Opienie o telewizorach 3lcd

artek

New member
Halo, halo...

Cieszmy się z demokracji !!!

W odpowiedzi na Twoje opinie,
ZGADZAM SIĘ Z: "Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?"
ale NIE ZGADZAM SIĘ Z: "Wystarczyło lekko sie przesunąć w górę lub w bok i.... Ilu z was ogląda samodzielnie TV?", "Do ceny oferowanej należy dodać cenę lampy za 2-3 lata (ok. 1000pln)."

WYJAŚNIENIE:
  • nawet w moim małym pokoju 4,5x4,5m - w pozycji siedzącej - wszyscy siedzący pod drugą ścianą - na całej je długości oraz dwa fotele po bokach w "rzędzie wcześniej" mieli taką samą jakość odbioru, a po za tym czy naprawdę biegasz po mieszkaniu podczas fajnej projekcji (tym bardziej, że chcesz czuć się jak w kinie)?
  • dziś cena to 199$ i nikt tego nie kupuje, bo premiera KDF-a była niespełna rok temu, więc nie ma popytu a do tego będą zamienniki (renomowanych firm), które nie będą podlegały umowie na wyłączność dystrybuowania przez producenta, czy wreszcie oszczędność kosztów energii w trakcie eksploatacji
Pozdrawiam i Brońmy Swego starając się zrozumieć Innych
 

hawk70

New member
Popieram artka. W poziomie kąty są nawet dobre. Jeśli istnieje problem to w pionie ale na litość boską kto ogląda telewizję stojąc wyprostowany przed TV z odległości 1 metra? Oglądając w sklepie z definicji stoimy (a oglądając film raczej nie) często bardzo blisko, żeby się dobrze przyjrzeć a wtedy rzeczywiście kąty dają o sobie znać.
A jeśli chodzi o nowego66 to jeśli dodajesz cenę lampy to odejmij różnicę w cenie energii. Bilans się wyzeruje a za 2-3 lata lampy będą tańsze (zamienniki, konkurencja, tanienie sprzętu, efekt skali .....).
Zgadzam się, że LCD tanieją ale powiedz mi kiedy stanieją do poziomy 6,5 tysiąca za 50"? Za 3 - 5 lat? Bo na razie taki kosztuje równowartość dobrego samochodu i jest jeszcze technologicznie niedoskonały bo im większe panele tym bardziej są narażone na uszkodzenia itp. Poza tym chciałbym zauważyć jedną rzecz. To nie LCD tanieje. Tanieje plazma, LCD, DVD .... tanieć będą też projekcyjne. Sądzę, że to wynika z kosztów wytworzenia a są one na tyle różne, że zawsze jednak LCD będą droższe chociaż tego akurat nigdy nie wiadomo. Niedawno tylna projekcja była schodząca z rynku a teraz tryumfalnie powraca. Kto za tym nadąży?
Za to z tym przepłacaniem to istna racja. Nie stać mnie, zeby płacić dwa razy więcej gdy mogę mniej. Jedyny istotny powód, który dla mnie może umotywować zakup LCD to chęć powieszenia na ścianie. W wypadku 3LCD to nie wchodzi w rachubę. Ale jak ktoś ma TV w rogu (jak ja) to nie kest to wogóle istotne.
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
hawk70 napisał:
... W poziomie kąty są nawet dobre. Jeśli istnieje problem to w pionie ale na litość boską kto ogląda telewizję stojąc wyprostowany przed TV z odległości 1 metra? ....A jeśli chodzi o nowego66 to jeśli dodajesz cenę lampy to odejmij różnicę w cenie energii.....
.... Poza tym chciałbym zauważyć jedną rzecz. To nie LCD tanieje. Tanieje plazma, LCD, DVD .....

Szanuję wasze zafascynowanie tą technologią. Zresztą na podstawie waszych postów sam zainteresowałem się modelami Sony/Samsung. Ale nie wmawiajcie mi proszę, że czegoś nie ma jeśli ja to widzę !! (chodzi o kąty i "zabrudzenia" obrazu)

Różnica w cenie energii - błąd. Nowe LCD mają zużycie prądu w granicach 170W - czyli to samo. (Sharp, Toshiba nie mówiąc o Loewe - 75W!) Jako z krwi poznaniak, to też brałem pod uwagę.:)

Cały sprzęt tanieje i w końcu ceny się wyrównają. Na końcu pozostanie indywidualna decyzja i preferencje.

Sam bardzo mnie zaciekawił Samsung 50L7HX (czy coś takiego) w necie za<10k - z super ocenami w D. ( www.testberichte.de ) Ale znowu - widziałem w MM Poznań/King Cross i sorry - te same zastrzeżenia. Stąd moje wątpliwości.

Ja staram się nikogo nie atakować za jego wybór. To jego pieniądze i jego problem i/lub zadowolenie. Przedstawiam tylko swoje wątpliwości.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

hawk70

New member
Nowy66 - nikt Cię nie posądza o ataki. Ty się tylko spytałeś o pomoc a my odpowiadamy co na ten temat sądzimy. Możesz to wziąć pod uwagę a możesz nie. W atakach (specjalnie tych bez sensu) specjalizują się inni ;-).
Nie dyskutuję z Poznaniakiem w sprawie cen prądu ;-) jak rozumiem obcykałeś to w 100% (ja miałem na myśli plazmy - jeśli chodzi o takie duże zużycie - nigdy nie analizowałem tego problemu w LCD).
Nie sugeruj się zabrudzeniem obrazu w sklepach. Zauważ, że są sklepy gdzie zauważa się, ze plazma jest lepsza a są sklepy gdzie jest to inaczej. Według mnie to sprawa ustawień ale nikt nie podważa, że KĄTY OGLĄDANIA W PROJEKCYJNYCH SĄ GORSZE. Owszem są - mówią o tym cyfry a one są bezstronne. My Cię usiłujemy przekonać, że w codziennym użytkowaniu w warunkach domowych tego się nie zauważa. Problem nie istnieje jeśli oglądasz w domu na siedząco itp. Ale jeśli dla Ciebie eliminuje to tą technologię to masz prawo przecież tak sądzić.
Jeśli chodzi o ceny sprzętu to ogólnie on tanieje ale zauważ, że każda technologia jak się pojawia jest relatywnie droga a potem już jest tylko lepiej bo wchodzi konkurencja, która też dostrzega tą niszę i ceny lecą w dół. Plazmy i LCD są na tym etapie. 3LCD jest na początku tej drogi czyli szczycie cenowym. Mam wrażenie, że dysproporcja w cenach nadal będzie duża a nawet coraz większa.
Nie zmienia to sprawy, że Twoje pytanie o ile się nie mylę dotyczyło TU i TERAZ czyli zamierzasz kupić sprzęt w najbliższej przyszłości a TU i TERAZ telewizory 3LCD są o co najmniej 50% tańsze od innych i dla mnie osobiście ma to jakieś tam znaczenie.
Jeśli idzie o Twoje preferencję i Twoje opinie są zapewne z Twojego punktu widzenia najsłuszniejsze. My Ci przedstawiamy Swoje. Może Cię nawrócimy na słuszną stronę mocy a może nie ;-). Jeśli się uda to super jeśli nie to też super. Grunt to żebyś był zadowolony z wyboru a My staramy się Ci ten wybór umotywować własnymi spostrzeżeniami itp.
Ostatecznie i tak będzie On należał do Ciebie.
 

SwMikołaj

New member
Witam,

Technologia 3LCD jest tańsza bo ma znaczące wady w stosunku do plazmy czy lcd. Telewizor, ktory ma problemy z kątami widzenia to marny telewizor - chocby kosztowal 40" nawet 3 tys zl. Ogladalem rozne modele w hipermarketach i doszedlem do wniosku ze warto je kupic jesli odleglosc do tv siega powyzej 4 metrow. Im blizej tym trzeba dokladniej siedziec na wprost tv.
Nie obrazcie sie ale nie wyobrazam sobie zeby przychodzili do mnie znajomi i walczyli o jak najlepsze miejsce w salonie....

Ps. Niech posiadacze 3 lcd sie na mnie nie obrazają:shock: .

pozdrawiam.
 

gad7

New member
Chcesz miec w domu wieloryba KUP KDF. I tak przez najblizsze 10 lat bedziesz mial w domu wielkie pudlo! Poniewaz zmienisz lampe i masz nowy telewizor! Bo nie bedziesz nic zmienial tylko lampe! A twoi koledzy zmienia przez ten czas juz 2-3 razy! A ty nadal z wielkim pudlem! Za 10 lat beda juz cienkie jak papier a ty nadal z wielorybem. A NA KONIEC NAJLEPSZE: ROZDZIELCZOSC PRZY ZMIANACH PLAZM CZY LCD BEDZIE ROSLA A TY NADAL Z PSELDO LCD I STALA PSELDO ROZDZIALKA 1280, BO TYLKO KUPISZ LAMPE.
 

doton

New member
Do nowy66
Gdzie ty znalazłeś to zużycie prądu na poziomie 175W nie mówiąc już o 75w. Dobrze przejrzyj specyfikacje- LCD 32" to od 140-200W (Acer 32" 200W); 40" to ok 200-300W nie mówiąc już o 50", dobrze się temu przyjrzałem, więc ni wiem skąd masz takie super dane.
Pozdrawiam
 

doton

New member
Do gad7
Słuchaj kolego jak masz pisać takie bzdury to daruj sobie.
Może dla ciebie cena nie ma znaczenia my wymienimy lampę za 300-500zł a może mniej a ty wymienisz LCD/Plasma za 8000zł- pewnie nie ma różnicy w cenie- prawda???
 

nowy66

New member
Nie. Ja nie pytałem o pomoc. Ja na 95% podjąłem decyzję. Moim wyborem jest LCD 37" lub 42". (W tych 95 jest problem marki, wyposażenia, rozdzielczości i jakości vs cena).

Pozostaje te tylko 5%.

A ponieważ lepiej jest dyskutować z osobami, które są zaprzysięgłymi (nie mylić z - zaślepionymi) zwolennikami pewnego, rozpatrywanego rozwiązania, stąd mój post. Gdybym myślał inaczej nie zabierałbym czasu sobie i innym.

Na chwilę chciałbym powrócić do Samsunga 50L7HX. Po chwili zastanowienia ...to jest dla mnie przykład dobrej roboty, w dobrym kierunku. W porównaniu do Sony KDF był jednak znacznie lepszy i .... znacznie droższy. W MM ponad 15k. Prawda, że za drogi? (vide LCD full HD). Sprawa kątów i ustawienia - to samo zauważyłem w salonie Sony w Poznaniu przy Ratajczaka (więc pewnie nie ustawienia).

Moj post w tej sprawie jest również skierowany do osób niezdecydowanych lub wątpiących - ja pokazuję druga stronę - sceptyka w morzu zwolenników.

pzdr
 

gad7

New member
Wlasnie a gdzies ty znalazl cene takiej lampy? Przez 10 lat co 2-3 lata lampa to dodatkowo 1500-2000 do ceny telewizora brawo rachmistrze brawo.
 

gad7

New member
Nagle siadla mi lampa w kdf o rany jest niedziela , lub przyszla rodzinka a tu kicha a maly drze sie w nieboglosy bo chce bajke ale coz to przyszedl poniedzialek i co lampy niet bo tata szuka gdzie najtaniej lub w tym sklepie byly ale wyszly a tam beda za 2 tygodnie masakra, wyciagamy stary ze szafy ale obciach.
 

nowy66

New member
doton napisał:
...Gdzie ty znalazłeś to zużycie prądu na poziomie 175W nie mówiąc już o 75w...

Musiałeś się źle przyjrzeć - albo nie tym firmom/modelom co trzeba.

od 159 do 180 W www.sharp.de (modele 37 P55/P70) www.toshiba.fr (na pewno 37WL58P, nowy 37WL66 jeszcze lepiej). 75 W muszę znależć te dane. Zdaje się Loewe Xelos A37".

Edytowane : Tak na pewno Loewe Xelos A37 www.loewe.it

pzdr
 
Ostatnia edycja:

gad7

New member
Rzeczywistosc jest taka iz ma ona jakies 5000-8000 godz. A po rozmowach z serwisem i ludzmi majacymi je w stanach rzeczywisty czas pracy 3000-4000, pozniej juz jakosc lampy siada. Przyznaja iz mozna dalej oglada poniewaz wzrok ludzki sie przyzwyczaja ale po zmianie lampy jednak widac roznice.
 

hawk70

New member
Ludzie, dajcie sobie spokój z dyskusjami z przedsiębiorcami typu gad7. Jesteśmy dla niego plebsem i on i tak wie lepiej. Jest to typowy rozpieszczony gnojek przyzwyczajony do tego, że jak mu sekretarka powie że nie ma racji to skrytykuje jej dzisiejszą fryzurę i ją zwolni. Na szczęście nas nie może zwolnić (za to proszę moderatorów, żeby przeanalizowali wypowiedzi tego pana i wytłumaczyli mu do czego służy forum). Spójrzcie na sposób wysławiania nowego66 i jego argumentację. Ma swoją wizję, broni jej faktami i szanuje zdanie innych. Tak trzymać. Przynajmniej dyskusja ma jakiś cel, poziom itp. W tym drugim przypadku mamy typową rozmowę o wielorybach, skodach (ale nie na poziomie konkretów a form własności), i demagogii liczb (to, że się zmienia RAZ NA 5 LAT lampę nie ogranicza mi możliwości zakupu nowego za 0,5 roku (stary może pojechać na działkę lub przydać się oddany do np. domu dziecka) ale takimi gestami nie można się pochwalić przed kumplami i nie są trendy więc nie mieszczą się w głowie wielkiego przedsiębiorcy). Ale On jest i tak mądrzejszy. Klasyczny niemodyfikowalny i niedokształcony (spójrzcie na gramatykę i styl wypowiedzi a przede wszystkim na jej rzeczowość :( klasyczny laik pozujący na fachowca) . Proponuje nie wchodzić z nim w żadne dyskusje, wkrótce albo się znudzi olewany przez normalnych ludzi albo stanie jeszcze bardziej agresywny ( a to pasuje bardziej do takiego człowieka) i mam nadzieję, że moderatorzy go wreszcie zabanują i będzie spokój. PROPONUJĘ CAŁKOWITY BOJKOT TEGO PANA. Nie jesteśmy jego pracownikami i nie musimy znosić jego impertynencji.
 
Ostatnia edycja:

doton

New member
Do gad7
ILE???
Człowieku zadzwoń sobie do serwisu w tej chwili ok 750zł, a za 3-5 lata to będzie kosztowała połowę tego.
Druga sprawa, chcąc kupić dobrego LCD 40" trzeba dać ok 10000zł nie mówiąc już o Plasmach 15000zł, więc wkońcu zastanów się co piszesz.

W woli wyjaśnienia
Pewnie myślisz, że jestm użytkownikiem tego TV, a tu cię zaskoczę NIE.
Piszę o tym do ciebie ponieważ denerwują mnie te twoje beznadziejne teksty jakby przedszkolaka więc daruj sobie.
Porównaj sobie te telewizory, zrób testy i wtedy się wypowiadaj na coś o czym nie masz zielonego pojęcia
 
Do góry