Odtwarzacz Blu-Ray Sony BDP-S350

mare37

Banned
"Może to zależy od egzemplarza nie wiem. Wiem natomiast,że w kwestii czytników laserowych Sony należy (należało ???) do czołowki( wg.mnie są bardzo precyzyjne)"



moze i sa precyzyjne tylko ze w moich dwoch wiezach sony nawet z jedna ryska nie czytaly hehe
takie opinie obiegowe sa guzik warte dopoki samemu sie nie przetestuje

napewno nigdy wiecej tej marki..beznadziejne aparaty..beznadziejne tv ktore sie palily i wiele innych wpadek
 

Rodrik_AR

New member
pamięć odtwarzania w bdp-s350 i bdp-s300

Rodrik_AR napisał:
Witam! Czy bdp-s350 posiada tzw. "pamięć odtwarzania"? Czy po zatrzymaniu odtwarzanej płyty i wyłączeniu odtwarzacza pamięta on miejse zakończenia oddtwarzania po ponownym włączeniu i odtwarza od zatrzymanej sceny? Czy też zaczyna odtwarzać płytę od początku? Pozdrawiam

Nikt mi nie odpowie w sprawie tej "pamięci odtwarzania" w bdp-s350 i bdp-s300?

Pozdrawiam :)
 

Robert_em

New member
Witam!

Noszę się z zakupem tego odtwarzacza, ale nurtuje mnie pewne pytanie:

Z tego co wiem jest z tyłu wejście USB, da radę podpiąć pod to wejście pen driva np. 16GB, z filmem blu ray z netu i odtworzyć na nim?

Pozdrawiam.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie da rady. Takich rzeczy to nawet w Erze nie ma... ;)
Pomijając fakt że 16BG to chyba nieco mało na BD rip...

Nawet jeśli USB służy do odtwarzania mediów, to ogranicza się to tylko do MP3, JPG i DivX'ów. Jak do tej pory, w głównym nurcie przemysłu elektronicznego nikt nie zaoferował chociażby możliwości odtwarzania DVD rip'ów z pamięci USB.

Np. Oppo 983 pozwala na odtwarzanie plików .VOB, ale bez możliwości przełączania napisów i ścieżek dźwiękowych.

Jest takie ustrojstwo pasujące do Twych wymagań, BD Prime z HDI, ale to nowość kulejąca od chorób wieku dziecięcego i nieco kosztuje (aktualna cena w jednym z polskich sklepów to 2250 PLN).
 

banjo

New member
mare37 napisał:
"Może to zależy od egzemplarza nie wiem. Wiem natomiast,że w kwestii czytników laserowych Sony należy (należało ???) do czołowki( wg.mnie są bardzo precyzyjne)"



moze i sa precyzyjne tylko ze w moich dwoch wiezach sony nawet z jedna ryska nie czytaly hehe
takie opinie obiegowe sa guzik warte dopoki samemu sie nie przetestuje

napewno nigdy wiecej tej marki..beznadziejne aparaty..beznadziejne tv ktore sie palily i wiele innych wpadek
Możemy sobie tak ględzić w nieskończoność,że Sony to kicha i że paliły sie telewizory tej marki i w ogóle :)( ciekawe kiedy to było?? 20 lat temu może )No trudno zdarza się .Ja czegoś takiego nigdy nie uswiadczyłem.A o precyzyjności czytników to stwierdzam właśnie na własnych testach, a nie opinii innych.Dlatego zdania nie zmienie.Philips dla mnie w tej kwestii tez jest niezły.Ja natomiast przejechałem się na Samsungu(tv,dvd),ale nie powiem ,ze nigdy nic nie kupie z tej marki - kazda marka ma jakies podpadziochy i trzeba sie z tym liczyc niestety.
 

banjo

New member
Acha co do pamięci w 350-ce (zapamiętane miejsce po wyłączeniu odtwarzacza) Jest takie coś i działa normalnie. Podczas odtwarzania filmu naciskamy raz "stop" i wyłaczamy player na pilocie .Gdy właczymy go spowrotem odtwarzanie nie rozpocznie sie automatycznie- wystarczy wcisnąc "play" i odpala sie ostatnia scena odtwarzana przed wyłaczeniem.Nic specjalnego, ale napewno przydatna opcja.
 

mobor

Banned
A jako ciekawostkę podam że ten odtwarzacz sprawdza sie wrecz ZNAKOMICIE jak tzw transport czyli we wspolpracy z amplitunerem posiadajacym dekdoery
Jego jitter jest - uwaga - CZTEROKROTNIE mniejszy niż w swietnym DVD Denona 2930... :)
 

banjo

New member
To akurat chyba świadczy o dość niezłym torze audio??( niezły tor audio to w tym wypadku chyba za duże słowo :) ) Mniejsze zniekształcenia dzwięku od tego Denona- to ja jestem mocno zaskoczony. mobor a możesz mi powiedzieć co siedzi w środku 350-ki. Odnośnie obrazu słyszałem rózne opinie- że jest to układ sigmy, ale podobno jest tam jakis układ NEC'a. Co do audio to za duzo nie wyczytałem. W sumie cudów sie tam nie spodziewam, poprostu pytam z ciekawości.
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
Na 'białym' forum piszą, że w ostatnich Sonych (350, 550, i jakiś tam 5000) siedzi nowy układ od NEC.
------------------------------------
A co do jakości sprzętu od różnych firm, to od siebie dodam, że od Sony zawsze mi wszystko dobrze działało, a moją znienawidzoną firmą (od której mi wszystko nie działało - ale to w pracy, bo do domu takiego syfu nie kupuję) jest taka jedna firma na "L"...
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
analogowe audio jest do dooopy i na pewno w takim starciu Denon zmiażdzy 350tkę jednym ciosem.
Ja pisałem o wyjsciu cyfrowym
Ten player został od poczatku do konca pomyslany jako transport i tylko w takiej konfiguracji może jako tako zadziałać.
Wszystko inne jest tylko dodatkiem
 

Rodrik_AR

New member
Dzięki Banjo za odpowiedź w sprawie „pamięci odtwarzania” :)
Kupię chyba tę 350-siątkę choć zastanawiałem się już nad Samsungiem 2500 ale jest sporo droższy od Sonego.

Mobor, z tego co piszesz to muszę podłączyć go do ampiltunera po przez HDMI bo jak mniemam (nie znam się aż tak dobrze) kabel optyczny to słabsze rozwiązanie?
Mam ONKYO 605 który chyba ma wszystkie potrzebne dekodery?

Pozdrawiam
 

mobor

Banned
jezeli masz ampli z nowymi dekoderami to laczysz to tylko poprzez HDMI
I masz sprzet na ktorym obejrzsyz filmy z kamery avchd, zdjecia z cyfrowki, filmy dvd oraz filmy bluray- z kazdym dzwiekiem
Co ci wiecej trzeba ?

Gdybys miał audiofilski słuch i górę forsy- wtedy jako taką poprawę nie tyle obrazu ale dzwieku da ci dopiero bardzo drogi odtwarzacz - kosztujacy tyle co 10szt 350 ale pod warunkiem ze podpepniesz go do 3x drozszego procesora i slidnych koncowek- tez kosztujących sporo
 

Rodrik_AR

New member
ArtS007, oczywiście wiem, że SONY to SONY i się nie odmienia. Użyłem tej „odmiany” rozmyślnie – taki slang :)
Jeżeli uważasz, że trochę luzu temu forum nie przystoi to przepraszam.
Pozdrawiam,
Rodrik_AR
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
wiam.czy ktoś w 350 wgrał firmware 013 które było na stronce sony ale teraz już jest inne tzn.010 chyba tylko je się pospieszyłem.
Po wgraniu tego na na 2 filmach nowych i nie wiem czy to wina tego firmware po właczeniu play jest obrazek odczytu płytki 10 -15 sekund wogóle po chodzeniu po menu to samo plyta chodzi jakby była strasznie porysowana odtwarzacz ma problemy z jej odczytem czy ktoś zauważył to w swoim odtwarzaczu.Płyty są nówka ze sklepu orginały.
Zapytałem w sony polska co z tym firmware ale nie wiedzą odpowiedzieli że można jedynie oddać go do serwisu bo samemu nie idzie wgrać wcześniejszego firmware.
 

mobor

Banned
Nie uzywaj odtwarzacza bo mozesz go uszkodzic. Poczekaj na wersję firmwaru wyzszą od 13 i wowcza zrob aktualizację
Chyba ze chcesz by ktos ci grzebał w bebechach nowego w koncu urzadzenia...
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
tak tylko czy będzie nowe jak wejdzie to napewno poprawiona 013 i myślę że też nie będzie można go zainstalować bo chyba tylko wyższe będzie przyjmował a 014 to będzie w za 2lata albo wcale chyba jednak serwis a o grzebaniu to chyba nie trzeba do wgrania softu ,tak sądzę.
 

mobor

Banned
niestety ale sie mylisz

aby zrobic reflash na wersje nizszą trzeba to zrobic specjalnym programatorem wpinanym w płytę główną
 

MARAS

New member
Gniazdo EXT

Czy można podłączając do tego gniazda pendriva i przeglądać zapisane na nim zdjęcia tak jak na Playstation3.Próbowałem z różnymi i odtwarzacz wogóle ich nie widzi mimo że dioda na pendrivie miga.Te same pendrivy na PS 3 są przez konsole widziane.
Ponadto stwierdziłem że obraz z odtwarzacza jest gorszy niż z PS 3 głównie chodzi o zaszumienie.Mam pytanie na jaką rozdzielczość ustawić odtwarzacz na 1080p czy 1080i czy na auto. Chodzi o odtwarzanie płyt Blu Ray 1080p
 
Ostatnia edycja:

MARAS

New member
Pamięć przenośna

Ponawiam pytanie.
Jaki typ pamięci przenośnej jest akceptowany przez BDP 350.Może ktoś już to sprawdził.
 
Do góry