Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

SDman

Banned
To forum nie wspiera marek na "S" coś tam się nie zgadza i zapewne kasa lub jej brak od producentów na "S".

@kiki kiedyś wspierając Philipsa pisał jak to LCD może być pogromcą Pioneera Kuro bo czarny jest jak smoła.
W tamtym czasie (2009r) miałem LCD - CCFL Philipsa 9664 i już ten model spokojnie konkurował z PDP ST60, która go zastąpiła ale ze względu na wielkość 42 vs 50", a nie bardziej czarny bo jak pisze @kola01 topowy LCD dobrze ustawiony daje czarny i to jest fakt, na 100% nie trzydziestokrotnie gorszy. Mówimy tutaj o bardzo niewielkiej różnicy.
Wspomniany model "lepszy lub prawie jak KURO" wg @kiki był topowym LCD Philipsa.
Pieśń się zmieniła, lepsze marże są ważniejsze od faktów.
 

filcek

Member
No to chyba mam już problem ze wzrokiem, bo przez 8 dni stał u mnie OLED 55C1 obok SONY XH9505 i w dzień czarny był na obu TV tak samo czarny. I nie mówię tu o słonecznym dniu, tylko o pochmurnym i oknach ze spuszczonymi żaluzjami (praktycznie półmrok).
W całkowitej ciemnicy OLED oczywiście dalej był kruczo czarny i LCD swoją czernią odbiegał ale w małym stopniu. Na pewno nie był to szary. A lokalne wygaszanie w LCD mam łagodnie ustawione.
Oleda zwróciłem bo stuttering w OLEDACH jest dla mnie nie do zaakceptowania. To jest duża ich wada, która praktycznie nie występuje na LCD. Stutter jest tak duży, że upłynniacz nie wyrabiał na materiałach z mniejszą ilością klatek (90% oglądanych filmów i seriali w telewizji, Netflix itp.). Moje oba LCD SONY (zarówno nowy jak i stary), rozkładają tu tego "Wspaniałego" OLEDa na łopatki.
Reasumując i upraszczając temat: mamy REMIS.
I teraz tak: jak ktoś preferuje dzienne oglądanie, to lepiej się sprawdzi LCD a jak ktoś woli nocne to OLED. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Z resztą, sam tego nie wymyśliłem, bo takie podejście potwierdzają portale branżowe i recenzenci.
OLED dodatkowo ma słabszą jasność, przez co jest gorszy w HDR, gorzej oddaje niuanse w ciemnych scenach (mniej detali), mają zazwyczaj bardziej błyszczącą matrycę, kleksowanie, słabszą biel i co gorsza wypalają się.
I jak przy takim zestawieniu wad można pisać:


Przecież to jest jakiś straszny marketingowy bełkot. Co gorsza kłamliwy.
Równie często Kiki pisał, że każdy OLED wygrywa z LCD 29:1, co już jest tak niepoważne, że nie będę tego komentował. I kto to pisze? Ktoś, kto się rzekomo zna na sprzęcie?
Zero profesjonalizmu. Zero obiektywizmu.
Po takich tekstach, w życiu nie wezmę poważnie, żadnej jego rady.

Nie mam pojęcia jak można zachwalać Lcd , szczególnie po kilkudniowych testach oleda w domowych warunkach . Czarny testuje się w nocy i wtedy jest przepaść proszę o obiektywizm . Dyskusja w tym temacie nie ma już większego sensu . Wybrał Pan Lcd i ja Pana wybór szanuję , tylko proszę o szczerość ,a nie bicie piany i bezpodstawny zachwyt LCD.
 

SDman

Banned
Ja proszę o zaprzestanie pisania takich bzdur "Czarny testuje się w nocy i wtedy jest przepaść" bo wystawiasz sobie kompletnie negatywną opinię i świadectwo braku jakiejkolwiek wiedzy. :blagam:
Jak piszesz "nie masz pojęcia.." no właśnie na oczy poprawnie ustawionego LCD nie widziałeś.:idea:
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Walczysz sam ze sobą, udowadniasz sam sobie "jedyne słuszne i dla bogaczy" tezy ale jak przychodzi coś pokazać, wstawić zdjęcie nic cisza, sam nawet nie zdajesz sobie sprawy,
jak marna jest twoja wiarygodność -zwyczajnie "0" [zero].



twój ostatni wpis to świadectwo jak nic nie wiesz co to jest obróbka obrazów ruchomych z różnych źródeł.
"procesor i soft mają znaczenie, ale nie do tego stopnia,że LCD z lepszym procesorem zacznie świecić lepiej od budżetowego OLED"
Nie zacznie "świecić lepiej" jak piszesz, bo ani OLED ani LCD nie mają za zadanie świecić obraz, a go odtwarzać w możliwie najlepszej jakości.
Jestem pewien na 100% nie wiesz jak mogą reprodukować obraz topowe LCD.

Proszę napisać książkę pod tytułem "technika jest dla mnie rodzajem sztuki,której nie rozumiem, ale komentuję najczęściej "

Ja proszę o zaprzestanie pisania takich bzdur "Czarny testuje się w nocy i wtedy jest przepaść" bo wystawiasz sobie kompletnie negatywną opinię i świadectwo braku jakiejkolwiek wiedzy. :blagam:
Jak piszesz "nie masz pojęcia.." no właśnie na oczy poprawnie ustawionego LCD nie widziałeś.:idea:
Czyli w jakich warunkach mamy testować czarny ??? Guru proszę dziel się z nami swoją wiedzą .
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry