Oled a wypalanie - jaka jest prawdziwa prawda? :)

Status
Zamknięty.

Intenso

Banned
Wypowiedź kikiego daje jasną odpowiedź na to pytanie.
Że niby co? Mam kupić tv i obchodzić się z nim jak z jajkiem.
Mamy 21 wiek, jak się za coś biorą, to niech to robią jak należy.
Bo ludzie kupują tv za ciężko zarobione pieniądze.
Odkładają miesiącami lub biorą na raty.
A wy tu się klepiecie po plecach i sobie przytakujecie jak to trzeba umiejętnie oglądać tv, wtedy wszystko jest ok.
Paranoja do kwadratu.

Chuchać i dmuchać i umiejętnie się obchodzić to trzeba z noworodkiem.
 

Pingwinek

Banned
Wypowiedź kikiego daje jasną odpowiedź na to pytanie.
Wypowiedź kikiego jest warunkowa. Podaj definicję umiejętnego korzystania z oled .
Kiki w innym wątku napisał, że jemu Netflix wystarcza. To nie dziwne , że nie ma problemu z wypaleniem. Niestety inni nie ograniczają się jedynie do filmów i to streamowanych.
 

jurass

Banned
Boję się. :? Poza tym mówię jedynie jak rozumiem wpis kikiego. Ja się nie znam, OLED'a na oczy nie widziałem, ale też mogę stanąć przed takim dylematem, dlatego dyskusja mnie interesuje.
 

Grzegorz K

New member
Jeden z zagranicznych serwisów zrobił test i wypalenia są jak najbardziej możliwe. Sam szykowałem się na oleda, ale jak czytam o problemach z branding iem a do tego możliwości wypalenia to sobie na razie darowałem i szukam po prostu dobrego LCD.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Większość z nas, amatorów dobrego obrazu szuka tej perfekcji. OLED w moim odczuciu miał ją zapewnić i nawet za większe pieniądze dać pełną satysfakcję. Rzeczywistość okazała brutalna, klient ma, owszem obraz bliski doskonałości jednak musi się jednocześnie zastanawiać czy warto - przy opisanych już wszędzie i bezdyskusyjnie wadach.
Dla mnie jeszcze nie jest to produkt warty tych pieniędzy właśnie z uwagi na te mankamenty. Czy uda się je wyeliminować, przyszłość pokaże...
 

Grzegorz K

New member
Kiki patrzę na to tak: kupiłbym OLED, ale jeżeli wypali mi się coś zaraz po gwarancji to będzie masakra. Nie chcę wydawać takich pieniędzy na zmianę telewizora co 2-3 lata.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim przypadku to około 13-15tyś, Jak mam pomyśleć***,że za 2-3 nawet 5 lat zobaczę to co nie chcę zobaczyć a od sprzedającego usłyszałbym przy sprzedaży ,że wypalanie to jakaś zmowa konkurencji to qrwa naprawdę dobrze, że trzeba mieć pozwolenie na broń bo inaczej nie wiem co bym zrobił.... oczywiście temu co sprzedał mi ten TV :) /mój post proszę potraktować trochę z przymrużeniem oka... ale oczywiście tylko trochę :) /
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Grzegorz K - masz jakiekolwiek wątpliwości - to odpuść sobie Oleda.
Nic na siłę.
Dobre LCD dają dobry obraz !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli połowę już masz za sobą.
Teraz napisz w oddzielnym wątku jeszcze raz potrzeby, warunki i klasę cenową i już będzie z górki.
 

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie 10 lat temu pisano co trzeba robić po zakupie plazmy. Pamiętam, że z tego forum dowiedziałem się o "formatowaniu matrycy", powidokach itp. Było jasne i uczciwe podejście.
Teraz gdy człowiek przymierza się do nowego tv i bierze pod uwagę jakość to jedyny wybór pada na OLEDA.
Ale jak już zagłębi się w temat to nie ma jednoznacznej odpowiedzi a przecież można napisać jak w rzeczywistości ta sprawa wygląda i kupujący oceni czy w jego przypadku wypali się czy nie.
Stwierdzenie jak nie chcesz nie kupuj, moim zdaniem nie przystoi formułować userom na tym forum.
Dla mnie jest to, a raczej powinno być, miejscem rzetelnej informacji.

P.S.
Z tymi wakacjami jednak coś jest na rzeczy :).

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego jak ma wątpliwości to ma odpuścić? :) Może powinien bardziej zagłębić temat, że spotkać na forach gdzie ludzie się żalą cieżko znaleźć wypalonego, a ludzie mają wiele np. LG serii 6 i 7. Wypalenie jest moim zdaniem taką rzadkością w Oled jak w Plazmach. Ja kupiłem dzisiaj i nie zamierzam oszczędzać. Jeżeli coś się wydarzy to napiszę tutaj co oglądam i ile czasu dziennie. Będzie to dla mnie nauczka i dla was pomocna informacja. W plazmie po kilku latach był minimalny znaczek TVN po 6-8 latach? Telewizor chodził cały dzień, żeby chodzić... w większości leciało sobie o tak po prostu TVN. Na noc człowiek ustawiał czasami TVN24 i zapominał wyłączyć :D Paska nie było.

Jeżeli po 5 latach lub 7 kiedy już będę zmieniał na nowszy model, pojawi się coś to naprawdę nie będzie mnie to interesowało. Przy dzisiejszych cenach Oled i ratach 0% nie powinniśmy mieć z tym problemu. Dodatkowo w ciągu 2 lat można zgłaszać na reklamację i gwarancję. A jak wymienią to masz znowu 2 lata gwarancji na ekran..

I takie podejście można zrozumieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak mam oleda, miałem oleda i będę miał kolejnego też Oleda.
Na żadnym nie wypaliłem powidoków.
Jak ktoś ma grać codziennie po 5 godzin w gry i oglądać przez następne 8 godzin tylko TVN 24 i latać co chwila w stresie do telewizora sprawdzając powidoki - to szkoda zdrowia.

Oledowy - mądry głos, gratuluję !
 

Intenso

Banned
Jak mam oleda, miałem oleda i będę miał kolejnego też Oleda.
Na żadnym nie wypaliłem powidoków.
Jak ktoś ma grać codziennie po 5 godzin w gry i oglądać przez następne 8 godzin tylko TVN 24 i latać co chwila w stresie do telewizora sprawdzając powidoki - to szkoda zdrowia.

Oledowy - mądry głos, gratuluję !
To co? To jak przyjdzie weekend i po całym tygodniu pracy będę chciał odpocząć i pograć przez pół dnia to nie będę mógł bo mi się tv za naście tysięcy wypali?
Przecież to jest nie dorzeczne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry