Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Odbicia na OLED są dużo mniej widoczne niż na plazmie. Podziel się z nami pierwszymi wrażeniami. Jak nowy LCD wypada w porównaniu do plazmy ??

Nowy tv wisi w tym samym miejscu co PDP , ma takie same warunki oświetleniowe(mam na myśli okna) i dlatego mogę porównać stopień odbić na obu odbiornikach.
Gdybym powiedział że na Lcd nie ma odbić to skłamałbym. Ale w porównaniu do plazmy odbicia są znacznie mniejsze .Zarówno przy zgaszonym tv jak i przede wszystkim podczas pracy telewizora.W związku z tym komfort oglądania jest bez porównania lepszy. Do tego stopnia, że nawet jeśli w jasny dzień czasem coś delikatnie widać odbitego w matrycy ,to tylko na czarnym tle.
Po zmroku ,przy sztucznym oświetleniu w pokoju na matrycy widać tylko wyświetlany obraz. Nic więcej.
Komfort oglądania w porównaniu do plazmy....bezcenny.
Mimo wszystko trudno porównywać jakość obrazu plazmy z 2013 roku do Lcd z roku bieżącego. Te odbiorniki dzieli 8 lat.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Już wklejałem to w sąsiednim wątku
5-C7328-DF-FCE4-4-CB7-9-AD5-34-D72-C4-F3-F4-A-png-57a0cbf4b835c27528a6a465101c7d92.png


To zdjęcie to cała kwintesencja jak tragiczne były plazmy jeśli chodzi o odbicia. Niektóry to sobie do dzisiaj lubią***wmawiać że to dobre telewizory.
 

Manarino

Banned
Już wklejałem to w sąsiednim wątku
5-C7328-DF-FCE4-4-CB7-9-AD5-34-D72-C4-F3-F4-A-png-57a0cbf4b835c27528a6a465101c7d92.png


To zdjęcie to cała kwintesencja jak tragiczne były plazmy jeśli chodzi o odbicia. Niektóry to sobie do dzisiaj lubią***wmawiać że to dobre telewizory.

W roku 2013 Panasonic wypuścił na rynek ostatnie plazmy , w tym flagowy model zt60 . Jednocześnie Samsung swój flagowy model f8500 .Później jeszcze przez rok produkował wyświetlacze pdp .
Jedyną słabością plazm było to, że nie świeciły zbyt mocno . Stąd słabsza jakość anty reflelsu , by nie przytłumić zbyt mocno tego panelu .

Poza tym pod każdym względem zmiatały ledy .
Na tamtą chwilę f8500 i zt60 to były obrazy najlepsze na rynku. Wcześniej plazmy Kuro .

Plazmy to były świetne telewizory, nie tylko dobre . Nie masz nawet pojęcia ile kasy trzeba było wpakować, aby posiadać Kuro a tylko dlatego , że pierwsza była plazma
czyli jakość a później długo nic .
Nie pleć głupot, jak się nie znasz .
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
A co ma czas do tego ?Kiedyś czy dzisiaj to dalej są dobre telewizory. One się nie zmieniły z upływem czasu .Doszedł tylko oled a i lcd mocno się rozwinęło. Jestem ciekaw jak by wyglądała plazma gdyby nie zaprzestano jej produkcji i byłaby dalej rozwijana.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Plazma Kuro która nie weszła do produkcji była cienka jak Oled i była rewelacyjna !

Skąd wiesz że była rewelacyjna? Oglądałeś , testowałeś ,czy opierasz się tylko na zasłyszanych opiniach?
Pisząc o plazmie z 2013 roku miałem na myśli ostatnią serię Panasonica bo tylko PDP Panasonica był tylko w sklepach.
 

Manarino

Banned
Skąd wiesz że była rewelacyjna? Oglądałeś , testowałeś ,czy opierasz się tylko na zasłyszanych opiniach?
Pisząc o plazmie z 2013 roku miałem na myśli ostatnią serię Panasonica bo tylko PDP Panasonica był tylko w sklepach.

Znowu opowiadasz głupoty. W 2013 roku na polskim rynku były dostępne plazmy Panasonica, Samsunga oraz Lg .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kiki...żaden sarkazm, bynajmniej.
Zajmujesz się sprzętem więc zadałem pytanie .Zwykłe pytanie.Powiedz proszę na czym polegały testy które robiłeś?
Czy na zdjęciu powyżej jest omawiane Kuro?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze na wszystkich targach, są specjalne pokoje gdzie masz dostęp do wszystkiego co chcesz ( o ile masz akredytację).
Porównujesz z innymi telewizorami, plazmą dotychczasową Pioneera, plazmą Panasonica, masz generatory ruchu, programy testowe z fabryki Pioneera na płytach.
Tam masz więcej zdjęć w wątku.
Wyglądała jak oled i plazmę Pioneera tą którą się zachwycaliśmy do tej pory - stawiała do kąta.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Samsung jest u mnie już kilka dni i muszę powiedzieć że podoba mi się coraz bardziej.
Pierwsze co rzuca się w oczy po przesiadce z plazmy to komfort oglądania ,a dokładniej dużo mniejsze refleksy na matrycy w czasie oglądania nawet w jasny dzień.
Obraz nawet po podstawowych ustawieniach jest bardzo fajny. Obawiałem się bardzo smużenia ,bo LCD które kiedyś oglądałem smużyły .Nie twierdzę że ten tv nie smuży ale muszę przyznać że ten efekt jest mocno zredukowany.
Dźwięk to też inna bajka niż plaźmie.Ale te tv dzieli kilka lat więc nie ma się co dziwić.
A w ogóle to nie mogę się już doczekać kalibracji odbiornika.
 

SDman

Banned
Powinieneś jednak sprecyzować jakiego OLED`a, bo nie każdy model
i nie w każdym miejscu i nie na każdym rodzaju materiału będzie lepiej jak to zazwyczaj piszesz.
Takie małe sprostowanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry