Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled jak na razie wygrywa z każdym LCD.
O wypalenia nie musisz się już obawiać.
Philips w Oledach ma już system antywypaleniowy.
Ale jakość bezkompromisowa.
 

SDman

Banned
Za rok napiszą, że poprawili ten system, dołożyli kolejne, a wypalenia były, są i będą.
Jak piszesz "system antywypaleniowy" powinien = gwarancja na 7 lat bez gwiazdek na sam panel.
Natychmiast taki OLED trafia na test.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kiki...
gdy w 2013 roku kupowałem 55ST60 tez mówiło się że te plazmy już się nie wypalają,a jeśli już to tylko starsze modele.Gdyby jednak coś się stało na ekranie to jest system zapobiegający wypaleniom.
"Ruchomy" pixel szału nie robił a przesuw białego pasa nie przeciwdziałał wypaleniom a jedynie redukował jego skutki.
Kupując PDP byłem świadomy jej wad ale je zaakceptowałem bo wiadomo jaka była jakość obrazu w porównaniu do LCD (oled wtedy chyba dopiero raczkował)
Tak samo jest teraz.Decydując się na zakup oleda chciałbym przed zakupem znać jego wszystkie słabe strony.
A swoją drogą to jak w obecnych oledach działa system przeciwwypaleniowy?Jakiś jeden patent czy każda firma ma swój własny sposób?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każda firma ma zawsze własne rozwiązania.
Pierwszy sytsem wprowadził w tegorocznych modelach Philips.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem że nie chce Ci się kolejny raz pisać na ten temat.To może chociaż zapodaj linka do tematu gdzie to opisałeś.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Przyznaje że po PDP niejako naturalnym wyborem dla mnie był oled.Ale gdy zacząłem trochę więcej czytać na ten temat to zaczęły ogarniać mnie wątpliwości.
Owszem ,obraz oleda jest wyśmienity, ale powiem szczerze ,że zrobiłem się już trochę leniwy.
Nie chce mi się kolejny raz ,tak jak to miało miejsce w przypadku PDP przechodzić przez te wszystkie czary-mary i inne woo-doo żeby mi się matryca w tv przypadkiem nie wypaliła. A matryce w oledach wypalają się i taka jest prawda. Niestety
Chciałbym po prostu usiąść ,włączyć tv i oglądać coś innego niż odbicia w matrycy.
Każda technologia ma swoje wady i zalety.Nie ma idealnych.
Serce mówi oled ,ale rozum podpowiada lcd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żaden Samsung ON nie zagra tak dobrze jak Oled.
Dlatego Samsung w przyszłym roku też chce rozpocząć produkcję Oledów z QD.
Ja bym wybrał Oleda.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja bym wybrał Oleda.
Nie kwestionuję jakości oleda ale biorąc pod uwagę to że lcd się nie wypala i na matrycy są zdecydowanie mniejsze refleksy niż w oledzie to jestem w stanie zaakceptować niedostatki lcd w porównaniu do oled.
A że rozważam zakup jednego z wyższych modeli samsunga to według informacji znalezionych w necie te różnice są minimalne.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry