Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Idę dzisiaj do kolegi na "wizję lokalną" jego oleda .Wiem tylko że tv jest od LG i kolega ma go prawie trzy lata.
Po wizji lokalnej podzielę się obserwacjami .
 

VitoCx

Member
Powinieneś jednak sprecyzować jakiego OLED`a, bo nie każdy model
i nie w każdym miejscu i nie na każdym rodzaju materiału będzie lepiej jak to zazwyczaj piszesz.
Takie małe sprostowanie.


Takie sprostowania to Ty powielasz w każdym wątku. To jest jakaś obsesja czy obrany cel?
Jakiego Oleda nie wybierze to i tak będzie zadowolony, w przeciwieństwie do LCD.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Takie sprostowania to Ty powielasz w każdym wątku. To jest jakaś obsesja czy obrany cel?
Jakiego Oleda nie wybierze to i tak będzie zadowolony, w przeciwieństwie do LCD.

Oj... nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. I to mówi Ci użytkownik zarówno OLEDA jak i dobrego LCD. Jednoznaczne stwierdzenie, że OLED jest lepszy od każdego LCD jest nieprawdziwe. Dużo zależy od potrzeb i warunków w jakich się ogląda. Wystarczy stwierdzić, że jak ktoś ogląda dużo i głównie w dzień, to dobry LCD będzie lepszy. Jak do tego dodamy, że użytkownik planuje oglądać materiały o statycznych elementach obrazu (gry, kanały informacyjne) to takiego OLEDa zalecałbym od razu skreśli z listy zakupów.

OLEDA natomiast mogę zdecydowanie polecić, gdy ktoś szuka TV głównie do nocnych seansów filmowych. Tutaj dopiero widać jego przewagę nad LCD.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Takie sprostowania to Ty powielasz w każdym wątku. To jest jakaś obsesja czy obrany cel?
Jakiego Oleda nie wybierze to i tak będzie zadowolony, w przeciwieństwie do LCD.

Ja powielam, ty negujesz, co w tym złego, :eek:k: wnioski wyciągną inne osoby. Ty masz prawo twierdzić mając OLED swoje, ja mając LCD Premium swoje.
Zakładam, że oboje robimy to w domowym zaciszu.
Są jednak osoby, które potrafią spojrzeć na OLED`a nie tylko w zachwytach i jest ich zapewniam więcej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1637669-post144.html
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Oled 65oled805 słoneczny salon zero odbić Król jest tylko jeden :)
 

Attachments

  • 20211016_161737.jpg
    20211016_161737.jpg
    283,1 KB · Wyś: 17

VitoCx

Member
kola1: Gdzie w moim poście napisałem, że jest lepszy?
Ale tak, wybierając Oleda będzie zadowolony, bo jakość obrazu jest extra. Po prostu jest to towar premium. Nie każdy Lcd nalezy do tej grupy, a na pewno nie tv SDmana.
Jeżeli ktoś wybiera Oleda i ogląda non stop kanały informacyjne to jasne, że istnieje ryzyko wypaleń ale nie pisz mi o oglądaniu w dzień i problemach bo sam oglądam i nie mam powodów do narzekań z tego tytułu.
Zawsze interfejs w grach można wyłączyć lub mocno ograniczyć jak ktoś się boi i tyle w temacie. Ja gram, oglądam mecze i filmy i jestem w 100% zadowolony z dokonanego wyboru.

SD: Każdy może trafić na sztukę z wadami, OLED czy LCD nie ma znaczenia. To się po prostu zdarza. Przecież ja tego nie neguję, a poza tym co to ma do rzeczy?
Jeśli chodzi o skalowanie zwykłych treści to sygnał mam za sat i tv świetnie na niego reaguje. Z DVB-T też super. Euro na TVP 4K to był sztos!
 

SDman

Banned
"Nie każdy Lcd nalezy do tej grupy, a na pewno nie tv SDmana" czyli to nie Twoje czary, tylko co brak wiedzy ?
Samsung Q90T czy Q95T to topowe "Premium" TV LCD z 2020 roku,
bez najmniejszego problemu dobrze ustawione mogą stanąć do porównań z OLED.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jestem już po wizycie.
Rzeczony oled to LG 65B8.
Powiem tak...obraz na tym tv, pomimo tego ,że w zasadzie niemal na ustawieniach fabrycznych(koledze nie chce się bawić z ustawieniami) jest bardzo fajny .Po prostu, fajnie gra.
Ale nawet nie będę próbował porównywać obrazu na tym OLEDZIE i moim LCD.Bo żeby to zrobić w miarę rzetelnie oba telewizory powinny być w tym samym pomieszczeniu, najlepiej obok siebie.
Chodzi mi o warunki oświetleniowe.
U mnie jedno okno jest prostopadle do odbiornika a drugie z lewej strony, pod kątem 90 stopni.U kolegi natomiast okno jest za telewizorem i oświetla jego tył.
To zupełnie różne warunki pracy tych tv.
Ale nawet w tak innych warunkach jak u kolegi w pokoju, po wyłączeniu OLEDA na matrycy było widać odbicia.Nie tak duże jak na moim PDP ale jednak jakieś były. Przy braku porównania w jednakowych warunkach powiedziałbym że te odbicia są na podobnym poziomie jak na moim LCD.I z dużym prawdopodobieństwem ,gdyby te telewizory wisiały u mnie obok siebie to na obu byłyby podobne odbicia. Przy wyłączonym jak i pracującym odbiorniku.
To tyle co mogę powiedzieć o tych tv, stojących w dwóch różnych pomieszczeniach.
W takiej sytuacji nie widzę sensu dalszych porównań bo to jakby porównywać dwa różne samochody sportowe jadące po różnych torach.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Gitara i SD udajcie się do psychiatry co wy piszecie Oled to Oled jak nie masz pieniędzy kup leda ale po co ta walka co lepsze . Wiadomo Oled jest królem na tą chwilę nie ma lepszej technologi kropka.:)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Gitara i SD udajcie się do psychiatry co wy piszecie Oled to Oled jak nie masz pieniędzy kup leda ale po co ta walka co lepsze . Wiadomo Oled jest królem na tą chwilę nie ma lepszej technologi kropka.:)

Już mi proponowałeś wizytę u psychiatry. Nie byłem jeszcze ,może kiedyś skorzystam jak mi polecisz swojego.
Nie wiem czy zauważyłeś ale ja opisuję to co widzę a nie to co chciałbym zobaczyć .Nie walczę o to co lepsze. Nigdzie nie piszę ,że Lcd jest lepsze od Oleda lub odwrotnie.
Tu masz zdjęcie Twojego "króla". LG 65B8
 

Attachments

  • image000000003.jpg
    image000000003.jpg
    115,6 KB · Wyś: 67

VitoCx

Member
"Nie każdy Lcd nalezy do tej grupy, a na pewno nie tv SDmana" czyli to nie Twoje czary, tylko co brak wiedzy ?
Samsung Q90T czy Q95T to topowe "Premium" TV LCD z 2020 roku,
bez najmniejszego problemu dobrze ustawione mogą stanąć do porównań z OLED.


Jedyna możliwa alternatywa dla oleda w segmencie tv lcd to mini led. Wiesz co to?


Ja też dam Ci radę w temacie zdjęć.. wklejaj jeszcze więcej swoich i porównuj detale, klatka po klatce z innymi :-D
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Gitara i SD udajcie się do psychiatry co wy piszecie Oled to Oled jak nie masz pieniędzy kup leda ale po co ta walka co lepsze . Wiadomo Oled jest królem na tą chwilę nie ma lepszej technologi kropka.:)

LEDowe to są bilbordy co najwyżej.
Dobre LCD kosztuje więcej od budżetowego albo wręcz średnio półkowego OLEDA. Nie bardzo rozumiem więc Twoją argumentację.
A królem to może się stać dopiero microLED, jak wejdzie pod strzechy, bo zarówno OLED jak i LCD mają długą listę wad (w obu technologiach jest ona podobnej długości).
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry