Odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP-S350

rafiraptor

New member
No dobra, dobra-dyskusja schodzi na coraz to bardziej zaawansowany poziom. Proszę jednak nie zapominać, że to mój wątek i chciałbym wycisnąć z Was-fachowców ile się tylko da :) A zatem wyjaśnijcie mi proszę co oznacza ten HD 7.1. Bo jeśli tylko to, że dźwięk rozbijany jest na 7 kanałów, do czego potrzebne jest 7 głośników, to ja dziękuję za takie coś. Ani nie mam tego gdzie postawić, ani nie uważam, że 7 kolumn zrobi mi lepszą przestrzeń niż 5. Mówię tu oczywiście o warunkach domowych. Jak dla mnie DTS do filmów jest w zupełności OK, a co do muzyki to przepraszam basrdzo, ale wszelkie wynalazki typu SACD nie robią na mnie wrażenia-uznaję tylko stereo. No chyba, że nowe formaty, o których nic nie wiem są tak absolutnie wypasione, że dts przy nich siada-proszę wtedy o krótki opis. Swoje dotychczasowe kino kupiłem za kosmiczne pieniądze, w tamtych czasach była to nowość (nie było jeszcze wtedy nawet dolby prologic ll ) i nie chciałbym oddawać go za pół darmo, ale jeśli zajdzie taka konieczność-zrobię to. Co do odtwarzacza z dekoderami, myślę, że lepszym rozwiązaniem byłby nowy ampli z nimi. A więc reasumując, bo chyba trochę namieszałem: Czy jest możliwość podpięcia S-350 z amplitunerem kablem optical lub coaxial (uzyskując DD I DTS),a kablem HDMI odtwarzacz do TV ( uzyskując doskonały obraz)-koszt: 800zł. Czy od razu inwestować w nowy napęd i amplituner, koszt: pewnie ok. 4000zł. Tę drugą opcję rozważę tylko wtedy, gdy okaże się że uzyskam o wiele lepszą jakość dźwięku, uff ... Danke schon;)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nowe dekodery HD 7.1 potrafią wypuścić niekompresowany dźwięk 24 bit do maksymalnie 7 kolumn (plus subwoofer).
Lepiej kupić ampli z dekoderami i dobrymi DACami (wtedy można użyć wielu róźnych źródeł dźwięku w postaci cyfrowej - o ile potrafią one przesłać dane dotyczące dźwięku po HDMI).
Nowe formaty dostępne są tylko przez HDMI (S/PDIF przewiduje maks DTS).
Jeśli odtwarzacz ma i HDMI i S/PDIF, to dźwięk można puścić przez S/PDIF, a obraz przez HDMI (tylko trzeba wyłączyć głośniki w tv, albo odłączyć źródło dźwięku przez HDMI - np. PS3 pozwala wybrać tylko jedno źródło dźwięku, niezależnie od połączenia z tv).
Aby wszystko grało odtwarzacz musi wspierać strumień bitowy na wyjściu (dekodować nie musi, wystarczy samo przesłanie), a ampli przyjmować ten strumień i posiadać odpowiednie dekodery.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Wyjaśnione w poprzednim poście: Sony/Philips Digital Interface Format. Cyfrowy protokół wymiany informacji między urządzeniami audio - transmisja po koncentryku lub optycznie. Używany do PCM (2 kanały, bez kompresji), Dolby Pro Logic, Dolby Digital (do 5.1) oraz DTS.
 

rafiraptor

New member
Dzięki, dzięki...A więc póki co, mogę zrobić jak mówiłem, a nowy wzmacniacz dokupić później :) Czy możesz mi jeszcze powiedzieć jakie to nowe formaty wymyślono od czasu DTS i czym one się charakteryzują? Zależy mi na subiektywnym opisie i wrażeniach słuchowych, a nie na danych fabrycznych ( z których niewiele rozumiem). Krótko mówiąc-czy warto za nie zapłacić :mrgreen:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Krótko mówiąc: musisz posłuchać. Mam obecnie stare KD JBL (tylko DD5.1, bez DTS) i rozważałem albo nowe KD (Onkyo 805+zestaw Tonil Siesta lub Dali Concept 6), albo stereo (NAD 325BEE+525BEE + Dali Ikon 6). Wygrało stereo. Nowe dekodery przynoszą brak kompresji (lepsza jakość), ale dla mnie ważniejsza jest muzyka od KD, więc coś za coś...
 

rafiraptor

New member
Czy zatem dźwięk uzyskany z wzmacniacza nowej generacji, podłączonego kablem HDMI będzie lepszy, czystrzy, bardziej przestrzenny? Zwróć uwagę, że chodzi tylko o odtwarzanie filmów, w których pełno jest dźwięków typu: strzelanie, huki, dialogi, szumy fal czy liści...no jednym słowem tego wszystkiego co na film się składa. Koncerty, które oglądam są tylko z lat 80-tych nagrane w najlepszym razie w DTS...No to czy taki dźwięk da się wogóle odtworzyć lepiej niż w starych formatach? Mówię tu o słyszalnej, namacalnej różnicy, a nie o mżonkach typu: ile czego dany kabel jest w stanie przesłać, bo to mi nic nie mówi...
 

mobor

Banned
od siebie tylko dodam ze dobrze jest posłuchać płyty CD i materiału - nawet z kiepskiego odtwarzacza HD - i porownać. PRZEPAŚĆ !! Ręczę ze roznica bedzie spora. Bzdurą jest że tanie odtwarzacze mają pajęczo wykonane tory audio tak że "szumy wprowadzane przez układ sprowadzą ją efektywnie do 12 albo i mniej bitów?" - ciekawa teoria :)

Jako że lubię dyskusję prowadzoną merytorycznie - od razu daję przykład:

Budżetowe odtwarzacze BluRay SONY poprzedniej generacji tj BD300/500 mają przetworniki od Burr Browna, trzy podwójne układy DAC PCM1791 24bit/192kHz...

Ciekawym więc jakim cudem ów odtwarzacz CD-Audio za 1200-1500zł zagra lepiej skoro żrodło sygnału będzie miało słowo jedynie 16 bitowe... ??
I od razu informuję - zasilanie zarówno w odtwarzaczu CD jak i BluRay jest /w tym przedziale cenowym/ zawsze bardzo podobne /impulsowe/
 

mobor

Banned
oczywiscie ze bedzie ale to zalezy od konkretnego wydawnictwa

Są lepsze i gorsze... Jak wrzucisz stary film w stylu Bliskie Spotkania- efekt bedzie mierny
Ale przy nowych tytułach...tu juz jest bajka
 

wujo1

New member
Zgadzam się z mobor-em jak np. powiedzmy kupisz zwykły film z gazety (jakiś stary np terminator) to obraz masz mizerny , a jak jakiś weźmiesz z wypożyczalni jaką nowość to obraz bajka , tak samo jest z audio .
To tak jakbyś porównywał VHS-DVD .
Pozdrawiam ;)
 

rafiraptor

New member
wujo1 napisał:
Zgadzam się z mobor-em jak np. powiedzmy kupisz zwykły film z gazety (jakiś stary np terminator) to obraz masz mizerny , a jak jakiś weźmiesz z wypożyczalni jaką nowość to obraz bajka , tak samo jest z audio .
To tak jakbyś porównywał VHS-DVD .
Pozdrawiam ;)
Chodzi mi właśnie o to audio ( że obraz rozumie się samo przez się) Czym różni się audio HD od DTS? Wiem, że jestem uparty, ale muszę to wiedzieć:eek:k:
 

wujo1

New member
audio nie wiem czy ci to pomoże ale ja ściągam jakiś nowy utwór z jakiejś strony i podczas odtwarzanie na winampie pokazuje mi 128 kb/s czyli sałabo nagrane i zajmuje około 2 mega ale raz ściągnąłem taki sam utwór jak tamten i zajmował 10 mega i pokazywał 320 kb/s różnice są ogromne tak samo jak nowe apmi im gorsza jakoś tym bardziej on będzie dekodował (tak sobie ja wytłumaczyłem) żeby był jak najlepszy dzwięk muzyki ja mam otwarzacz Technicsa z 1 bitowym przetwornikem MASH dałem za niego 1000 zł wtedy i jestem zadowolony na kompie słabo odtwarza słabej jakości audio a na technolu znakomicie :eek:k:
 

Marek-Browarek6

New member
wujo1 napisał:
Marek-Browarek6 jak będziesz w sklepie dla idiotów to luknij teraz ile kosztuje 300 bo jak teraz są te promocje (media markt świętuje 10 urodziny) to może będzie tańszy

Zakupiłem 350 za 799 zl. Model 300 nie zostal na razie przeceniony i kosztuje 1199 zl. W sklepie MM w Wawie na Okęciu były podłączone oba odtwarzacze i facet z obsługi powiedział , ze nie ma porównania i że nie warto pchać się w ten stary model. Ten nowy szybko odpala , czyta jpeg i tak jak dla mnie to na razie wystarczy a za rok czy dwa pomyślimy o czymś poważniejszym.
 

Marek-Browarek6

New member
wujo1 napisał:
Marek-Browarek6 jak będziesz w sklepie dla idiotów to luknij teraz ile kosztuje 300 bo jak teraz są te promocje (media markt świętuje 10 urodziny) to może będzie tańszy

Zakupiłem 350 za 799 zl. Model 300 nie zostal na razie przeceniony i kosztuje 1199 zl. W sklepie MM w Wawie na Okęciu były podłączone oba odtwarzacze i facet z obsługi powiedział , ze nie ma porównania i że nie warto pchać się w ten stary model. Ten nowy szybko odpala , czyta jpeg i tak jak dla mnie to na razie wystarczy a za rok czy dwa pomyślimy o czymś poważniejszym.
 

rafiraptor

New member
Dzień dobry, chciałbym podziękować wam za fachowe uwagi, czas poświęcony na wyłuszczenie interesujących mnie zagadnień, oraz za cierpliwość w stosunku do laika takiego jak ja...:) Za waszą radą przeryłem też neta i oto do jakich wniosków doszedłem: Każda nowa płyta HD jest kompatybilna w dół, a więc bez problemu otrzymam tradycyjne formaty DD i DTS. Nowe formaty, które roboczo nazywa się dźwiękiem HD oferują o wiele lepsze możliwości-ale tylko w teorii, w praktyce jeśli zrobić by "ślepy test", tylko osoby o wyjątkowym, audiofilskim słuchu, posiadające naprawdę dobry sprzęt-są w stanie wychwycić różnice. Oczywiście, nie każdy musi się z tą tezą zgodzić:confused: Ja jednak wiem, ze swojego doświadczenia, że ostatni wielki postęp w dźwięku przestrzennym miał miejsce, gdy dolby prologic zastąpiono AC3 (DD). Różnica była kolosalna nawet dla laików i takiej różnicy oczekiwałem też po dźwięku HD, niestety tak nie jest. Oczywiście oparłem się na subiektywnych wrażeniach osób, które opisały to w necie...ale...no cóż, cudów nie ma - a na kolejną rewolucję trzeba jeszcze poczekać. Na pewno sprawdzę i odsłucham to wszystko osobiście-przy najbliższej okazji...Moje uwagi dotyczą TYLKO kina domowego, co do audio-jak już wcześniej powiedziałem: tylko stereo, a więc problemu nie ma:) Jutro S-350 będzie już podpięty, jeszcze raz dzięki.
 

Mabri

New member
Jeżeli już mówimy o modelu 350 napiszcie coś na temat samego obrazu. Jak wygląda odtwarzanie HD i płyt DVD w porównaniu z najbliższą konkurencją?
Mnie osobiście interesuje tylko jakość obrazu a zakup BR traktuję jako okres przejściowy w oczekiwaniu na sprawdzone modele firm, że tak nazwę bardziej specjalistycznych
Cena 350 w MM jest całkiem atrakcyjna i nie ukrywam, że chcę się załapać na promocję.
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
dvd i blu-ray tak samo mniej więcej tylko że blu-ray ma żywsze kolory i jeden film zajmuje okło 20 giga a dvd 5 :grin: i to wszystko najprościej :eek:k:
 
Do góry