Odblokowałem PVR (nagrywanie) na 40D5500

xrey

New member
Sam nie wiem o co biega. U mnie dzisiaj laptop był połączony do sieci nie jak dotąd poprzez wifi a po kablu i ruSamsungTVCommunicator też mi w tym przypadku sypie błędami. Suwaki działają tak jak u ciebie.
Wykasowałem *.ini, skonfigurowałem jeszcze raz i dalej nic. Połączyłem się poprzez Wifi i na tym nowym konfigu z kabla działa. W Norton Internet Security dla IP telewizora po kablu jak i poprzez WiFi mam wybrane pełne zaufanie.

Jak u ciebie podłączony jest laptop z ruterem, poprzez WiFi czy kablem?
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz82

New member
Jak u ciebie podłączony jest laptop z ruterem, poprzez WiFi czy kablem?
Połączenie mam następujące: komputer do routera przez kabel, TV przez Wi-Fi do routera, dodatkowo jest jeszcze laptop połączony po kablu.
powyłączałem wszystkie programy antywirusowe wraz z zaporą i nic ten sam komunikat wyskakuje.
Jak tylko się program odpali wskakuje okienko z komunikatem
"RC-Anmeldung... RC-Anmeldung-Fehler

TCPConnect fehlgeschlagen
Extended error: 1"

pomysłów mi brakuje już. :???:

PS. teraz coś takiego mam
Mögliche Ursachen:
- vermutlich wurde bei der Abfrage am TV nichts ausgewählt. ~30 Sekunden stehen zur Verfügung
- falscher Modus am TV!

Eine Fernbedienung konnte nicht angemeldet werden!
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz82

New member
Udało mi sie nawiązać połaczenie, kliknąłem na factory i 3speed pojawiła mi sie zakładka advenced ale nie mogę w nią wejść.

Czy za każdym razem kasują sie ustawienia obrazu po wejsciu do menu servisowego ?

Zakładka expert kiedy sie odblokowuje ?
 

Grzegorz82

New member
Nie wiem czy tak powinno być ale po odblokowaniu zakładki advenced aby zobaczyć ukryte opcje trzeba kliknąć "4x zero" wtedy ukazują sie dodatkowe opcje w poszczególnych menu, a sama zakładka advenced pozostaje "bez wejścia".
PS. myślałem ze zobaczę łączny czas pracy matrycy po odblokowaniu zakładki advenced, chyba dość dobrze ją ukryli albo sie pozbyli.

a włączyłeś hotel mode?
To samo sie dzieje co wyżej opisałem.
 

jaras231

New member
Witam!
U mnie na 46UE5500 zadziałało, przełączyłem na 5700 i zauważyłem ze nie ma opcji zaawansowanych w ustawieniach obrazu miedzy innymi motion plus
ktoś wie na jaki można przełączyć aby ta opcja była ?
 

xrey

New member
A gdy wybierzesz 5520 jak pisałem w poradniku? U mnie na 5500/5520 w opcjach jest wszystko to co na 5500.

edit:
ah nie zauważyłem że masz 46UE5500
 

rattler

New member
Kurcze mi program widzi już telewizor doszedłem do momentu odblokowania dodatkowych funkcji a tu taki zonk :



Czy ktoś może wie o co tu chodzi?

Dzięki
 

xrey

New member
Możesz wybierać kanały za pomocą przycisków z tego programu?

Jak pisałem wyżej, u mnie program działa niezawodnie przy połączeniu laptopa poprzez WiFi a TV kablem. Nie wiem dlaczego ale po połączeniu kablem laptopa do rutera ruSamsungTVCommunicator nie działa.
 

pawlo55

New member
Witam. Mam ue40d5500 i po przeczytaniu powyższych postów zrobiłem tylko to ze włączyłem PVR bez zmiany softu, podłączyłem dysk na pendrive nie działało mi i pojawił mi się komunikat ze time-shift już działa. jednak nie mogę sprawdzić albo mi to do końca nie działa bo nie mam anteny naziemnej tylko mam satelitę i teraz pytanie czy PVR działa tylko na tunerze w TV czy na zewnętrznych jak satelita tez powinno działać??
 

rattler

New member
Działa mi tylko zakładka : Messages-misc a po kliknięciu dowolnego przycisku w zakładce Ferbedoen... wyskakuję błąd. Mam prośbę jaki model macie w Menu serwisowym chodzi mi o "type" i jak wam udało wybrać się model 5520, 5550 a mogę 5500 s potem 5700. Dzięki
 

rattler

New member
Już chyba wsio jasne. Pobrałem soft a nie zauważyłem, ze ma symbol 1018 także pewnie zablokowali tą funkcję.
 
Ostatnia edycja:

pawlo55

New member
co daje ten zmieniony soft, ja nie zmieniałem softu tylko odblokowałem w tym co mam i miałem napisane ze odblokowało mi , mam dodana zakładkę nagrane filmy, formatuje dysk poprawnie lecz nie sprawdzałem bo nie mam naziemnej ale myślę ze będzie chodziło
 
Do góry