Odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP-S350

wujo1

New member
nie wiem czy pomoże ale postaram się coś lepszego znaleźć
to jest ze strony SONY
  • Gwarantowana zgodność z multimediami: odtwarzanie nośników i formatów BD-ROM/R/RE, DVD-+Video/R/RW, CD, AVCHD
  • Doznania dźwiękowe na najwyższym poziomie dzięki reprodukcji strumienia danych o 7.1-kanałowym dźwięku HD audio przez interfejs HDMI™ (1.3)
  • Zgodność z technologią BD-Live: podłączenie odtwarzacza do Internetu i pobranie najnowszego oprogramowania układowego umożliwi odtwarzaczowi dostęp do zwiastunów, wywiadów i innych dodatków.
  • Funkcja szybkiego uruchamiania – możliwość włączenia filmu Blu-ray w ciągu zaledwie 6 s
  • Technologia BRAVIA Sync – bardzo łatwe podłączanie odtwarzaczy do telewizorów BRAVIA i zestawów kina domowego Sony
  • Nowe, przejrzyste menu XrossMediaBar™ zapewniające każdemu użytkownikowi łatwy, zgodny z intuicją dostęp do wszystkich funkcji odtwarzacza
  • Nowa technologia Precision Cinema HD Upscale – przekształcanie sygnałów o standardowej rozdzielczości (480i) do formatu 1080p i reprodukcja przez interfejs HDMI™ odpowiednika sygnału full HD do wyświetlenia na telewizorze 1080p
  • Technologia 24p True Cinema – możliwość oglądania filmu jak w prawdziwym kinie, bez zmiany długości ani pogorszenia jakości
  • Technologia BonusView – możliwość wyświetlenia dodatkowego obrazu z komentarzem reżysera itp. bez zatrzymywania filmu
  • Technologia BonusView – możliwość równoczesnego wyświetlenia na ekranie dwóch strumieni wideo z jednej płyty Blu-ray Disc™
  • Technologia x.v.Color™ – możliwość reprodukcji bardziej naturalnych i żywych barw, zbliżonych do widzialnych w naturze
 

DZ_R

New member
Eeee... tam! Te wypisy ze strony SONY to w większości tylko slogany...

1. Ja tam wczoraj kupiłem sobie tego S350, bo pilnie mi jest potrzebny odtwarzacz BD i nie mam czasu czekać aż się pojawią jakieś porządne odtwarzacze - a ten jest dobry(?), bo jest tani...
2. Na razie w ogóle nie mogę go przetestować, bo nie mam go do czego podłączyć - pewnie dopiero pod koniec przyszłego tygodnia będę miał TV, to wtedy go sprawdzę. Ale i tak nie będę miał go z czym porównać, bo nie widziałem w akcji innych odtwarzaczy.
3. Na razie to mogę tylko tyle powiedzieć, że ma tandetny plastikowy przód i beznadziejny wyświetlacz - takie tam kulfony się wyświetlają, że czasami trudno to odczytać...
Jak widziałem w sklepie model S300, to wyglądał dużo lepiej.
4. Pewnie podobnie jest z resztą tego odtwarzacza - to ma być tani model 'dla mas'. Mobor miał rację, że powinien kosztować 600zł, i pewnie za kilka miesięcy będzie tyle kosztował...
 

Nana

New member
Witam :krol:
Ja mam już kilka miesięcy Sony BR S-300 , obraz jest rewelacyjny nawet ze zwykłego filmu DVD i nie zgadzam się z kolegą który twierdzi , że film "Bliskie Spotkanie 3 stopnia" z gazety jest kiepskie wręcz odwrotnie jestem pod wrażeniem kolorów i czystości obrazu . Nie czyta tylko filmów w VHS i DVIx
Kupiłam sobie 1 słownie -jeden- :-D film w technologii Blu-Ray "Siedem lat w Tybecie" kurcze 100,- zł :roll: no to po prostu brak słów aby to opisać trzeba zobaczyć
Pozdrawiam Nana
 

mobor

Banned
Gratuluję wyboru. Na prawdę, wierzcie mi - model 300 jest od strony wykonania 2-3 klasy wyżej niż 350...


Na AVSForums wyczytałem niedawno informację z której wynikało iż pierwsze egzemplarze mo9delu 350 wykonano na układzie Sigma /nowsza wersja ukłądu który siedzi w modelu 300/. Ma on swietne parametry jesli chodzi o dekodowanie sygnału AV. Egzemplarze z SIGMĄ poszły "na testy" do prasy branżowej co pozwoliło urządzeniu otrzymać wysokie noty. Problem polega na tym że do masowej produkcji trafił sprzęt z zupełnie innym układem - SoC tym razem jest autorstwa firmy NEC. Jest to chip o wiele tanszy od SIGMY i niestety słabszy. Informacja zaszyta jest w wątku poświęconym BDP-S350
 

mobor

Banned
bez przesady, ma też swoje braki ale konstrukcyjnie jest o niebo lepszy od 350

Wystarczy popatrzec na Allegro gdzie aukcje z 300 cieszą się sporym powodzeniem mimo iz odtwarzacz jest w tej samej cenie co nowszy model...
 

hajni

New member
Witam
Czy jest sens kupić ten BDP-S350 jeśli nie posiadam dekoderów HD w amplitunerze (H/K 445), ale posiadam system 7.1? Czy warto poczekać na S550, który ma dekodery i wyjścia analogowe? Jednak nie wszystkie filmy są w 7.1, wiec czy tylne kolumny po analogu nie będą w ogóle grały czy sam player (S-550) puści mi sygnał na 7.1 z filmu 5.1?
Z góry dzięki za pomoc.
 

hajni

New member
Bardziej obstawiam Sony 550 choćby właśnie ze względu na design. Jednak nie wiem czy z dekoderami ten odtwarzacz puści mi sygnał HD 7.1 na analogu z filmu który ma dźwięk 5.1, czy będę miał ciszę w tylnych kolumnach.
Pozdrawiam
 

DZ_R

New member
Napisy przeskakują na górę

Czy to normalne? Bo u mnie podczas odtwarzania filmów BD na S350 czasami na chwilę napisy zamiast na dole to się wyświetlają na górze.
 

DZ_R

New member
Panie Mobor - a jak jest z jakością odtwarzania DVD w S350 w porównianiu do Denona 2930? Ale chodzi mi o to, czy różnica w jakości jest bardzo wyraźna, czy też trzeba patrzeć z odleglości 5 cm żeby zobaczyć jakieś drobne różnice? A jak 2903 radzi sobie z DVD z filmami tragicznej jakości (np. niektóre polskie filmy tak zgrane, że wyglądają 3 razy gorzej niż DIVX-y)?

Do 'aditonie' - u siebie sprawdziłem, że odtwarza dwuwarstwowe DVD+R.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Jakoscią odtwarzania DVD, odtwarzania muzyki /każdej !!! i w każdy sposób/- Denon 2930 zabija 350 na miejscu jednym strzałem. Nie ma wogóle czego porównywać. Denon to Denon. Inna półka, inna konstrukcja, inne przetworniki - inny poziom elektronicznej rozrywki
350 to budżetówka, program minimum...
Nie wyobrażam sobie oglądania DVD czy słuchania muzyki na 350...równie dobrze mozna zrobic to na jakimś Pioneerze za 200 czy 400zł z Tesco

ps Nie wiem jak denon radzi sobie z podle nagranymi polskimi filmami gdyż takowych nie posiadam

350 nie czyta zadnych plików video - płyta musi byc sprowadzona do postaci zamkniętej kompilacji zgodnej z BluRay lub AVCHD
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
1. Dziękuję za odpowiedź - nawet jeśli jest tylko w 30% prawdziwa, to i tak jest dla mnie poważnym argumentem za zakupem 2930.
2. Na razie mam Sony 350, bo odtwarza Blu-Raya i była do kupienia od razu, ale to tylko rozwiązanie na kilka miesięcy.
3. Dla mnie idealnie by było, gdyby istniał odpowiednik 2930 ale odtwarzający znakomicie zarówno DVD jak i Blu-Raya - ale z tego co na dzisiaj jest w ofercie, to jest Denon 2500, który przeciętnie odtwarza Blu-Raya i DVD, oraz nie wiadomo kiedy ma być dostępny 3800 z zaporową ceną, który bardzo dobrze odtwarza DVD oraz przeciętnie Blu-Raya.
4. Wobec tego, że w ciągu najbliższych 2-3 lat głównie będę oglądał filmy DVD, a Blu-Raya góra 2 nowe filmy miesięcznie, to na razie najlepszą konfiguracją wydaje mi się 2930 do częstego oglądania DVD, oraz Sony S350 do oglądania sporadycznie Blu-Raya. A jak za 3 lata technologia się rozwinie (i będzie dostępnych dużo więcej filmów na Blu-Rayu), to wtedy za bardziej przystępną cenę kupię coś od Denona do odtwarzania Blu-Raya...
 
Ostatnia edycja:

wujo1

New member
no widzę że masz ambitne plany co do zakupów ja też miałem kupować tyle rzeczy i plany się zmieniły pewnie za pare lat sobie złoże do kupy mój sprzęci :D ale życze ci powodzenia :cool:
 

mobor

Banned
dz_r

denon 3800 to wlasnie połączenie DVD-2500 z DVD-3930/2930
Tam spotyka sie swiat HD z tym co najlepsze w DVD... Jesli masz sony 350 - spokojnie mozesz kupic 2930
Bedziesz bardzo zadowolony z zakupu - bardzo mało osob decyduje się na odsprzedaż tego modelu- to też o czymś swiadczy
 
Do góry