Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz złe przypuszczenia.
Spotkania organizował największy portal w Europie przy udziale kalibratorów, specjalistów i ludzi z ulicy.
Masz wszystko nagrane na Youtube.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kiki...
nie mam zamiaru negować wyników spotkań jakiegoś portalu.Nie byłem ,nie widziałem.
Niemieckie ADAC przez wiele lat było motoryzacyjnym guru, wyrocznią i opinią ostateczna jeśli chodzi o testy auto-moto do momentu gdy okazało się że ich testy są ustawione a oni sami po prostu oszukują.
Wyniki na YouTube?Hmmm...szkoda że nie na Facebooku,byłyby bardziej wiarygodne.
 

marlon80

Member
kiki...
nie mam zamiaru negować wyników spotkań jakiegoś portalu.Nie byłem ,nie widziałem.
Niemieckie ADAC przez wiele lat było motoryzacyjnym guru, wyrocznią i opinią ostateczna jeśli chodzi o testy auto-moto do momentu gdy okazało się że ich testy są ustawione a oni sami po prostu oszukują.
Wyniki na YouTube?Hmmm...szkoda że nie na Facebooku,byłyby bardziej wiarygodne.

Tu masz rzetelną stronę z testami
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/tvs-on-the-market
 

tracer10

Member
@gitarra
Serio stawiasz prawie znak równości między nawet wysokim modelem Lcd do Oled?
W takim razie dużo musisz jeszcze czytać i bynajmniej nie posty internetowych napinaczy.
 

marlon80

Member
Dzięki za info.
A powiedz mi,masz zaufanie do tego co piszą?
Pytam bo nie znam tej strony.

Wiesz, oni robią normalne testy telewizorów, jak wejdziesz w każdy test to jest on zrobiony technicznie. Możesz wyciągnąć inne wnioski końcowe, które będą dla ciebie bardziej subiektywne, ale test zrobiony jest profesjonalnie.
 

VitoCx

Member
kiki...
nie mam zamiaru negować wyników spotkań jakiegoś portalu.Nie byłem ,nie widziałem.
Niemieckie ADAC przez wiele lat było motoryzacyjnym guru, wyrocznią i opinią ostateczna jeśli chodzi o testy auto-moto do momentu gdy okazało się że ich testy są ustawione a oni sami po prostu oszukują.
Wyniki na YouTube?Hmmm...szkoda że nie na Facebooku,byłyby bardziej wiarygodne.
Czego Ty oczekujesz? Najpierw się pytasz, a później jak Ci nie pasuje czyjaś odpowiedź to masz problem. Jakość najwyższą masz w Oledach, wszystkie inne technologie jak dotychczas nie mają podjazdu.
Jeśli przeraża Cie temat wypaleń albo odbić to kupuj LCD i się ciesz.
Nie rozumiem naprawdę ludzi, którzy wypisują non stop o wypaleniach, kiedy ten problem spotyka marginalną część konsumentów. Równie dobrze może być tak, że w LCD trafisz na jakąś poważną usterkę i co wtedy?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Czego Ty oczekujesz? Najpierw się pytasz, a później jak Ci nie pasuje czyjaś odpowiedź to masz problem. Jakość najwyższą masz w Oledach, wszystkie inne technologie jak dotychczas nie mają podjazdu.
Jeśli przeraża Cie temat wypaleń albo odbić to kupuj LCD i się ciesz.
Nie rozumiem naprawdę ludzi, którzy wypisują non stop o wypaleniach, kiedy ten problem spotyka marginalną część konsumentów. Równie dobrze może być tak, że w LCD trafisz na jakąś poważną usterkę i co wtedy?

Pytasz czego oczekuję?
Merytorycznych odpowiedzi.
A jeżeli czegoś nie rozumiesz to niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.
 

VitoCx

Member
Szukasz merytoryki a sam próbujesz obśmiać materiał video wrzucony na YT, nawet go nie oglądając. Nikt Cię nie będzie przekonywał do słuszności wyboru pomiędzy OLED a LCD, bo to nie ma sensu. Każdy tv ma swoje zalety i wady, musisz sobie odpowedzieć co jest dla Ciebie istotne pod kątem wykorzystania jego możliwości i taki tv kupić.
Nawiązując do braku wiary w wynik 29:1 proponuje, żebyś sam test zrobił i udowodnił jak się wszyscy mylili.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam

To nie jest test pokazujący przewagę jednej technologii na drugą tylko mówiący o tym dlaczego powinieneś drogi oglądaczu kupić tv Philipsa a nie przypadkiem jakiegoś innego producenta.W końcu to Philips organizował to "coś".W dodatku w 2017r.
Od tamtej pory nieco się zmieniło w obu technologiach.
Nie bronię ani oleda ani lcd.Bo tak jak pisałeś każde z nich ma swoje wady i zalety.Chodziło mi jedynie o poznanie opinii użytkowników .Po ST60 Panasonica niejako naturalnym wyborem dla mnie był oled.Ale nie jestem na bieżąco z rozwojem tv i po doczytaniu i dooglądaniu zaczynam się po prostu skłaniać(niestety) bardziej w stronę LCD.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
A to philips nie ma LCD w ofercie? Ktoś ten test zrobił, bo był przekonany o wyniku. Różnica jest niepodważalna nie tylko z powodu tego filmu. Na poprzedniej stronie ktoś wrzucał link gdzie masz Nr 1 OLED.
Zresztą wpisz sobie dowolną frazę o najlepszym tv danego roku i zobaczysz co znajdziesz. A jak znowu nie uwierzysz i pomyślisz, że to chwyt marketingowy to najlepiej kup tv i przekonaj się w domu.
 

VitoCx

Member
Wiadomo, niezawsze Oled będzie najlepszym wyborem, jednak jeśli chodzi o jakość obrazu to ja do tej pory nie widziałem niczego lepszego, a na tym mi najbardziej zależało. Dlatego uważam, że każdy musi dobrać sprzęt pod siebie oraz swoje możliwości finansowe.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
OLED jeśli wygrywa z LCD, to raczej 29:27 pkt. a nie 29:1, jak podaje Kiki, sugerując nam, jakoby OLED był lepszy pod dosłownie każdym względem, co jest oczywistą nieprawdą. Oczywiście porównuję urządzenia z tej samej półki cenowej.

Zarówno OLEDy jak i LCD mają swoje wady i zalety. W dzień obie technologie potrafią dać podobną jakość obrazu. Rzekłbym nawet, że górnopółkowy LCD może nawet być lepszy. W HDR OLED dostaje wręcz porządne lanie od LCD. Dopiero w nocy tj. w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, OLED uzyskuje pewną przewagę w lepszej czerni i kontraście ale to tylko kilka zalet spośród bardzo długiej listy różnych cech obrazu. Oczywistym jest, że nawet zakładając, że OLED ma kilka pkt. przewagi pkt. nad LCD, to niepodważalny jest fakt związany z zużywaniem się matryc OLED a ta wada, dla tych z mniej zasobnym portfelem, może przekreślić te kilka punktów przewagi.

Osobiście w domu testowałem OLEDa LG 55C11, mając obok LCD SONY XH9505 i postanowiłem zwrócić tego, rzekomo wspaniałego OLEDa. Co z tego, że ma lepszą czerń w nocy, skoro ma wady, jakich nie znalazłem w LCD (a przynajmniej nie w takim stopniu jak na LCD) jak np. gorszą płynność typowego 23/24/25 klatkowego obrazu (90% oglądanych materiałów, cała telewizja, Netflix itp.). OLEDY mają natywnie dużo większy stuttering i z tym wiążą się kolejne problemy z ruchomym obrazem (nie widać tego na demach w sklepie)

Reasumując uważam, że jak ktoś lubi oglądać w zaciemnieniu i stać go zmienić TV jak smartfona co 2-3 lata, to lepiej się sprawdzi OLED. Oczywiście nieznacznie a nie 29:1. Jeśli jednak oglądamy w dzień, często używamy TV i/lub szukamy zakupu na dłuższe lata, to OLEDA należy od razu skreśli z listy zakupów.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kola01...
dzięki za fajny tekst .Są w nim plusy i minusy obu technologii, jest za i przeciw jeśli chodzi o zakup jednego lub drugiego. Wnioski i tak trzeba wyciągnąć samemu.
Okazuje się że można merytorycznie a nie na zasadzie 29:1 lub "oled albo śmierć."
 

luki82b

Member
kola01 - super porównanie, ja akurat nie słyszałem wcześniej o tych problemach Oleda i dla mnie to bardzo dobre info. Muszę zobaczyć na własne oczy na ile mi to będzie przeszkadzać jak również wspomniany wcześniej efekt czarnego lustra.
 
Status
Zamknięty.
Do góry