Odblokowałem PVR (nagrywanie) na 40D5500

Kmicik

New member
a w moim modelu D6000 po "przerobieniu" na model D6500 nie idzie wlaczyc trybu 3D na Canal+3D a tym bardziej konwersji 2D>3D...pokazuje sie zielonkawy ekran z cienkimi podluznymi liniami... zacznacze ze opcje PVR na D6500 mam..... moze ktos wie jak rozwiazac ten problem?? poki co zostane na D6000...
 

surveyor

New member
W D5500 i pewnie innych można odblokować do pobrania więcej aplikacji z SMART HUB opis wykorzystałem z samygo:

Wchodzi w tryb serwisowy tak samo jak w przypadku odblokowania PVR przy pomocy ruSamsungTVCommunicator i w menu serwisowym ustawiamy tak:

Wchodzimy w:

Control
Sub Option
Info Link Service Type - (zmieniamy na development)
OTA Support (przełączamy na OFF)
OTA Durantion Test (przełączamy na OFF)
OTN (zmieniamy na development + reszta opcji OTN na OFF)

Restart TV.

Ważne by te OTA i OTN były OFF bo jak nie to podczas uruchomienia SMART HUB zawsze będzie chciał nam ustawić aplikacje standardowe na polskie :p

Po tej zmianie pojawiają się takie aplikacje do ściągnięcia jak np:
Allegro,
iSing.pl Karaoke,
Filmbox (paczka VOD),
TVP Olimpiada,
Wikipedia,
Telemagazyn,
i wiele innych (także aktualizacje do aplikacji które mamy w tv np. takie jaki ipla (inny wygląd), youtube (inny wygląd) itd.

Ps. jest też do pobrania Full Browser ale niestety nie dziala :-x

Oczywiście zmiany robicie na swoją odpowiedzialność !

Fotki:

 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    72,2 KB · Wyś: 213
  • 2.jpg
    2.jpg
    60 KB · Wyś: 130
  • 3.jpg
    3.jpg
    41,4 KB · Wyś: 125
  • 4.jpg
    4.jpg
    57,2 KB · Wyś: 121
Ostatnia edycja:

sius12

New member
Hmm strasznie długo się aktualizuje instaluje usuwa ale z tego co widzę to działa :p Wielkie dzięki za instrukcję. No i w końcu youtube w HD <3 Szkoda tylko że nie ma nigdzie TVP VoD
 
Ostatnia edycja:

surveyor

New member
faktycznie nie ma tvp vod nie zwróciłem uwagi, ciekawe czemu :) nie wiem czy jest sens ale mogę zgrać te aplikacje PL i potem Ci co mają samygo to mogą sobie powrzucać jako "user".

tak z innej beczki przeglądając pliki po ftp na tv znalazłem sterowniki i jakieś pliki od HbbTv czy ktoś próbował uruchomić tą opcję bo wiadomo samsung podaje, że nie obsługuje HbbTV ale pliki dodali :)
 
Ostatnia edycja:

aarek68

New member
...

tak z innej beczki przeglądając pliki po ftp na tv znalazłem sterowniki i jakieś pliki od HbbTv czy ktoś próbował uruchomić tą opcję bo wiadomo samsung podaje, że nie obsługuje HbbTV ale pliki dodali :)

Witam
Za HbbTv odpowiada funkcja Data Service Support. Wchodzimy w Menu Serwisowe - Control - Sub Option- System - zmieniamy z OFF na ON. Po restarcie telewizora w Menu TV pojawia się dodatkowa opcja "Autouruchamianie usług danych". Niestety nieaktywna. Podobno na kanale TVP1 emitowanym z trzeciego multipleksu (MUX-3) prowadzone są testy tej usługi, ale ja osobiście żadnych "objawów" tego na moim UE32D5500 nie zauważyłem.
Pozdrawiam
 

aarek68

New member
...

tak z innej beczki przeglądając pliki po ftp na tv znalazłem sterowniki i jakieś pliki od HbbTv czy ktoś próbował uruchomić tą opcję bo wiadomo samsung podaje, że nie obsługuje HbbTV ale pliki dodali :)

Witam
Za HbbTv odpowiada funkcja Data Service Support. Wchodzimy w Menu Serwisowe - Control - Sub Option - zmieniamy z OFF na ON. Po restarcie telewizora w Menu TV - System pojawia się dodatkowa opcja "Autouruchamianie usług danych". Niestety nieaktywna. Podobno na kanale TVP1 emitowanym z trzeciego multipleksu (MUX-3) prowadzone są testy tej usługi, ale ja osobiście żadnych "objawów" tego na moim UE32D5500 nie zauważyłem.

Oczywiście zmiany robicie na swoją odpowiedzialność !

P.S.
surveyor: o ile można to proszę o skopiowanie i udostępnienie widgetu TVP VoD
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

surveyor

New member
W załączniku tvp vod = oryginal nie wiem czy nie trzeba tam coś podmienić w jakimś pliku, że ma być user.

Przełączyłem to co poprzednio na ON i oczywiście zaktualizowało SmartHub do wersji dla polski :) ale np. Ipla została ta nowa :mrgreen: póki mam jeszcze oryginalny smarthub jak jeszcze jakieś aplikacji brakuje mogę zgrać :eek:k:
 

Attachments

  • 11111341001.zip
    408,5 KB · Wyś: 88

sius12

New member
U mnie Hbb TV ale trzeba zmienić na EU_GER wtedy na TVP1 pokazuje się jakaś informacja o Euro 2012. Jak będzie trzeba dam instrukcję.
 

sius12

New member
Option-Local Set- EU_GER. Potem gdy włączymy SMART TV wciskamy kombinację ">> 2 8 9 <<" i zmieniamy tam na Polski albo Aplication dummy- nie ma tej opcji gdy mamy ustawione na develop

Na kanale TVP1 emitowanym z trzeciego multipleksu (MUX-3) naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T wyświetla się czerwona kropka na białym tle z napisem „Aplikacja Euro 2012 Naciśnij czerwony guzik”. Po kilku sekundach wyświetlana grafika znika.

U mnie jest to samo więc HbbTV działa :)
images


Na TVN HD wyświetla się HbbTV test
 
Ostatnia edycja:

surveyor

New member
HbbTV działa świetnie :) dzięki za opis!

Na chomika wrzuciłem kilka wigdetów jakby ktoś chciał wrzucić do user dzięki samygo ;-) a nie przestawiać w menu serwisowym :)
 

surveyor

New member
Niestety przeglądarka nie działa :-/

Jednie można kombinować z wikipedią opis jest tutaj tylko, że ona otwiera tylko wersje mobilne stron www.

Chociaż przeglądając pliki po ftp to są widoczne pliczki od fullbrowser także może też by się udało jakoś dodać :p
 

BlockBuster

New member
Może ktoś dać step by step opis? Bo u mnie nie ma data service support na d5500 mimo, ze local dalem na eu-ger (na zdjeciach jest przywrócony EU).

Czy wczesniej cos trzeba jeszcze wlaczyc? Hospitality mode czy coś? Albo trzeba model zmienić?




EDIT!:
Na D5500 wystarczy zmienić na eu-ger, wyłączyć tv. Potem opcja jest dostępna z poziomu Menu. Natomiast jak dam play na zwiastunie na tvp1 to black screen przez kilka minut i nie wiem o co biega.
 
Ostatnia edycja:
Na razie to sa testy HbbTV więc jeśli cos nie działa to trzeba przymknąć oko. Zobaczymy jak to będzie po 01. czerwca bo podobno wtedy ma ten serwis ruszyc oficjalnie.
 

BlockBuster

New member
Czy też macie tak, że po włączeniu hbb na tvp1 tv przestał reagować na klawisze z numerami kanałów? Tzn. raz działają, raz nie działają.
 

Darkmen65

New member
HbbTV działa świetnie :) dzięki za opis!

Na chomika wrzuciłem kilka wigdetów jakby ktoś chciał wrzucić do user dzięki samygo ;-) a nie przestawiać w menu serwisowym :)


Witam. A mógłbyś dorzucić nowe youtube na chomika? Jak mam podłączonego pendriva z nagarną nową IPLA to mi SmartHub otwiera ją w tej nowej wersji więc może youtube też tak będzie działać:)
Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

surveyor

New member
YouTubeonTV to jest to nowe YouTube :) działa jako inny widget niż poprzednie youtube ;-)

fajna jest ta możliwość przeglądania telefonem z androidem z aplikacją youtube remonte ;-)
 
Do góry