. :)
 

AdiYo

New member
Sony Bravia 3LCD

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) poraz pierwszy goszcze na forum i mam jedno bardzo pilne pytanie do posiadaczy Sony 3lcd 50. Ja mam teraz takiego w domu i jest wszystko pieknie tylko przy zaswieceniu mija jakies 20 sek zanim sie pojawi obraz i dzwiek. Martwi mnie ten problem i bylbym wdzieczny za poinformowanie mnie czy tak ma kazdy lcd czy z moim jest cos nie tak??? dzieki wielkie pozdro :) moj adres to zielony_adi@interia.pl
 

helcik

New member
Spoko, ten typ tak ma. To nie jest telewizor LCD jak napisałeś, tylko tylnoprojekcyjny - czyli działa na podobnej zasadzie jak projektor. A lampa w projektorze musi się rozgrzać ;-)


pzdr i gratuluję wyboru,
helcik
 

jurand

New member
Witam wszystkich forumowiczów
Znalazłem ciekawą reklamę poszukując informacji o telewizorach
z tylną projekcją
http://reviews.cnet.com/Sony_KDF_E50A10/4660-6484_7-6240272.html
 

EMEM

New member
Cena kdf ciągle w dół

Witam wszystkich furumowiczów. Przymierzam się od kilku tygodni do zakupu telewizora i na tą chwilę najbardziej jestem "napalony" na kdf 50". Wydaje mi się, że przy moich możliwościach finansowych to będzie optymalny wybór. Do takiego wniosku doszedłem wertując m.in. to forum :) . Tym bardziej cieszy mnie, że w ostatnich tygodniach cena leci w dół. Jeszcze niedawno telewizor kosztował ok 5,5 tys. Teraz już 4,8:) . Jestem ciekaw gdzie jest ta granica na której się zatrzyma. Mam prośbę do osób, które świeżo po zakupie tego telewizora opisywały swoje pierwsze bardzo pozytywne wrażenia. Czy możecie te pozytywne wrażenia potwierdzić po dłuższym czasie użytkowania?
 

depesz

New member
:)

dołączam się do prośby o opinie w sprawie tego telewizora po pewnym czasie użytkowania - dalej tacy zachwyceni? A może wyszły jakieś wady?
Dodatkowo interesują mnie informacje na temat współpracy z X360 - sprawdzał ktoś pod tym kątem?

W poniedziałek widziałem ten telewizor w MM w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu - obraz wyglądał tak sobie, jakby przyszarzały - podejrzewam złe ustawienie parametrów obrazu. Poza tym na wszystkich innych leciały prezentacje HDTV a tutaj Cyfra:>
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
w MM wrocław - bielany są wystawione kdf 42" i 50", 2 modele samsunga 6HX i 7HX, i jeszcze Sagem ?? chyba jakiś :razz:

jest w czym wybierać (tylko o nic nie pytajcie bo kolesie z MM są ciemni)
 

ziola

New member
Dziekuje za motywacje w wyborze tv..

Dzieki temu forum, wlasnie stalem sie wlascicielem Sony KDF EF50A11E.
Musze powiedziec, ze pierwotnie chcialem kupic Panasonica 42pv60. Jesli chodzi o parametry - jest to niewatpliwie swietny tv - tylko ta cena ;(

Dlugo zastanawialem sie nad tym wyborem i musze powiedziec, ze ostatecznie stwierdzilem, ze TV z tylna projekcja bedzie jednak lepszym rozwiazaniem.
Wczoraj wybralismy sie z zona do MM i po "przegladzie" sprzetu, kupilsmy Sony. Pierwotnie mial to byc model 42 calowy, nie mniej ostatecznie z braku wspomnianego tv, kupilsmy wersje 50cali.
Mialem nieco obaw, co do odlegosci sofy od tv (3 m) - nie mniej, po podlaczeniu musze powiedziec, ze bylo to bezzasadne. Obraz jest naprawde swietny. Na pierwszy ogien poszedl "Wladca pierscieni" z dvd Pioneer podlaczonego kablem Scart. Pozniej obraz z odbiornika SAT (DVB-S) i tu tez bylo bardzo dobrze.
Troche jeszcze walcze z ustawieniami skalowania obrazu - nie mniej, co najbardziej podoba sie wszystkim to:
- wielkosc
- kolory
- szczegoly

Naprawde - polecam ten tv jako alternatywe dla plazm i lcd. Jedyne co trzeba wziac pod uwage - to wielkosc opakowania ;) Niestety do mojego Nissana Almera nie bylo szans wlozyc tego "kartonika". Na szczescie wynajety bus zalatwil sprawe ;)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Przy obecnych cenach na Sonego - model 50"KDF a 11 - jest wrecz rewelacyjny.
Teraz - jesli duży telewizor za małe pieniadze - to tylko Sony .
pozdrawiam
 

artek

New member
Halo, halo...
Do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja, ale pytanie o ocenę na chłodno po paru miesiącach mi się podoba.
  • oczywistym jest obecnie dla mnie wielkość ekranu w stosunku do odległości oglądania (50" i 3,5m),
  • w ogólę nie słyszę wiatraka (bo nie wyłączam głosu),
  • mam tak go ustawionego w pokoju (4,5x4,5m), że kąty w ogóle mnie nie dotyczą (również pionowe, gdyż zrobiłe sobie szafkę) z żadnego "uczęszczanego" miejsca pokoju
  • nigdy mi nie zależało na wieszaniu TV na ścianie
  • kontrast i jasność przy jasnym świetle dziennym jest w porządku (mimo, że mam naprawdę średnie ustawienia w menu i duże okna od południa)
  • kolory bez zastrzeżeń (nasycenie super)
  • jakość obrazu niezależnie od źródła sygnału jest bardzo dobra (indywidualna antena siatkowa na prawdę nie wiele ustępuje SAT, a podczas mistrzostw relacje z TVP oglądałem właśnie z indywidyualnej)
  • brak pikselozy, zerowe ryzyko "duszków" i jedynie teoretyczne ryzyko "martwych pikseli" daje mi spokój finansowy
  • i wreszcie chyba najważniejsze - stosunek: KASA-JAKOść-WIELKOść sprawiają, że mój ponowny wybór (po równo 4 miesiącach) byłby taki sam (a dzisiejsza cena i rozbieżność cenowa do LCD i PLAZM jest jeszcze lepsza)
Jest tylko jeden kłopot - brak czasu na polowanie na HDTV i konieczność godzenia się na jakość sygnału ze stacji TV. Na szczęście moim powodem zakupu było oglądanie DVD.

Serdecznie pozdrawiam tylnoprojektowców i zachęcam niezdecydowanych do odważnego łamania stereotypów i samodzielnej empirycznej oceny jeszcze przed zakupem (zbyt duże pieniądze zamyślone na zbyt długi okres użytkowania).
 

EMEM

New member
Rozczarowałem się po obejrzeniu w sklepie :-(

Panowie. Po lekturze internetowych artykułów i postów bylem juz "napalony" na kdf, lecz niestety po obejrzeniu go w sklepie rozczarowałem się. Chociaż bardzo się starałem - zmienialem ustawienia jasności, kontrastu, kolorów itp. i to wszystko w trzech różnych sklepach - to niestety nie udało mi się osiągnąć jakości obrazu podobnej do stojących obok lcd-ków :-( Porównywałem na tym samym sygnale ze zwykłej anteny, oraz z dvd. Może coś pominąłem to mi podpowiedzcie. Słaby kontrast w porównaniu do lcd. Chociaż z danych technicznych wynika, że jest podobny. Oczywiście można się zastanawiać czy po kilku godzinach oglądania lcd-ka z takim kontrastem nie zabolą oczy. Nie wiem. Spędziłem kilka godzin w sklepach na wmawianiu sobie, że ten telewizor jest ok, a jak przyszła moja narzeczona to od razu powiedziała "czemu ten obraz taki mdły?". Gdybym kupił ten telewizor w ciemno i nie porónywał do innych to pewnie byłbym zadowolony, ale jak mam porównanie, to chyba jednak kupię sobie mniejszy ale z lepszym obrazem. Obok stał nowy tylnoprojetowiec samsunga i muszę przyznać że świecił tak jak lcd-ki i plazmy, tylko że kosztował dwa razy tyle co kdf. Ale za taką cenę to mam też porządną plazmę lub lcd. Tutaj na forum widzę prawie same zachwyty nad kdf. Może nie wiem o jakichś ustawieniach? Może jest jakiś tryb ekonomiczny lampy i wszystkie te sklepowe telewizory mają taki włączony? O co chodzi? Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ziola

New member
Moze to kwestia odleglosci z ktorej ogladales te tv?

W przypadku tv z tylna projekcja (jak wspomniany 50 calowy sony) - musisz stac minimum 2 metry od niego - w innym wypadku obraz jest ciemny. To samo dotyczy sie pionowych katow widzenia. Tv musisz miec na wysokosci wzorku.
W wiekszosci sklepow (pozdrowienia dla MM ;P) telewizory tego typu sa stawiane na podlodze, co oznacza ze oglada sie je ze zlej perspektywy. Na dobrej wysokosci eksponuje sie drozsze plazmy i lcd ;)

Co do ustawien - u mnie jest kontrast na 60-70, jasnosc i kolor na ok 40-50, a ostrosc ma 10. Jako zrodla uzywam - dvd pioneer podlaczony dobrym kablem SCART (oelbach), tv sat (dvb-s) podlaczony tanszym kablem scart (ale tez oelbach) i do tego od wczoraj DVB-T - z anteny dachowej.

Najlepsza jakosc maja oczywiscie filmy dvd. Co do pozostalych, to jest w zasadzie bardzo dobrze - DVB-S wyglada troche lepiej od DVB-T, ale zalezy to glownie od programow (porownywalem kanal ARD i ZDF - ktore mam dostepne w obu formach).
W zasadzie wydaje mi sie, ze gdyby DVB-T mialo lepszy bitrate - byloby super - bo mimo wszystko jest wspomagane przez tv natywnie, a co robi kabel scart z sygnalem - no coz - pozostawie to bez komentarza ;)

Jesli chodzi o wymiane lampy - coz, jest to cos z czym trzeba sie pogodzic. Z ekonomicznego punktu widzenia, nie widze podstaw by sie tego bac. Prosty rachunek - tv plazmowy zuzywa ok 2xwiecej pradu (mocy) od telwizora z tylna projekcja (sony - 150-170W, panasonic - 200-300W), co oznacza, ze przy normalnym uzytkowaniu przez te 3-5 lat, zaoszczedze na te lampe. Poza tym - plazma tez Ci przez ten czas "przygasnie" - a tam panelu nie wymienisz....

Inna sprawa - za te 3-5 lat bede myslal prawdopodobnie juz o innym tv.

A co do samego wyboru - kup to co podoba Ci sie najbardziej. W koncu to Twoj wybor, Twoje oczy i Twoje pieniadze. Jesli uwazasz, ze podoba Ci sie obraz z Panasonica - to jest to podstawowy powod by go kupic. Sam uwazam, ze to swietny tv i mialem go kupic, ale 1900 Euro to nieco za duzo - za roznice w cenie zloze sobie barebona z karta DVB-S2 i bede mial HDTV... ;)


Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:
Do góry