OLED55G13LA vs TX-55JZ1000E

VitoCx

Member
Irytuje mnie jednak nierzetelne informowanie o takich telewizorach potencjalnych klientów.
A mnie irytuje ciągłe bicie piany o wypalenia. Jak ustawisz sobie pasek kanału informacyjnego od rana do nocy to tak, coś się pewnie na matrycy pojawi bo ta technologia jest podatna na tego typu zjawisko. Natomiast producenci zdając sobie sprawę z tego, wprowadzają pewne zalecenia i rozwiązania, które niwelują problem praktycznie do zera. Ja używam tv do sportu, grania a ostatnio często do oglądania przez córkę bajek. I wyobraź sobie, że nie siedzę zestresowany potencjalnymi wypaleniami.
Co i tak nie zmienia faktu,że prędzej czy później(oby to drugie) się wypali.
Niestety taka "uroda" oledowych matryc.
Tobie się nigdy nic nie zepsuło? Uroda sprzętu elektronicznego jest taka, że z czasem każdy się kiedyś zepsuje. Nie mamy na to wpływu. Albo się z tym pogodzisz i korzystasz, albo wylewasz swoje żale w necie i każdego dookoła będziesz przekonywał o słuszności swojej decyzji.

Kup co chcesz, na co się stać i ciesz się obrazem jaki ten tv oferuje. Mogę Cię tylko zapewnić, że żaden pod względem jakości obrazu, do Oleda nie ma podjazdu. Amen
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też wolę perfekcyjny obraz Oled TV - tak samo jak mat74.
Na dzień dzisiejszy dla mnie porównując inne technologie.
I mam podobne podejście. Cieszyć się póki jest czas na radość !!!
 
Do perfekcji co najwyżej można się zbliżać. Ale stosując takie same słownictwo ja zdecydowanie wolę perfekcyjny obraz mini leda QN91A. Do tego dużo jaśniejszego i dużo trwalszego od oledów.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie no nie dam rady Bonifacy i reszta pseudo znawców dajcie już spokój, w d...e mamy wasze opinie nie macie Oledów nie macie pojęcia o ich użytkowaniu, nie stać was na perfekcyjny obraz ciesz się tym co masz
tak samo z autami komputerami nieruchomościami itd.
 

robotxx

New member
Mam oledy jak i nowe minledy od samusnga . Pisanie ze oled jest perfekcyjny to jakas bzdura :) Rzeczy w ktorych oledy sa gorsze - biel - miniled lepsza . Refleksy - w porownaniu do samsunga to odbija sie w ekranie wszystko . Jasnosc w HDR - tutaj 800nit vs 1500 nawet :) chociaz sam obraz w hdr wole z oleda ale tylko gdy jest ciemno . W jasnych naslonecznionych pomieszczeeniach - wtedy oled wszystko traci bo nawet na max max jasnosci i tak jest za ciemno . Pisze to jako posiadacz dwoch nowych oledow , i miniledow :) phlips i lg oledy , i samsung na ips i va . Cale spektrum nowych TV . Dlatego takie wojenki i gloryfikowanie oledow tutaj mnie smieszy. Kiki rozumiem - on nie ma w ofercie samsunga i chce sprzedac to na czym ma najwieksza marze - normalne dzialanie :) ale reszta osob - trzeba na wszystko spojrzec trzezwo . W sklepach oledy wygladaja na jasniejsze bo material HDR + ustawienia sklepowe gdzie jasnosc jest maksymalnie podbita ponad normalne ustawienia - no ale widzialem takiego oleda po roku w sklepie ... matryca do wymiany . w normalnym uzytkowaniu wypalic oleda obecnie to sie chyba nie da - to tez jest bzdura przeciwwnikow oledow
 
Nie no nie dam rady Bonifacy i reszta pseudo znawców dajcie już spokój, w d...e mamy wasze opinie nie macie Oledów nie macie pojęcia o ich użytkowaniu, nie stać was na perfekcyjny obraz ciesz się tym co masz
tak samo z autami komputerami nieruchomościami itd.

W cenie QN91A, którego niedawno kupiłem, a nawet taniej, było sporo oledów do wyboru. Każdy sprzęt którego właściwości chcesz poznać kupujesz, czy raczej czytasz zdanie użytkowników na jego temat? Niestety użytkownicy oledów zbyt często narzekają na niską trwałość ich matryc. Piszę tylko po to, aby uchronić innych przed popełnieniem błędu i zakupem nietrwałego oleda w sytuacji obecności na rynku rewelacyjnych topowych mini ledów.

Mam Oledy i mini ledy nie tylko Samsunga ale i wszystkie inne.
I mój wybór podobnie jak przez lata na różnych pokazach :
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ng-55q7-na-specjalnym-pokazie-w-londynie.html
To Oled TV.

Porównywanie starego qleda sprzed pięciu lat do nowoczesnego qleda mini led, czy oleda jest bez sensu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na tamte czasu wynik jaki widać każdy sam oceni.
Na obecne czasy - różnice mniejsze - ale bardzo duże.
Oled na dziś jest najlepszy .
 

robotxx

New member
tylko ze od tego czasu to miniledy ostro nadgonily :) a pokaz komus w jasnym pomieszczeniu oleda i nowego qleda .... no ale ok , reklamujesz to gdzies masz najwieksza marze i to rozumiem. Ja jako posiadacz tych tv , nikt mi za nic nie placi , ani nic nie sprzedaje potrafie obiektywnie zobaczyc to co widze na ekranie :) polecanie jakiegokolwiek oleda do janego pomieszczenia z duzymi przeszkeniami to jakas masakra :)
 
Na tamte czasu wynik jaki widać każdy sam oceni.
Na obecne czasy - różnice mniejsze - ale bardzo duże.
Oled na dziś jest najlepszy .

Stety, albo niestety, obecnie oled nie jest najlepszy. Bardzo duże różnice są jedynie w jasnych pomieszczeniach, w których oledy odstają od topowych ledów wyraźnie.
 

VitoCx

Member
Stety, albo niestety, obecnie oled nie jest najlepszy. Bardzo duże różnice są jedynie w jasnych pomieszczeniach, w których oledy odstają od topowych ledów wyraźnie.
Ciągła przepychanka, która technologia jest najlepsza.. to robi się już nudne.

Jeśli oceniasz pod jedynym kątem jasnych pomieszczeń to przewagę będzie miał LCD bo świeci mocniej, to chyba zrozumiałe dla każdego. Ale tv to nie lampa tylko coś więcej.
Sprawdź, które tv dostają referencje co roku. Oled czy LCD i podziel się wiedzą ze wszystkimi.
btw.
Używam oleda w jasnym pomieszczeniu (okna od sufitu po glebę, na południowy zachód) i na prawdę nie narzekam. Ludzie coś przeczytają w necie i myślą, że tak jest.
Zobacz porównanie refleksów tutaj to się zdziwisz:
https://www.rtings.com/tv/tools/com...qn90a-qled/21422/21551?usage=1&threshold=0.10
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ciągła przepychanka, która technologia jest najlepsza.. to robi się już nudne.

Jeśli oceniasz pod jedynym kątem jasnych pomieszczeń to przewagę będzie miał LCD bo świeci mocniej, to chyba zrozumiałe dla każdego. Ale tv to nie lampa tylko coś więcej.
Sprawdź, które tv dostają referencje co roku. Oled czy LCD i podziel się wiedzą ze wszystkimi.
btw.
Używam oleda w jasnym pomieszczeniu (okna od sufitu po glebę, na południowy zachód) i na prawdę nie narzekam. Ludzie coś przeczytają w necie i myślą, że tak jest.
Zobacz porównanie refleksów tutaj to się zdziwisz:
https://www.rtings.com/tv/tools/com...qn90a-qled/21422/21551?usage=1&threshold=0.10

Vito...coś co jest dla Ciebie normalne i zrozumiałe niestety nie zawsze jest takie dla wszystkich .Dla niektórych już samo przypuszczenie, że Qled może być w jakimś aspekcie lepszy od Oleda jest niewybaczalną "obrazą uczuć religijnych" i powodem do wendetty ,krucjaty ,blitzkriegu oraz przypalania żelazem wszystkich innowierców i wszelakiej maści odszczepieńców.
Wszak ich mentor, guru i ostatnia linia obrony przed heretykami cały czas powtarza że Oled jest de best.No to niech żaden Qled nie podskakuje.
Jeśli chodzi o Twojego Oleda to ja się na prawdę cieszę, że jesteś z niego zadowolony i że tv fajnie gra pomimo jasnego pokoju. Serio .To w końcu Tobie ma się podobać. Ale jeśli miałbyś kiedyś możliwość to postaw obok niego QN91A.Ja robiłem takie porównanie z Oledem. Wtedy zrozumiesz na czym polega różnica.

Wspomniałeś o referencjach telewizorów .O takim ZG9 od Sony oczywiście słyszałeś ?Dodam tylko ,że to LCD.O "Dolby Pulsar" nie wspomnę nawet bo to raczej monitor studyjny.Też LCD.
Człowiek to nie żółw .Czasem powinien wyjść ze swojej skorupki i się rozejrzeć bo jak mówi wódz naczelny świat idzie do przodu a technologia się zmienia.
Według mnie te referencje czy inne EISA są tyle warte co kiedyś testy motoryzacyjne niemieckiego ADAC albo "test dla ślepych" zorganizowany przez Philipsa na który dość często powołuje się wódz naczelny.
Ja nie mam zamiaru udowadniać wyższości jednej technologii nad drugą.Nie interesuje mnie to.Każdy ma to co chce.
 

VitoCx

Member
Wspomniałeś o referencjach telewizorów .O takim ZG9 od Sony oczywiście słyszałeś ?Dodam tylko ,że to LCD.O "Dolby Pulsar" nie wspomnę nawet bo to raczej monitor studyjny.Też LCD.

Nie mam ochoty na przepychanki, ale z czym Ty wyjeżdżasz?

"Monitor testowy Dolby Pulsar, który potrafi odtworzyć sposób, w jaki obraz będzie wyglądał na każdym dostępnym komercyjnie wyświetlaczu - nieważne, czy to będzie CRT, czy LCD." Tekst z 2012. Od tego czasu chyba trochę się pozmieniało, co?

Również z tego samego roku porównanie technologii, z tego forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...anie-do-lcd-i-crt-ta-jakosc-powala-wideo.html
Już wtedy widoczna była duża przewaga technologii OLED. Wiem, że masz alergię na to słowo ale takie są fakty.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie mam alergii na oleda.Rozważałem jego zakup,ale u mnie by się niestety nie sprawdził.A ściemniać lub wyłączać światło jak sugerował szef ,żeby oled pokazał swoje zalety zwyczajnie mi się nie chce.
Jeśli Ty serio wierzysz w testy tu zamieszczane to nie mam więcej pytań.
 

VitoCx

Member
Akurat ten test przeprowadzał ktoś inny w centrum sony w 2012. To był przełomowy moment, w którym referencja została przedefiniowana. Odpal film, a nie wrzucasz wszystko do jednego worka.
Jak Ci mało to poniżej kilka zdań na ten temat:
Inżynierowie z Sony , do produkcji swojego referencyjnego monitora BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled a nie led.

Daniel Dubreuil tłumaczy, dlaczego :

Produkty TRIMASTER EL™, charakteryzujące się znaczną przewagą technologiczną i posiadające o wiele więcej zalet niż monitory produkowane w starszej technologii, są dostępne na rynku zaledwie od 18 miesięcy, a już sprzedały się na świecie w ilości ponad 20 000 sztuk. Monitory te zaczęły pojawiać się niemal wszędzie. Są wykorzystywane w***produkcji filmowej, do podglądu obrazu z***kamer, jako monitory referencyjne do profesjonalnej edycji oraz, coraz częściej, jako monitory referencyjne w***wozach transmisyjnych. Tak więc dzięki technologii***OLED TRIMASTER EL™***transmisje na żywo będzie można realizować w***znacznie lepszej jakości obrazu niż dotąd. „Podstawowy powód, dla którego warto wymienić stare monitory LCD na te wyprodukowane w technologii OLED w telewizyjnym wozie transmisyjnym to znaczna poprawa jakości wyświetlanego obrazu, wyższy współczynnik kontrastu, szeroka rozpiętość całkowita i doskonałe odwzorowania szczegółów czerni” – wyjaśnia starszy specjalista ds. produktów w firmie Sony, Daniel Dubreuil.

Precyzyjne odwzorowanie czerni

„Główną bolączką branży w poprzedniej dekadzie był fakt, że żadne z dostępnych monitorów LCD nie były w stanie w sposób dokładny wyświetlić obrazu uchwyconego przez kamerę. Dlatego jakość obrazu z kamery była niższa, co oczywiście odbijało się na jakości produkcji. Kontrola poziomu czerni to czynnik decydujący o***finalnej jakości materiału. Monitory OLED poprawiają widoczność szczegółów o***małej luminancji, a***przez to pozwalają dokładnie regulować poziom czerni”. „Kolejną zaletą technologii OLED, zwłaszcza przy wyświetlaniu szybkich akcji sportowych, jest brak ciekłych kryształów, które muszą zmieniać swój stan. Dzięki temu nie występują opóźnienia w***odwzorowaniu ruchu, tak samo jak w***monitorach kineskopowych”, dodaje Dubreuil. „W przypadku imprez sportowych, gdzie niezwykle istotne jest, by monitor nie pozostawiał smug spowodowanych szybkim ruchem obiektów, wyświetlacze OLED mają znaczną przewagę nad LCD. Podczas innych transmisji na żywo, na przykład z***opery, wierne oddanie ruchu nie jest oczywiście najważniejszym czynnikiem. W***takich przypadkach podstawowe znaczenie dla uzyskania pięknego obrazu ma odwzorowanie czerni, zatem monitor OLED nadal będzie ogromną zaletą”.
 
W 2012 roku? To w technice telewizyjnej są "wieki". Od tego czasu w telewizorach zmieniło się bardzo dużo. Inżynierowie Sony między innymi do produkcji wycofanego referencyjnego BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled, a do innych monitorów profesjonalnych już nie. Większość referencyjnych monitorów Sony to lcd a nie oled. Niestety oledy potrafią smużyć. Ciekawsze od popisów działu marketingu są opinie użytkowników i testerów. Zacytuję fragment komentarza obiektywnego redaktora z konkurencyjnego portalu na temat "mitycznej" czerni pod jego testem mini leda Samsung QN95A: "Jak siedzisz na wprost przy zgaszonym świetle to ten Samsung świeci praktycznie jak oled pod względem czerni. Nie ma co negować faktów. Oba telewizory miałem dość długo oko w oko w redakcji czyli flagowca oleda i tego Samsunga. Czerń jest praktycznie taka sama". Kupiłem QN91A i potwierdzam rewelacyjną czerń mini ledów Samsunga.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Wszyscy cieszymy się Twoim szczęściem,
napewno sprzedaż Samsunga po tej opini mega wzrośnie :) nie neguje że ledy różnych producentów starają się dorównać Oledą ale wciąż są to tylko starania .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wszyscy cieszymy się Twoim szczęściem,
.

To ile Ciebie jest,że piszesz "wszyscy"?Skąd pewność,że ktoś jeszcze się cieszy oprócz Ciebie?Bo rozumiem,że wypowiadasz się za siebie a nie w imieniu innych osób?Jeśli jednak masz na myśli inne osoby to doradzałbym małą ostrożność bo może się okazać ,że ktoś nie chce być utożsamiany z Tobą i Twoimi poglądami.
 
Do góry