Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

myc

New member
Oglądając dzisiaj dosłownie jakiś film przez max 10 min na TV, zaważałem małe wypalenie/powidok ?!
Film nagle się zakończy i akurat napisy końcowe były na białym tle i zauważyłem mały cień loga stacji :| bardzo delikatny... TV nowy 2 tygodniowy.

Jednak po chwili oglądania innych rzeczy włączyłem test obrazu w różnych barwach i ani śladu.
Czy to normalne na OLED że czasami zostanie chwilowy powidok a nie wypalenie i się nie mi nie martwić ? czy raczej zacząć się martwić o moja matryce ? wydawało mi się ze takie rzeczy pojawiają się po paru godzinnym katowaniu TV ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda, że na podstawie jednego wpisu próbuje się uogólniać sprawę.
Mam już kilka miesięcy ( inni również) i nie pojawiły się takie wypalenia.

" ponieważ jej telewizory QLED nie nadążają za telewizorami OLED LGD, a jej udział w rynku telewizorów premium spadł z 57% w 2015 r. Do 7% w 2018 r. (LG poprzez OLEDT TV tymczasem udało się zwiększyć udział w rynku z 17,5% w 2015 r. do 43% w 2016 r.)."
 

myc

New member
Nienazywajmy tego wypaleniem chyba... porostu na chwile pojawił się powidok.
Dziwi mnie to bo myślałem że takie rzeczy to tylko po paru dobrych godzinach seansu.

Przełączyłem na inna stacje bez loga (reklamy) i po ok 3-5 min włączyłem obraz z PC z białym obrazem i wszystkimi innymi i ani śladu (bez żadnych czyszczeń), wiec nic się nie wypaliło, białe tło dalej czysto i równo białe, pozostałe kolory tez bez zarzutu.

Czytałem że przez pierwsze 100h pracy TV nie zaleca się statycznych obrazów... może to jest wina. A może to normalność u wszystkich tylko tu nastąpiła bardzo specyficzna sytuacja bo nagle znikło logo i pojawił się śnieżno białe tło. Może w normalnym oglądaniu na każdym OLED jest to samo tylko przez dynamikę obrazu powidoki zanikają po chwili, i są nie zauważalne, a trwałe wypalenie nastąpiło by jakby katował TV tak jak piszą w testach całymi dniami jedną stacją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niektórzy opisują na siłę o masowych "wypaleniach" i starają się wszystko uogólniać. Wyniki choćby tylko LG pokazują , że ludzie nabierają coraz więcej zaufania do technologii i zdobywa on w błyskawicznym tempie swoich zwolenników. Jeśli ktoś ma wątpliwości to po prostu nie kupuje oleda.
 

Festan06

New member
Niektórzy opisują na siłę o masowych "wypaleniach" i starają się wszystko uogólniać. Wyniki choćby tylko LG pokazują , że ludzie nabierają coraz więcej zaufania do technologii i zdobywa on w błyskawicznym tempie swoich zwolenników. Jeśli ktoś ma wątpliwości to po prostu nie kupuje oleda.

No właśnie.Nie kupuje.Zastanawiałem się nad oledem LG,Panasonica a może Philipsa.Dużo poczytałem TU i na innych forach.I nie jestem przekonany do Oleda . Chyba potrzebuje jeszcze trochę czasu. Muszą dopracować to i owo.Kupując TV za 2k oczekuję zero problemów.Jeżeli mam wydać taką kasę to chcę mieć głowę spokojną.Z tego co czytam,niestety tak nie jest.A szkoda.Bo obraz jest naprawdę super.
Widziałem.Chyba kupię Panasonica Lcd IPS.
 

browar1000

New member
I ja dlatego mając dwie plazmy Panasonic Th37PV80PA i Panasonic TX-P46G30E 100% sprawne,kupiłem sobie oleda 55c8pla za 7k,mam 2 lata gwarancji,a za 2 lata jak padnie oled "wpalenia"? To kupię sobie oleda 65" może będą jeszcze lepsze.Kupowałem plazmy to też krzyczeli że się wypalą i do dzisiaj grają bez wypaleń.
 

Gikey

Klub HDTV.com.pl
VIP
I ja dlatego mając dwie plazmy Panasonic Th37PV80PA i Panasonic TX-P46G30E 100% sprawne,kupiłem sobie oleda 55c8pla za 7k,mam 2 lata gwarancji,a za 2 lata jak padnie oled "wpalenia"? To kupię sobie oleda 65" może będą jeszcze lepsze.Kupowałem plazmy to też krzyczeli że się wypalą i do dzisiaj grają bez wypaleń.


A ja do swojej plazmy Panasonica sprzed 9 lat dokupiłem Chromecasta za 170 zł i mam SmartTV (nie potrzebuję na dziś więcej niż Netflix i YouTube) na miarę swoich potrzeb. LCD nie chcę a też uważam, że technologia OLED w kwestii wypalania wymaga jeszcze dopracowania jak kiedyś plazmy.
 

mariusz_z

New member
Na ile jest to sprawdzona informacja? mam wrażenie że nawet przy plazmach nie było tej pewności, że unikanie statycznych obrazów podczas pierwszych 100h działania zapobiega wypaleniom. Sam jestem posiadaczem plazmy, jeden z ostatnich modeli i mam wrażenie, że te modele już nie miały problemów z wypaleniami, ale dzięki dopracowaniu technologi a nie "formatowaniu" matrycy. Oczywiście mogę się mylić (i nawet mam nadzieję że tak jest :) ), więc proszę jak ktoś wie więcej i jest pewny tych informacji niech się nią podzieli.
 

Pingwinek

Banned
Zastanawiałem się nad OLEDem, ale dzisiaj sie dowiedziałem, że gwarancja nie obejmuję wypaleń.
Czyli innymi słowy nie jets tak jak tu piszą, że wam wymienią przez dwa lata gwarancji. Zostaniesz sam na lodzie.
Poniżej link do LG, nawet tam zadzwoniłem i to samo mi powiedział chłop przez telefon.
https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT32004562-1428561538732-others

A jak producent czy sprzedawca udowodni Ci, że oglądałeś program powyżej godziny ? Widać, że ten link to jakaś amatorszczyzna. "Okres czasu", chłop przez telefon może wiele rzeczy Ci powiedzieć. Także, żebyś nie zostawiał TV na słońcu :D
 

Pingwinek

Banned
Ale jak udowodnić że to ich wina? Będzie przepychanka
Zawsze jest jak dwie strony mają inne zdanie.
Do czego jest TV? Do oglądania telewizji. Czy producent nie wie jakie treści są podawane odbiorcy. Tak samo producent samochodu może powiedzieć, że silnik się zepsuł bo jeździł pan 100km po autostradzie ze stałą prędkością , a wymagał aby co 50km zmieniać bieg.
 

kryszna_blu

New member
OLEDa 65" można już wyrwać w rozsądnej cenie, ale ta kwestia mnie mocno straszy.
Kłócić się potem z serwisem, bez sensu.
Pytanie do tych co mają: Ile czasu spedzacie dziennie przy tv?
 

Pingwinek

Banned
OLEDa 65" można już wyrwać w rozsądnej cenie, ale ta kwestia mnie mocno straszy.
Kłócić się potem z serwisem, bez sensu.
Pytanie do tych co mają: Ile czasu spedzacie dziennie przy tv?
O swoje prawa trzeba czasami walczyć. Tak wiem dla świętego spokoju można kupić coś innego, bo nie po to kupujesz TV, żeby był w serwisie. Co do czasu przy TV to pewnie widełki są duże, od jakiś 2h do 8h na dobę. Dodam, że u mnie czas jest podzielony na kilka TV.
 

janunio

New member
Bez reklam
W sprawie wypaleń OLED TV;
Jeżeli wychodzisz do pracy a żona puszcza w tym czasie TVN24 to jesteś przegrany.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry