OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Do tego w sklepie na noc odłączają TV z prądu. Przy Oledach to niezalecane. Ma być cały czas podłączony do zasilania.
 
Ja nie widziałem ani słyszałem o żadnym użytkowniku TV ,który by całymi dniami wpatrywał się w statyczny obraz....
Ale jak pisałem wcześniej- jeśli ktoś kupuje TV z myślą o takim zastosowaniu a jakość schodzi na dalszy plan bądż tez nie odgrywa żadnej roli to również decydowanie polecam LCD.

Nie musi być statyczny obraz. Do wypalenia w oledzie wystarczy kanał z paskiem na dole, czy z logo stacji w rogu. Topowe mini ledy, nie mówiąc o micro ledach, mają wysoką jakość obrazu porównywalną z oled przy znacznie wyższej jasności i trwałości.
 
Masz trochę racji, z uwagi na koszty i przekroje jeszcze górą w ilości są LCD.
Ale globalny spadek zanotowany oprócz oledów.
Ich udział w globalnej ilości jest niższa , ale to dużo młodsza technologia i dużo droższa. W momencie komercjalizacji , produkcji pierwszych przekątnych 42" i 97" - ich zakres dochodzących nowych producentów zmieni zdecydowanie udziały historyczne.

Pożyjemy, zobaczymy. Osobiście uważam, że tak się nie stanie. Chyba, że w technologii oled dokona się przełom i będzie ona miała trwałość podobną do lcd.

Miałes Oleda ? Ile lat ?

Szkoda mi pieniędzy i nerwów na popełnienie takiego błędu. Wystarczy, że inni mają problemy z wypaleniami.

Porównywalną jakość buhahahahha teraz się ubawiłem .

Mówi się, że ignorancja jest błogosławieństwem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda , uważam że to idealny balans między kasą , radością , a jakością produktu. Zdecydowana większość posiadaczy jest zachwycona .
Z obecnych danych na różnych portalach największych na świecie przebija treść - Oledy mocno w górę - po wejściu Samsunga w Oled TV i spadek Qledów- właśnie kosztem wzrostu technologii oled.
Na razie potwierdzają się te słowa.
Ok. , zobaczymy...
 
Większość może jest zachwycona, ale do czasu aż oled się wypali. Czyli niezbyt długo. Ja w oledach nie widzę jakości. Zbyt szybko i zbyt licznie występują w nich problemy z zużytymi panelami. Widzę, że muszę znowu napisać to samo sprostowanie. Samsung ma spore problemy z produkcją wyświetlaczy qd-oled, tak samo telewizorów w tej technologii, i nie podejmie w tym roku decyzji, czy będzie rozbudowywał swoje moce produkcyjne w tym zakresie. Qled nie miał nigdy spadku, a pisanie o nim jest jedynie powtarzaniem wróżby opartej na fałszywej przesłance.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Qled to już historia taka prawda, Oled nie ma konkurencji a te legendy o wypalaniu są już zabawne , mam Oleda wiem co pisze .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled globalnie wzrasta rok do roku o 80- 100%
Qled globalnie zaliczył spadki.
Samsung też wchodzi w buty Oled TV , TCL również.
Sharp przygotowuje swoje model - więc wzrost dalszy zagwarantowany.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Qled to już historia taka prawda, Oled nie ma konkurencji a te legendy o wypalaniu są już zabawne , mam Oleda wiem co pisze .

Ty tak serio?Serio,serio?
Aaaa...zapomniałem.Ty masz Philipsa. A z tego co mówi Twój guru ,Philipsy mają system any-burn i się nie wypalają.I w ogóle są najlepszejsze.
Może i "legendy" o wypalaniu są zabawne dla niektórych osób, ale na pewno nie jest zabawna ignorancja zawarta w Twoich postach.
LG B8 tuż przed upływem standardowej gwarancji.I to nie jest powidok.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jedno z głupszych pytań jakie się mogło teraz pojawić.Ale wcale mnie ono nie dziwi i prawdę powiedziawszy spodziewałem się go.
Idąc twoim tokiem rozumowania zadam Ci równie głupie pytanie.
Masz Qleda?Bo twierdzisz,że Qled to historia.
Niestety ale matryce oled wypalają się.Jednym szybciej,innym później.Ale czy się to komuś podoba czy nie to jest fakt.I żadne czarowanie rzeczywistości tego nie zmieni.
W sumie szkoda bo oled oferuje bardzo fajny obraz.
Na koniec zaspokoję Twoją ciekawość.
Nie mam oleda.Bo nie chciałem.
Wspomniałem o tym żebyś mógł napisać że skoro nie mam oleda to po co się wypowiadam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najczęściej się właśnie wypowiadają Ci co nie mają Oleda.
Ale mają doświadczenie ...
Posługują się starym jednym zdjęciem.
Zapomnieli że technologia ewoluuje.
Ja też mam Oleda u to kolejnego.
I wszystkie na swoje czasy działają najlepiej !
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Najczęściej się właśnie wypowiadają Ci co nie mają Oleda.
Ale mają doświadczenie ...
Posługują się starym jednym zdjęciem.
Zapomnieli że technologia ewoluuje.
Ja też mam Oleda u to kolejnego.
I wszystkie na swoje czasy działają najlepiej !

kiki...
ja rozumiem,że Ty masz ze sprzedaży tv pieniądz ale bzdury jakie opowiadasz czasem na ten temat są na poziomie dziecka z przedszkola .I samo w sobie nie byłoby to może najgorsze gdyby nie to ,że jest grupa ludzi ,która święcie Ci wierzy i Twoje słowa traktuje jak wyrocznię.
O ostatnich seriach plazmy Panasonica też pisałeś kiedyś ,że już nie będzie miała problemu z wypalaniem.A jak było wiemy .Miałem 8 lat 55ST60.
A co ma posiadanie oleda do jego podatności na wypalenia?A gdybym miał wypalonego oleda to już byłoby OK?Na tym forum też wiele razy pisano o wypalonych matrycach.Tylko dziwnym trafem nie mogę odnaleźć teraz tych wpisów.Zgubiły się gdzieś?
Tak,technologia ewoluuje ale w dalszym ciągu każdy producent w instrukcji i gwarancji ostrzega klienta przed statycznymi obrazami i możliwością retencji obrazu.Ciekawe dlaczego?
Ciekawe dlaczego,jak sam pisałeś wiele razy, Philips chwali się bodajże dziewięcioma rodzajami zabezpieczeń przeciw wypaleniom?Przecież Oled się nie wypala.
Masz kolejnego oleda?A co z poprzednim?Czyżby matryca się wypaliła?
Ja nie mam nic przeciwko tej technologii.Oled to bardzo fajne telewizory.
Irytuje mnie jednak nierzetelne informowanie o takich telewizorach potencjalnych klientów.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Rzetelna informacja jest taka że POSIADAM ! Oled 65oled805 od 2 lat używany codziennie praktycznie do wszystkiego obraz doskonały
bez zmian
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Rzetelna informacja jest taka że POSIADAM ! Oled 65oled805 od 2 lat używany codziennie praktycznie do wszystkiego obraz doskonały
bez zmian ��

Oooo...i taką informację to ja rozumiem.Nie ma tu czarowania czy zaklinania rzeczywistości
I niech tak zostanie jak najdłużej.
Co i tak nie zmienia faktu,że prędzej czy później(oby to drugie) się wypali.
Niestety taka "uroda" oledowych matryc.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Używam Oledów od 7 lat.5 lat LG (jeszcze full hd) 2 lata Panasonica.Żaden nie miał i nie ma z tego co mi wiadomo żadnych wypaleń.
Tak więc z własnej praktyki mogę podsumować to tak- wolę mieć choćby przez 5 lat TV z perfekcyjnym obrazem (na miarę mozliwości) niż przez 10 z obrazem ustępującym mu znacznie (wedle własnej ale nie tylko oceny).
 
Do góry