Opienie o telewizorach 3lcd

emjot

New member
Też porównałem w sklepie do plazmy. Niestety, przy porównaniu wady LCD są zauważalne: tęcza, duchy i martwe kolory. To tylko moja opinia.
emjot
 

_AnD_

New member
Pozwole sie nie zgodzić z przedmówca:
efekt tęczy to tylko w DLP
duchy to wina kiepskiego video, ktorym faszerują ten telewizor - niestety w więszości sklepów rtv sprzedawcy nie znają się na tym co sprzedają
a o kolorach w tym tv mogę powiedzieć tylko tyle, że są nieprzyzwoicie nasycone :)

Poza tym w tej cenie nie kupisz plazmy tej wielkości (42 lub 50 cali) z rozdzelczością 720p

Andrzej
 

emjot

New member
Wyobraźmy sobie kupujących którzy mają do wyboru lepszy i o połowę tańszy telewizor 3LCD i plazmę. W normalnych warunkach rynkowych telewizory plazmowe powinny albo natychmiast staniec o jakieś 60% albo ich producenci natychmiast by zbankrutowali. Ekonomia uczy nas, że rynek ma zawsze racje chocbyśmy nie wiadomo jak narzekali na sprzedawców i oszustwa producentów. Prawda jest taka, że plazma w tej chwili jest ciągle lepsza i jako taka znajduje nabywców za większe pieniądze.
SONY KFD E50A11E (czy nie KDF...?) jest na pewno bardzo dobrym telewizorem wartym 8k.
emjot
 

hawk70

New member
Technologia 3LCD na dobre zadomowiła się dopiero bardzo niedawno i dlatego producenci plazm nie czują jeszcze zagrożenia. Niedługo spuszczą z tonu jak zamiest 2 czy 3 modeli będzie można kupić kilkanaście. Poza tym Tylnej projekcji nie powiesisz na ścianie a to jest teraz trendy ;-). Moim zdaniem technologia ta jest co najmniej tak samo dobra jak plazmowa a nawet lepsza (taniej w zakupie, taniej w utrzymaniu (prąd), tak samo ładny obraz, nic się nie wypala, praktycznie nieograniczony czas używania (tylko wymiany lampy)). A jeśli idzie o wyobrażenie sobie ... to powiem tak. Gdybym przypadkiem w sklepie nie zobaczył obu telewizorów obok siebie to kupiłbym plazmę (ktoś nade mną czuwał ;-)).
 

emjot

New member
Wybór jest kwestią osobistych preferencji. Nade mną musił czuwac ktoś inny. Użył dodatkowych argumentów. Z odległości metra widac, że jest to inny obraz powiększony i wyświetlany na ekranie. Nawe będąc bardzo ostrym sprawia wrażenie, że jest nie ostry szczególnie w HD. Oczywiście nikt nie będzie tego oglądał z jednego metra. Drugim argumentem mojego czuwaka był kąt oglądalności. Jak odchodzę do barku, żeby odświeżyć sobie drinka to chcę widziec tak samo jak z fotela. Ostatnim argumentem o kolorach dałem się uwieść fosforom.
Najlepszego
emjot
 

hawk70

New member
Najważniejsze, że obaj jesteśmy zadowoleni. U mnie nie ma problemów z kątami (wynika to z układu pokoju) i nie udało mi się znaleźć takiego miejsca, w którym by mi to przeszkadzało. Nie oglądam z 1 m (przy 50" po prostu nie da rady) tylko z 3-4 a wtedy nie dostrzegam tego o czym pisał emjot. Pamiętam jednaj za to, że jak patrzyłem z bliska w sklepie to na plaźmie widziałem piksele i mi się to niezbyt podobało a w projektorze czegoś takiego nie ma. Ostatnim argumentem któremu dałem się uwieść ;-) jest cena (szczególnie jak ją porównałem do jakości). Dla mnie to było ważne bo nie wysupłałbym 15 tys na 50" plazmy a 6,5 na projektor dało radę. W każdym razie reasumując zgadzam się, że to rzecz gustu i najważniejsze, żeby właściciel był zadowolony.
 

rogo4

New member
Witam
po trzech godzinach kręcenia się wokół KDF-E50A11E w MM w Monachium doszedłem do wniosku że jest super. Sąsiednie plazmy wydały mi się wręcz za jasne czy przejaskrawione. Oko na dłuższą metę męczyło się. Pomijając fakt że dziwnym zbiegiem okoliczności na 22 telewizorach szło demo HDTV a na tym nie. Dopiero po drugiej czy trzeciej prośbie przełączyli. Rzeczywiście coś jest w zmowie sprzedawców bo to samo było w Saturnie w Olimpia Einkaufszentrum. Za dużo jest narynku drogich plazm czy LCD. W Monachium ten telewizor kosztuje !899 Euro. I tu uwaga!!!!!!!!! Właśnie wczoraj wpłaciłem 1525 Euro z dostawą do domu http://www.topvision.lu pozdrawiam
 

hawk70

New member
Moim zdaniem nie ma się co doszukiwać zmowy sprzedawców. Po prostu x% od 8 tysięcy to mniej niż te same x% od 15 tysięcy więc jest to postępowanie normalne z logicznego punktu widzenia.
 

k9driver

New member
jestem juz prawie zdecydowany na 3lcd sony 50cali kdf,mam tylko małe pytanie:
czy posiada on jakieś zabezpieczenie w przypadku nagłego zaniku napięcia,chodzi mi o jakiś wietraczek chłodzący lampę jeszcze przez pewien czas po wyłączeniu napięcia ,taki jaki posiadają najnowsze rzutniki
 

KrzyHo

New member
Wiatraczek w tym telewizorze wyłącza się równo z jego wyłączeniem. Nie stwierdziłem żeby coś się jeszcze w środku kręciło po wyłączeniu. No chyba, że coś całkowicie bezgłośnego.
Jeśli chcesz mieć pewność stałego zasilania, to wystarczy kupić do niego najtańszy UPS za 250 zeta. To w końcu tylko 175W :p

Pzdr
KrzyHo
 

subzer0

New member
Nie ma co się zastanawiać tylko kupować, sprzęt jest OK.
Wczoraj miałem imprezkę i zrobiłem małą prezentacje... szczena opada i do tego ta cena:D
pzdr
 

rogo4

New member
Witam
Trochę zmroziło mnie pytanie o cło, ale chyba jesteśmy w UNI chyba że Luxemburg nie jest w Uni. Odpowiem jak telewizor dojdzie( miejmy nadzieję). Tym bardziej że kolega zamówił dzisiaj taki sam ale 42 cale. Policzyłem (po numerach zamówień) ,że sprzedają około 80 różnych przedmiotów dziennie. Srednia ocen 4,80
 

hawk70

New member
Nie do końca rozumiem. Robicie hocki-klocki zamawiacie w necie w Luxemburgu? Ja jestem za leniwy. Wolałem zamówić przez telefon, z dostawą do domu (i instalacją w domu - może stąd instalacja, że dostawca mieszka blisko ale wiem, że do domu dowozi jeśli Klient mieszka w ludzkiej odległości a jak nie to sklepów internetowych tego typu jest multum). Zapłaciłem 6,5 tysiąca na Bravię 50". Czy Wy zapłacicie dużo mniej? Czy to się opłaca?. Pytam na przyszłość bo nie lubię przepłacać i być może czegoś nie wiem ale czuję przez skórę, że będziecie na tym ledwie co do przodu (200-300 PLN) o ile wogóle. Byłbym wdzięczny za rzeczywiste info ile Was w sumie wyjdzie ten telewizor.
 

raul

New member
Witam

Zaczynam powoli poszukaiwac modelu KDF42E11A i w zwiazku z tym mam pytanie czy mogli byscie polecic jakis skelp internetowy godny zaufania no i jak by byl z terenu woj śląskiego to by bylo juz na prawde fajnie
 

toma001

New member
hawk70 napisał:
Byłbym wdzięczny za rzeczywiste info ile Was w sumie wyjdzie ten telewizor.

no wg mnie to 42'' jesli nie bedzie dodatkowych kosztow typu clo to bedzie tanszy o 600 od najtanszego w necie w Polsce (5400-5500). W necie najtanszy za 6100?
 

nowy66

New member
hawk70 napisał:
... Zapłaciłem 6,5 tysiąca na Bravię 50". Czy Wy zapłacicie dużo mniej? Czy to się opłaca?. ...

Nie ukrywam, że ten ekran bardzo mnie zaintrygował. Ale jeśli kupię to w D i sam tam pojadę. We Frankfurt/Oder za 50" 5.5K PLN a 42 5.0K PLN. Czy sie opłaca? Na starcie (bez dyskusji o rabat 1000 PLN - czyli 20% !!) Dla ludzi mieszkających do 100- 130km od granicy (jak ja:) ) - to się z pewnościa opłaca. Jeśli do tego dodasz ew. kupno DVD, kabli i np. 2 osoby jadące po taki zestaw ...

Gwarancja - to jest pytanie - czy honorowana? Pytanie do Sony PL.

VAT - jak kupiłeś dla siebie to już VAT zapłaciłeś w D, jeśłi na firmę (faktura) to pewnie powinna być kwota netto na fakturze od Niemców i w PL płacisz 22% od wartości netto (żeby być w zgodzie z naszym US) - albo całość i VAT sobie w firmie odpisujesz. Tak ja miałem z innym towarem handlowym.
pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry