OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie,
obojętnie czy Kiki ma rację czy jej nie ma to jako jedyny przedstawił konkretną propozycję. Bicie piany na temat wyższości jednej technologii nad drugą przerabiałem 13-14 lat temu. Jest to mało interesujące.
Jeżeli macie coś do zaproponowania w temacie to chętnie posłucham. Wymagania są znane.
 
Jest i najlepsza i najwyższa.
Dlatego wszyscy bez wyjątku liczący się producenci w swoim najwyższym portfolio mają Oledy.
Samsung też docenił technologię i też będzie produkował z założenia ogromne ilości OLED TV.
Micro ledy to pieśń przyszłości o ile w ogóle wejdą do masowej produkcji.
Było wiele lepszych technologi w historii , które się nigdy nie przebiły z poziomu ceny na rynek konsumencki (HVS vs BetaCam).
Na razie Oledy górą.
Gonią je Mini Ledy ale to jeszcze długa droga.

Największy producent telewizorów Samsung oledów nie ma w portfolio. Będzie dopiero miał qd-oledy. Ale jeżeli Samsung nie dokona przełomu w tej technologii, a raczej tak się stanie, qd-oledy będą miały tą samą fatalną trwałość co oledy. Najlepsze mini ledy z matrycami VA już teraz zapewniają w codziennym użytkowaniu jakość obrazu na poziomie oledów do tego z bez porównania większą jasnością i trwałością.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
QD Oledy nie zmieniają charakterystyki trwałości.
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/...-x95k-miniled-lcd-i-inne-2022-telewizory.html
Zapowiadają się bardzo dobrze.

Philips ma pierwszy patent na Oled TV Anty Burn-in. Ale zobaczymy jak się sprawdzi. Mój Oled obecny 865 Philipsa nie ma powidoków i jestem mega zadowolony.

Na wszystkich pokazach na świecie oled wygrywa do tej pory i raczej nikt się nie śmieje.
Nowe oledy EX mają znów 30% jaśniejszą matrycę z zachowaniem poboru energii wg Energy Star.
Mini ledy grają bardzo dobrze ale nie tak jak Oled.
Każdy wybiera co uważa.

Sony tez wprowadza mini Ledy - ale to półka niżej niż Oledy Sony.
 
A który to już patent mający rzekomo chronić przed wypaleniami, a dający niewiele? Siódmy, czy ósmy? Mogą zrobić takich patentów i dwadzieścia jako zagrywkę marketingową o niewielkim realnym znaczeniu. Nagrodę EISA 2021/2022 za najlepszy telewizor 8K dostał mini led LG. Dostał on też następujące nagrody na CES 2021: CNET - najlepszy telewizor na targach CES 2021, nagrodę TWICE Picks Awards 2021, Tom’s Guide - Najlepszy telewizor na targach CES 2021. Z tymi wszystkimi wygranymi przez oled pokazami bym więc nie przesadzał. Tak samo miało być z "wszystkimi" testami wygranymi przez oledy. Co niedawno zostało obalone przez przytoczenie dwóch przegranych testów oledów z QN90A na Rtings. 30% jaśniejsza matryca EX w teorii, bo w rzeczywistości może być gorzej, jest niczym wobec kilkukrotnie większej jasności topowych ledów od oledów. Oledy grają na poziomie najlepszych mini ledów do czasu aż się wypalą, czyli dla przeciętnego użytkownika zbyt krótko. Nie sądzę, żeby topowy mini led 8K Sony Z9K był półkę niżej od oledów Sony nie mających modelu 8K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać , że raczej mało śledzisz rynek.
System anty burn-in , to pierwszy system.
Na razie 8K ma duże problemy z upscalowanie materiałów HD, więc sprzedaż modeli jest znikoma.
Oledy bez zmian. U każdego producenta są w najwyższej półce jakości.
Wkrótce będą też u Samsunga i też najwyższa grupa jakości.
 

tt_skrzynski

New member
To zdjęcie OLEDA Philips 936 zrobione na półce w Media Markt - Centrum Manufaktura w Łodzi. Jeśli patenty Philipsa są takie dobre powinni objąć gwarancją 5 letnią takie kwiatki i pewnie wówczas byliby bardziej wiarygodni.
7b3e2dfb0687e6075b9070ef972efe79.jpg


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

tt_skrzynski

New member
To jednak był raczej model poprzedni 935.
Efekt powidoku logo philipsa ewidentny...
Oby aktualne modele były lepsze, ale Philips poza deklaracjami nic więcej póki co nie gwarantuje...
0f19c7d5015febf2cc8c808c587d5d99.jpg


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Są lepsze , i nie ma żadnych problemów mam 805 i 806 więc mogę coś napisać a nie wrzucać ciągle te same zdjęcia ze sklepu.
Jako użytkownik a nie gawedziaz szczerze polecam.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Oledy to fajne telewizory ale czarowanie rzeczywistości i udawanie ,że są idealne i pozbawione wad mija się z prawdą.
8K mają duży problem...ale z wysoką ceną i brakiem natywnych materiałów.
Co z tego ,że Philips ma anty burn jak w dalszym ciągu się wypala? I to nie tylko na sklepowych wystawach.Wystarczy poczytać to forum ,żeby się o tym przekonać .O problemach z softem nawet nie wspominam.
KLOSjanek...może trudno będzie Ci w to uwierzyć ale ja się cieszę, że nie masz żadnych problemów ze swoimi telewizorami. Serio Ale uwierz mi ,będziesz miał.Też masz u siebie matryce LG.
Ja wiem,że ortodoksyjni i bezkrytyczni wielbiciele jedynie słusznej technologii,nawet gdyby im matrycę wypaliło na wylot,łacznie z obudową nie powiedzą prawdy i nie przyznają się do tego.
Bo ktoś im powiedział,że się nie wypala,że jest anty burn i do tego siedem innych zabezpieczeń.To nawet gdyby przez tą wypaloną dziurę oglądali ścianę to i tak będą twierdzić że wszystko jest OK.
Obecnie jest parcie na oled bo zainwestowano w technologię kupę kasy i to musi się zwrócić.
Owszem ,jest jakość.Nie podważam tego.Ale do ideału ,jak to niektórzy próbują przedstawiać jest bardzo daleko.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
W czym problem z czasem wszystko się zużywa i kupuje się nowe , każdy kupuje co chce . Jak kiedyś któryś oled się zepsuję kupie nowy a jak będzie nowa technologia kupie nową technologię.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W czym problem z czasem wszystko się zużywa i kupuje się nowe , każdy kupuje co chce . Jak kiedyś któryś oled się zepsuję kupie nowy a jak będzie nowa technologia kupie nową technologię.

Generalnie to masz rację.Wszystko się zużywa.Ale w przypadku oledów czasem trudno mówić o zużyciu gdy matrycę trafia po powiedzmy niespełna roku użytkowania.A takich przypadków jest w brew pozorom całkiem sporo.Wystarczy chcieć poczytać a nie ślepo wierzyć swojemu guru.
Jeśli twierdzisz ,że wypalające się po roku czy dwóch oledy to zużycie to raczej słabo z trwałością matryc.
Żeby nie można było oglądać co się chce,ile się chce i kiedy się chce bez obawy ,że w matrycy wypali mi dziurę łącznie z z obudową tak że aż tynk za tv będzie spadał ze ściany to jest słabe.Żeby chociaż było to rekompensowane super jakością jak próbują sugerować niektórzy.Nie jest.Ta technologia ma niestety wady.
I nawet jeśli kiki bez opamiętania i w kółko będzie twierdził ,że oled jest dobry na wszystko łącznie z powodzią,płaskostopiem i gradobiciem to mnie to wcale nie przekonuje.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ale w czym masz problem chcesz to kupujesz nie to nie po co to bezsensowne bicie piany.

Rejestrując się na forum takim jak to oczekuję rzetelnych informacji a nie przedstawiania swoich oczekiwań.
A czytając takie odpowiedzi jak Twoja pozbywam się wszelkich problemów.Już wszystko wiem.
 
Widać , że raczej mało śledzisz rynek.
System anty burn-in , to pierwszy system.
Na razie 8K ma duże problemy z upscalowanie materiałów HD, więc sprzedaż modeli jest znikoma.
Oledy bez zmian. U każdego producenta są w najwyższej półce jakości.
Wkrótce będą też u Samsunga i też najwyższa grupa jakości.

Pierwszy, czy szósty, co z tego. Najważniejsze, że technologie liczone na palcach drugiej ręki mające rzekomo zabezpieczać oledy przed wypaleniem niewiele pomagają. Nie mówiłem o skalowaniu do 8K, tym bardziej w Sony Z9K, który dopiero wejdzie na rynek w tym roku. Mówiłem o tym, że mini led 8K Sony Z9K nie może być półkę niżej od oledów 4K. Na marginesie, ktoś kto decyduje się na telewizor 8K robi to raczej z myślą o oglądaniu materiałów wyższej jakości niż HD. Proszę nie powtarzać nieprawdy, że u każdego producenta oledy są w najwyższej półce jakości. U największego producenta telewizorów Samsunga nie są. Dla Samsunga w najwyższej półce jest micro led, następnie tak jak u Sony mini led.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Samsung długo nie miał w ofercie Oledow i został w tyle, wiec podpisał umowę z LGE na zakup matryc organicznych, żeby pozostać w grze. Sam jestem ciekaw ich autorskiej technologii z kropkami kwantowymi.
Natomiast MicroLed to melodia przyszłości. Na chwile obecna to zbyt kosztowny temat pod katem komercyjnym.
Sony dopiero od tego roku wprowadza miniledy. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wypusty tej technologii u konkurencji, nadal uważam ze pod względem jakości daleko im do Oledow.
 
Samsun będzie jako pierwszy produkował matryce qd-oled. Obecnie są już w sprzedaży telewizory Samsun micro led, które stanowią najwyższą półkę. Tak samo będzie u innych producentów wprowadzających micro ledy na rynek. Mini ledom tak "daleko" do oledów, że w tych testach w ogólnej ocenie mini led wygrał z oledami: https://www.rtings.com/tv/tools/com...qn90a-qled/21674/21551?usage=1&threshold=0.10
https://www.rtings.com/tv/tools/com...g-qn90a-qled/603/21551?usage=1&threshold=0.10
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda.
Samsung nie produkował QD Oled - bo jeszcze nie było wówczas technologii QD. Samsung produkował Oledy i miał drogi system produkcji . Nie miał wiedzy i umiejętności na obniżenie kosztów więc sam zrezygnował.
Teraz musi się przeprosić z konkurencją i rusza z produkcją Oledów.
I nich im idzie jak najlepiej.

Mini Led póki co przegrywa z Oledami na wszystkich prezentacjach, ślepych testach i pokazach. Niech pracują nad poprawą .
Jak będą lepsze - to będzie super.
Na razie nie są.

U każdego Oledy są .
U Samsunga - już wcześniej napisałem , też będą.
 

VitoCx

Member
Samsun będzie jako pierwszy produkował matryce qd-oled. Obecnie są już w sprzedaży telewizory Samsun micro led, które stanowią najwyższą półkę. Tak samo będzie u innych producentów wprowadzających micro ledy na rynek. Mini ledom tak "daleko" do oledów, że w tych testach w ogólnej ocenie mini led wygrał z oledami: https://www.rtings.com/tv/tools/com...qn90a-qled/21674/21551?usage=1&threshold=0.10
https://www.rtings.com/tv/tools/com...g-qn90a-qled/603/21551?usage=1&threshold=0.10


Ceny za modele microled:

89 cali 80k USD
114 cali 100k USD
Dopóki technologia nie potanieje to nikogo na to stać nie będzie.

Miniledy potrzebują rozwoju i być może dorównają kiedyś topowym Oledom, chociaż nie sądzę. Przełom nastąpi dopiero od technologii microled.

Natomiast to co wkleiłeś to porównanie mocnego minileda do startowego LG A1l, który zaprojektowany został jedynie do odtwarzania filmów w najwyższej jakości i jak widzisz tu akurat wygrywa. W całości, co zrozumiałe, przegra ale jego przeznaczenie jest dość wąskie.

Sprawdź to porównanie:
https://www.rtings.com/tv/tools/com...qn90a-qled/21422/21551?usage=1&threshold=0.10
 
Do góry