OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

LukeSky

Member
Bez reklam
Cześć, dawno nie zaglądałem :) Nadal lecę na mojej plazmie. Ale powoli zaczyna mi brakować i HDMI i większej matrycy. Rozglądam się za OLED, choć mam duże opory. Zastanawiam się czy nie kupić plazmy większej z drugiej ręki używanej, pewnie na kolejne 10 lat mi starczy.

Ale gdybym się miał decydować to rozważam te dwa model. Panasonic trochę przez sentyment i czytałem że gra lepiej, LG natomiast z racji iż jest to topowy model i jest fajnie zabudowany z tyłu więc nie będę mieć problemu z dopasowaniem do mojego wieszaka na ścianie. Niestety większość OLED ma tylko połowę swojej przestrzeni na montaż i to bliżej dołu niż góry. Wygląda to dość karykaturalnie ale skoro taka technologia.

Widziałem ten LG jak gra no i gra. Na YT wszyscy się nim zachwycają jak super towar. Ceny są zbliżone. Choć w sumie na początku szukałem czegoś poniżej 5k.

Mój leciwy Panas nie ma większych problemów i pokazuje wszystko ślicznie. Tyle że jest mały i 720p.
Teraz uderzam w 55, bo 65 to już trochę za dużo.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych dwóch modeli? Warto? Może olać temat i jeszcze pojechać na tym co mam rok, dwa i wtedy dopiero?

Nie zależy mi na smartach, w sumie zapłaciłbym za taki OLED bez gadżetów :) ale nie ma.
Zależy mi na jak najlepszym obrazie, ale nie tyle na czerni, co na odwzorowaniu ruchu i naturalności kolorów. Zatem tryb kinowy itp.

Ten LG trochę kiepsko podczas mojego oglądania w sklepie radził sobie ze powolnym scrollem obrazu, obraz przesuwał się z utratą klatek co było widać. Potem ten sam obraz oglądałem na mojej plazmie i tam już mniej widoczne, a to najniższy model plazmy z wyłączonym wszystkim praktycznie.

LG czy PANAS? Podobno to już ostatnie Panasy na rynku, bo firmy wychodzi z rynku EU. Tak jak kiedyś porzucili plazmy tak teraz oddają swój oddział TV. LG to LG, zawsze była to raczej marka tania, niszowa, ale Internety mówią że ten model G robi robotę. Będę zadowolony przez kolejne 10 lat ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie zależy mi na smartach, w sumie zapłaciłbym za taki OLED bez gadżetów :) ale nie ma.
Zależy mi na jak najlepszym obrazie, ale nie tyle na czerni, co na odwzorowaniu ruchu i naturalności kolorów. Zatem tryb kinowy itp.

Jest - Panasonic.
Dostajesz: najlepiej skalibrowany Oled po wyciagnieciu z pudełka i przede wszystkim równomierne podświetlenie matrycy bez żadnych pasów,pasków,bandingu etc.
Nie dostajesz: żadnych androidów, kolorowych lampek ani innych wodotrysków.
 

tt_skrzynski

New member
Mialem podobny dylemat i ostatecznie wybralem mini led Samsunga qn91.
Panasonic ma najlepszy obraz
Niestety wypalenia oled mogą być trwałe.
Nie tak jak w plazmie..
Jeśli nie liczysz sie z kasa to najlepszy jest Panasonic. Najwyżej za 3 lata wymienisz na nowy....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Ale LG to nie Android. Mówimy o OLED tam nie ma podświetlenia bo to technologia organicznej diody, więc te diody się same zapalają i gasną jeśli dobrze rozumiem. Zatem każdy OLED powinien mieć to w miarę idealnie.

Co do kalibracji, to faktycznie o tym czytałem że Panas tutaj wymiata, pytanie tylko czy na tyle wysoko i czy faktycznie będzie znacząco wyżej od tego LG. Ten model 1000 to nie jest topowa wersja, bo te na wypasie to JZ1500 i chyba JZ2000. Więc to raczej taka średnia półka, a już ten LG to jest ich topowy model. Chyba że może iść w 2020, czyli HZ?

Z drugiej strony zapomniałem dodać że będzie to działać z Xbox X, bo w sumie to on mnie trochę do tego namawia aby wejść na ten poziom 120Hz i 4k.

LED odpada. Nie ma opcji abym zamienił Plazmę na LED'a :( To wole już nic nie brać.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Ale LG to nie Android. Mówimy o OLED tam nie ma podświetlenia bo to technologia organicznej diody, więc te diody się same zapalają i gasną jeśli dobrze rozumiem. Zatem każdy OLED powinien mieć to w miarę idealnie.

Co do kalibracji, to faktycznie o tym czytałem że Panas tutaj wymiata, pytanie tylko czy na tyle wysoko i czy faktycznie będzie znacząco wyżej od tego LG. Ten model 1000 to nie jest topowa wersja, bo te na wypasie to JZ1500 i chyba JZ2000. Więc to raczej taka średnia półka, a już ten LG to jest ich topowy model. Chyba że może iść w 2020, czyli HZ?

Z drugiej strony zapomniałem dodać że będzie to działać z Xbox X, bo w sumie to on mnie trochę do tego namawia aby wejść na ten poziom 120Hz i 4k.

LED odpada. Nie ma opcji abym zamienił Plazmę na LED'a :( To wole już nic nie brać.


Lg to Webos i działa świetnie.

Mam dwa oledy w tej chwili w domu . Dodatkowo dwie plazmy Panasonica . I wybór kolejnego tv po nich był prosty. Oled oczywiście .

Pierwszy moj oled to Lg e9 . Ten drugi , którego mam ponad miesiąc to Sony a90j . Oba są profesjonalnie skalibrowane . Oba generują super obraz . Oled od Sony świeci nieco jaśniej. Poza tym oba obrazy są bardzo zbliżone do siebie i chyba na papierze można dostrzec różnice.

Oled lg G13 posiada matrycę Evo . Sony również. Świeci ona jaśniej od poprzedników. Nie jestem pewny, ale ten Panasonic nie bazuje na matrycy evo.

Prawdą jest , że oledy Panasonica po wyjęciu z pudełka generują najlepszy obraz , ponieważ są już wstępnie skalibrowane, jako jedyne.
Nieprawdą jest, że generują najlepszy obraz na rynku .
Przed zakupem a90j również brałem pod uwagę model jz2000 Panasonica , ale.osoba która skalibrowała mi profesjonalnie oledy odradziła ten zakup i poleciła właśnie oled od Sony .
Opierała się na wiedzy, doświadczeniu gdyż miała do czynienia z modelami jz2000, a90j, jak również g13 kalibrująca je .

Tylko profesjonalnie skalibroeane oledy można brać do porównań i oceniać jakość ich obrazu . Dlatego nie sluchaj głupot powielanych jak wyżej.

Ktoś, kto pisze że Panasonic ma najlepszy obraz , a nie widział prpfesjonalnie skalibrowanego oleda Panasonica w porównaniu z modelami innych marek również profesjonalnie skalibrowanych zwyczajnie bredzi , nie wie co mówi.
Najwięcej do powiedzenia na temat oledów ich jakości mają Ci, którzy widzieli je jedynie na sklepowej półce.

Hz2000 wypada lepiej od jz2000 . Nie wiem czy nie chodzi o płynność. Poruszałem ten temat z osobą kalibrująca mi tv , ktora widziała obydwa te modele. Obydwa kalibrowała profesjonalnie. Hz2000 z kolei nie posiada hdmi 2.1 . Teoretycznie model jz1000 będzie swiecił słabiej od flagiwca lg. Trzeba by było zobaczyć je oba profesjonalnie skalibrowane. Porównywać wyniki kalibracji itp.
 
Ostatnia edycja:

tt_skrzynski

New member
Ale LG to nie Android. Mówimy o OLED tam nie ma podświetlenia bo to technologia organicznej diody, więc te diody się same zapalają i gasną jeśli dobrze rozumiem. Zatem każdy OLED powinien mieć to w miarę idealnie.

Co do kalibracji, to faktycznie o tym czytałem że Panas tutaj wymiata, pytanie tylko czy na tyle wysoko i czy faktycznie będzie znacząco wyżej od tego LG. Ten model 1000 to nie jest topowa wersja, bo te na wypasie to JZ1500 i chyba JZ2000. Więc to raczej taka średnia półka, a już ten LG to jest ich topowy model. Chyba że może iść w 2020, czyli HZ?

Z drugiej strony zapomniałem dodać że będzie to działać z Xbox X, bo w sumie to on mnie trochę do tego namawia aby wejść na ten poziom 120Hz i 4k.

LED odpada. Nie ma opcji abym zamienił Plazmę na LED'a :( To wole już nic nie brać.
Tutaj masz fajny test dobrego fachowca...
https://youtu.be/zCSAdW3Wejk

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Manarino

Banned
Cześć, dawno nie zaglądałem :) Nadal lecę na mojej plazmie. Ale powoli zaczyna mi brakować i HDMI i większej matrycy. Rozglądam się za OLED, choć mam duże opory. Zastanawiam się czy nie kupić plazmy większej z drugiej ręki używanej, pewnie na kolejne 10 lat mi starczy.

Ale gdybym się miał decydować to rozważam te dwa model. Panasonic trochę przez sentyment i czytałem że gra lepiej, LG natomiast z racji iż jest to topowy model i jest fajnie zabudowany z tyłu więc nie będę mieć problemu z dopasowaniem do mojego wieszaka na ścianie. Niestety większość OLED ma tylko połowę swojej przestrzeni na montaż i to bliżej dołu niż góry. Wygląda to dość karykaturalnie ale skoro taka technologia.

Widziałem ten LG jak gra no i gra. Na YT wszyscy się nim zachwycają jak super towar. Ceny są zbliżone. Choć w sumie na początku szukałem czegoś poniżej 5k.

Mój leciwy Panas nie ma większych problemów i pokazuje wszystko ślicznie. Tyle że jest mały i 720p.
Teraz uderzam w 55, bo 65 to już trochę za dużo.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych dwóch modeli? Warto? Może olać temat i jeszcze pojechać na tym co mam rok, dwa i wtedy dopiero?

Nie zależy mi na smartach, w sumie zapłaciłbym za taki OLED bez gadżetów :) ale nie ma.
Zależy mi na jak najlepszym obrazie, ale nie tyle na czerni, co na odwzorowaniu ruchu i naturalności kolorów. Zatem tryb kinowy itp.

Ten LG trochę kiepsko podczas mojego oglądania w sklepie radził sobie ze powolnym scrollem obrazu, obraz przesuwał się z utratą klatek co było widać. Potem ten sam obraz oglądałem na mojej plazmie i tam już mniej widoczne, a to najniższy model plazmy z wyłączonym wszystkim praktycznie.

LG czy PANAS? Podobno to już ostatnie Panasy na rynku, bo firmy wychodzi z rynku EU. Tak jak kiedyś porzucili plazmy tak teraz oddają swój oddział TV. LG to LG, zawsze była to raczej marka tania, niszowa, ale Internety mówią że ten model G robi robotę. Będę zadowolony przez kolejne 10 lat ?

Jeśli chcesz miec obraz premium i nie boisz sie wypaleń a takie mogą mieć miejsce, to bierz jakis flagowy oled bez wskazania na markę. Każdy flagowy oled profesjonalnie skalibrowany będzie generował super obraz.

Jeśli chcesz mieć kombajn do wszystkiego, to bierz leda .
Kiedyś zamiast leda wybrałeś plazmę. Sam wiesz najlepiej, dlaczego ;)
 

pejotwroc

New member
Miałem plazmę przez 9 lat. Panasonic 42 cale st50 czy jakoś tak. Byłem z obrazu bardzo, ale to bardzo zadowolony. Żaden LCD z tego okresu nie dorastał jej do pięt. Teraz kupiłem oled LG 48c1. Czy wróciłbym już do plazmy? Absolutnie nie. Niestety ale czas plazmy już dawno minął. Pomysł żeby wymienić starą plazmę na inną starą plazmę jest wg mnie szalony. Mój stary telewizor przegrywa w każdym aspekcie z oledem. Tego szarpania obrazu przy wolnym przesuwaniu jego nie zauważyłem. Może to kwestia moich ustawień. A jest ich tam w menu od licha.
 

SDman

Banned
Dałem szansę LCD Q90T (miałem możliwość zwrotu) bo chciałem dać i to był strzał w dziesiątkę, nikogo ze znajomych ,którzy widzą u mnie co potrafi LCD nie udami się namówić na OLED`a, a szkoda bo chciałbym móc zobaczyć porównać , przekonać się na moich ustawieniach i materiałach.
Musiał bym im kłamać, że wypalenia to mit, a wydaje mi się, że można mieć pecha.
Brak odbić to również coś co ich zachwyca.

To jak gra z tej samej kablówki Samsung Q90T przerosło moje oczekiwania,
wiedziałem że to jeden z najlepiej skalujących TV na rynku jednak nie przypuszczałem, że wygra w bezpośrednim porównaniu z PDP, a jest od niej 5" większy.
Oglądane dobrze wydane programy SD i HD wygadają świetnie zarówno z interfejsu CI jak i Technisat`a HD K2.
Natomiast najlepsze produkcje HD są jak 4K zapierają dech w piesiach.
Oglądam po raz drugi serial "Gra o Tron" właśnie dla jakości i to HBO GO idzie jak 4K fantastycznie wydany serial.
WCG daje ogromną przewagę nad starszymi TV i to już z kablówki, a kolejną przewagą jest oczywiście 4K i HDR.

Nie żałuję wyboru LCD zamiast OLED - ANI TROCHĘ.
Dla wielu z NAS zakup TV nie jest na 3-4 lata tylko na znacznie dłużej
Po PDP powinien być OLED, każdy tak myśli ale to błędne myślenie, jestem tego dowodem, oczywiście LCD -LED czy LCD -miniLED
musi być z najwyższej półki -to jest fakt.
Myślenie, że najtańszy OLED i już jest "euforia" to bardzo złe myślenie.
 
Ostatnia edycja:

emigrant

Member
@SDman pełno Ciebie wszędzie z tym swoim Q90T... No dobrze skoro już jesteś to powiedź, czy Twój cudowny LCD potrafi posłać DTS po optyku do amplitunera i DTS HD Master Audio po eARC do amplitunera?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Moim zdaniem plazma swoją przewagę zawdzięcza nie tyle czerni itp, ale głównie tego jak działała. W LCD i OLED ciągle zapalają się i gasną kwadraty, czego w plazmie nie było. Dlatego nawet bez kalibracji pomijając kolory i czerń, to krawędzie zawsze były takie naturalne, gdzie na LCD po prostu odnoszę wrażenie że są sztuczne. Teraz 4K ratuje je trochę, bo są po prostu dużo, dużo mniejsze niż przy FHD.
 

SDman

Banned
@SDman pełno Ciebie wszędzie z tym swoim Q90T... No dobrze skoro już jesteś to powiedź, czy Twój cudowny LCD potrafi posłać DTS po optyku do amplitunera i DTS HD Master Audio po eARC do amplitunera?
Odnoszę się jedynie do obrazu reszta czyli kino domowe czy granie nie jest moim zainteresowaniem, więc nie pomogę.
Telewizora do głównego systemu audio nie mam podłączonego.

Moim zdaniem plazma swoją przewagę zawdzięcza nie tyle czerni itp, ale głównie tego jak działała. W LCD i OLED ciągle zapalają się i gasną kwadraty, czego w plazmie nie było. Dlatego nawet bez kalibracji pomijając kolory i czerń, to krawędzie zawsze były takie naturalne, gdzie na LCD po prostu odnoszę wrażenie że są sztuczne. Teraz 4K ratuje je trochę, bo są po prostu dużo, dużo mniejsze niż przy FHD.
W dzień pasy są były bardziej czarne na Q90T niż na PDP ST60 w nocy -powiedzmy remis.
Najlepiej samemu się przekonać tak jak ja to zrobiłem, ale jak nie straszne są odbicia i jest kasa
na ewentualną "wpadkę" po gwarancji to brałbym OLED`a tyko nie najtańszego od LG.
 

tt_skrzynski

New member
OLED to ryzyko takich kwiatków jak na tych zdjęciach....
To polecany na tym forum OLED Philipsa po 1,5 roku na półce sklepowej w Media Markt - Manufaktura Lodz z filmem prezentacyjnym producenta bez żadnych statycznych elementów generowanych dłużej niż kilka sekund....
00a7a5055321709e5ad8004c1e7e223a.jpg
fbde1ef65e633a8ed59f1e619161e8ff.jpg
1a773c69ffd4c542cc9c5fdfc2340bc4.jpg


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy stosować się do instrukcji !!!.
To jak do samochodu dolewać ulepszacze do benzyny.
W instrukcji jest napisane po to aby wiedzieć !
 

pejotwroc

New member
Nie jest to miarodajny test wypalenia oleda. Telewizory w sklepach pracują po kilkanaście godzin dziennie zawsze przy maksymalnej jasności i kontraście. Dodatkowo pod koniec dnia wszystkie są wyłączane zbiorczym wyłącznikiem sieciowym co jak wiadomo nie wymuszą wtedy cyklu kompensacji pikseli. Telewizor nigdy nie jest w stanie czuwania więc liczba takich cykli równa się zero. W takich warunkach każdy OLED się podda i należy tylko uświadamiać ludzi że nigdy się nie kupuje OLEDA z wystawy. Chyba że cena jest bardzo niska.
 

SDman

Banned
Moim skromnym zdaniem OLED =tylko nowy, nigdy z wystawy i nigdy z drugiej ręki.
Wypalenia jednak były są i będą to też trzeba wiedzieć przed zakupem i być świadomym, używanie też nie może być jak chcemy i ile chcemy :-(
 
Do góry