Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

SDman

Banned
Nadal uprawiasz powielanie nieprawdy, pisząc, że nie widzę różnicy w TV za 2k, a 6k. Po co wydawałbym 5k na TV
Jednak na materiale z NF przyrodniczym od DA będzie ona niewielka, no ale ciężko to pojąć. Odbiornik IM droższy tym lepiej radzi sobie z materiałami gorszej jakości i tutaj prawda jest taka, że LG zamyka na samym końcu stawkę. Sony ,Panasonic, Philips Samsung wiedzą bardziej jak obrabiać gorsze materiały czy ze strimingu czy z dvb.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Kolejny raz tworzysz teorie niepoparte faktami, a swoją wiedzę opierasz na testach tv sprzed kilku lat. Skalowanie w nowych tv od LG jest lepsze niż w Qled Samsung. Tegoroczne telewizory marki Lg zrobiły ogromny postęp względem zeszłorocznych modeli w tym, przeganiając markę Samsung. Wnikliwy test:


https://youtu.be/wL9EqYA1APM?t=271
 

Manarino

Banned
Ledy to kombajny do wszelakich treści, źródeł sygnału.
Oled to zupełnie co innego .Ich inżynierowie nie kładą super nacisku na jak najlepsze skalowanie słabych materiałów. Jeśli jednak podamy oledowi najlepszą jakość, to otrzymamy fantastyczny obraz, którego żaden led nie doścignie.

Odbicia jak i powidoki nie mają wpływu na jakość obrazu samą w sobie, jaką dany model tv generuje, więc o d.pę wytłuc takie argumenty .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Odbicia jak i powidoki nie mają wpływu na jakość obrazu samą w sobie, jaką dany model tv generuje, więc o d.pę wytłuc takie argumenty .
Zasadniczo masz rację,nie neguję tego.Tylko że raczej marny pożytek z najlepszego nawet obrazu gdy jest on usiany wypaleniami a w matrycy możesz się przeglądać.
Wierz mi,długo zastanawiałem się co kupić po PDP.Serce mówiło że tylko oled ale rozum podpowiadał leda.
Układ okien w pokoju mam taki że oglądanie plazmy w słoneczny dzień jest dość męczące.A z tego co można wyczytać oled pod tym względem nie jest lepszy od plazmy.
Już mi się nie chce tak cackac z oledem jak kiedyś z plazmą dlatego zdecydowałem się na lcd.
 

filcek

Member
Odbicia na OLED są dużo mniej widoczne niż na plazmie. Podziel się z nami pierwszymi wrażeniami. Jak nowy LCD wypada w porównaniu do plazmy ??
 

Manarino

Banned
Proszę Cię, o jakich Ty odbiciach mówisz?
Miałeś plazmę. Wiesz, jak wszystko się w niej odbijało , jak słabo świeciła w stosunku do obecnych oledów . Obecne ooedy świecą dużo lepiej od plazm, stąd tez odbicia są slabsze.
Na forum jest bardzo dużo posiadaczy oledów. Jedni się skarżą na powidoki, inni nie . Tych drugich jest zdecydowanie mniej . Ale nawet jedna osoba, jeden forumowicz posiadający oleda nie zająknął się na temat odbić .
Znajdź mi choć jedną taką wzmiankę.

To co robisz, to czyste nadużycie.
 

SDman

Banned
Kompletne bzdury wygadujesz i nie masz pojęcia co antyrefleks daje w dzień i przy górnym oświetleniu.
Postaw obok siebie laptopa z błyszczącą matryca i matem. Nic nie pomoże błyszczącemu obraz fatalny w lekkim sloncu. To jest fakt.
 

Manarino

Banned
Nikt na forum nie porusza tematu odbić na oledzie.Nikt , poza użytkownikiem Sdman, który nigdy nie miał nawrt oleda .
Gdyby tego było mało, to jeszcze dyskwalfikuje oledy ze względu na odbicia, faworyzuje q90t w tym aspekcie, wrzuca chwilę poźniej zdjęcie, gdzie jak na dłoni widać z prawej strony tv pomarańczową czy tam żółta poświatę. Przecież to się kupy nie trzyma .
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Tak od 2007 kupuje tylko Philipsa, to 65oled805 plus Hue mam kilkanaście różnych świateł w całym domu nawet na zdjęciu nie jestem wstanie pokazać wszystkich pomieszczeń. Szczerze polecam Hue jest mega
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A powiedz czy oświetlenie Hue w jakiejś części masz sprzężone z tv jako rozszerzeni ambilight ?


Tak od 2007 kupuje tylko Philipsa, to 65oled805 plus Hue mam kilkanaście różnych świateł w całym domu nawet na zdjęciu nie jestem wstanie pokazać wszystkich pomieszczeń. Szczerze polecam Hue jest mega
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja u siebie mimo wielu punktów świetlnych Hue żadnych odbić nie widzę.

Szkoda że nie zrobiłeś zdjęcia (o ile to rzeczywiście Twój TV ) stojąc za nim,w dodatku w zupełnych ciemnościach.Wtedy nic byś nie widział,nawet obrazu.
Jestem bardzo ciekawy jak by to wyglądało gdyby na wprost odbiornika było duże okno od południowej strony a zdjęcie wykonane w południe a nie w nocy ,w dodatku pod dość ostrym kątem.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Tak 6 lampek Hue Go ×3 , Hue play ×3 rozmieszczone w okół salonu , reszta pomieszczeń połączona z tym samy mstkiem z różnym oświetleniem bajka.
 

SDman

Banned
Większą propagandę tylko można w KP i za wschodnią granicą zobaczyć.
Topowy OLED zestawiony ze średnim Samsungiem.
Jeśli ktoś nie rozumie, że OLED jest technologią oczko wyżej niż LCD bo inaczej być nie może.
Mam LCD, patrzę, cały czas w trybie "eco" obraz jest fantastyczny może 29:27 topowy OLED by wygrał.
Ale przenigdy tak jak pisze @kiki, a Ty powielasz absolutną bzdurę.


Gitara taki z ciebie psychiatra jak zw mnie Komandos:)
Co to ma być ? Opisz proszę. Czyżbyś chciał udowodnić brak odbić na czerwonym tle czerwonego światła ? Brawo udało Ci się.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry