Odblokowałem PVR (nagrywanie) na 40D5500

zniwna

New member
Najpierw formatujesz pen'a w TV a potem traktujesz go programem i dopiero działa to pod TV .
Na tej fotce co podesłałeś to program nie wykrył partycji linuksowej XSF

witam, chyba nie masz racji, partycja 1 wg opisu to USB i program wykonał wpis o czym świadczy DONE,
pozostałe partycje (2 do 4) to moje dyski twarde, oczywiście po windą i dlatego to nie XFS, robię dokładnie wg opisu, trudno u mnie nie działa, pytałem jaki masz TV, bo w opisie programu podano, że działa z D6530 a ja mam D5500, pzdr
 

nemko

New member
Informacja dla tych którym nie udało się odblokować swoich pendriwów do nagrywania.
Ja też długo nie mogłem odblokować swojego 4GB CORSAIRA Voyagera powyższym programem.
Gdzieś wyczytałem, że należy pena wcześnie sformatować i potraktować go Samsung-USB-Adjuster uruchamiając komputer w trybie awaryjnym.
Po uruchomieniu programu znalazłem dwie linijki dotyczące mojego pendriwa.
Odpaliłem pierwszą, i też wyświetlił mi się komunikat że brak partycji linuksowej XSF.
Odpaliłem drugą, a w niej pojawił się komunikat o potrzebie sformatowania pendriwa w telewizorze.
Po podpięciu do telewizora mogłem już na niego nagrywać.
I jeszcze jedno, bajką są super prędkość potrzebne do nagrywania.
 

BlockBuster

New member
To przetestuj nagrywanie i timeshift w tym samym momencie. Zacznij nagrywać i daj pause, a po chwili wznow odtwarzanie z bufora. Dopiero wtedy ocenisz czy się pen wyrabia.
 

MaciaW

New member
Na moim chomiku (macia.w) w katalogu 'Samsung PVR' znajduje się plik umożliwiający nagrywanie na pendrive'ach, które nie przeszły testu prędkości. Używając Linuxa (najlepiej ściągnąć sobie jakąś niewielką dystrybucję Live CD jak ktoś nie posiada) należy umieścić go w katalogu 'CONTENTS' i zmienić jego atrybuty na 'ukryty'. Proszę pisać czy działa na innych modelach niż mój (UE32EH5300).
 

MaciaW

New member
Nie znam się na linuksie, ale do tego wystarczy podstawowa wiedza. Może opiszę trochę dokładniej. Wypaliłem sobie na DVD PCLinuxOS 2012.8 z dobrych programów, uruchomiłem go jako LiveCD. Podczas ładowania pojawia się lista, wybrałem pierwszą pozycję od góry. Po załadowaniu się linuksa wylogowałem się z guest, a zalogowałem jako root. Podpiąłem dwa pendrive'y - jeden sformatowany pod windowsem z przerobionym plikiem '.PVRPfmChkLog', a drugi wyjęty prosto z TV, który nie przeszedł testu. W prawym dolnym rogu ekranu jest ikonka USB, należy ją kliknąć i wybrać przeglądanie zawartości odpowiedniego nośnika. Skopiowałem w ten sposób potrzebny plik do katalogu 'CONTENTS' i zmieniłem jego atrybuty na ukryty podobnie jak to się robi w Windowsie. Nie zapomnijcie o bezpiecznym usuwaniu pena!
 

zniwna

New member
witam, próbowałem wszystkich sposobów podanych na forum, nie działają, myślę, że problem tkwi w typie pamięci flash, konkretnie jej jakości (producent, typ, parametry), wszystkie swoje próby robiłem na otrzymanych gratis od firm z którymi współpracuje tzw. noname-ach, stąd niepowodzenie, mam generalnie bardzo słabe zdanie o tych kościach, chciałem je wykorzystać bo nie nadają się prawie do niczego, dobrze by było gdyby każdy któremu udało się, podał typ kości, jej szybkość, co do samej zamiany pliku zgodnie z postami @MaciaW-to ja pod linuxem zrobiłem to, ale tylko i wyłącznie za pomocą komend z terminala (jako root), zmieniając uprawnienia, kasując i kopiując, pzdr
 

MaciaW

New member
Rozumiem, że też nie zadziałało. Może to kwestia innego modelu TV? Czy możesz mi podesłać ten sam plik ale z Twojego pendrive'a? Ogólnie cała zabawa polega na otwarciu tego pliku w dowolnym edytorze (najlepiej hexa ale może być też standardowy tekstowy) i zastąpieniu pierwszego znaku jedynką. Peny, które nie przeszły testu wydajności mają w tym miejscu zero. Mój jest z "Biedronki" - EMTEC 16GB o prędkości zapisu 2,1 MB/s i śmiga.
 
Ostatnia edycja:

Joony68

New member
Witam czy moze mi ktos pomoc jak zainstalowac Iple w ue40ES5700.Tv ma nowy soft T-MST10PDEUC-1031.0 z Dnia 28.12.2012 MULTI LANGUAGE.
Co mam zrobic aby zainstalowac Iple?
 

kuba_n

New member
Witajcie!

Odwiedzając stronę producenta ukazuje się komunikat, iż strona została zamknięta. Jak w takim razie pobrać ruSamsungTVCommunicator? Czy jest jeszcze taka możliwość, aby odblokować PVR na naszym D5500?
Próbowałem pobrać ruSamsungTVCommunicator z chomikuj, jednak była to jakaś starsza wersja i program woła o aktualizację.

Czy jest dostępna w sieci najnowsza wersja ruSamsungTVCommunicator?

Pozdrawiam,
Kuba
 

kuba_n

New member
Tak tak, teraz już wszystko ok. Właśnie przedwczoraj zauważyłem, że autor programu ponownie uruchomił stronę i można pobrać ruSamsungTVCommunicator. Już sobie poradziłem i odblokowałem nagrywanie na swoim D5500 :)
 

Baniel

New member
Wiatm
Mam pytanko czy działa komuś HbbTv???
Ja uruchomiłem na swoim UE40D5500 zgodnie z podanymi instrukcjami i teraz wyświetla mi się przy prawym dolnym rogu przy kanałach TVP - duża czerwona kropka z napisem platforma hybrydowa i zegarek, a na kanale Eska TV - czerwona kropka z napisem aplikacja eska i pod spodem żółta z napisem informacja...
Niestety mimo wciskania na pilocie czerwonego przycisku na tv nic się nie dzieje ;(
Ma ktoś jakieś pomysły o co chodzi???
 
W Polsce HBBTV jest jakoś inaczej kodowane. O ile dobrze działa na niemieckich stacjach to na polskich już nie. Nic z tym nie zrobisz.
 

pretekst

New member
Na moim UE40D5500 nie wyświetla się nawet ta czerwona kropka u dołu z prawej strony. Co zrobiłeś by to aktywować ? Oczywiście tv jest spięty z siecią. Na drugim tv (sony) tv hybrydowa działa bez zarzutu.
 
Nie wiem jak w Twoim modelu to będzie ale ja zrobiłem tak.
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
 
Do góry