OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

Nie odwracajcie kota ogonem fani oledów. Wysoka jasność nie jest po to aby sobie "wypalać oczy", ale między innymi po to, by użytkownicy mający nasłonecznione pomieszczenia mieli w nich dobry, a więc jasny obraz w takich warunkach. Kto takiego pomieszczenia nie ma, może zjechać z jasnością w ustawieniach. Oled z jasnością tylko 350 nitów dla 25% ekranu, 290 nitów dla 50% i 160 nitów dla 100% w topowym modelu, większość oledów ma jeszcze tragiczniejsze parametry, fizycznie nie jest w stanie zapewnić dobrego obrazu w nasłonecznionym pomieszczeniu. Tylko ledy z wysokiej półki dają taką możliwość. Zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale wg Ciebie 1600 nitów ma na całym ekranie czy tylko na L - ile ???

Dla mnie cały zakup każdego telewizora to wyłącznie radość z komfortu oglądania . Mniej interesujące są dla 95% cyferki - ale wynik końcowy.
 

tt_skrzynski

New member
Wysoka jasność daje więcej szczegółów w kadrach o dużej rozpiętości tonalnej...
W cieniach widać po prostu więcej...
Oledy mają jednak bardziej plastyczne / naturalne kolory.... ale to raczej Sony lub Panasonic.... w LG nie widzę tej magii OLED.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ale wg Ciebie 1600 nitów ma na całym ekranie czy tylko na L - ile ???

Dla mnie cały zakup każdego telewizora to wyłącznie radość z komfortu oglądania . Mniej interesujące są dla 95% cyferki - ale wynik końcowy.

Oczywiście te 1600 nitów jest w szczycie i nie na całym ekranie.Jak dowiem się ile ma na części ekranu to odpowiem Ci.
Jeśli natomiast Oled ma w szczycie powiedzmy 500 nitów to ile będzie miał na całym ekranie?100 ?
Niestety nie z zakupu każdego telewizora można w pełni czerpać radość z komfortu oglądania.
Oczywiście każdy kupi co chce .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś było na L 20, teraz na L10. Kombinacje podobne jak z poborem paliwa u producentów Aut. Każdy bada jak chce.
Dla mnie też po kalibracji na Oled TV jasności są wystarczające.
Każdy na Oled TV może przecież też odpalić kontrast na maxa i jasność .
Długo jego oczy nie wytrzymają.

Na udokumentowanych pokazach:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-wygrywa-slepy-test-z-udzialem-ekspertow.html
Zdecydowanie wygrywa Oled Philipsa.
Sony i Panasonic w tle, LG wyżej.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś było na L 20, teraz na L10. Kombinacje podobne jak z poborem paliwa u producentów Aut. Każdy bada jak chce.
Dla mnie też po kalibracji na Oled TV jasności są wystarczające.
Każdy na Oled TV może przecież też odpalić kontrast na maxa i jasność .
Długo jego oczy nie wytrzymają.

Jeśli dla Ciebie jasność Oleda jest wystarczająca to OK.Tyle,że niska jasność Oledów to ich wada a nie zaleta.
Może i oczy długo nie wytrzymają ale jeszcze mniej na takich maksymalnych ustawieniach wytrzyma matryca.
Ślepy test Philipsa organizowany przez Philipsa?
kiki...no proszę Cię.Dlaczego na siłę chcesz mnie obrazić?To nawet nie jest śmieszcze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Swego czasu plazma LG miała kontrast 10.000.000:1
A plazma Pionera miała 300.000:1
I pionier miażdżył kontrastem wynik papierkowy...
Wiele firm podaje dane ,a przy kalibracji okazuje się że niektóre wartości sięgają połowy deklarowanych danych.
Warto więc najlepiej sprawdzić na własne oczy przed zakupem czy to Oled, mini Led czy LCD.
 
Kiedyś było na L 20, teraz na L10. Kombinacje podobne jak z poborem paliwa u producentów Aut. Każdy bada jak chce.
Dla mnie też po kalibracji na Oled TV jasności są wystarczające.
Każdy na Oled TV może przecież też odpalić kontrast na maxa i jasność .
Długo jego oczy nie wytrzymają.

Na udokumentowanych pokazach:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-wygrywa-slepy-test-z-udzialem-ekspertow.html
Zdecydowanie wygrywa Oled Philipsa.
Sony i Panasonic w tle, LG wyżej.

Długo oczy "nie wytrzymają" i przy okazji oled. Za jasno w pomieszczeniu z testu pod linkiem nie jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tam akurat na test wykorzystano warunki wzorcowe - aby rzetelnie porównać jakości.
Nie musisz brać Oleda, wolisz LCD - ok.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Swego czasu plazma LG miała kontrast 10.000.000:1
A plazma Pionera miała 300.000:1
I pionier miażdżył kontrastem wynik papierkowy...
Wiele firm podaje dane ,a przy kalibracji okazuje się że niektóre wartości sięgają połowy deklarowanych danych.
Warto więc najlepiej sprawdzić na własne oczy przed zakupem czy to Oled, mini Led czy LCD.

Tyle,że w tamtych czasach kontrast nie był parametrem znormalizowanym.Każdy producent miał swoje normy i według nich podawał wartość kontrastu.Dlatego były z tym takie "kwiatki".
Nie wiem jak to wygląda teraz.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja pytałem bardziej o to czy obecnie jakaś norma odnośnie kontrastu obowiązująca producentów telewizorów.
Oczywiście każdy kupi co chce .Ale bardzo ważna jest rzetelna informacja.
 

tt_skrzynski

New member
Kiedyś było na L 20, teraz na L10. Kombinacje podobne jak z poborem paliwa u producentów Aut. Każdy bada jak chce.
Dla mnie też po kalibracji na Oled TV jasności są wystarczające.
Każdy na Oled TV może przecież też odpalić kontrast na maxa i jasność .
Długo jego oczy nie wytrzymają.

Na udokumentowanych pokazach:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-wygrywa-slepy-test-z-udzialem-ekspertow.html
Zdecydowanie wygrywa Oled Philipsa.
Sony i Panasonic w tle, LG wyżej.
Ostatecznie to każdy jest ekspertem dla tego, co sam ogląda...
Do mojego gustu w OLED bardziej trafia Panasonic i Sony niż LG czy Philips....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry