Opienie o telewizorach 3lcd

hawk70

New member
Wnioskuję, że w takim razie albo to się dotyczy starych modeli a tego już nie albo jest to "sztuka dla sztuki" czyli poprawianie doskonałego dla ludzi, którzy mają za dużo kasy i się bardzo nudzą. Byłbym wdzięczny za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu lub trochę mniej (ale wciąż wdzięczny) ;-) za przekonanie, że jednak trzeba to robić.
 

subzer0

New member
Czy aby na pewno polska gwarancja???

hawk70 za Twoją radą zadzwoniłem do dvtech i rozmowa krótka bez targu kolo powiedział, że sprzeda TV za 6500,00, i że będą dostępne w Czwartek. W porządku sobie myślę, wysłałem zamówienie na TV wieczorem mailem z prośbą o potwierdzenie itd.
Nastał nowy dzień a ja nawet potwierdzenia o dostarczeniu poczty nie otrzymałem...:confused: , cały dzień próbuję się dodzwonić na komórkę i nic...:confused: w końcu na stacjonarnym odebrała jakaś Pani (w tle chyba płacz dziecka) i po jednym zdaniu odpowiada żebym dzwonił na komórkę. Na to ja, że chętnie tylko niech ją ktoś w końcu odbierze... Na to ona, że chyba jeszcze nie przekroczyli granicy bo pojechali do Niemiec:rolleyes: W tym momencie pomyślałem sobie, że coś tu nie gra. A co jeśli TV jest z Niemiec, a polska gwarancja to lipa...
Sprawdż u siebie jak wygląda gwarancja i napisz czy dostałeś ją w paczce czy osobno itp. Nie mam ochoty później się martwić, a z Niemiec to mogę sobie sam przywieźć.
 

KrzyHo

New member
buster napisał:
2. Zalezy mi na dobrej wspolpracy z kompem - laptop z D-DUB, jak to wyglda, w instrukcji jest, ze max rozdzielczosc to 1024x768 co nie idzie w parze z rozdzieldzoscia matrycy ... ?
Idzie w parze jak najbardziej. Zwróc uwagę, że 1024x768 to właśnie natywna rozdzielczość tej matrycy jeśli chodzi o pion i format 4:3. Jeśli podłączysz przez D-Sub, to wyświetli 768 linii w pionie i 1024 w poziomie (a może odwrotnie z tymi pionami? :) ).
Co innego przez DVI albo HDMI. Bez problemu działa rozdzielczość 720p i wypełnia całkowicie ekran.

Pzdr
KrzyHo
 

hawk70

New member
Dzięki za zwrócenie uwagi. Dotychczasowe gwarancje wystawiali mi normalne polskie z pieczątkami itp a na razie nie miałem ani okazji ani potrzeby z nich korzystać więc nie sprawdziłem "w boju" ale zweryfikuję np. moją gwarancję w serwisie to będę wiedział na 100% (wiem tylko, że jak pytałem się o coś a gdyby się stało to nawet dali mi wizytówkę do autoryzowanego serwisu na ul. Indiry Ghandi w Warszawie na Ursynowie polecając nako serwis współpracujący więc wydaje mi się, że wszystko powinno być OK.)
 

hawk70

New member
Przypomniałem sobie następną rzecz. Jak czekałem na dostawę (3 dni) to motywowali to tym, że w Polsce nie ma ich w magazynach co zbiegło się akurat z tym, że w MM powiedzieli mi to samo, że będą dopiero pod koniec tygodnia więc wygląda mi że jednak powinno być OK (a może się tylko pocieszam ;-( ale na pewno sprawdzę to w szczegółach i nie omieszkam poinformować). A z telefonami do nich to sam miałem próbkę ;-) jak siedziałem u jednego z nich, żeby mi wypisał fakturę to pisał ja 3 razy bo za każdym razem się mylił bo telefony im się urywały.
 

hawk70

New member
A jeśli idzie o laptopa i telewizor. Pisaliście o tym, żeby podłączyć go przez gniazdo DVI lub HDMI. Jak rozumiem jak Laptop nie ma tych wyjąć tylko VGA i S-video to mogę o czymś takim zapomnieć?
 

buster

New member
KrzyHo napisał:
Idzie w parze jak najbardziej. Zwróc uwagę, że 1024x768 to właśnie natywna rozdzielczość tej matrycy jeśli chodzi o pion i format 4:3. Jeśli podłączysz przez D-Sub, to wyświetli 768 linii w pionie i 1024 w poziomie (a może odwrotnie z tymi pionami? :) ).
Co innego przez DVI albo HDMI. Bez problemu działa rozdzielczość 720p i wypełnia całkowicie ekran.

Pzdr
KrzyHo
Czesc

Z tego co die dowiedzialem czytajac avforums to nie jest za ciekawie z ta wspolpraca z komputerem. Jesli ustawimy rozdzielczosc 1024x768 to po bokach bedziemy miec czarne pasy - chyba ze telewizor sobie przeskaluje - co wplynie negatywnie na jakosc obrazu. Jeśli masz juz ten TV to napisz prosze jak wygladaja divx-y z komputera po d-sub. Niby mam dvd z divx ale czasami nie wszystko bede nagrywal na plyte zeby obejzec ...

pozdrawiam
buster

P.S. natywna rozdzielczosc tego TV to 1280x720 ...
 

KrzyHo

New member
buster napisał:
Jeśli masz juz ten TV to napisz prosze jak wygladaja divx-y z komputera po d-sub. Niby mam dvd z divx ale czasami nie wszystko bede nagrywal na plyte zeby obejzec ...
Mam, ale problem w tym, że nie oglądam divixów :D . Na 99% jeśli podłączysz kompa po DSUB, to wszystko co puścisz z PCta będzie wyświetlone w oknie (ale mogę się mylić)

buster napisał:
P.S. natywna rozdzielczosc tego TV to 1280x720 ...
Chodziło mi o rozdzielczość w pionie, czyli te 720 linii. To jest maks do którego komp musi dopasować resztę (szerokość).

hawk70 napisał:
Jak czekałem na dostawę (3 dni) to motywowali to tym, że w Polsce nie ma ich w magazynach
W Polsce Sony nie ma magazynów . Magazyn centralny jest w Pradze.
hawk70 napisał:
Jak rozumiem jak Laptop nie ma tych wyjąć tylko VGA i S-video to mogę o czymś takim zapomnieć?
Tak
hawk70 napisał:
Dotychczasowe gwarancje wystawiali mi normalne polskie z pieczątkami itp
Ja kupiłem w Centrum Sony i nie ma specjalnej polskiej gwarancji. Dostałem podstemplowaną taką składaną międzynarodową gwarancję.
Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że od czasu wejścia do Unii producent nie może nie akceptować np niemieckiej gwarancji. Jeśli tak robi, to łamie prawo i można się procesować. Oczywiście producent liczy na to, że 99% klientów łyknie wymówkę, że:"kupione w Niemczech jest be", ale zdaje się, że prawo unijne zabrania takich praktyk. Np Canon Polska wcześniej nie naprawiał sprzętu kupionego poza Polską a teraz naprawia, natomiast nie naprawia sprzętu z USA.

Pzdr
KrzyHo
 

buster

New member
Czesc

To moze jeszcze pare pyta do KrzyHo.

1. Jaką masz wielkość - 50" czy 42", jak daleko siedzisz od TV no i jak wyglada obraz - np zwykla kablowka.
2. Ile za niego dales ? Utargowales cos ? Jaki masz okres gwaracnji (mozna przedluzyc) ?
3. Jakies inne uwagi . dobre rady .. ?? ;)

pozdrawiam
buster
 

hawk70

New member
Witam - sprawdziłem wszystko z gwarancją - jest OK. Spojrzałem też na ich stronę www. Polecam przeczytanie regulaminu cytuję : " Każdy zakupiony towar w naszym sklepie jest fabrycznie nowy i posiada kartę gwarancyjną autoryzowanego serwisu danej marki produktu na terenie Polski. Okres gwarancji zależy od producenta. W przypadku awarii sprzętu należy kierować się do jednego z autoryzowanych punktów serwisowych producenta w Polsce."
Tak więc kamień spadł mi z serca ale przyznam, że przez chwilę miałem stracha ;-)
 

KrzyHo

New member
Mój telewizorek ma 42" i oglądam go z odległości 3,5-4m.
Kablówki nie mam tylko Cyfrę+ i jakość mocno zależy od nadawanego programu. Jeśli idzie coś ze studia, to obraz jest rewelacyjny (szczególnie TVN), jak leci starszy film, to jest słabiej. Używam natywnego formatu tzn. jeśli program jest w 4/3, to mam pasy po bokach (przekątna jest wtedy ok. 35"). Stosowanie innych trybów wprowadza zniekształcenia.
IMO sygnał z kablówki jest sporo gorszy niż z Cyfry. Często dziwię się znajomym oglądając u nich TV, że w ogóle płacą za taką jakość jakieś pieniądze :p
Jeśli chodzi o zakup, to informacja nie będzie użyteczna, bo skorzystałem ze specjalnego układu osobistego :D
Mogę tylko powiedzieć, że jeśli firma z Pruszkowa w której kupił Hawk ma faktycznie towar z legalnego (oficjalnego) kanału, to cena jest bardziej niż przyzwoita.
Gwarancję można rozszerzyć chyba do 5 lat. Nie wiem ile to kosztuje.
W grudniu w Centrach Sony dawali gratis. Nie załapałem się :(

Pzdr
KrzyHo
 

buster

New member
Dzieki za odpowiedz... moze jeszcze Cie pomecze i moze ktos jeszcze sie odezwie ... ;)

Ja bede ogladal z ok 3 m. jak to wyglad przy TV a jak przy DVD ?
Bylem dzis w centrum sony i lecial TVN ale nagrany na DVD wiec nie wiem z jakiego zrodla. U siebie mam astercity (ktory na razie ogladam na 17" monitorze CRT ;) ) mam zarowno analog jak i cyfrowy ale nie wiem jeszcze jak on wyglada. DVD mam samdunga HD 850 potrafi podac 720p po hdmi wiec mam nadzieje ze bedzie OK. Martwi mnie troche kulawa obsluga PC przez tem telewizor. Czy w trybie PC działają funkcje rozciągające obraz tak aby zajmował całą powierzchnie ?.

pozdrawiam
buster

P.S. widzialem 42" w cenie 6699 - w centrum sony promocja jakas :D moze sie skusze ...
 

hawk70

New member
Mają z legalnego źródła. Dostałem nawet dowód zakupu jako załącznik do gwarancji (ja dostałem FV na coś innego ;-) - po prostu potrzebowałem rachunku na zeszły rok a nie mogli tego telewizora sprzedać zanim kupili ;-)).
 

KrzyHo

New member
Myślę, że nawet 2 m jest dla tego telewizora OK. Podobno tym się charakteryzują TV projekcyjne, że można je oglądać z mniejszej odległości niż plazmy i LCDki. Sygnał HD nawet z 1m wygląda super, bo po prostu nie widać tak wyraźnie piksli (nacięć), które przy innych technologiach występują.
Co do kompa, to obawiam się, że funkcje przeskalowywania w tym trybie nie działają. Panowie, nie ma co kombinować z podpinaniem kompa do gniazda DSUB tylko z założenia trzeba zaopatrzyć się w net-mediaplayera i nie marudzić i cieszyć się wysoką rozdzielczością i pełnym ekranem. ;)
Ja w przyszłym tygodniu łykam Snazio 1310 (bez DVD).

Pzdr
KrzyHo
 

muppi

New member
A jak jest w przypadku odtwarzania filmów DVD z normalnego odtwarzacza? Czy jest utrata jakości w porównaniu do zwykłego CRT? Czy też jest tak samo a może lepiej?
 

subzer0

New member
Z DVD po komponencie to dopiero wielka frajda, no i ten ogromnyyyyyyyyy ekran, w końcu to 50". Właściwie to większośc DVD powinno mieć wyjście component. Nawet mój stary pasikonik z 2000 roku miał je. Obecnie używam taniego Teviona, którego kupiłem dla divix-a i obraz jest żyleta.
 

muppi

New member
Może źle zapytałem, chodzi mi o to że mam tv 1280x720 i czy jeżeli na zwykłym DVD odtwarzam np LOTR DVD który ma 720x576 to przecież obraz musi być gorszy niż na CRT? Mylę się czy nie?
 

buster

New member
Jakosc bedzei pewnie taka sobie, dlatego warto miec DVD, który potrafi podac sygnał 720p lub 1080i bo takie sygały ten TV akceptuje na złączu HDMI (btw. czy ktos daje taki sygnał pokomponencie ? bo w instrukcji nie ma napisane czy to obsługuje...) przy takich ustawieniach jest miodzio :D

pozdrawiam
buster
 

KrzyHo

New member
Przy odtwarzaniu z DVD po HDMI lub component, TV przełącza się w tryb 575i i jakość jest super. Oczywiście w największym stopniu zależy to od jakości płyty DVD.
Dla mnie referencyjnym materiałem jest koncert JM Jarre z Chin na której to płycie jest również test do ustawienia parametrów audio i video na TV.
Można sobie także porównać ten koncert na DVD z materiałem HD, gdyż ten sam koncert jest dostępny (poszczególne utwory) w interku do ściągnięcia.

Pzdr
KrzyHo

PS
A na złączy HDMI ten TV akceptuje nawet 480p
 

raffall

New member
Witam,

pytanie do KrzyHa:
gdzie w necie można znaleźć koncert JMJarre`a w HD??
mam go na dvd, ale skąd wziąć HD?


ps. sorki, ze pytanie nie związane z wątkiem, ale Jarre in China jest naprawdę ekstra

pzdr
rav
 
Do góry