Odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP-S350

DZ_R

New member
??? Jakoś tak dziwnie wyglądał - wcale nie był podobny do wejścia USB. Czy można tam podłączyć coś innego niż karty SONY?
 

Axl2000

New member
Dopiero kupiłem ten odtwarzacz wiec przepraszam za glupie pytanie...Dźwięk z BD leci do amplitunera poprzez kabel optyczny, obraz poprzez HDMI do telewizora.
Co zrobic w momencie jak dźwięk na płycie BD jest tylko dźwiękiem PCM (jedna ścieżka, analogowe 5.1) i poprzez optyka nie leci na amplituner, tak więc nic nie słychać?

Patrze na tą instrukcję http://pdf.crse.com/manuals/4120891111.pdf i na stronie z audio (44 i dalej) nie moge tego znaleźć, albo czytam to i nie wiem że to właśnie o to chodzi :confused:
 
Ostatnia edycja:

Axl2000

New member
Leeonsjo napisał:
podłacz go czinczami do tv lub ampli i zobaczysz

to do mnie?

mi chodzi o to zeby ze sciezki PCM 5.1 uzyskac poprzez BD S350 dźwięk 5.1...a jak wiadomo S350 nie ma wyjscia analogorego 5.1, wiec sie pytam czy da sie cos zrobic czy nie pozostaje nic innego jak kupic S500? ;P
 

gerost

New member
Axl2000 napisał:
to do mnie?

mi chodzi o to zeby ze sciezki PCM 5.1 uzyskac poprzez BD S350 dźwięk 5.1...a jak wiadomo S350 nie ma wyjscia analogorego 5.1, wiec sie pytam czy da sie cos zrobic czy nie pozostaje nic innego jak kupic S500? ;P

Na str.63 masz wszystko napisane, trzeba połączyć przez HDMI, przez optyka będzie 2ch(kanały).
 

gerost

New member
Axl2000 napisał:
Dzięki za zwrócenie uwagi, czeka mnie kupno nowego ampli w takim razie :) Pewnie Sony 820 :)

A po co toż to badźiew jest, na allegro jeden gość z Wrocka ma Marantza SR 5002 w dosyć dobrej cenie jakieś 1399 PLN, uzytkownik to Jaro-J66
kupiłem od niego miesiąc temu i jest full wypas.
 

mare37

Banned
ja mam pytanie do posiadaczy tego odtwarzacza jak jest z tym dzwiekiem? bo ja mam ampli yamahe 461 i on ma hdmi ale ogolnie jest 5.1 przy czym po hdmi nie da sie wpuscic zadnego dzwieku gdyz te wejscia dzialaja tylko jako przekaznik..czyli wchodzi i wychodzi na hdmi a nie konwertuje sygnal na ampli. Czy nie bedzie problemu z dziwkeiem wielokanalowym przy plytach bluray i podlaczeniu coaxialem badz optycznym?
 

mare37

Banned
aaaa dopiero kupilem ampli :) a co taka rewelacja jest ten dzwiek z bluraya? watpie

i jeszcze jedno pytanie..co to za numer z tym dziwkiem? bo z tego porownania http://www.blu-ray.com/players/compare.php to wynika ze dziwk w tym odtwarzaczu saony s350 i samsungu 1500 po analogu jest 2.0 to jak to? czy nie bedzie przesylany po optycznym czy coaxialu dzwiek 5.1? to dts bedzie lecial w stereo??? ;))) inne odtwarzacze maja 7.1 po hdmi i po analogu 5.1 a tu jakas lipa




mobor napisał:
problemu nie bedzie ale dzwiek bedzie jak z dvd - lipa
Musisz zmienic ampli
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
jest spoko bo wszystko zalezy od ampli - czyli jednak nie tak bardzo spoko


a co do dzwieku - jesli nie slyszysz roznicy miedzy transferem 480 kilobitów a 6 megabitami to ja nie mam wiecej pytan...
to tak jak kipskie mp3 vs cd-a
 

mare37

Banned
ale nie padla odpowiedz co oznacza 2.0 w analogu..czyli nie ma dzwieku wielokanalowego na coaxial badz optyczne?

Nie wiem czym tak naprawde sie podniecac. Jest duzo filmow w ktorych dzwiek jest beznadziejny ostatnio ogladalem jeden z hitow i nawet dialogow nie bylo slychac. Wiec mysle ze dzwiek 5.1 w zupelnosci wystarczy. Mam kolumny Jamo z serii x550 czyli 280 wat nominalnej mocy i sourrandy z yamahy i te wszystkie kolumny cieniutkie od kina domowego sie chowaja. Dla mnie osobiscie jesli taki odtwarzacz nie ma dzwieku 5.1 na coaxial to kicha totalna lub gdzies jest blad w informacji. Specjalnie pytalem dzis faceta ze sklepu internetowego i mowil ze ma wyjscie na 5.1 ale moze mu sie cos pomylilo i chodzilo o hdmi. W takim razie jesli nie ma to po jaki gwizdek maja wyjscia optyczne i coaxial?
 

mare37

Banned
nie wiem jeszcze czy jestem fanem HD ale bezsensem jest wymiana dobrego ampli po to zeby sobie hdmi podlaczyc lubie miec wszystko w jednym bo nie chce miec ton sprzetu zeby odczytywal mi to co mam nagrane i po tych wszystkich porownaniach to rzeczywiscie panas bd30 oferuje najwiecej w sprzecie do 1200

mobor napisał:
powiem ci tak

dla kazdego prawdziwego fana HD - optyka czy coaxiala wogóle może nie być w odtwarzaczu BluRay
 

gerost

New member
mare37 napisał:
nie wiem jeszcze czy jestem fanem HD ale bezsensem jest wymiana dobrego ampli po to zeby sobie hdmi podlaczyc lubie miec wszystko w jednym bo nie chce miec ton sprzetu zeby odczytywal mi to co mam nagrane i po tych wszystkich porownaniach to rzeczywiscie panas bd30 oferuje najwiecej w sprzecie do 1200


Spokojnie, spokojnie, na optyku i coaxialu jest 5.1 DD i DTS. Chodzło o to iż ten soniak nie ma wyjścia analogowego 5.1-> czyli sześć sztuk cinch tylko 2.0
 

mobor

Banned
pewnie ze jest 5.1 ale to bedzie tylko namiastka tego jak ten sprzet moze zaspiewac z senswoniejszym amplitunerem.

Bardziej obrazowo. To trochę tak jakby bluray'a podpiąć do telewizora kabelkiem svhs
 

mare37

Banned
chyba wiekszym problemem niz sprzet jest dostepnosc filmow z dzwiekiem 7.1 i kwestia dodatkowych kolumn
glownie chodzilo mi o to jesli jest odtwarzacz 7.1 a nie pisza ze obsluguje 5.1 to czy wtedy gdzies 2 kanaly nie poleca w powietrze ;)
 
Do góry