Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

filcek

Member
Perfekcyjna czerń oraz nieskończony kontrast tylko w OLED. LCD jest tylko bezpieczną alternatywą do wyświetlania statycznych treści. Entuzjasta filmowy zawsze postawi na jakość, którą zapewnia na dziś tylko organiczna matryca.
 

SDman

Banned
Perfekcyjna czerń oraz nieskończony kontrast tylko w OLED. LCD jest tylko bezpieczną alternatywą do wyświetlania statycznych treści. Entuzjasta filmowy zawsze postawi na jakość, którą zapewnia na dziś tylko organiczna matryca.
Ta perfekcyjna czerń może przy złym ustawieniu, a takie preferuje "niby kalibracja" dla niebieskich nie mieć nic wspólnego z dobrym obrazem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1637504-post175.html

Absolutnie wiem, że OLED jest lepszy- chociaż nie każdy od każdego LCD i w każdych warunkach i na różnych materiałach.
Jak ktoś tego nie rozumie lub nie chce zrozumieć, nic na to nie poradzę.
Każdy powinien posiadać również świadomość, że:
na OLED trzeba mieć kasę i jej zapas jak się przytrafi wypalenie zbyt wcześnie i po gwarancji.
OLED ma odbicia, oczywiście jak już kupimy to musimy z tym żyć -przyzwyczaić się.
Tak więc w mojej opinii nie zgadzam się, że LCD to tylko komfort używania jak się chce, to również doskonały obraz,
z całą pewnością mogę stwierdzić nie dający najmniejszych szans starszej technologii PDP.
Brak 4K, HDR i WCG dają ogromną przewagę vs PDP.
 

filcek

Member
Każdy oled ma perfekcyjna czerń oraz nieskończony kontrast . Oczywiście można poprzez zmianę ustawienia gamma zrobić szarą czerń na Oled tylko po co ? Odbicia są prawie identycznie na oled jak na Lcd . Jakość obrazu OLED ma zawsze lepszą od Lcd . Każdy nowy oled z roku 2021 ma dobre skalowanie obrazu włącznie z niskimi modelami jak LG seria A .

Odbicia:

https://www.rtings.com/tv/tools/com...d-vs-lg-b9-oled/779/915?usage=1&threshold=0.2
 

Manarino

Banned
Każdy oled ma perfekcyjna czerń oraz nieskończony kontrast . Oczywiście można poprzez zmianę ustawienia gamma zrobić szarą czerń na Oled tylko po co ? Odbicia są prawie identycznie na oled jak na Lcd . Jakość obrazu OLED ma zawsze lepszą od Lcd . Każdy nowy oled z roku 2021 ma dobre skalowanie obrazu włącznie z niskimi modelami jak LG seria A .

Odbicia:

https://www.rtings.com/tv/tools/com...d-vs-lg-b9-oled/779/915?usage=1&threshold=0.2

Ten Pan nigdy nie miał oleda w swoim salonie. Więc niewiele może powiedzieć na jego temat .
Ponadto po 8 latach zmienił pdp na leda za 3.800 zł . Nawet nie skalibrował go profesjonalnie ( bo go nie stać, co sam przyznał) , wklepał ustawienia na oko z poziomu menu tv i określił jego obraz fantastycznym wraz z wadami technologii led : bading, cloudning , brak smolistej czermi itp itd
. Mało wiarygodne są Jego uwagi .
To raczej złość z braku możliwości posiadania oleda we własnym salonie .

Odkąd oled pojawił się na rynku konsumenckim , led nigdzie nie dostał referencji. Najlepsze flagowe oledy dostają referencję co roku . Mimo to,twierdzi, że "że OLED jest lepszy- chociaż nie każdy od każdego LCD "
Tego typu gadanina , zacięcie, zacietrzewienie przysłowiowego "kowalskiego" wcale nie powinna dziwić.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Coś cenę zawyżyłeś, ostatnio był u ciebie za 3600,-
Możesz się wylewać jak chcesz forum daje ci taki przywilej mnie zresztą również.
Takie strony podchodzą do tematu profesjonalnie, tobie daaaleko do takiej oceny.
https://www.t3.com/reviews/samsung-q95t-q90t-review-4k-qled-tv
https://www.techradar.com/reviews/samsung-q90t-qled-tv
https://www.digitaltrends.com/tv-reviews/samsung-q90t-4k-hdr-qled-tv-review/
Zamów sobie jak ci potrzebna tą pseudo kalibrację, jest taniauuutka, jak ja będę potrzebował
kalibracji to na 100% nie takiej.
 

tracer10

Member
Arcyzabawne i jednocześnie żałosne, że najwięcej do powiedzenia na temat Oled ma koleś który go nigdy nie miał.
Chłopie nie jest ci tak po prostu wstyd? Nie masz jakiejkolwiek refleksji nad tym ci smarujesz tutaj?
 

Manarino

Banned
Coś cenę zawyżyłeś, ostatnio był u ciebie za 3600,-
Możesz się wylewać jak chcesz forum daje ci taki przywilej mnie zresztą również.
Takie strony podchodzą do tematu profesjonalnie, tobie daaaleko do takiej oceny.
https://www.t3.com/reviews/samsung-q95t-q90t-review-4k-qled-tv
https://www.techradar.com/reviews/samsung-q90t-qled-tv
https://www.digitaltrends.com/tv-reviews/samsung-q90t-4k-hdr-qled-tv-review/
Zamów sobie jak ci potrzebna tą pseudo kalibrację, jest taniauuutka, jak ja będę potrzebował
kalibracji to na 100% nie takiej.


No i po co się prujesz ?
Na kalibrację jestem umówiony z Maćkiem K z konkurencyjnego forum . Ile razy mam Ci to powtórzyć, żebyś w końcu to odnotował .
Do leda q90t z kalibracją bym się nie fatygował, choć i ten kombajn do wszystkiego pasuje skalibrować.

Nie stać Cię na obraz premium, nie stać Cię na profesjonalną kalibrację i wylewasz ten swój niedosyt .

Samsung q90t to nie jest obraz premium . Nie jest to fantastyczny obraz i nie będzie.

Przysłowiowy "kowalski" będzie jednak twierdził inaczej, co właśnie czynisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie nikt nie dyskutuje co do jakości Oleda.
Oled na dziś to najlepsza ,bezkompromisowa jakość.
Dobrze w czasach gdy wszystko drożeje Oledy jeszcze nie zmieniły cen !
I są jeszcze w specjalnej promocji.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na razie nikt nie dyskutuje co do jakości Oleda.
Oled na dziś to najlepsza ,bezkompromisowa jakość. ...

Nie dyskutuje??? Kiki, chyba nigdy nie byłeś obiektywny ale od jakiegoś czasu przechodzisz już sam siebie.

Cały czas się toczą dyskusje o wyższości jednej technologii nad drugą ale co ważniejsze - nie da się wyłonić zwycięzcy bo różnice są tak małe, że wybór LCD/OLED sprowadza się do indywidualnych preferencji użytkownika. I dobrze o tym wiesz, więc po co piszesz takie głupoty jak wyżej. Masz nas za idiotów czy jak? Rozumiem, że masz za dużo OLEDów na stanie i chciałbyś je wypchać ale są jakieś granice przyzwoitości.
 

Manarino

Banned
Nie dyskutuje??? Kiki, chyba nigdy nie byłeś obiektywny ale od jakiegoś czasu przechodzisz już sam siebie.

Cały czas się toczą dyskusje o wyższości jednej technologii nad drugą ale co ważniejsze - nie da się wyłonić zwycięzcy bo różnice są tak małe, że wybór LCD/OLED sprowadza się do indywidualnych preferencji użytkownika. I dobrze o tym wiesz, więc po co piszesz takie głupoty jak wyżej. Masz nas za idiotów czy jak? Rozumiem, że masz za dużo OLEDów na stanie i chciałbyś je wypchać ale są jakieś granice przyzwoitości.


Tylko w Twojej głowie te różnice są małe.
I to nie dziwi, bo najwięcej negatywnych opinii na temat jakości oledów pada z ust tych, którzy oleda nie posiadają.

Flagowe oledy praktycznie wszędzie dostają referencję. Ledy z najwyzszej półki nie dostają ich nigdzie .

Myślę że Twoja wiedza jest tej samej jakości, co sprzęt, który masz w stopce .
 

Manarino

Banned
Na razie nikt nie dyskutuje co do jakości Oleda.
Oled na dziś to najlepsza ,bezkompromisowa jakość.
Dobrze w czasach gdy wszystko drożeje Oledy jeszcze nie zmieniły cen !
I są jeszcze w specjalnej promocji.


Nie zgadzam się .Dyskusje toczą się zażarte w gronie tych, którzy oledów nie posiadają .
 

Manarino

Banned
Dyskutujesz, a na oczy topowego LCD nie widziałeś, nam natomiast zabraniasz pisać o OLED.
Wiesz z czym mi się to kojarzy?

W d mam z czym Ci sie to kojarzy .
Jesteś osobnikiem, który w ciagu dekady mial tylko 2 telewizory . Nigdy nawet przez chwilę nie miał oleda . Jesteś biedny w wiedzę, doświadczenie .Można by dyskutować, ale nie ma z kim i o czym

Widziałem nie jednego topowego leda. I zawsze moją większą uwagę dużo bardziej przyciągał obraz stojącego obok oleda .

Inżynierowie z Sony , widzieli zapewne więcej topowych ledów . Tworzą te telewizory . Jednak do produkcji swojego referencyjnego monitora BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled .

Daniel Dubreuil tłumaczy, dlaczego :

Produkty TRIMASTER EL™, charakteryzujące się znaczną przewagą technologiczną i posiadające o wiele więcej zalet niż monitory produkowane w starszej technologii, są dostępne na rynku zaledwie od 18 miesięcy, a już sprzedały się na świecie w ilości ponad 20 000 sztuk. Monitory te zaczęły pojawiać się niemal wszędzie. Są wykorzystywane w***produkcji filmowej, do podglądu obrazu z***kamer, jako monitory referencyjne do profesjonalnej edycji oraz, coraz częściej, jako monitory referencyjne w***wozach transmisyjnych. Tak więc dzięki technologii***OLED TRIMASTER EL™***transmisje na żywo będzie można realizować w***znacznie lepszej jakości obrazu niż dotąd. „Podstawowy powód, dla którego warto wymienić stare monitory LCD na te wyprodukowane w technologii OLED w telewizyjnym wozie transmisyjnym to znaczna poprawa jakości wyświetlanego obrazu, wyższy współczynnik kontrastu, szeroka rozpiętość całkowita i doskonałe odwzorowania szczegółów czerni” – wyjaśnia starszy specjalista ds. produktów w firmie Sony, Daniel Dubreuil.

Precyzyjne odwzorowanie czerni

„Główną bolączką branży w poprzedniej dekadzie był fakt, że żadne z dostępnych monitorów LCD nie były w stanie w sposób dokładny wyświetlić obrazu uchwyconego przez kamerę. Dlatego jakość obrazu z kamery była niższa, co oczywiście odbijało się na jakości produkcji. Kontrola poziomu czerni to czynnik decydujący o***finalnej jakości materiału. Monitory OLED poprawiają widoczność szczegółów o***małej luminancji, a***przez to pozwalają dokładnie regulować poziom czerni”. „Kolejną zaletą technologii OLED, zwłaszcza przy wyświetlaniu szybkich akcji sportowych, jest brak ciekłych kryształów, które muszą zmieniać swój stan. Dzięki temu nie występują opóźnienia w***odwzorowaniu ruchu, tak samo jak w***monitorach kineskopowych”, dodaje Dubreuil. „W przypadku imprez sportowych, gdzie niezwykle istotne jest, by monitor nie pozostawiał smug spowodowanych szybkim ruchem obiektów, wyświetlacze OLED mają znaczną przewagę nad LCD. Podczas innych transmisji na żywo, na przykład z***opery, wierne oddanie ruchu nie jest oczywiście najważniejszym czynnikiem. W***takich przypadkach podstawowe znaczenie dla uzyskania pięknego obrazu ma odwzorowanie czerni, zatem monitor OLED nadal będzie ogromną zaletą”.

Resztę artykułu mozna znaleźć tutaj : https://pro.sony/pl_PL/products/broadcast-monitors/broadcast-obs-trimaster-el-oled-monitors

Myślę, że każdy roztropny forumowicz wyciągnie stosowne wnioski , a bzdury rozsiewane przez typowych przysłowiowych "Kowalskich" będzie traktował z przymrużeniem oka .
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko w Twojej głowie te różnice są małe.
I to nie dziwi, bo najwięcej negatywnych opinii na temat jakości oledów pada z ust tych, którzy oleda nie posiadają.

Flagowe oledy praktycznie wszędzie dostają referencję. Ledy z najwyzszej półki nie dostają ich nigdzie .

Myślę że Twoja wiedza jest tej samej jakości, co sprzęt, który masz w stopce .

SONY XH9505 to najwyższy model 4K. Do niedawna byłem też użytkownikiem OLEDA LG 55C11, którego zdążyłem dobrze przetestować i którego "pogoniłem" (z kilku powodów).
Strzeliłeś więc jak kulą w płot.
A porównując ww. modele stwierdzam, że są podobnej klasy. Uogólniając: OLED lepszy w nocy, LCD lepszy w dzień. OLED ma lepsze kąty a LCD lepszą płynność ruchu. Za każdym razem jest coś za coś i nie sposób wyłonić zwycięzcy.
Nawet tak wspaniała "oledowa" czerń, była tylko nieznacznie lepsza od czerni XH9505 i różnicę tą było widać tylko w całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia. Już nawet w półmroku, czerń obu TV była identyczna.
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
SONY XH9505 to najwyższy model 4K. Do niedawna byłem też użytkownikiem OLEDA LG 55C11, którego zdążyłem dobrze przetestować.
Strzeliłeś więc jak kulą w płot.

Polecam artykuł wyżej . W sieci eksperckich podobnych opinii jest więcej.
Ty jesteś zwykłym "Kowalskim " , którego nie stać na obraz premium. Można by dyskutować, ale z kim i o czym ..Mozna by sugerować się Twoimi wskazówkami, ale jak, jak Ty nie masz ani preferencji , ani doświadczenia a Twoja wiedza jest pokroju jakości sprzętu, jaki masz w stopce.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Polecam artykuł wyżej . W cieci eksperckich podobnych opinii jest więcej.
Ty jesteś zwykłym "Kowalskim " , którego nie stać na obraz premium. Można by dyskutować, ale z kim i o czym ..Mozna by sugerować się Twoimi wskazówkami, ale jak, jak Ty nie masz ani preferencji , ani doświadczenia a Twoja wiedza jest pokroju jakości sprzętu, jaki masz w stopce.

Dziękuję za komplement. Bo tak odbieram co napisałeś, skoro mam sprzęt z najwyższej półki (oba modele SONY i Nvidia to flagowce, mam też dużo innego sprzętu ale nie będę nim zaśmiecał stopki).
A poza obrażaniem innych, potrafisz coś merytorycznego napisać?
 

Manarino

Banned
SONY XH9505 to najwyższy model 4K. Do niedawna byłem też użytkownikiem OLEDA LG 55C11, którego zdążyłem dobrze przetestować i którego "pogoniłem" (z kilku powodów).
Strzeliłeś więc jak kulą w płot.
A porównując ww. modele stwierdzam, że są podobnej klasy. Uogólniając: OLED lepszy w nocy, LCD lepszy w dzień. OLED ma lepsze kąty a LCD lepszą płynność ruchu. Za każdym razem jest coś za coś i nie sposób wyłonić zwycięzcy.
Nawet tak wspaniała "oledowa" czerń, była tylko nieznacznie lepsza od czerni XH9505 i różnicę tą było widać tylko w całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia. Już nawet w półmroku, czerń obu TV była identyczna.

Tak tak, lepsza płynność a w półmroku identyczna czerń :)
W odpowiedzi na Twoje banialuki jeszcze raz wklejam opinię eksperta :

Inżynierowie z Sony do produkcji swojego referencyjnego monitora BVM-X300 V2 zastosowali matrycę oled a nie led.

Daniel Dubreuil tłumaczy, dlaczego :

Produkty TRIMASTER EL™, charakteryzujące się znaczną przewagą technologiczną i posiadające o wiele więcej zalet niż monitory produkowane w starszej technologii, są dostępne na rynku zaledwie od 18 miesięcy, a już sprzedały się na świecie w ilości ponad 20 000 sztuk. Monitory te zaczęły pojawiać się niemal wszędzie. Są wykorzystywane w***produkcji filmowej, do podglądu obrazu z***kamer, jako monitory referencyjne do profesjonalnej edycji oraz, coraz częściej, jako monitory referencyjne w***wozach transmisyjnych. Tak więc dzięki technologii***OLED TRIMASTER EL™***transmisje na żywo będzie można realizować w***znacznie lepszej jakości obrazu niż dotąd. „Podstawowy powód, dla którego warto wymienić stare monitory LCD na te wyprodukowane w technologii OLED w telewizyjnym wozie transmisyjnym to znaczna poprawa jakości wyświetlanego obrazu, wyższy współczynnik kontrastu, szeroka rozpiętość całkowita i doskonałe odwzorowania szczegółów czerni” – wyjaśnia starszy specjalista ds. produktów w firmie Sony, Daniel Dubreuil.

Precyzyjne odwzorowanie czerni

„Główną bolączką branży w poprzedniej dekadzie był fakt, że żadne z dostępnych monitorów LCD nie były w stanie w sposób dokładny wyświetlić obrazu uchwyconego przez kamerę. Dlatego jakość obrazu z kamery była niższa, co oczywiście odbijało się na jakości produkcji. Kontrola poziomu czerni to czynnik decydujący o***finalnej jakości materiału. Monitory OLED poprawiają widoczność szczegółów o***małej luminancji, a***przez to pozwalają dokładnie regulować poziom czerni”. „Kolejną zaletą technologii OLED, zwłaszcza przy wyświetlaniu szybkich akcji sportowych, jest brak ciekłych kryształów, które muszą zmieniać swój stan. Dzięki temu nie występują opóźnienia w***odwzorowaniu ruchu, tak samo jak w***monitorach kineskopowych”, dodaje Dubreuil. „W przypadku imprez sportowych, gdzie niezwykle istotne jest, by monitor nie pozostawiał smug spowodowanych szybkim ruchem obiektów, wyświetlacze OLED mają znaczną przewagę nad LCD. Podczas innych transmisji na żywo, na przykład z***opery, wierne oddanie ruchu nie jest oczywiście najważniejszym czynnikiem. W***takich przypadkach podstawowe znaczenie dla uzyskania pięknego obrazu ma odwzorowanie czerni, zatem monitor OLED nadal będzie ogromną zaletą”.

Resztę artykułu można znaleźć tutaj : https://pro.sony/pl_PL/products/broadcast-monitors/broadcast-obs-trimaster-el-oled-monitors

Obrazaniem innych mozna nazwać wasze pseudo wywody , ktore nijak mają się do rzeczywistości.

No naprawdę, sprzęt w stopce masz z najwyższej półki ;)
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W d mam z czym Ci sie to kojarzy .

Myślę, że każdy roztropny forumowicz wyciągnie stosowne wnioski ,

Oooo...zaczyna się polska forumowa merytoryka.
Manarino...ja nie podważam jakości obrazu w Oledach. Bynajmniej .Ten jest kapitalny.Ale również ta technologia jak każda inna z resztą, ma swoje wady .A o tych, jako osoba mieniąca się znawcą i ekspertem od TV nawet się nie zająknąłeś.
I powiem Ci że ten brak chociaż minimalnego obiektywizmu i wręcz bałwochwalcze uwielbienie danej technologii wzbudzają moje podejrzenia.Li tylko na podstawie Twoich postów nigdy nie zdecydowałbym się na zakup chwalonego przez Ciebie rodzaju telewizora.
A swoją drogą...pochwal się proszę jakiego to Oleda będzie Ci kalibrował Maciej K ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry