Oled 65 cali.

Status
Zamknięty.

Manarino

Banned
Jeżeli to jest najważniejsze to od LG z daleka, tylko Panasonic, Sony lub Philips jeśli rozpatrujesz OLED`y i znasz ich wady (wypalenia bardziej prawdopodobne niż w PDP i straszne odbicia -również większe)

Tak właśnie wygląda opinia człowieka, który nigdy nie miał oleda .
A jakość obrazu najlepszych oledów na rynku probuje zestawiać z ledem Samsunga q90t, telewizora ze średniej półki cenowej , który nigdzie nie dostał referencji , w przeciwieństwie do falgowych oledów .
Tak wygląda opinia kogoś, kto nie skalibrował profesjonalnie swojego tv , ponieważ twierdzi , że posiada odpowiednią wiedzę pomimo , że nie zajmuje się profesjonalną kalibracją tv , pomimo ze w okresie blisko 10 lat miał tylko 2 tv, i jest w stanie z poziomu menu tv wprowadzić takie ustawienia, dzięki którym jego led ma " fantastyczny" obraz .

Dodam, że te niby wady nie mają najmniejszego wpływu na jakość obrazu samą w sobie generowaną przez telewizory z matrycą oled .
Odbicia - nie ma nawrt jednej wzmianki na forum tych, którzy oledy posiadają.
Powidoki - zdania są podzielone . Oled napewno nie jest wyswietlaczem do konsol itp. Sam bym nie zaryzykował jego zakupu do grania , bo gra się różnie , od kilku do kilkunastu godzin dziennie a nawet więcej. Oledy mają coraz to lepsze zabezpieczenia, ale tak długi czas ze statecznym obrazem napewno będzie zagrożeniem. Sprawa dyskusyjna. Poza graniem oled jak najbardziej ! Led to kombajn do wszystkiego . Oled to fantastyczny obraz .
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
OLED jeśli wygrywa z LCD, to raczej 29:27 pkt. a nie 29:1, jak podaje Kiki, sugerując nam, jakoby OLED był lepszy pod dosłownie każdym względem, co jest oczywistą nieprawdą. Oczywiście porównuję urządzenia z tej samej półki cenowej.

Zarówno OLEDy jak i LCD mają swoje wady i zalety. W dzień obie technologie potrafią dać podobną jakość obrazu. Rzekłbym nawet, że górnopółkowy LCD może nawet być lepszy. W HDR OLED dostaje wręcz porządne lanie od LCD. Dopiero w nocy tj. w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, OLED uzyskuje pewną przewagę w lepszej czerni i kontraście ale to tylko kilka zalet spośród bardzo długiej listy różnych cech obrazu. Oczywistym jest, że nawet zakładając, że OLED ma kilka pkt. przewagi pkt. nad LCD, to niepodważalny jest fakt związany z zużywaniem się matryc OLED a ta wada, dla tych z mniej zasobnym portfelem, może przekreślić te kilka punktów przewagi.

Osobiście w domu testowałem OLEDa LG 55C11, mając obok LCD SONY XH9505 i postanowiłem zwrócić tego, rzekomo wspaniałego OLEDa. Co z tego, że ma lepszą czerń w nocy, skoro ma wady, jakich nie znalazłem w LCD (a przynajmniej nie w takim stopniu jak na LCD) jak np. gorszą płynność typowego 23/24/25 klatkowego obrazu (90% oglądanych materiałów, cała telewizja, Netflix itp.). OLEDY mają natywnie dużo większy stuttering i z tym wiążą się kolejne problemy z ruchomym obrazem (nie widać tego na demach w sklepie)

Reasumując uważam, że jak ktoś lubi oglądać w zaciemnieniu i stać go zmienić TV jak smartfona co 2-3 lata, to lepiej się sprawdzi OLED. Oczywiście nieznacznie a nie 29:1. Jeśli jednak oglądamy w dzień, często używamy TV i/lub szukamy zakupu na dłuższe lata, to OLEDA należy od razu skreśli z listy zakupów.


Następny specjalista od oledów :)
Oled dostaje lanie , dlatego Panasonic z roku na rok ogranicza produkcje telewizorów lcd . Samsung zakupił kilka milionów matryc oled od LG , bo w końcu zrozumiał, że ich kropka kwantowa to jednak nie jest jakość oledowa i chcąc mieć w swoim segmemcie obraz premium nie pozostaje nic innego, jak tylko wprowadzić do sprzedaży oledy . Oled dostaje lanie , ale jeszcze nawet jeden raz żaden led , odkąd oled pojawił się na rynku , nie dostał referencji , a flagowe oledy dostają je co roku .
Oled dostaje lanie , ale Sony tworząc swoj studyjny referencyjny monitor
"30-calowy monitor referencyjny OLED TRIMASTER EL™ 4K przeznaczony do zastosowań o najwyższym priorytecie" zastosowało jednak do jego produkcji matrycę Oled a nie led .

Tak wyglądają opinie specjalistów, którzy w swoich salonach mają ledy ze średniej półki cenowej .
 

Manarino

Banned
Ja pierdziele czy to pisze ktoś kto ma schizofrenie masakra :) weź pigółkę:)
Jakie lustro ? zaczynam się bać
To pisze ktoś , kto nawija caly czas jak makaron na uszy o odbiciach oleda, jednocześnie super anty refleksie w samsung q90t, chwilę później wrzuca jego zdjęcie, gdzie jak na dłoni, widać pomarańczową poświatę od lamki z prawej strony tv .
To pisze, ktoś kto w okresie blisko 10 lat miał tylko dwa telewizory i najwidoczniej nie stać go na oleda.
To ktoś, kto korzysta z kablówki, ktoś kto panicznie boi się oledów, bo jeśli po upływie 2 letniej gwarancji jednak wyskoczą jakieś powidoki, bo mogą, to będzie musiał z nimi zyć przez poł dekady jeśli nie lepiej, zanim znowu nazbiera na kolejny tv .Profesjinalnej kalibracji nie zafundował swojemu ledowi, ale twierdzi ze jego led ma fantatsyczny obraz , bo ma taką wiedzę, że z poziomu menu tv wprowadził fantastyczne ustawienia , pomimo ze nie kalibruje profesjonalnie telewizorów, bo jak by mogł , jak taki sprzęt do kalibracji kosztuje krocie, a sam w swoim salonie ma leda 55 " za 3800 zł .


Ja bym się nie przejmował takimi wpisami . Przyjmował bym je na wesoło :)
 
Ostatnia edycja:

Manarino

Banned
Proponuję za każdym razem, gdy tylko wspomni o koszmarnych odbiciach w oledach, wklejać marne zdjęcie swojego leda, które sam wrzucił, na którym widać jak na dłoni tą poświatę od lamki czy co tam świeci obok tv .
 

luki82b

Member
Nie doszukuje się czyja prawda jest lepsza, uważam że informacja od kolegi „ kola i sdman” jak również i innych użytkowników odnośnie plusów/ minusów danych tv są jak najbardziej na miejscu. Mam mniej więcej rozeznanie teoretyczne na co zwrócić uwagę a w teście domowym samo wyjdzie czy mi to przeszkadza czy nie. Za stary jestem na wojenki typu oled vs LCD natomiast każda informacja o plusach i minusach jak najbardziej jest dla mnie cenna. Odbicia w oledzch dla jednych dramat dla innych śmiech bo w niczym nie przeszkadzają a dla mnie jako jeden z punktów do sprawdzenia na własne oczy. Tyle w temacie z mojej strony.
 

Manarino

Banned
Nie doszukuje się czyja prawda jest lepsza, uważam że informacja od kolegi „ kola i sdman” jak również i innych użytkowników odnośnie plusów/ minusów danych tv są jak najbardziej na miejscu. Mam mniej więcej rozeznanie teoretyczne na co zwrócić uwagę a w teście domowym samo wyjdzie czy mi to przeszkadza czy nie. Za stary jestem na wojenki typu oled vs LCD natomiast każda informacja o plusach i minusach jak najbardziej jest dla mnie cenna. Odbicia w oledzch dla jednych dramat dla innych śmiech bo w niczym nie przeszkadzają a dla mnie jako jeden z punktów do sprawdzenia na własne oczy. Tyle w temacie z mojej strony.


Jasne .
Zamów sobie u Kikiego prezentację w domu . Wybierz leda, który przypadł Ci do gustu i jakiś oled . W domowych warunkach dokonasz właściwego wyboru .
I podziel się później opinią.
Jestem pewny, że będzie to oled.
 

luki82b

Member
Chcę zestawić TCL 65C825 i LG65C1 , bardzo bym chciał nie zauważyć na Oled szarpań,drgań, przycięć itp… w treściach odtwarzanych z netflixa , HBO,Apple bo głównie tego używam i akurat na to jestem uczulony. Stąd było moje pytanie w jednym z postów czy kalibracja jest w stanie to zniwelować. Mogę nawet trochę stracić na ostrości ale na korzyść płynniejszego ruchu. Tak samo kilka lat wstecz zmieniałem tv z matrycą IPS na VA po 3 tygodniach użytkowania , mi akurat odbicia przeszkadzały. Tak jak pisałeś zamierzam się dogadać z kikim czy ewentualny niesmak Oledem będziemy mogli załatwić wymieniając go na minileda i na odwrót. P.s jako naród już kłócimy się o wszystko: polityka,religia,orientacja,diesel , benzyna …. nie dokladajmy do tego Tv ;)
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Chcę zestawić TCL 65C825 i LG65C1 , bardzo bym chciał nie zauważyć na Oled szarpań,drgań, przycięć itp… w treściach odtwarzanych z netflixa , HBO,Apple bo głównie tego używam i akurat na to jestem uczulony. Stąd było moje pytanie w jednym z postów czy kalibracja jest w stanie to zniwelować. Mogę nawet trochę stracić na ostrości ale na korzyść płynniejszego ruchu. Tak samo kilka lat wstecz zmieniałem tv z matrycą IPS na VA po 3 tygodniach użytkowania , mi akurat odbicia przeszkadzały. Tak jak pisałeś zamierzam się dogadać z kikim czy ewentualny niesmak Oledem będziemy mogli załatwić wymieniając go na minileda i na odwrót. P.s jako naród już kłócimy się o wszystko: polityka,religia,orientacja,diesel , benzyna …. nie dokladajmy do tego Tv ;)


Ja nie wiem skąd podejrzenia w kwestii przycięć, szarpań, drgań w odtwarzanych treściach w Oledzie LG? Jak masz szybki internet (do 100 mb wystarczy), to nie masz się czego obawiać. Cała biblioteka Netflixa działa wybornie. Seria filmów z Davidem Attenborough powoduje prawdziwy opad szczęki. Zresztą co byś nie włączył, jakość powala.
Przekonaj się na własne oczy i koniecznie daj znać jak wrażenia.
 

SDman

Banned
Ja nie wiem skąd podejrzenia w kwestii przycięć, szarpań, drgań w odtwarzanych treściach w Oledzie LG? Jak masz szybki internet (do 100 mb wystarczy), to nie masz się czego obawiać. Cała biblioteka Netflixa działa wybornie. Seria filmów z Davidem Attenborough powoduje prawdziwy opad szczęki. Zresztą co byś nie włączył, jakość powala.
Przekonaj się na własne oczy i koniecznie daj znać jak wrażenia.


Ten materiał z Davidem Attenborough powoduje opad szczęki nawet na LCD za 1500-2000 zł.
A jak materiały z Playera, HBO Go ? Nie wspomnę już o kablówce 1080i ?
No i jednak jest LCD, Samsung 65 QN91
Czyżby już w domu ?:krol:
 

VitoCx

Member
GościuSD robisz się monotematyczny i tendencyjny z tymi swoimi urojeniami o najtańszych telewizorach na rynku, wciągających nosem egzemplarze z grupy premium. Zatrzymałeś się na etapie kiedy wybierałeś swój nick na forum i tak Ci już zostało.

Hbo Go to przestarzała, najgorsza aplikacja streamingowa bez wsparcia DV, DA, która w przyszłym roku skończy swój żywot, więc co to w ogóle za przykład? Czym tu się jarać?
 

filcek

Member
Sdman nigdy nie testował DV, DA technologicznie zatrzymał się w roku 2011 . Nie mam pojęcia po co testować tak archaiczne aplikacje . HBO Go zapewnia odbiór treści w jakości Full HD oraz zwykły dźwięk stereo. Osobiście polecam przetestować coś w natywnej rodzielczości 4k z Hdr jak np materiały testowe na Youtube
 

SDman

Banned
GościuSD robisz się monotematyczny i tendencyjny z tymi swoimi urojeniami o najtańszych telewizorach na rynku, wciągających nosem egzemplarze z grupy premium. Zatrzymałeś się na etapie kiedy wybierałeś swój nick na forum i tak Ci już zostało.

Hbo Go to przestarzała, najgorsza aplikacja streamingowa bez wsparcia DV, DA, która w przyszłym roku skończy swój żywot, więc co to w ogóle za przykład? Czym tu się jarać?


Jakbyś zobaczył "Gra o Tron" na HBO Go to byś głupot nie szerzył, a no tak potrzeba do tego dobrego TV.
Coś odnoszę wrażenie, że na forum pojawili się "żołnierzyki" do walki z nie wygodnymi osobami

Tutaj przykład na "prawdziwego Polaka" i znafce.

Ja napisałem:
"materiał z Davidem Attenborough powoduje opad szczęki nawet na LCD za 1500-2000 zł"
a on troluje na:
"z tymi swoimi urojeniami o najtańszych telewizorach na rynku, wciągających nosem egzemplarze z grupy premium"
:hmm:
 

filcek

Member
Jakbyś zobaczył "Gra o Tron" na HBO Go to byś głupot nie szerzył, a no tak potrzeba do tego dobrego TV.
Coś odnoszę wrażenie, że na forum pojawili się "żołnierzyki" do walki z nie wygodnymi osobami

Tutaj przykład na "prawdziwego Polaka" i znafce.

Ja napisałem:
"materiał z Davidem Attenborough powoduje opad szczęki nawet na LCD za 1500-2000 zł"
a on troluje na:
"z tymi swoimi urojeniami o najtańszych telewizorach na rynku, wciągających nosem egzemplarze z grupy premium"
:hmm:

Proszę, szanuj opinie innych osób, takie zachowanie wielkiemu "znafcy" technologi nie przystoi. Wielokrotnie wypisujesz bzdury i atakujesz osoby, które wyrażają inne zdanie niż ty, ignorując wszystkie fakty oraz argumenty. Nie jesteś wyrocznią ani ekspertem tylko pseudo testerem snującym teorie, które mają się nijak do rzeczywistości.
 

VitoCx

Member
Tak jestem na specjalnych usługach bliżej nieokreślonej osoby, która obrała sobie za cel walkę z forumowymi omnibusami..
Na serio to tak jak każdy, ja też mogę wyrażać swoje zdanie na dany temat i tyle.

SD: Ja nie walczę z niewygodnymi faktami tylko punktuję Cię jeśli zauważę brak logiki w tym co piszesz. Raz ironicznie określasz kogoś specem, który na podstawie zdjęcia chce ocenić jakość obrazu po czym sam proponujesz takie zestawienia. Zaprzeczasz sam sobie. Nie widzisz tego? Pomijając fakt, że to pomysł absurdalny sam w sobie.
Uważasz, że LG 65CX nie radzi sobie materiałami na hbo go? Owszem, radzi sobie ale to serial w Full HD. Jak dadzą go w 4k w hbo max wtedy możemy wrócić do tematu.
Jeśli nie widzisz różnicy w obrazie na Oledzie i sprzęcie za 2k to o czym my w ogóle rozmawiamy? To co Ty robisz to jest trolling, tylko chyba w Twoim przypadku nie do końca masz tego świadomość.
 
Status
Zamknięty.
Do góry