Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest nas dwóch :). Z tym biciem w Twoim przypadku to przesadziłem :). Ja również szukam i powiem szczerze ,że byłem zdecydowany na OLED'a ale teraz raczej poczekam bo szkoda mi kasy na nieważne jaki model 50"-65". Powidoki mnie delikatnie pisząc wkurzają a wiem o czym piszę bo mam je na starej plaźmie :(. Druga sprawa do brak już 3D. Filmy sf w tym wydaniu nie do opisania / jak dla mnie oczywiście./
 

Pingwinek

Banned
Powidok i wypalenie to nie są terminy jednoznaczne. Z tym pierwszym zjawiskiem nowe matryce OLED raczej sobie radzą. Z drugim niestety nie. Tylko jeżeli jakieś delikatne wypalenia pojawiłby sie po 4-5 latach uzytkowania to bym to przeżył. 3D jako dodatek jest super. (muszę obejrzeć ready player one) Jednak nigdy się nie kierowałem tą cechą przy zakupie TV.
Oleda kupię na 99% jednak nie wiem kiedy. Najlepiej gdyby obecny tv padł :)
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
I to jest bardzo dobry test i ważny argument w dyskusji. Oczywiście na korzyść OLEDa. Minusem jest słaby opis metodologii. Fakt czas pracy tv duży ale brak info o % udziale wyświetlania stacji TV. Wiadomo, że oglądając filmy praktycznie nie grozi nam wypalenie jakiegoś fragmentu.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ja mam mieszane odczucia, ponieważ powiedział to co już***tutaj wszyscy pisali, czyli krótko, może się wypalić albo nie w zależności jak się ogląda.


P.S.
Skąd się biorą te ***, prawie za każdym razem muszę edytować swój post.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
No ja mam mieszane odczucia, ponieważ powiedział to co już***tutaj wszyscy pisali, czyli krótko, może się wypalić albo nie w zależności jak się ogląda.

.

To, że może się wypalić to każdy wie. Testujący też. Chodzi tu o średnio-domowe użytkowanie.
Według jego testów nic nie wypaliło. Jedynie brak procentowego podziału na treści wyświetlane pozostawia wielki niedosyt. Mówi o "stacjach tv, filmach, netflix" Jednak nie podaje ile średnio to było.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może inaczej, jak będę oglądał 5h dziennie np. tvn24 a następnie przez 3h canal+ to wypalą mi się loga tych stacji czy nie?. Podejrzewam, że tak tylko po jakim czasie?.

Dla mnie też jest to intensywne użytkowanie odbiornika.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
To może inaczej, jak będę oglądał 5h dziennie np. tvn24 a następnie przez 3h canal+ to wypalą mi się loga tych stacji czy nie?. Podejrzewam, że tak tylko po jakim czasie?.

Dla mnie też jest to intensywne użytkowanie odbiornika.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Może ktoś zrobi taki test. Też możesz sam go zrobić jak kupisz. Tylko z góry wiem, że nie będzie to "zwyczajne użytkowanie" dla przeciętnego Kowalskiego. Podobne testy są już prowadzone i wyniki są znane.

Wysłane z mojego NX511J przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę, że to nie potrzebna uwaga.
Ja zawsze się cieszę jak ktoś jest zadowolony nawet jak kupi Mantę.
I nie podejrzewam każdego .
 

Pingwinek

Banned
WITAJ,
NA PLAŻMIE BYĆ MOŻE TAK ALE NA OLEDZIE 2017/2018 RACZEJ WYKLUCZONE.


P.S.
ZMIENIE TYLKO KOMPUTER I ZAMIESZCZĘ ZDJĘCIA obrazu lg 65C7V po 4 miesiacach.
Żona zajmuje się domem czyli TV gra od rana do wieczora, głownie rano na kanałach muzycznych....i śniadaniowych.............................................................
Ale co jest niemożliwe? Przecież wypalanie się matryc Oled to fakt. Tych z tego roku też I każdy rozumny użytkownik to wie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie przez pół roku nie było.
Na plazmach które miałem zero problemów.
Trochę zabiegów i radość pełna.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja plazmę mam już 10 lat. Nie pamiętam kiedy zaczęło mnie irytować logo kanału informacyjnego dlatego zaczynam szukać coś nowego. Jeszcze raz powtarzam, że jakość OLED'a jest zajebista tylko w mom przypaku nie wiem na jak długo :(
P.S
Przy okazji rozumiem, że 3D w nowych TV to już przeszłość ?!

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry