Opienie o telewizorach 3lcd

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cles
"TV SAT - tu jeszcze lepiej w zasadzie na dobrych stacjach prawie HD:grin:. Szerze mówiąc nigdy nie widziałem tak dobrego obrazu na plażmie."
Chyba "lekko" przesadziłeś. Nawet tania plazma ma bardziej soczyste kolory niż 3 LCD. Każda - nawet tania plazma - ma lepsze kąty .

Jaki program zgrałeś z kablowki ?
Czy w przypadku odpowiedniej wielkości - zachowałeś odpowiednią odległość ?
Jakimi złączami podłączone były telewizory ?
Do telewizorów 50" i wiekszych wymagany jest bardzo dobry sygnał .
Wówczas widać klasę i znaczną przewagę jakości.

Nie sprawdzałem jakości meczy na Sony KDF-ie
ale z ciekawości zrobię to jutro.
pozdrawiam
 

cles

New member
Kiki
Czytaj uważnie, dokładnie napisałem jak było to podłaczone. Sygnał z DVD Denona szedł przez HDMI w trybie 720p lub 1080i bezpośrenio do odbiornika.

Materiał, który zgrałem na DVD pochodził z kablówki w moim domu, Nagrałem kilka próbek z wielu kanałów i następnie metodycznie oglądałem to na każdym z trzech wymienionych tylnoprojektorów.

BTW KDFka już siedzi w moim pokoju
Jest jeszcze lepiej niż się spodziawałem. Wczorajszy mecz BRA-JPN wyglądał bajecznie na Polsacie. Mecz na dwójce - tragicznie. Co oni w tvp wyprawiają?

CO do jakości i porównania z plasmą to nikt mnie nie przekona, że jest lepiej. Dla mnie KDFka bije na głowę wszystkie plasmy, które miałem okazją oglądać. Kolory są bardzo nasycone i mają płynne faktury, nie występują "zabrudzenia" które widzę na PDP czy LCD. I nie ma argumentu ceny. Nie stanowiłoby to dla mnie problemu wyłożyć 15k pln jeśli widziałbym jakąś różnicę na korzyść PDP i pewnie bym to zrobił. Problem polega jednak na sytuacji odwrotnej - na PDP jest gorzej a płacić trzeba więcej.

Problem kątów to jakaś wyimaginowana teoria. W moim pokoju, którego nie śmiałbym ze względu na gabaryty nazwać nawet salonem (20m2) i odległości kanapy od tv ok 3,5m na całej długości kanapy a także po jej obu stronach nie ma w ogóle problemu kątów. Widać jednakowo doskonale. Co więcej KDF stoi na miejscu starego CRT na szafce wysokości ok 90 cm czyli w zasadzie podstawa tv jest powyżej linii wzroku (oczywiście nowy stolik w drodze). Nie powoduje to widocznego pogorzenia jakości, ekran jest tak samo doświetlony. Owszem jak stanę gdzieś z boku tv lub położe się przed nim na podłodze to jest różnica ale kto by tak oglądał i po co?

Obraz z DVD po Euro i komponencie jest zachwycający. Gdybym nie wiedział lepiej, mógłbym pomyśleć, że to jest HD. :D

Nie ma problemu jasności obrazu. Parametry generalnie zjechane nisko w dół skali regulacji. Nieco drażniącym elementem jest automatycznie zmieniająca sie przesłona czego efektem jest wyraźna zmiana parametrów ekspozycji. Ale można to wyłączyć lub nastawić na min i wtedy jest ok.

Dziękuję wszystkim, którzy na tym i innych forach przedsawiając swoją oipnię nakłonili mnie do zainteresowania się techniką 3LCD. Sony rules!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Każdy ma mieć swoje zdanie i niech tak zostanie. KDFa porównywałem dziesiątki razy do plazm. I zostaję przy swoim zdaniu .
Podobne opinie ma wiele osób które również wpisywały posty na tym forum.
Nie opowiadaj tylko że KDF nie ma kątów , bo nawet Sony o tym pisze.
Ale najważniejsze że Ci sie wszystko podoba , bo przecież o to chodzi.
pozdrawiam
 

cles

New member
Kiki
Powtórzę, czytaj uważnie.
Nie napisałem, że z każdej pozycji widać tak samo. Napisałem , że w normalnym użytkowaniu problem kątów nie istnieje. Wybacz, ale jeśli ty oglądając film lub inny program latasz wokół telewizora to nie mam więcej pytań.
Równie dobrze można by postawić zarzut plazmie, że obraz widać tylko z przodu a z tyłu tylko obudowę.

Z drugiej strony rozumię, że jako handlowiec wolisz jednak namawiać na droższe tv. Przyznaj jednak, że doradzając i sprzedając stawiasz się w cokolwiek nieobiektywnej sytuacji.

Nie zmienię zdania, że sprzedawcy świadomie deprecjonują wartość tylnoprojektorowców aby lepiej szły droższe PDP i LCD. Mam kilka obserwacji z różnych sklepów i zdania nie zmienię.
 

bovima

New member
cles napisał:
...

Z drugiej strony rozumię, że jako handlowiec wolisz jednak namawiać na droższe tv. Przyznaj jednak, że doradzając i sprzedając stawiasz się w cokolwiek nieobiektywnej sytuacji.

Nie zmienię zdania, że sprzedawcy świadomie deprecjonują wartość tylnoprojektorowców aby lepiej szły droższe PDP i LCD. Mam kilka obserwacji z różnych sklepów i zdania nie zmienię.

Drobna uwaga natury porządkującej: sprzedawcy nie zachwalają towarów droższych, a towary, na których maja wyższą marżę (nie w procentach a bezwględnie - w złotówkach). To zazwyczaj wychodzi na to samo, jednak nie zawsze tak jest.
 

SwMikołaj

New member
Witam,

Cles..

Czytalem tu juz o forumowiczu ktory ma wyostrzony sluch i slyszy z 3 metrow cos co inni ledwo z 10 cm. Sluch i wzrok to sprawa indywidualna.
Moze wiec ty masz poprostu slabysz wzrok ;) .
Nie obraz sie ale ja i pewnie 8 na 10 widzi wyrazną szybką utrate ostrosci obrazu. I uwazam ze nie nalezy kupowac tylnej projekcji w ciemno dopoki sie tego dokladnie nie zobaczy w akcji, np w sklepie.
Kiki zachwala lcd i plazmy ale przeciez tylna projekcje tez ma w ofercie...
Moje zdanie jest takie ze jak ma byc uniwersalnie to plazma.

pozdrowka.
 

Filut

New member
Spor

Witam wszystkich jestem Tez Poznaniakiem czytalem posty dotyczace lamp czy katow itp i klotni tez .Sadze ze kazda technologia ma zalety i wady widzialem 3lcd i plazme i lcd kazdy i znam troche od poszewki serwis ale tam niepracuje mojemu Koledze Poznaniakowi chodzilo tylko oto ze serwisy sa kiepskie i dzisiaj dostaniesz lampe do twojego modelu a pozniej czy bedzie to za 5 6 78 lat juz moze byc inny mocowanie itp i wtedy bedzie problem obraz z kazdego telewizora czy bedzie to lcd plazma czy 3lcd jest rozny niema identycznego czlowieka z perpecja wzroku idealno jednemu sie podoba brunetka drugiemu cosc innego poprostu moj ziomek doszedl do wniosku ze duzo energi potrzeba i dlatego byl taki napalony a wszystkie pala tak samo Mi osobiscie podobaja sie wszystkie technologie byle byly i mozna bylo z nich kozysztac w maciezystym jezyku anie obcym jestem polakiem a nie poliglota i zachwyty ze nadaj za granica mnie nieinteresuje chcialbym miec to w rodzinnym kraju wiec jako posiadacze odbiornikow super zmusmy wrescie naszych rodzimych nadawcow do tego dvd niesluzy do tego zebym ogladal codziennie tylko normalny telewizyjny program chce obejrzec w makszymalnej jakosci i dlatego sadze jest to forum Pozdrawiam filutek:grin:Przepraszam za bledy w pisowni pospiech
 
Ostatnia edycja:

cles

New member
SwMikołaj napisał:
Witam,



Nie obraz sie ale ja i pewnie 8 na 10 widzi wyrazną szybką utrate ostrosci obrazu. I uwazam ze nie nalezy kupowac tylnej projekcji w ciemno dopoki sie tego dokladnie nie zobaczy w akcji, np w sklepie.
pozdrowka.

Możesz wyraźić się bardziej precyzyjnie?
 

SwMikołaj

New member
Jasne ze moge. Nie chce sie czepiac. Podkreslam ze to moje spostrzezenia.
Gdy stoje na wprost w sklepie (bo w domu na szczescie tylnej projekcji nie mam) wszystko jest super, bardzo ladny ostry obraz. Ale kiedy kucne albo przesune sie 2 metry w lewo lub w prawo obraz sie zaciemnia, traci ostrosc. I guzik mnie obchodzi ze minimalnie traci - ale traci !

Ty nie widzisz roznic, ale inni widzą, nie mamy takiego samego wzroku.
Wiec nie pisz "przy normalnym uzytkowaniu roznic nie widac".
Moze sie czepiam, ale moje normalne uzytkowanie moze wyglada inaczej? Moze mam dzieciaki i one wolą ogladac bajki lezac na dywanie - a za chwile siedzą na kanapie ;) .
A juz jak napisales ze obraz widziales lepszy od plazmy to przykucnalem ze smiechu. Chyba ogladales na plazmie firmy "Krzak".
Teraz ceny polecialy KDF 42 kosztuje tyle co Panasonic 37 PV60. Wiec wybor tym latwiejszy...
Pozdrowiona dla uzytkownikow KDF-ów :cool:
 

cles

New member
hello Mikołaju Święty
Ok nie kupowałem tego TV aby oglądać filmy, sport i wiadomości raz na dywanie raz na kanapie raz na żyrandolu. Ale widocznie zasiadanie na kanapie przed tv to nie są normalne warunki użytkowe.

Problem nie polega na tym że KDF jest tańszy od PDP, przynajmniej nie dla mnie. Dla mnie PDP a szczególnie LCD dają sztuczny, przejaskrawiony obraz. Szczególnie źle to wygląda na materiale gorszej jakości a taki póki co będzie przez lata chlebem dość powszednim.

Znając ograniczenia PDP/LCD generalnie byłem zdecydowany na Plazme Panasa gdy przypadkiem natknąłem się na prawidłowo ustawioną KDFkę w Euro RTV. Stała w towarzystwie różnych plazm i LCD a prezentowany materiał był w HD. Nie dość, że na płaszczakach nie było żadnej przewagi to ceny były 2-3x KDF. Najważniejsze dla mnie było, że obraz z 3LCD jest gładki, kolory mają głębokie faktury. Na PDP/LCD widać (fakt najlepiej z bliska) takie brudy/rozmazania na większych płaszczyznach w jednolitym kolorze i ziarnistość obrazu. KDF jest od tego wolny i bardzo naturalny, rzekłbym analogowy. Fakt nie świeci tak jasno (czym może w bardzo doświetlonych pomieszczeniach nie zyskiwać) jak plazmy ale za to ma głębie i gładkość. Dodam jeszcze, że ekspozycja ta długo nie potrwała, dosłownie kilka dni zanim ktoś pewnie z kierownictwa sklepu nie dostrzegł, że przy KDFce nie sprzedadzą żadnego płaszczaka. Nie kituję, KDFkę usunięto z tamtąd.

Każdy oczywiście może wyrażać swoją opinię i absolutnie nikogo nie zmuszam do niczego innego jak tylko zapoznania się z technologią 3LCD w warunkach optymalnych. Może to komuś nie tylko oszczędzić gotówki ale także przynieść więcej frajdy niż płaszczak.

Na koniec dodam, że wiele amerykańskich web-zines i forów internetowych absolutnie i prawie jednogłośnie wypowiada się na korzyść "retroprojectors" czekając na plazmę/LCD który nawiązałby z nimi równorzędną walkę.
 

artek

New member
Halo...

Tak naprawdę rzeczywiście chodzi o subiektywne odczucia, ale też o rozsądne nadawanie priorytetów w różnym cechom. Przecież przykładowo (jeżeli to się da zmierzyć w warunkach domowych) - 5% uszczerbek na kontraście przy zmianie kąta patrzenia, jest wart płacenia połowy ceny plazmy/lcd.

Ja osobiście kierowałem się jakością obrazu (nie widzę różnic przy DVD i HD, zaś przy naszej TV - tylnoprojektowiec więcej wybacza) i ceną. Ponadto z odległości 3,5metra brak pikselozy. Nie ryzykuję "martwych pikseli" i "duszków".

Zaakceptowałem wiatrak (bo oglądam zawsze z dźwiękiem, a komar lub kosiarka za oknem są gorsze).
Nie obchodziły mnie kąty (jak oglądam, to nie biegam, a nieraz przy robótkach koło akwarium - z boku też widzę obraz - jakieś 70stopni od osi)
Głębokość nie interesowała mnie (nie miałem gdzie powiesić a i tak gdzieś muszą stać inne urządzenia - pod wazonem?)
Trwałość lampy wystarczy przeliczyć na dni i lata (z czasem lampy będą tańsze od dzisiejszych 100$).

Nie to ładne, co piękne - tylko co się komu podoba.
Każdy z nas:
  • przed decyzją jest podatny na inne sugestie i czym innym się kieruje,
  • po decyzji jest stronniczy i nieobiektywny (niwelowanie dysonansu poznawczego).
Pozdrawiam użytkowników wszystkich technologii (zwłaszcza tych, którzy zabiorą swoje "zabawki" na wakacje :D).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Cles " Z drugiej strony rozumię, że jako handlowiec wolisz jednak namawiać na droższe tv. Przyznaj jednak, że doradzając i sprzedając stawiasz się w cokolwiek nieobiektywnej sytuacji "
wrzuć na luz - bo wiesz co mówisz . Ja sprzedałem KDF-ów kilkadziesiąt a tylnych projekcji kilkaset.
Tylnej projekcji sprzedawaliśmy najwiecej w kraju - Panasonica , JVC , Thomsona i Toshiby . Handlowiec nie ma sprzedawać tego co mu się podoba , ale ma spełniać marzenia inych. Jeśli tego nie rozumiesz -to mówimy o różnych rzeczach. A nie każdemu stoi przed oczyma tylko mamona.

Z całą pewnością kolory bardziej nasycone są w Plazmach i plazmy mają mniejsze kąty.
Z całą pewnością LCD mają lepszą rozdzielczość i zdecydowanie lepiej współpracują z komputerem, grami i sygnałami HD oraz lepiej zdecydowanie świecą w pomieszczeniach nasłoneczionych.
TV 3 LCD - ma znakomitą cenę jeśli liczyć wielkość ekranu oraz gdy posiada się większe nienasłonecznione pomieszczenie.

Oczywiscie ,że na swiecie znaczny udział ma sprzedaż tylnej projekcji .
Znaczący wpływ ma tu zarówno Sony , JVC , Samsung jak i Thomson.
I to bez wątpliwości.
JVC ze swoimi HD ila - zajmuje czołowe miejsce w przełomie sprzedaży dużych i tanich ekranów
www.jvc.com
Jeszcze raz podkreślę - nie ważne kto co ma , ważne jak sie potrafi z tego cieszyć.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cles

New member
Kiki
Bez urazy, to że handlujesz sprzętem i przy okazji jesteś miły i pomocny to oczywiście wielki plus dla Ciebie. Ja tylko stwierdzam fakty.
pozdr
 

hawk70

New member
Witam wodzowie ;-).
Widzę, że temperatura się podgrzała. Pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze (z autopsji):
1. Kąty to sprawa przereklamowana. Zgadza się, że gdy chodzę po pokoju to pod kątem widać gorzej ale jak akurat spaceruję po mieszkaniu (np. z odkurzaczem) to nie oczekuję super jakości TV. Takiej jakości oczekuję jak wieczoram siedam w spokoju i chcę w pełni poświęcić się oglądaniu filmu. A wtedy siedzę na tylnej części ciała i się nie ruszam.
2. j/w ponieważ sprzęt grający mam ustawiony na konkretne miejsce w pokoju (jak każdy sprzęt) i efekt np. DTS słychać super pod warunkiem, że siedzę w miejscu, pod które sprzęt jest ustawiony. Jak spaceruję po pokoju efekty dźwiękowe nie powalają. Czy to znaczy, że mój sprzęt jest zły???
3. Jeśli już mówimy o dzieciach to im wystarczy, że coś się na ekranie rusza. Nie oczekują na Cartoon-ach powalającej jakości obrazu.
4. Za to moga oglądać z 10 cm i nic im po oczach nie "wali".
5. Kolory w 3LCD są naprawdę super. Moja przygoda z KDF zaczęła się w momencie, gdy poszedłem upewnić się, że dobrze robię kupując plazmę. Obok stała "plazma" z super obrazem (dla mnie lepszym niż w innych plazmach - bo o LCD się nie wypowiadam. O ile plazma jest dla mnie akceptowalna o tyle LCD totalnie odpada - nie trawię tej technologii - nie podoba mi się i już - ot moje subiektywne odczucie) ale 2 razy tańsza - to był KDF
6. Co mnie ujmuje w KDF to bajeczne kolory, brak pikselozy, większa wyrozumiałość dla jakości naszego sygnału ... a także cena.
pozdrowionka dla wszystkich
hawk70
 

artek

New member
Halo...

Witam Hawk-a.
Link-u nie podam, ale informacje o lampach w sklepach USA pojawiały się przy okazji dyskusji marzec/kwiecień. Na pewno było wyraźnie tańsze od oferowanych dzisiaj w serwisach za 1.000zł, a z czasem będą taniały (bo wreszcie będą potrzebne) a i na pewno będą zamienniki
 

czaki

New member
witam wszytskich KDF- 42 dzisaj w sklepie sony tarnow utwargowalem na 5500 na pewno da sie niżej, obraz jest niesamowty robi wrażenie, a tereaz ciekawe info wrzesien przyniesie nam nowe tylno projekcyjne TV sony bravia :) 6 Mpix !! cen nie znam , ni wiem jak upchac u siebie to pudło :)
narzie mnie wstrzymuje brak miejsca
 

anad13

New member
>RU$LAN
O wprowadzeniu nowych projektorów od września napisali także w nowym katalogu Sony Bravia (na ostatniej stronie), oczywiście bez szczegółów.....
Pozdr
 
Do góry