Odblokowałem PVR (nagrywanie) na 40D5500

irnus

New member
Kurdę jakie nerdowe klimaty.. Kiedyś mi sie to podobało takie grzebanie ale teraz to nawet programów mi sie ściągać nie chce bo sie przyzwyczailem do app strore Apple.. Jak sobie pomyśle ze miałbym odblokowywac funkcje w nowym blyszczacym tv to brrr...
 

sius12

New member
Witam dziś na stronie samsunga zobaczyłem że jest oprogramowanie T-MST5DEUC-1019.0 myślicie że po aktualizacji nie będzie zablokowana funkcja PVR ??
 

irnus

New member
Tym menu serwisowym pewnie można zmienić kraj na UK? W UK, Niemczech, USA działają rożne usługi typu Spotify, Rhapsody, Last.fm, nie wiem po co to w tv ale może byłoby coś ciekawego..

PS. właśnie dziś kupiłem 5500 i moze tez zamierzam coś pokombinowac :) pvr i time shift mi raczej nie jest potrzebne, mam UPC..
 

sius12

New member
Dziś też zaktualizowałem do najnowszej wersji i nie widzę żadnej różnicy i jak kolega wyżej pisał PVR pozostało.
 

qset

New member
qrcze walcze z tym softem ruSamsungTVCommunicator i nie dziala wyskakuje mi blad

TCPConnect fehlgeschlagen
Extended error: 1
Es ist keine Fernbedienung möglich!
TV setzen... 192.168.1.3 (IP-Name unbekannt)
Es ist keine Fernbedienung möglich!

dodam ze wszystko inne dziala tzn dlna z kompa do tv i na odwrot

znalazlem cos takiego jeszcze
RC-Ports 55000 und 2345 sind am TV mit IP-Adresse 192.168.1.3 NICHT erreichbar!

co to moze byc ?
 
Ostatnia edycja:

xrey

New member
co daje ten zmieniony soft, ja nie zmieniałem softu tylko odblokowałem w tym co mam i miałem napisane ze odblokowało mi , mam dodana zakładkę nagrane filmy, formatuje dysk poprawnie lecz nie sprawdzałem bo nie mam naziemnej ale myślę ze będzie chodziło

Może masz już wgrany soft >= 1016.0? Przyznam się, że przed napisaniem tego "poradnika" nie sprawdzałem czy faktycznie konieczna jest zmiana softu na1016.0 i zmiana modelu na5520. Z tego względu, że tu na forum wyczytałem, że na naszym modelu nie da się odblokować PVR. Tzn. sprawdziłem ale bez użycia ruSamsungTVCommunicator.

qrcze walcze z tym softem ruSamsungTVCommunicator i nie dziala wyskakuje mi blad

TCPConnect fehlgeschlagen
Extended error: 1
Es ist keine Fernbedienung möglich!
TV setzen... 192.168.1.3 (IP-Name unbekannt)
Es ist keine Fernbedienung möglich!

dodam ze wszystko inne dziala tzn dlna z kompa do tv i na odwrot

znalazlem cos takiego jeszcze
RC-Ports 55000 und 2345 sind am TV mit IP-Adresse 192.168.1.3 NICHT erreichbar!

co to moze byc ?

Komputer na którym uruchamiasz ruSamsungTVCommunicator masz podłączony do rutera kablem? Jeśli tak, spróbuj przez wifi. Dziwne ale pomaga.
 
Ostatnia edycja:

mazja

New member
hej ja mam D6500 i tez mam problem z nagrywaniem. mamy c+ tylko i peny do nagrywania 8 gb. tu ktos wspomniał ze nie można nagrywać z cyfry ? jak tak to masakra .
 

seker

New member
Witam,

Chciałbym potwierdzić, że instrukcja z pierwszego postu działa wyśmienicie z tym, że ja próbowałem odblokować już na nowym sofcie T-MST5DEUC-1019.0 mojego UE40D5500.

Po zrobieniu dzisiaj aktualizacji z pena zabrałem się za odblokowywanie. Ponieważ nie znam się tak na kombinacji z TV nie chciałem zmieniać modelu. Z tego co jednak patrzyłem to FW do UE40D5500 jest dokładnie taki sam jak na angielskiej stronie do UE40D5520 więc zostawiłem oryginalnie jak miałem.

Pikawa lekko mi podskoczyła jak zobaczyłem, że nie mam ustawień sieci oraz kanałów :) jednak po wyłączeniu Hotel mode wszystko wróciło do normy.

Troszkę danych technicznych...
- tv podłączony do routera kablem
- do tego samego routera lapek podpięty bezprzewodowo

było trochę problemów z podłączeniem rukomunikatora, lecz po kilku próbach się udało. Nie wiem czy nie pomogło wejście do ustawień i trzymanie menu przy ustawieniu pilota sieciowego. Tak udało się podłączyć po raz pierwszy a już z kolejnymi nie było problemu.

TV pena 1GB Kingstona olał zupełnie - nawet nie chciał sformatować. Kingstona 2GB sformatował, lecz nie przeszedł testów pomyślnie do nagrywania. Tak samo potraktował moją toshibę 8GB. Wkurzyłem się więc, podzieliłem dysk 2,5" (160GB) na 2 partycje (jedna ntfs a druga do nagrywania) i teraz mogę powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowany :)

Pozostaje jeszcze potestować odtwarzanie na innym sprzęcie... może się jakoś da


Dzięki Xrey
 

pawelsw

New member
Witam !!!
Mam pytanie jak odblokować timeshift lub nagrywanie w UE32D6500. Jeśli ktoś wie to niech napisze krok po kroku co mam robić .... Z góry wielkie dzięki za wyrozumiałość !!
 

rattler

New member
Witam,

Chciałbym potwierdzić, że instrukcja z pierwszego postu działa wyśmienicie z tym, że ja próbowałem odblokować już na nowym sofcie T-MST5DEUC-1019.0 mojego UE40D5500.

Po zrobieniu dzisiaj aktualizacji z pena zabrałem się za odblokowywanie. Ponieważ nie znam się tak na kombinacji z TV nie chciałem zmieniać modelu. Z tego co jednak patrzyłem to FW do UE40D5500 jest dokładnie taki sam jak na angielskiej stronie do UE40D5520 więc zostawiłem oryginalnie jak miałem.

Pikawa lekko mi podskoczyła jak zobaczyłem, że nie mam ustawień sieci oraz kanałów :) jednak po wyłączeniu Hotel mode wszystko wróciło do normy.

Troszkę danych technicznych...
- tv podłączony do routera kablem
- do tego samego routera lapek podpięty bezprzewodowo

było trochę problemów z podłączeniem rukomunikatora, lecz po kilku próbach się udało. Nie wiem czy nie pomogło wejście do ustawień i trzymanie menu przy ustawieniu pilota sieciowego. Tak udało się podłączyć po raz pierwszy a już z kolejnymi nie było problemu.

TV pena 1GB Kingstona olał zupełnie - nawet nie chciał sformatować. Kingstona 2GB sformatował, lecz nie przeszedł testów pomyślnie do nagrywania. Tak samo potraktował moją toshibę 8GB. Wkurzyłem się więc, podzieliłem dysk 2,5" (160GB) na 2 partycje (jedna ntfs a druga do nagrywania) i teraz mogę powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowany :)

Pozostaje jeszcze potestować odtwarzanie na innym sprzęcie... może się jakoś da


Dzięki Xrey

A ja nadal nie mogę odblokować, nie działa ostatnia zakładka w rutv...., moge klikać wszystko w zakładce messages-misc ale ostatnia zakładka nie działa, wyskakuje błąd (Mögliche Ursachen:
- vermutlich wurde bei der Abfrage am TV nichts ausgewählt. ~30 Sekunden stehen zur Verfügung
- falscher Modus am TV!)cokolwiek naduszę(factory, 3speed). Tv jest widziany, firewall wyłączony, tv kablem do routera a laptop po wifi, naprawdę nie wiem co jest grane
 
Ostatnia edycja:

xrey

New member
spróbuj wykasować *.ini w katalogu RUCommunicator i uruchomić ponownie /lub odinstalować go i zainstalować jeszcze raz, /lub może uruchomić go z innego komputera
 

przemyslawu

New member
UE40D5500 bez problemu odblokował się z już wgranym softem T-MST5DEUC-1019.0. Nie trzeba wgrywać nic innego, nie trzeba zmieniać modelu telewizora. Nie musiałem też nic kombinować z Hotel Mode.
U mnie działa z dyskiem zewnętrznym 2.5 cala zasilanym z USB
 
Do góry