Odblokowałem PVR (nagrywanie) na 40D5500

bugger

New member
Jakie dyski (rodzaj, firma, pojemność) posiadacie do nagrywania programów?
Osobiście szykuje się do zakupu dysku do PVR-D5500.
 

BlockBuster

New member
Seagate Expansion 500 GB - zrobiłem partycję 40GB z XFS. Każdy dysk 2,5" powinien spokojnie wyrobić. Ale partycje załóż sam, bo samsung zrobi sam jak chce.
 

unleashed

New member
Witam, ma ktoś może program ruSamsungTVCommunicator i może mi go przesłać na maila(nfc@wp.pl)? Albo podać działający link. Siedzę od dwóch dni i nie mogę go namierzyć.
 
The actual version of the ruSamsungTVCommunicator expires on 06/26/2012.
The new version is almost ready and will appear tomorrow, the 07/04/2012!
Do not use any version you can find on filesharing-platforms. They are expired too or have virus inside!


kłania się czytanie ze zrozumieniem ;)
 

kidler

New member
witam. mam problem. nie mogę zmienić tego localset. program działa, znajduje się menu serwisowym, daję w programie Factory i 3Speed
Kod:
Senden "$factory"...
Key "KEY_FACTORY" senden... fertig
Senden "$3Speed"...
Key "KEY_3SPEED" senden... fertig
i nie mogę zmienić localset bo jest niepodświetlone
 
W końcu co trzeba zmienić dokładnie aby mieć HbbTV? Jedni piszą co innego, inni co innego... Mój model to UE40D5500... Chodzi mi o jakaś instrukcję krok po kroku.
 

ShangX

Member
W końcu co trzeba zmienić dokładnie aby mieć HbbTV? Jedni piszą co innego, inni co innego... Mój model to UE40D5500... Chodzi mi o jakaś instrukcję krok po kroku.

trzeba wejść w menu serwisowe i użyć programu ruSamsungTVCommunicator uruchomić funkcję "factory" i 3Speed. Wchodzimy w menu serwisowym w zakładkę CONTROL a następnie SUB OPTION (po wcześniejszym aktywowaniu trybu Hotel Mode lub użyciu programu ruSamsungTVCommunicator) i tam jest opcja która się nazywa Data Service Support która jest domyślnie ustawiona na OFF. Po zmianie na ON w Menu TV pojawia się dodatkowa opcja "Autouruchamianie usług danych".

Dodatkowo trzeba ustawić język na w menu serwisowym na niemiecki.
 
Jeszcze mam kolejne pytanie, odblokowałem dodatkowe aplikacje w smartTV. Jednak ipla wygląda tak samo, w menu poboru aplikacji mam wszystkie zdublowane, jedną z ciekawych znalazłem demotywatory - ale nie wiem czy one nie były wcześniej. Nie było też samej opcji bodajże OTN tylko OTN cośtam i dałem development. Czy mam wszystko OK?
 

zniwna

New member
witam, co do hbbtv, robię wszystko jak w opisie (D5500), wchodzę przez ruSamsung.. do rozszerzonego menu, odblokowałem nagrywanie, ale z hbbtv nie mogę sobie poradzić, jest opcja Info Link Server Type, z możliwościami zmiany na development, developing ustawiona obecnie na operating, gdzie się zmienia język na EU_Ger?? pzdr
 

roko52

New member
Ukazało się nowe FIRMWARE z 10.07.2012 do tv samsung UE..D5500. Czy ktoś może testował. jakie zmiany?
 
Ostatnia edycja:

Marfoto

New member
DObry serwis TV

Zna ktoś serwis w okolicach Legionowa i Warszawy gdzie odblokują mi PVR w tv ue40d5500, niestety boje sie ze sam nie dzwigne tematu.
 

TOMSON61

New member
Co do problemu z nieobsługiwaniem nagrywania(Nie przechodzi testu wydajności) na pen'a przez TV jest na to sposób.
Formatujemy pen'a w TV następnie ściągamy program "Samsung-USB-Adjuster" na PC i traktujemy nim
pen'a i już bezproblemowo możemy nagrywać.Przetestowałem to na kilku pen'a i karcie CF i działa wszystko O.K
 

zniwna

New member
Co do problemu z nieobsługiwaniem nagrywania(Nie przechodzi testu wydajności) na pen'a przez TV jest na to sposób.
Formatujemy pen'a w TV następnie ściągamy program "Samsung-USB-Adjuster" na PC i traktujemy nim
pen'a i już bezproblemowo możemy nagrywać.Przetestowałem to na kilku pen'a i karcie CF i działa wszystko O.K

witam, jakiej wielkości peny testowałeś, próbowałem z dostępnymi w domu 2GB i 4GB nie działa, podaj jeszcze którą wersję programu masz, w sieci są dostępne różne, pzdr
 
jak używać tego programu samsung usb drive? włączam program i komunikat PLEASE SELECT A DRIVE i nic sie nie dzieje? nie można wybrac napędu , nie jarze tego
 
Ostatnia edycja:

zniwna

New member
testowałem na pen'e Kingstona 2GB karcie CF 4GB kingstona i pen'e 16GB
Program XSF Adjuster wersja 0.3 Made bay Matty

witam, nie wiem czemu ale u mnie nie działa, możesz podać typ swojego tv, soft i ewentualnie czy masz oprócz PVR odblokowane inne funkcje, może to ma znaczenie?? gdzieś doczytałem że programik trzeba odpalić z uprawnieniami admina, też tak robiłem i nic, pzdr
dodaję link do zrzutu z ekranu podczas pracy Samsung Usb Adjuster
http://imageshack.us/photo/my-images/594/20120822134.jpg/
 
Ostatnia edycja:

TOMSON61

New member
Najpierw formatujesz pen'a w TV a potem traktujesz go programem i dopiero działa to pod TV .
Na tej fotce co podesłałeś to program nie wykrył partycji linuksowej XSF
 
Do góry