OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

Wszyscy którzy mają perfekcyjny obraz w Oledach nie tylko na wprost i po ciemku ")

To nie tak. Jeżeli oglądasz leda z ultra viewing angle, czy inną podobną technologią, w normalnej pozycji, czyli też trochę z boku, a nie pod kątem prawie prostym, to obraz jest idealny. Jeżeli ktoś wymyśli sobie oglądać telewizor pod bardzo dużym kątem, to w oledzie też nastąpi pogorszenie obrazu. To samo dotyczy oglądania nie po ciemku. W jasnych pomieszczeniach topowe ledy jeszcze bardziej rozwijają skrzydła i zapewniają znacznie lepszy obraz od ciemnych oledów.
 

VitoCx

Member
W jasnych pomieszczeniach topowe ledy jeszcze bardziej rozwijają skrzydła i zapewniają znacznie lepszy obraz od ciemnych oledów.

Jakie ciemne oledy, 1000-1300 nitów to jest dla Ciebie mało? Człowieku zejdź na ziemie i nie powielaj tych bzdur wyczytanych w internecie. W normalnym użytkowaniu jest to w zupełności wartość wystarczająca.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Kolego Bonifacy piszesz bzdury na Oledach nawet pod dużym kątem obraz jest idealny mam to wiem, natomiast na ledach pod kątem robi się mega kaszana.
i
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jakie ciemne oledy, 1000-1300 nitów to jest dla Ciebie mało? Człowieku zejdź na ziemie i nie powielaj tych bzdur wyczytanych w internecie. W normalnym użytkowaniu jest to w zupełności wartość wystarczająca.

1000-1300 nitów ?Chciałbyś
Nie wiem skąd masz te wartości ale chyba Cię lekko poniosło.
Z innego polskiego forum .Tam robią testy.
Test najjaśniejszej obecnie matrycy EVO.
" nowy panel evo faktycznie jest jaśniejszy o około 20%, jak chwaliło się wcześniej LG. Maksymalna jasność w HDR po kalibracji wyniosła 788 nitów w 10-procentowym. Teoh przypomina, że ubiegłoroczny LG OLED GX produkował w tym samym trybie odpowiednio 650 nitów. Jednocześnie jednak Vincent zaznaczył, że nie jest to różnica uderzająca w oczy, a wręcz bardzo trudno ją dojrzeć. Spójrzcie na jego porównanie z GX. Nie w każdej scenie widać wyższą jasność"

"W naszych pomiarach oraz autorskim wyliczeniom średnich jasności HDR w filmach (życiowy pomiar a nie plansza) wyszło, że telewizor potrafi wygenerować średnio 712 nitów a maksymalnie nawet 820 nitów! Oczywiście rozmawiamy o wynikach po fachowej kalibracji"
 

VitoCx

Member
To poczytaj trochę o egzemplarzach LG G1, A90J i JZ2000. Oczywiście jest to wartość skokowa, ale może otworzy oczy niektórym niedowiarkom piszącym o ciemnych oledach. A w tym roku ma być jeszcze lepiej pod tym katem bo wejdą nowe panele, które maja walczyć z matrycami QD Oled.
Pamiętajcie ze to są jedynie cyferki. Oferowana jasność w zupełności wystarcza do normalnego oglądania tv w ciągu dnia, nawet w jasnym pomieszczeniu. Oczywiście bardziej sprawdzi sie tu jarzeniówka LCD ale nawet w takich warunkach oled daje rade.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy mają już jasność na poziomie LCD - więc bez obaw.
Zawsze znajdzie się "fachowiec" - który będzie wpisywał bzdury, najczęściej nie widząc go na oczy !.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
To poczytaj trochę o egzemplarzach LG G1, A90J i JZ2000. Oczywiście jest to wartość skokowa, ale może otworzy oczy niektórym niedowiarkom piszącym o ciemnych oledach. A w tym roku ma być jeszcze lepiej pod tym katem bo wejdą nowe panele, które maja walczyć z matrycami QD Oled.
Pamiętajcie ze to są jedynie cyferki. Oferowana jasność w zupełności wystarcza do normalnego oglądania tv w ciągu dnia, nawet w jasnym pomieszczeniu. Oczywiście bardziej sprawdzi sie tu jarzeniówka LCD ale nawet w takich warunkach oled daje rade.

Poczytałem trochę o wymienionych przez Ciebie telewizorach i bez dwóch zdań zacne to urządzenia .I wszystkie są na matrycy EVO.
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś 1000-1300 nitów. Chyba ,że masz na myśli dwa oledy ustawione obok siebie;). Według pomiarów robionych przez ludzi od kalibracji z konkurencyjnego forum najjaśniejszy był Panasonic-880 nitów po kalibracji. Więc do podanych przez Ciebie wartości nieco brakuje.
Owszem, do oglądania tv w ciągu dnia wystarczy .Nawet w jasnym pomieszczeniu jakoś to zagra Ale o komforcie oglądania można zapomnieć.
Podobna sytuacja była z plazmą, która tak na prawdę zaczynała grać dopiero gdy robiło się ciemno albo gdy ktoś ją zamontował w piwnicy.
W jasny dzień niska jasność i refleksy na matrycy skutecznie obrzydzały oglądanie tv.
A matryce QD-Oled powinny być dostępne już w tym roku w oledach Sony.Jak ćwierkają słowiki matryce od Samsunga powinny skopać du..ę matrycom WRGB od LG. Na razie jest dość wysoka cena (nowość) i niewiadoma jeśli chodzi o wypalenia. Już można poczytać o nowym Oledzie od Sony.
I to ładnie z twojej strony że wreszcie zauważyłeś, że LCD do czegoś się nadaje :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Oledy mają już jasność na poziomie LCD - więc bez obaw.
Zawsze znajdzie się "fachowiec" - który będzie wpisywał bzdury, najczęściej nie widząc go na oczy !.

Jakie Oledy maja jasność na poziomie LCD?Tak z ciekawości zapytam bo fachowcem nie jestem i chętnie poczytam co na ten temat ma do powiedzenia fachowiec.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam

Niestety forumowa cenzura.Zapodaj to jakoś inaczej.
Znalazłem .Jednak czytasz inne fora .Brawo.
Cóż mogę powiedzieć?
Jednemu z najlepszych ,o ile nie najlepszemu Oledowi na rynku zmierzono 1350 nitów. Wow ,jestem pod wrażeniem. Tyle,że tak jasno świecił przez 3(słownie trzy ) sekundy by spaść do swojej normalnej jasności ok.880 nitów dla kwadratu 20,a całego ekranu gdzieś w okolicach 400.
Jeśli to jest Twój argument to proponuję żebyś oglądał tv przez 3 (trzy) sekundy.A swoja drogą jeśli moja "jarzeniówka" ma coś ok.1600 nitów to ciekawe ile może mieć w takim szczycie przez 3 sekundy?
Wracając do początku Twojego posta ani "słabo" ani "nie chcesz". Ja z tego samego forum podałem Ci realne ,wynikające z testów wartości.
A Ty gadasz o trzech sekundach ?Serio?
Nie,no...rozbawiłeś mnie.Dzięki
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Niestety forumowa cenzura.Zapodaj to jakoś inaczej.
Znalazłem .Jednak czytasz inne fora .Brawo.
Cóż mogę powiedzieć?
Jednemu z najlepszych ,o ile nie najlepszemu Oledowi na rynku zmierzono 1350 nitów. Wow ,jestem pod wrażeniem. Tyle,że tak jasno świecił przez 3(słownie trzy ) sekundy by spaść do swojej normalnej jasności ok.880 nitów dla kwadratu 20,a całego ekranu gdzieś w okolicach 400.
Jeśli to jest Twój argument to proponuję żebyś oglądał tv przez 3 (trzy) sekundy.A swoja drogą jeśli moja "jarzeniówka" ma coś ok.1600 nitów to ciekawe ile może mieć w takim szczycie przez 3 sekundy?
Wracając do początku Twojego posta ani "słabo" ani "nie chcesz". Ja z tego samego forum podałem Ci realne ,wynikające z testów wartości.
A Ty gadasz o trzech sekundach ?Serio?
Nie,no...rozbawiłeś mnie.Dzięki
Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy wizja jaką masz w głowie na temat oledów już Ci odebrała tę możliwość?
Podczas pomiarów pik trwał 3 sek. Czyli dość długo bo ma to przełożenie na sposób wyświetlania rozbłysków w oglądanych treściach, a żadne z nich nie będą trwały ciągiem przez cały film. Świadczy to o rozwoju tej technologii i osiągnięciu świetnych rezultatów, jak na matryce organiczne.
Nawet Twoja jarzeniówka nie będzie dawać blisko 2k nitów non stop przy każdych wyświetlanych treściach. Ma swój pik i bazową jasność pracy, która jest sporo niższa. To Cię tak śmieszy? No boki zrywać..
Obczaj załącznik jak zmienia się jasność w Twojej lampie, tylko nie opluj ekranu :grin:
 

Attachments

  • qn91a.jpg
    qn91a.jpg
    19,7 KB · Wyś: 25

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy wizja jaką masz w głowie na temat oledów już Ci odebrała tę możliwość?
Podczas pomiarów pik trwał 3 sek. Czyli dość długo bo ma to przełożenie na sposób wyświetlania rozbłysków w oglądanych treściach, a żadne z nich nie będą trwały ciągiem przez cały film. Świadczy to o rozwoju tej technologii i osiągnięciu świetnych rezultatów, jak na matryce organiczne.
Nawet Twoja jarzeniówka nie będzie dawać blisko 2k nitów non stop przy każdych wyświetlanych treściach. Ma swój pik i bazową jasność pracy, która jest sporo niższa. To Cię tak śmieszy? No boki zrywać..
Obczaj załącznik jak zmienia się jasność w Twojej lampie, tylko nie opluj ekranu :grin:

Cytując fachowców z forum wiadomo jakiego:
"Od kilku lat dało się jednak odczuć brak widocznego progresu w jakości obrazu. Ten był wysoki ale co roku podobny. Zdecydowanie wyciśnięto maksimum możliwości z dotychczasowej technologii. Dlatego bardzo nas ucieszyły wiadomości, że zbliża się konkurencja, która wraz z wprowadzeniem matrycy QD-OLED ma zaoferować znacznie wyższą jasność czy szerszą paletą kolorów mocno wykraczającą poza popularne DCI-P3 znane chociażby z filmów 4K HDR"
Tabelkę już kiedyś widziałem.Cyferki jak cyferki.Fajne ale nie podniecam się tym jak murzyn blaszką.
Tak samo jak nie podniecam się prędkością maksymalną samochodu.Nie mam już pięciu lat.Interesują mnie wartości użytkowe a nie chwilowe piki.
A śmieszy(ale tylko troszkę) mnie Twoje jaranie się tymi pikami.
Nie ,ekranu nie oplułem:bober:
I czekam co pokarze QD-OLED
 

VitoCx

Member
Jak nie zrozumiałeś o co biega z tymi skokami w jasności to Ci wyjaśniłem, tyle w temacie. Na poprzedniej stronie sam napisałem, że to jedynie cyferki i nie ma co do nich przywiązywać zbyt dużej wagi ale jak ktoś pisze o ciemnych oledach to jest to najprostsza odpowiedź na tego typu określenia. Poza tym, pokaż w którym miejscu ja się niby zajarałem tymi "pikami"?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja rozumiem,że Oledy Ci się podobają.Mi zresztą pomimo ich wad też.Irytuje mnie natomiast narracja według której są lekiem na całe zło_O tym,że są relatywnie ciemne mówią tez czasem recenzenci.I dlatego spora grupa ludzi zachwala Oleda jako telewizor do oglądania wieczorem bądź w pomieszczeniach niezbyt jasnych.Bo w takich warunkach stosunkowo niska jasność panelu nie jest potrzebna do tego,żeby taki tv sensownie zagrał.
Nawet szeryf tego forum zalecał do ogladania Oleda zmniejszenie oświetlenia.
Chcesz udowodnić,że auto,które jest w stanie pojechać 300 km/h jest zaje...ste bo tyle może pojechać.To,że jest w stanie uzyskać taką prędkość tylko na chwilę i tylko z górki i z wiatrem przy rozłożonym żaglu to już nie jest zbyt istotne.Liczy się to co się odczuwa gdy jest 300 na blacie.
To,że w normalnej eksploatacji nie jest w stanie przekroczyć stówy nie ma większego znaczenia.
I wiesz co? Przekonałeś mnie.Tyle z mojej strony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam oleda , oglądam codziennie w bardzo jasnym salonie - jest cudnie !
Jak ktoś chce wybrać LCD - wybiera.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Gitara ja też mam jasny salon okna od podłogi do sufitu i oglądanie w słoneczny dzień to czysta przyjemność, daj już chłopie spokój jesteś już nudny.
 

VitoCx

Member
Gitara.. nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytanie, wiec mogę śmiało stwierdzić, ze piszesz chłopie w cały świat, żeby tylko pisać a pojęcia większego nie masz bo bazujesz jedynie na swoich oledowych fobiach, nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. Proszę Cię nie sil się na obrazowe przedstawienie sytuacji, bo średnio Ci to wychodzi i stajesz się mało poważny w rozmowie. Dla mnie koniec tematu. Ci co maja wiedza jak jest.
 
Ostatnia edycja:

mapo

New member
Dla manie osobiście największą wadą TV OLED są bardzo silne odbicia nie jasność.
Przy ciemnych scenach rzekomo lepiej wyglądających na OLED w lekko nasłonecznionym pokoju nic nie widać oprócz siebie i pokoju w którym stoi TV.
 
Do góry