Odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP-S350

rafiraptor

New member
A ja myślę, że w amplitunerze nie tyle liczy się ilość czytanych formatów i końcówek mocy-co ich jakość. Rzadko kogo stać, by kupić osobny amplifier do odtwarzania muzy, więc większość użytkowników audio używa amplitunera Av zarówno do kina jak i stereo. Dlatego bez sensu jest kupować amplituner tylko po to aby odtwarzał formaty HD na filmach, których de facto nie ma jeszcze aż tak dużo. Powiem więcej: teraz jest chyba najgorszy moment, żeby to zrobić. Ceny mocno wyśrubowane i wybór niewielki. A amplituner z dekoderami HD, porządnymi końcówkami mocy, solidnymi gniazdami głośnikowymi, odpowiednim poborem prądu i o dobrych parametrach z pewnością nie kosztuje 2 tys. Ja osobiście poczekam z wymianą swojego str-840 do momentu gdy dekodery HD będą powszechnym standardem, a nie nowością podbijającą cenę sprzętu. Wtedy skupię się na jakości.Jak znam życie, stanie się to w przeciągu roku, góra-dwóch.
 

mare37

Banned
zgadzam sie całkowicie

rafiraptor napisał:
A ja myślę, że w amplitunerze nie tyle liczy się ilość czytanych formatów i końcówek mocy-co ich jakość. Rzadko kogo stać, by kupić osobny amplifier do odtwarzania muzy, więc większość użytkowników audio używa amplitunera Av zarówno do kina jak i stereo. Dlatego bez sensu jest kupować amplituner tylko po to aby odtwarzał formaty HD na filmach, których de facto nie ma jeszcze aż tak dużo. Powiem więcej: teraz jest chyba najgorszy moment, żeby to zrobić. Ceny mocno wyśrubowane i wybór niewielki. A amplituner z dekoderami HD, porządnymi końcówkami mocy, solidnymi gniazdami głośnikowymi, odpowiednim poborem prądu i o dobrych parametrach z pewnością nie kosztuje 2 tys. Ja osobiście poczekam z wymianą swojego str-840 do momentu gdy dekodery HD będą powszechnym standardem, a nie nowością podbijającą cenę sprzętu. Wtedy skupię się na jakości.Jak znam życie, stanie się to w przeciągu roku, góra-dwóch.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
mare37 napisał:
chyba wiekszym problemem niz sprzet jest dostepnosc filmow z dzwiekiem 7.1 i kwestia dodatkowych kolumn
glownie chodzilo mi o to jesli jest odtwarzacz 7.1 a nie pisza ze obsluguje 5.1 to czy wtedy gdzies 2 kanaly nie poleca w powietrze ;)
Nie wiem czy kiedykolwiek wyjdą filmy w 7.1 za to amplituner filmy z 5.1 puszcza 7.1 na tym to polega. Jak to robi poszukaj w google lub na forum
 

transalp

New member
Pozwolę sobie podlączyć się do tematu.
Zamierzam kupić BDP S350 oraz amplituner STR DG820 co myślicie o tym zestawie, ogólnie ich opisy przerastają moje możliwości percepcji.:confused:
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
transalp właśnie go kupiłem bd s 350
pierwsze wrażenie : obraz na moim projektoże bardzo czysty
co do dzwięku na ampli to jakoś czuje niedosyt obejzałem 3 filmy
nie moge poradzić sobie żeby na wyświetlaczu ampli był napis dolby tru hd
na ekranie widac ścieżka dzwiękowa dolby tru hd dzięk jest przez hdmi
wyswietla pcm rozumiem że te pcm to jest jakby to samo ale jak odtważacz ma dekoder i ampli ma dekoder to dlaczego odtważacz nie rozpoznaje i nie wyswietli dolby tru hd.chyba że jeszcze co z ustawieniami jest nie tak ale próbowałem i nic.Jakieś rady?

ps.translap co do ampli to sony nie jest liderem zadaj to pytanie w dziale amplitunery i kina domowe tam fachowcy ci napewno doradzą co wybrać.
 

ZF

New member
Odtwarzacze SONY Blu Ray.

Mam poprzedni model Blu Ray Sony BDP-S500.
Jedyna uwaga to długi proces startu odtwarzacza. I do tego czasami krótszy a czasami dłuższy. W sumie denerwujące.

Kupiłem go tylko dlatego, że nie moglem doczekać się odtwarzaczy Denona. Mam wzmacniacz tej firmy i chciałem mieć po prostu komplet.
Ponieważ odtwarzam także filmy nagrywane we własnym zakresie tak na wszelki wypadek poszedłem do firmowego sklepu Denona w Poznaniu (Browar) aby wypróbować czy nie ma jakiś problemów z modelem DVD 2500BD. Nie było żadnych. Poszedł. Obraz bardzo piękny.
Ale coś mnie tknęło i przeszedłem się 10 m dalej do sklepu firmowego SONY.
Dupa. Żaden z nowych odtwarzaczy SONY nie widział mojej płyty. Żaden, łącznie z Play Station. Sygnały takie miałem zresztą także z innego sklepu firmowego SONY W Poznaniu.
Zadzwoniłem do serwisu SONY w Warszawie. Przyjęli sygnał i kompletna cisza. Głowa w piasek. Podobne perturbacje przeszedłem już z Sharpem. Pół roku temu. Najpierw sugerowali upgrade firmware, po drugim telefonie wymienili bez dyskusji.

Uwaga więc na SONY.
Tylko błagam, nie piszcie o "zamykaniu" nagrywania czy innych bzdetach.
To jest dobre dla amatorów. Model S350, S-550 i Playstation nie odtworzyły mi płyty.
Pozdrawiam
ZF
 

ZF

New member
mobor napisał:
na razie bawiłem się z S300 we własne płyty i jak dotąd - zero problemów...
No więc o tym właśnie pisałem. Stary model S500 pracował OK. Także S300.
Ale z tymi nowymi są problemy. Znam przypadki, że działają ale to powinno być bezproblemowe a nie jest.
Czy ktoś ma płytę CD i chodzi mu na jednym odtwarzaczu a na innym nie ? W przypadku Blu Ray występują problemy więc radzę ostrożność.
Pozdrawiam
ZF
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dięki witki jakoś to przeoczyłem.NARESZCIE;) Napis na wyświetlaczu DTS HD cieszy bardziej oczy niż uszy,żartowalem oczywiście ale tak jakoś lżej na duszy .Teraz tylko wygodnie rozsiąść sie w fotelu PLAY:mrgreen: dzięki chłopaki za rady .:eek:k:
 

ZF

New member
Problemy z nagrywalnymi płytami na Blu Ray.

mobor napisał:
moje materiały chodzą też bez problemu na S350... poważnie
Tak bywa.
Ale to oznacza, że coś mimo wszystko jest nie tak.
Ja tą wizytą zostałem sprowokowany informacjami z innego sklepu firmowego SONY w którym jeden z klientów sygnalizował podobny problem.
Ja nagrywam płyty na nagrywarce SONY BWU-200s, authoring Avid Sonic będący częścią Avid Composer v. 3.0.5.
Pozdrawiam
ZF
 

Deimos

Banned
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
@ Rafiraptor-
- A nawet lepiej, gdyż DTS i DD z BD mają wyższt bitrate już w wersji "core", czyli bez dekoderów dżwięku HD. Polecam!!!
 
Do góry