OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Vito...poddaję się.masz rację.Mam oledowe fobie i piszę tylko po to żeby pisać.
Z mojej strony też koniec tematu.
PS.Jeśli będziesz miał kiedyś okazję to postaw obok swojego oleda jakiegoś dobrego qleda.Wtedy zrozumiesz.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Gitara ja też mam jasny salon okna od podłogi do sufitu i oglądanie w słoneczny dzień to czysta przyjemność, daj już chłopie spokój jesteś już nudny.

Nie Gitara tylko Gitarrra jeśli już.
Ty też ,jak Twój guru masz jasny salon, okna od podłogi do sufitu i oglądanie sprawia Ci przyjemność.I pewnie tej samej marki tv masz? Jeszcze w jakimś temacie wzorujesz się na swoim guru?
Nie zabieraj głosu w dyskusji o której nie masz zielonego pojęcia .Z resztą przypuszczam ,że pojęcie możesz mieć tylko o antykwariacie i o tym co tam można kupić.
A protekcjonalny ton daruj sobie. Nie jestem dla Ciebie żadnym chłopem.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jak już dorośniesz do Oleda ro pogadamy, a to że mam jasny salon i Oleda który daje od ponad 2 lat perfekcyjny obraz to prawda ,której niemozesz przełknąć:)))))
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jak już dorośniesz do Oleda ro pogadamy, a to że mam jasny salon i Oleda który daje od ponad 2 lat perfekcyjny obraz to prawda ,której niemozesz przełknąć:)))))

Już jestem "dorośnięty" dlatego z namysłem i świadomie kupiłem Mini-Leda bo u mnie lepiej się będzie sprawował .Bo wiesz ,ja swojego minileda kupiłem w antykwariacie:lol:.A jak wiadomo miniledy stamtąd są lepsze od Oledów;)
Gdybyś choć trochę myślał samodzielnie wiedziałbyś ,że "jasno" u jednego użytkownika nie zawsze znaczy tak samo "jasno" u innego. I nie zawsze musi mieć znaczenie ilość i wielkość okien.
Perfekcyjny obraz Oleda to taka sama bujda na resorach jak to że ziemia jest płaska. Oled niestety ,jak również LCD ma wady. Niestety, bo generalnie to fajne telewizory i potrafią fajnie zagrać..Ale żeby to zauważyć i ogarnąć trzeba umieć samodzielnie myśleć a nie tylko polegać na podpowiadaniu innych osób.
A jedyna rzecz której nie mogę przełknąć to to, że w dalszym ciągu jesteś obecny na forum chociaż niedawno "odgrażałeś" się że pójdziesz sobie i już nie wrócisz. Szkoda, mogło być fajnie.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
I bardzo dobrze ze kupiłeś mini leda, jeszcze lepiej ze jesteś zadowolony. Natomiast ciagle skupiasz się na technologii, na którą się jednak nie zdecydowałeś i opisujesz jej rzekome wady. Ty masz jakiś kompleks z tego powodu? Człowieku technologia wiodąca aktualnie to technologia Oled, głównie przez idealna czerń i strefę wygaszania na poziomie jednego piksela. Żaden LCD nie jest w stanie się do tego zbliżyć na tyle, żeby można było mówić o alternatywie. Osoby, które maja Oledy będą miały bardzo trudno przejść z powrotem na LCD bo zwyczajnie to nie jest ta liga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy niech wybiera pod siebie i cieszy się swoim wyborem.
Jeśli chodzi o technologie to na razie najlepsza jest technologia OLED TV
 
W temacie jasności, mini led vs "jasny" oled evo. Myślę, że komentarz jest zbędny. Liczby mówią same za siebie.

272803628_jasn.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda i śmiało mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.
Philips ma dodatkowo specjalny system anti burn-in.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mam Oleda i śmiało mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.
Philips ma dodatkowo specjalny system anti burn-in.

kiki...uświadom proszę wszystkich tych użytkowników, którzy nie wiedzą ,czym jest ten specjalny system anti burn-in od Philipsa .Powiedz proszę jak działa, co on daje i dlaczego Philips go wprowadził w swoich telewizorach.
Tylko proszę ,nie odsyłaj nikogo do internetu po informacje.
Część osób na tym forum traktuje Ciebie jak wyrocznię i ostateczną linię obrony jedynie słusznej technologii .Do tego stopnia że niektórzy mając nieco inne zdanie niż Ty, boją się zabrać głoś w dyskusji do której Ty dołączyłeś.
No cóż ,autorytet to autorytet.
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Odkopałem starego posta bo chciałem dowiedzieć się jak w porównaniu wypada Panasonic a dowiedziałem się na przykład że Samsung nie umie robić OLED, to ciekawe od kogo Apple kupuje wyświetlacze do telefonów z technologią OLED i kto robi najlepsze wyświetlacze w tej technologii.
Kolejną ciekawą rzeczą jest to że OLED jest tak ciemny że nie nadaje się do oglądania inaczej niż w ciemnym pomieszczeniu czyli o HDR można zapomnieć.
Wypala się tak masakrycznie że jeszcze w pudełku powstają powidoki. Swoją drogą o plazmach też tak mówili a moja już tyle lat ma i nic.
A najlepsze jest czytanie o tym co robią i myślą producenci.
Samsung postępuje czasami irracjonalnie a czasami chce być koreańskim Apple. Ale wycisnęli z produkcji LCD TV wszystko co się dało. Teraz wchodzą z qdoled i mają już plan na kilka kolejnych lat i technologię którą będą wyszukać powoli na rynki co parę lat.
Ale może na koniec jedno pytanie do specjalistów: TX-55JZ1000E czy 1500 jeśli nie zależy mi na dźwięku a na jakości obrazu a do smart używam mi box s i nie gram na TV. Warto dokładać do serii 1500?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie warto - za różnie lepiej dokupic np. Firestick 4k MAX ,który mi box-a "wciaga nosem" ;).
Instalowałem na kilku modyfikowaną wersje Kodi z obsługą DV mkv i pomijając gęste formaty audio niewiele ustepuję Nvidii pro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic nie produkuje własnych matryc ale kupuje matryce ( jak wszyscy na dziś ) od LG Display. Ile masz max kasy na oleda ?
 

elcede

New member
Nie warto - za różnie lepiej dokupic np. Firestick 4k MAX ,który mi box-a "wciaga nosem" ;).
Instalowałem na kilku modyfikowaną wersje Kodi z obsługą DV mkv i pomijając gęste formaty audio niewiele ustepuję Nvidii pro.

W jakim sensie zjada? Jestem zadowolony z mi box s i oglądam głównie serwisy streamingiwe i nie używam kodi. Teraz jest podłączony do plany Panasonic full hd i chodzi to fajnie.
 

elcede

New member
Wiem że chodzi na matrycach LG ale wyciska z nich chyba wszystko co się da. Chciałem wydać tak do 6500 z tym jeśli na prawdę warto dać za serię 1500 zamiast 1000. Liczy się dla mnie tylko jakość obrazu i niezawodność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. to sięgałbym po LG 55C22 - najnowszy model już na matrycy znacznie jaśniejszej - EVO. O niezawodność też możesz być spokojny.
Masz też Philips 55Oled935 - na Oled + również z zabezpieczeniem przed wypalaniem - anti burn-in.
Ten jest do dodatkowo z soundbarem B&W
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wiem że chodzi na matrycach LG ale wyciska z nich chyba wszystko co się da. Chciałem wydać tak do 6500 z tym jeśli na prawdę warto dać za serię 1500 zamiast 1000. Liczy się dla mnie tylko jakość obrazu i niezawodność.

Nie otrzymasz tu odpowiedzi jaki Oled Panasonica , bo tu się nimi nie handluje ;)
Jeśli w głównej mierze zalezy Ci na jakosci obrazu to bierz Panasa, jest też najlepiej skalibrowanym Oledem po wyciagnięciu z pudełka.Obydwa powyższe TV mają te same panele i ta sama jakość obrazu.Inne matryce mają dopiero serie x2000.

ps.Zdecydowanie radzę jeszcze raz przemyśleć zakup 65" , po 2 miesiącach i tak będzie wydawał sie mniejszy...:grin:
 
Do góry