Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak mam oleda, miałem oleda i będę miał kolejnego też Oleda.
Na żadnym nie wypaliłem powidoków.
Jak ktoś ma grać codziennie po 5 godzin w gry i oglądać przez następne 8 godzin tylko TVN 24 i latać co chwila w stresie do telewizora sprawdzając powidoki - to szkoda zdrowia.

Oledowy - mądry głos, gratuluję !

@kiki wreście konktrety :). Lepiej późno niż w.. później :)
 

jurass

Banned
Tak, ale ten wątek nie ma tytułu "Czy to wolny kraj czy już nie", nie dyskutujemy tu także o gustach. Pytanie jest proste: czy na OLED'ach wypalają się powidoki?
 

Grzegorz K

New member
Witam,
Jeszcze dekadę temu wszyscy kupowaliście (przepraszam większość z Was) PLAZMY i wszyscy wiedzieli po wadach tych matryc a jednak KUPOWALIŚCIE na potęgę za kilkanaście ładnych tysięcy PLN i nikt nie narzekał.A dzisiaj temat matryc OLED jest dużo lepiej zabezpieczony przez producenta przed wypalaniem i powidokami daje prawie perfekcyjny obraz to większość jęczy, płacze, szlocha i ujada.Wytłumaczcie mi ten fenomen bo nie jestem wstanie zrozumieć tego pisowskiego podejścia.......
Za wczasy na Dominikanie wydajecie 30 tys. za 14 dni a żal wam 12 tys. na 65" OLEDa z gwarancją 24 miesięcy..........
Teraz LCD Sony 65ZD9 jest już w cenie około 10 tys. miłego oglądania i nie straszcie konsumentów..................................................

Pozdrawiam
oled1974

p.s.
Mam plazmę, ale z najnowszych serii, gdzie temat wypaleń już ich w zasadzie nie dotyczył. Jak technologię OLED również udoskonalą to chętnie kupię taki TV.

U na wakacje tyle nie wydaję ;)
 
Ostatnia edycja:

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie jest proste: czy na OLED'ach wypalają się powidoki?

Oj uwierz mi, że dla niektórych nie było to takie proste. Dopiero pod koniec zaczęło to jakoś wyglądać tzn., że wypalanie jednak w niektórych przypadkach występuje.
Ufff i miejmy nadzieję, że już nikt tego zdania nie zmieni, chyba ,że przy nowych generacjach matryc...czego sobie i Wam serdecznie życzę.
 

pantomima

Banned
Tak, ale ten wątek nie ma tytułu "Czy to wolny kraj czy już nie", nie dyskutujemy tu także o gustach. Pytanie jest proste: czy na OLED'ach wypalają się powidoki?



Jasne , ze oled podatny jest na wypalenia .Wiesz o tym doskonale i glupio , niepotrzebnie drazysz temat , tak jak bys zaczepki szukal..

"czy na OLED'ach wypalają się powidoki " - brawo ! hehe ;)

Jezeli odpowiednio zadbamy o pewne aspekty , to wypalen sie nie dorobimy .
Chesz miec wypalenia ? - podazaj wedle wskazowek Kikiego .
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
A u Ciebie się wypalają ?


Z tego co pamiętam to moja plazma jest też już ze schyłkowej fazy życia tej technologii na rynku, i tak, mam ładne wypalenia. Inna rzecz, że mi to nie bardzo przeszkadza, bo widoczne jest tylko w określonych warunkach. Podczas normalnego oglądania filmów z BD, co dla mnie jest najistotniejsze, w zasadzie nigdy nie jest to widoczne.


Pantomima, zdaje się, że nie zrozumiałeś, że mój tekst był reakcją na to co kiki wypisuje w tym wątku i to raczej polemiczną.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Zrozzumialem zrozumialem...
To ja sie czepiam ;) , bo drazni mnie juz ten 100 jak nie wiecej x omawiany problem .

Oledy sa podatne na wypelenia tak jak podatne byly na nie plazmy i nie ma co zaklamywac rzeczywistosci .

W plazmach problem nidy nie zostal wyeliminowany , w oledach pewnie bedzie podobnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jurass nie wiem czy zrozumiałeś dobrze, pytam czy masz Oleda i czy wypaliłeś Oleda ?
Bo ja miałem i plazmy i Oleda.
Na plazmach przy umiejętnym przygotowanie też zero powidoków.

Czy u Ciebie się wypalił OLED ?
Nie pytam o nic więcej.

Czy są podatne - tak piszemy to każdemu kto deklaruje ilość grania czy oglądania TVN24.
LG sprzedało 1.800.000 , w tym roku będzie prawie 3 mln.
I nie widzę tragedii i rozszarpywania ran, oprócz tych co nie mają Oleda i nigdy nie mieli.
Brawo Oni.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Ale o co Ci chodzi, czy ja twierdzę, że OLED'y się wypalają? To Ty tak twierdzisz i ja z tym nie polemizuję i przyjmuję tę informację od człowieka, który w tym siedzi. I to w zasadzie zamyka ten wątek. Należałoby teraz założyć następny, w którym dyskutowanoby o tym, co zrobić, żeby zminimalizować ryzyko trwałych wypaleń lub go uniknąć.
 
Ostatnia edycja:

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy u Ciebie się wypalił OLED ?
No nie, znowu się zaczyna ?!?. Co to ma znaczyć***?!. Rozumiem, że jak jemu się nie wypaliło to innym też się nie wypali ?! albo odwrotnie ?!?
Czy są podatne - tak piszemy to każdemu kto deklaruje ilość grania czy oglądania TVN24.
Jakoś wcześniej tak nie pisałeś tylko, że nikt nie zmusza do zakupu OLED'a
LG sprzedało 1.800.000 , w tym roku będzie prawie 3 mln.
W Polsce sprzedano najwięcej Skody Fabii - czy to oznacza, że nie mają wad ?!?.
I nie widzę tragedii i rozszarpywania ran, oprócz tych co nie mają Oleda i nigdy nie mieli.
Brawo Oni.
Tego to w ogóle nie chce mi się komentować.
 

Pingwinek

Banned
Kiki nie wypalił plazmy czy teraz oleda bo jego styl korzystania nie jest typowy dla Kowalskiego. Z jego wpisów wynika że ogląda tylko trochę netflixa, filmy, zero sportu, zero informacji. To co miało mu się wypalić.
Temat jak już napisał jeden użytkownik przede mną nie jest o tym czy można wypalić takie matryce. Bo nawet oled1974 narobił zaległości i juz tez przyznaje, że jest to możliwe. Temat jest o tym czy normalny Kowalski ,oglądając trochę newsów, filmow w tygodniu i więcej wszystkiego (sportu, wiadomości, filmów w tv) w weekendy ,narazi tv takim sposobem użytkowania na uszkodzenia. Pytanie kolejne czy jak najdzie go ochota czasem zagrać w coś lub dłużej śledzić kanał informacyjny to już ma się szykować na stałe wypalenie.
Śledzę wiele wątków. Nie tylko tutaj. Póki co moje konkluzje są na plus oleda. Choć nie oznacza to, że nie ma się czego obawiać. Póki co reakcje producentów też są bardzo dobre.
 
Ostatnia edycja:

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
modelk56 - napisz proszę jakie masz własne doświadczenie z oled TV ?
Jakość OLED'a jest dla mnie rewelacyjna, czerń przerosła mistrza. Dlatego wybór padł na OLED'a. Skąd wiem ?! bo mam znajomego, który prowadzi sklep RTV i zawsze jak coś wychodzi "ciekawego" to sobie porozmawiamy/pooglądamy. W przeciwieństwie do Ciebie, powiedział mi, że co do jakości to nie ma czego się czepiać / zresztą to widać***/ ale przestrzegł mnie, że mogą być problemy jeżeli długo będę oglądać jeden program np.TVN24 po 5h dziennie. Dlatego szukałem potwierdzenia na tym forum.
Takie podejście sprzedającego uważam za uczciwe. Ja wtedy decyduję***czy to mi odpowiada czy nie, i nie ważne czy wydam 6tyś ,16tyś,26tyś.

P.S.
Znowu te gwiazdki.
 
Ostatnia edycja:

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po prostu nie rzucaj tyle mięchem. ;) Wiem, że miało być idealnie, ale znowu nie jest, taki świat.
Albo ja Ciebie nie zrozumiałem albo Ty mnie. Te gwiazdki nie oznaczają przekleństw tylko jak pisze post to czasami nie wiadomo czemu same się dopisują ?!?.
Skoro gwiazdki mogły wprowadzić czytelników w błąd no to będę swoje posty edytował i poprawiał. Wolę w "te mańkę" niż być źle zrozumiany :)
 
Ostatnia edycja:

ebolla

New member
przestrzegł mnie, że mogą być problemy jeżeli długo będę oglądać jeden program np.TVN24 po 5h dziennie. Dlatego szukałem potwierdzenia na tym forum.

Witam,

To jest właśnie ta informacja, której tutaj poszukuje.

Planuje kupić LG OLED55B8PLA ale informacje o wypalaniu wzbudziły moje wątpliwości.

Gdyby odpowiedź była jednoznaczna, że np. 24h oglądania tej samej stacji wypalą jej znaczek na matrycy a do 6h dziennie nic nie grozi, wiadomo było by do czego się odnieść.

Np. u mnie telewizor przeciętnie jest włączony od 16-21 (5h) w tygodniu. Do tego dochodzą weekendy, gdzie gra z przerwami ok. 10h. Zazwyczaj leci na nim Comedy Central, Comedy Central Family, na zasadzie, żeby leciało coś w tle. Czasami jest to inny kanał, wieczorami film albo serial na Netflix a w weekendy mecz.

Na bazie tego co czytam na forach, mimo iż nie ma jasnych deklaracji, zaczynam zakładać, że takie oglądanie nie jest "korzystne" dla matrycy Oled.

I teraz moje pytanie. Czy powyższe założenie jest poprawne, czy jest ktoś w stanie potwierdzić, że przy takim oglądaniu nie ma mowy o wypaleniu znaczka stacji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
modelk56
Każdy wypełnia tabelkę.
Jeśli deklaruje granie w gry i TVN 24 zawsze dostaje ZAWSZE !!!!!!
taką samą podpowiedź:
- Oled odpuść sobie , wybieraj LCD.

Więc co to znaczy - " w przeciwieństwie do Ciebie ..." ???

Dodatkowo wielu kupiło Oleda do grania i są zadowoleni i to bardzo.I nikt im tego nie odbierze.
Każdy ma własny rozum i sam decyduje co kupić.
Tak samo było z plazmami i tak jest z oledami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry