Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam gościa z Oledem, normalnie oglądają całą rodziną, bez ceregieli i nie ma płaczu.
Te "testy", to też katowanie i dla mnie nijak ma się do rzeczywistości, a że są bardziej podatne, no są.
Kiedyś też wrzucałem film w którym gość testował całymi dniami (oglądając zwyczajowo, bez maratonów na konkretnej planszy) i stwierdził to samo, jak oglądasz typowo, to zero problemu.
Sam nie mam, ale doświadczenie mi podpowiada, że właśnie tak to będzie wyglądać, ja bynajmniej gdybym miał brać, to nie bałbym się tego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zmienia to faktu, że u mnie pracują stare monitory od wielu, wielu lat nonstop 24/7, jak są przerwy, to chyba tylko jak wyłączą prąd, czyli raz na rok i to na godzinę. Działają wybornie, wypaleń też nie widać. Jasność pewnie spadła, trudno żeby nie, ale i tak są dalej jasne i użyteczne.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sprawie wypaleń OLED TV;
Jeżeli wychodzisz do pracy a żona puszcza w tym czasie TVN24 to jesteś przegrany.

Mam wujka, który nie ma żony, ale ma oleda LG. Przy zakupie wykupił przedłużoną gwarancję. I bardzo dobrze na tym wyszedł, bo na matrycy wypaliły się w kilku miejscach znaki. Ale największy szok był dla mnie, jak zobaczyłem na całej długości pasek TVN24. Same wypalenia zaczęły się pojawiać już po kilkunastu miesiącach.
Zgłosił do serwisu, przyjechali, wymienili matrycę. Serwis stwierdził, że tv źle użytkowany, bo wujaszek na noc wyłączał go przyciskiem na tv, a nie powinien, bo wtedy matryca się czyści.
 
Ostatnia edycja:

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie bogdan_kr.

W mojej plaźmie mam lekkie wypalenia logo w jednym rogu, ale to są niewielkie wypalenia i trzeba się dokładnie przypatrzeć. A plazma ma 11 latek.

Wypalanie się matrycy po kilkunastu miesiącach przy cenie ok.10k za tv to trochę nie halo.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to Panowie a może Panie i Panowie co kupić żeby "powidoków" nie było. Mam 10-letnią plazmę i oczywiście mam to czego nie chciałbym mieć :). Myślałem ,że w nowej technologi tego "duszka" brak a tu widzę ,że nowa technologia a stare problemy. Przymierzałem się do OLED'a LG 65" więc też mało nie kosztuje. Priorytet to jakość obrazu ale może zainteresować się "LED'ami" i tym samym problem zniknie ?!?!
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaka wielkość i ile masz max kasy ?

Kasa może by się właściwa uzbierała ale przeraża mnie ów w/w temat. Jak mam wydać 10-15k za tv który może za 2-3 lata przestraszyć mnie "duchami" to wolę raczej jeszcze poczekać i oglądać na starym Panasie PY80 / patrząc wqrwiony na wypalony pasek i logo / :(.
Dla mnie jest problemem niestety oglądanie długo programów statycznych /czytaj kanałów z logo w jednym miejscu. :(/
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze jedno odnośnie https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT32004562-1428561538732-others.
Czytaliście co tam jest napisane. Krótko OLED przełączyć "kanał statyczny" po 1h oglądania?!?, LED przełączyć "kanał statyczny" po 2h oglądania?!?.
"Wypalenia obrazu mogą również wystąpić w telewizorach innych producentów. Spowodowane usterki nie są objęte gwarancją."
Brawo TY !!!!. Teraz to już w ogóle nie wiem co kupić, raczej sobie jakiegoś "kinola" ze śmietnika postawię :)

Jeszcze cytat którego nie rozumiem
"- Podczas długotrwałego oglądania programów w proporcjach 4:3 może dojść do wypaleń obrazu po bokach.".
Przecież w tym formacie mamy boki wygaszone /czarne pasy/ więc jak mogą się wypalić. Chyba ,że coś nie zrozumiałem tzn. tępy jestem :)
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Witam,
Panie Krzysztofie wszystko się zgadza, nie ma tv doskonałego. Nawet producent chcąc wypuścić na rynek tv muisi się liczyć z tym że podczas produkcji mogą przytrafić się klopsy i odźwiek w mediach może być różny. Ale nie można z taką premedytacją kłamać że oled to jest be i nie kupujcie bo będą na pewno wypalenia i powidoki.
Teraz mamy matryce bardzo dobrze zabezpieczone przed tego typu uszkodzeniami, a najgorsze jest to że ten ktoś gdzieś coś usłyszał, przeczytał jakiegoś gniota a nie miał fizycznej styczności z tą technologią wyświetlania obrazu i wypisuje nie do końca sprawdzone informacje śmiejąc zamęt w głowach konsumentów i forumowiczów.
Zobaczcie jak "katują" Oledy na stronie rtings.com, gdzie nie wygląda to tak hiobowo i katastrofalne jak niektórzy opisują.
Pozdrawiam oled1974
"tylko OLED, nigdy więcej LCD"

Ale też nie można pisać, że problemu nie ma. Problem jest i trzeba o nim mówić jasno. Po pierwsze OLEDy wymagają większej wiedzy o sposobie korzystania z nich. Nie są to TV dla maniaków gier. Jednak nawet "dbając" o oleda widzimy, że wypalenia się zdarzają. Nawet na tym forum jest opisanych kilka przypadków. Jedynym plusem jest fakt, że producenci wymienili im matryce. Jednak chyba nikt nie kupuje TV aby co kilkanaście miesięcy reklamować go.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fragment, który dostałem na maila od gościa / jakiś psychiczny chyba /
OSOBIŚCIE UWAŻAM ŻE TWOJE WYPOCINY TUTAJ NA TYM SZACOWNYM FORUM MAJĄ ZA ZADANIE ZDYSTKREDYTOWAĆ TV OLED W OCZACH NIEZDECYDOWANYCH, NIE MASZ RACJI, NIE KŁAM I NIE SIEJ PANIKI.ZOSTAŃ PRZY GÓWNIANYM ODBIORNIKU JAKI POSIADASZ I NIE RÓB LUDZIOM WODY Z MÓZGU.MOGĘ Z tobą PODYSKUTOWAĆ JAK NABĘDZIESZ ODBIORNIK NA MATRYCY OLED.
A JAK NA RAZIE TO JESTEŚ DLA MNIE SAMSUNGOWYM AWANTURNIKIEM KTÓRY W DUPIE BYŁ I GÓWNO WIDZIAŁ.
POZDRAWIAM
oled1974


A to do kogo. Może jakiś problem z psychiką. Szybko do lekarza bo widzę ,że się pogarsza. Do mnie na priv ?!?, co ty tchórz / nie mylić ze śmierdzielem /
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Jedyna firma, która nie produkuje TV OLED to SAMSUNG.
Komentarze negatywne o OLED są na zlecenie wynajętych agencji marketingowych SAMSUNG PL. Jest ich kilka i są zawody która lepiej zada cios w OLED TV.
Topowa bezczelność to zmyła w nazwie QLED TV. Takie to podobne do logotypu OLED. Bardzo sprytne ...
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto chce kupuje Oleda, kto nie chce - nie kupuje !
@Kiki wydaje mi się ,że jesteś inteligentny więc wiesz o co chodzi !. Tu nie jest problem czy chcę czy nie chcę / widziałem tego OLED'a i jest dla mnie jak obraz z KURO odnośnie czerni a może i lepszy/ tylko czy występuje problem w powidokami. Po przeczytaniu całego wątku i na dodatek stronę LG widać, że ten problem może w pewnych okolicznościach wystąpić. Tyle i tylko, a może aż tyle.
 

Pingwinek

Banned
Witam serdecznie,

Byłem użytkownikiem od 28.04.2018 Oleda firmy LG model 65C7V do dnia 14.09.2018 i nie miałem problemów o których piszesz,

Użytkownicy zgłaszają problemy po kilkunastu miesiącach.... A ty nawet do pięciu nie dobrnąłeś

nie ma z czym/kim i oczym dyskutować, tak jak napisałem w ostatnim zdaniu.

Jak nie masz o czym dyskutować z innym użytkownikiem to po prostu tego nie rób. Jeżeli zarzucasz komuś brak wiedzy lub kłamstwo to daj argumenty i dowody na to. Inaczej jesteś takim samym OLED FANEM jak podobno modelk56 "samsungowym awanturnikiem".
Każdy forumowicz czytający wątek sam oceni komu wierzyć.
 
Ostatnia edycja:

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie po co bijecie pianę. Faktem dla mnie niezaprzeczalnym jest, że jakość OLED'a jest zajebista i to nie podlega dyskusji. Przecież temat dotyczy czegoś innego.

Aha jeszcze jakby ten gościu czytał od początku to wiedziałby ,że posiadam 2 TV, starego Panasonica PY80 / plazma / i jakiegoś LCD LG na którym oglądam m.innymi filmy w 3D. Ot i ze mnie Samsungowy guru.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Ja tam nic nie biję. Śledzę wątki o OLEDach już dosyć długo, gdyż zamierzam zakupić Philipsa.
Tak jak napisałeś, problem z powidokiem może wystąpić nawet przy zwykłym użytkowaniu. Jest to spowodowane technologią.Dlatego czytam opinię wszystkich aby dowidzieć się jaka jest skala problemu i jak w przyszłości jemu przeciwdziałać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry