Odblokowałem PVR (nagrywanie) na 40D5500

gilban

New member
Witam.

Ja mam pytanie trochę inne. Posiadam UE32D6500 i na dysk twardy, 500 giga, który wcześniej musiałem sformatować TV nagrywa mi bardzo ładnie, jednak gdy podłączę taki dysk do PC, ten rozpoznaje go jako RAW. Czy jest jakaś możliwość wyciągnięcia nagrań z dysku do PC, w celu obróbki i zarchiwizowania na płytach?

Czy tylko na TV to mogę potem z tego dysku oglądać i kropka ? W pomocy Samsunga mi powiedzieli, że nawet inny egzemplarz tego samego TV nie zobaczy tych nagrań ??
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Czy jest jakaś możliwość wyciągnięcia nagrań z dysku do PC, w celu obróbki i zarchiwizowania na płytach?
Czy tylko na TV to mogę potem z tego dysku oglądać i kropka ?
W pomocy Samsunga mi powiedzieli, że nawet inny egzemplarz tego samego TV nie zobaczy tych nagrań ?

Niestety, nie ma możliwości ani przegrania nagranego materiału, ani odtworzenia go gdziekolwiek indziej ... prócz tego konkretnego egzemplarza TV (prawa autorskie do nagranych filmów i audycji).
Nagrany materiał jest powiązany z konkretną płytą główną w konkretnym egzemplarzu TV.
Tak wyczytałem gdzieś na ceneo.pl przy którymś modelu Samsunga z "funkcją PVR".
Funkcja ta jest więc prawie bezużyteczna dla każdego Polaka - pirata, wychowanego na możliwościach zgrywania materiału z VHS i DVD. ;-)
 
Ostatnia edycja:

gilban

New member
A dlaczego zaraz Polaka pirata? Przecież prawo polskie zezwala na zgrywanie i archiwizowanie takich materiałów. I zwykłe dekodery satelitarne na to pozwalają, a tu nie można. To wszystko.
 
O jakich błędach mówisz?? Ja żadnych nie zauważyłem

1. telegazeta - jak dasz w górę albo w dół to czasem zamiast poprzedniej/nastpęnej strony wrzuca dowolną inną (np.100)
2. gdy z analogowej TV przełączam na cyfrową za pomocą ponownego wpisania tego samego numeru kanału, pokazuje analogowa pomimo, że jest tv cyfrowa
 

Grundol2

New member
Witam pobralem firmware 1019 i chcialem je zainstalowac w moim 37D5500 ale mam problem wrzuciłem ten plik firmware na dysk zewnętrzny i dałem aktualizacje oprogramowania po przez usb i wyskakuje mi komunikat brak pliku do aktualizacji co ja robię źle ??
 

ShangX

Member
Witam pobralem firmware 1019 i chcialem je zainstalowac w moim 37D5500 ale mam problem wrzuciłem ten plik firmware na dysk zewnętrzny i dałem aktualizacje oprogramowania po przez usb i wyskakuje mi komunikat brak pliku do aktualizacji co ja robię źle ??

a rozpakowałeś ? ten plik.
 

Grundol2

New member
heh właśnie nie dzięki wielkie widzę ze masz 40D5500 robiłeś może w nim kalibracje obrazu, po wgraniu tego firmware mogę się dopiera brać za te kroki co są pokazane do odblokowania pvr
 

Grundol2

New member
rusamsungtvcommunicator skad to pobrac bo jak chce pobrać to z jednej strony to wyskakuje mi płatność karta czyli ten program jest płatny ? i
 

Arczi128

New member
Witam. Jestem nowy i mało obcykany. Kupiłem raptem pare dni temu Samsunga 37D5500.

Mam pytania.
1.Czy te sposoby co są opisane będą działały i wielkość tv nie ma znaczenia?
2.Traci się gwarancję jeśli się odblokuje te opcje pvr i time shift?
3.Jaki dysk przenośny maxymalnie obsłuży tv bo żeby nagrywać muszę kupić dysk i nie wiem jaki?
4.Mam cyfre + i dekoder od cyfry pace 2221. podłączony do tv przez Euro. czy będę mógł to nagrywać i pauzować co leci z dekodera? Bo coś było napisane że nie będzie działać z racji tego że to podłączenie tv wykrywa jako złącze a nagrywanie i timeshift odbywa się tylko jako TV?

Prosiłbym o odpowiedź w miarę szybką na moje pytania.
 

Grundol2

New member
dzięki wielkie za linka ale teraz mam inny problem który opisałem w nowym temacie odnośnie menu serwisowego najpierw z tym muszę się uporać :(
 
Witam. Robie jak w instrukcji i nie mam w menu servisowym nic odnośnie pVR :(

to coś robisz źle, instrukcja jest napisana przejrzyście. Spróbuj przeczytać cały temat. Mi się udało to zrobić za pierwszym razem (odblokować).


Witam. Jestem nowy i mało obcykany. Kupiłem raptem pare dni temu Samsunga 37D5500.

Mam pytania.
1.Czy te sposoby co są opisane będą działały i wielkość tv nie ma znaczenia?
2.Traci się gwarancję jeśli się odblokuje te opcje pvr i time shift?
3.Jaki dysk przenośny maxymalnie obsłuży tv bo żeby nagrywać muszę kupić dysk i nie wiem jaki?
4.Mam cyfre + i dekoder od cyfry pace 2221. podłączony do tv przez Euro. czy będę mógł to nagrywać i pauzować co leci z dekodera? Bo coś było napisane że nie będzie działać z racji tego że to podłączenie tv wykrywa jako złącze a nagrywanie i timeshift odbywa się tylko jako TV?

Prosiłbym o odpowiedź w miarę szybką na moje pytania.

1. Instrukcja tyczy się seri UEXXD5500, możliwe, że i UEXXD5000. Więc wielkość nie ma żadnego znaczenia. Liczy się również firmware - proponowane jest najnowsze, nie tylko do odblokowania. Inne TV samsunga również da się odblokować, tylko do nich są inne, osobne napisane tutoriale.
2. Tak, ale z tego co wiem, można je ponownie zablokować.
3. Limitu rozmiaru chyba nie ma, polecam 2.5 cala + kiszeń. Osobiście 160GB mi TV widzi bez problemu.
4. Nie będziesz mógł nagrywać, nagrywać da się tylko i wyłącznie telewizję cyfrową.
 

Arczi128

New member
Witam. Dzięki za odp. Czytałem cały temat i robiłem niby dobrze no ale jeszcze pobawie się i spróbuje.

A Time shift będzie działał z cyfrą+ czy też jest jak przy pvr i nie będzie działać?

Pozdrawiam.
 

zabka44

New member
Odblokowałem tą metodą UE37D5500. Nie musiałem zmieniać nazwy telewizora. Firmware 1019.0
Możecie podać modele dysków i pendrivów na których usługa działa. U mnie nie działało na:
PQI FLASHDRIVE 16GB USB 2.0 U339 COOL DRIVE BLUE
KINGSTON FLASHDRIVE DT101G2/4GB
Dysk Samsung G2 Portable 640GB

Zadziałało natomiast na starym dysku Seagate ST3120814A (120GB) i przejściówce ATA->USB

Mimo wszystko chciałbym sobie do nagrywania kupić jakiegoś Pendriva. Znacie jakiś sprawdzony model?
 
Ostatnia edycja:

xrey

New member
Niestety, nie ma możliwości ani przegrania nagranego materiału, ani odtworzenia go gdziekolwiek indziej ... prócz tego konkretnego egzemplarza TV (prawa autorskie do nagranych filmów i audycji).
Nagrany materiał jest powiązany z konkretną płytą główną w konkretnym egzemplarzu TV.

A nieprawda jest taka możliwość, po odblokowaniu PVR na D5500 i zainstalowaniu SamyGo, możemy normalnie oglądać np. na laptopie nagrany na TV materiał

SamyGO • View topic - decrypted PVR D5500

Nie sprawdzałem, nie mam telewizji cyfrowej.

Na innych modelach Samsunga też się da ale trzeba podmienić kilka plików na zrootowanym przez SamyGo TV.


edit: SamyGo ponoć na każdym modelu na którym się tylko da zainstalować wyłącza DRM.
 
Ostatnia edycja:
Do góry